Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
pavlii
Moderátor

Re: Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2013 10:21

hawkens píše:To bude zrejme tym ze pri mixoch sa vzdy chape kanal ako 1 mono kanal, ale pri DJskych mixoch je na kazdy "sablu" automaticky 1 sparovany "kanal", cize 2 mono kanaly L+R.

V specifikaciach ale zvyknu pisat pocet mono kanalov aj pri DJskych mixoch, aby vacsie cislo krajsie vypadalo ... marketing ...
:? njn...pak se máme divit tomu, že z technického pohledu píšou někteří jedinci naprosto nepochopitelné a občas i zcestné bláboly...

P.

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 10:57

no takze, je jedno koli comu to cez usb ide nekvalitne, lebo podstatne je len to, ze to nekvalitne ide! Zrovnat skladby manualne viem bez problemov, ale ako som uz pisal chcem to len na domace pouzitie a ne na live hranie (najprv. citajte vsetko co som pisal a nepiste blbosti vy) neplanujem robit ziadnu dj karieru a ani nazivo hrat vobec nechcem, aj keby som bol neviem aky dobry, pretoze co sa tam robi ja podprovat nemienim.
A ano z dobou ide pokrok no a ? Ja myslim, ze to tak ma byt. Clovek ma predsa rozum, aby sa dakde posunul.
Uz som prostrednictvom softverovej synchronizacie spravil a nahral par mixov, len cez pc a je to dobre vysynchronizovane. Je to aj tak jedno ja to chcem len pre svoju zabavu na doma a na co ja dam svoje peniaze je moja vec! A na to ako zrovnam udery odposluch aj tak nema vplyv ziadny, len mozno na ine zvuky v skladbe, ale to by som dlho o tom pisal. A je mi jasne ze skladba ma dve kanaly( (L+R), (ja som tam myslel dve decky na dve stopy)
Clovek tu daco napise a kazdy to ide rozoberat, ako by som s tym neviem co chcel ist robit!

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2013 11:13

Ale zase nás tak nechytej za slovo :-) dobře, že se koukáš po jiné zvukovce, protože pokud nejsou zvukově nekvalitní ty nahrané tracky, tak je problém v železe. Nám jde jen o tvoje dobro - proto zmiňujeme nesmysle, co píšeš, aby ses poučil a nebyl za trotlína ještě i jinde 8)

Odbočka k pokroku - jo, pokrok je pokrok, ale um něco vytvořit a umět má nějakou svojí podstatu a zde je ten posun teda jen tím směrem, že si ulehčíš práci...čiže tvůj um snížíš. No ale naštěstí to není náš problém, chceš to jen na doma.

Takže proto občas rozebíráme příspěvky, aby to mělo pro tazatele (a ostatní, kdo na fórum zavítají) nějaký přínos.

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 11:21

mozno trosku postudovat aj slovensky jazyk by nezaskodilo ... dve kanaly .. dve decky .. predpokladam ze by bolo dva piva ..

inak riesis tu trivialnu vec .. chces mixovat len v pocitaci ? staci zvukovka s 2 vystupmi .. chces mat oddeleny monitor , alebo 2 vystupy a mixovat vonku na mixe ? potrebujes zvukovku so 4mi vystupmi .. na trhu ich je milion .. vyberes si podla penazenky ..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 11:30

Pre skusenejsieho trivialna vec, pre menej skuseneho asi nie tak trivialna. To chapeme.

Ale potom sa dotycny nesme nafucat ako decko ze "rozpitvavame" jeho otazku. Nie je mix ako mix, nie je zvukovka ako zvukovka, nie je kanal ako kanal.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 11:34

hawkens : no ale my za neho nevymyslime , ci potrebuje 2 kanaly alebo 4 .. to musi povedat sam ..

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 11:39

No tracky su kvalitne, väcsinou pouzivam wav format, alebo flac, ak mp3 tak jedine 320kbps alebo vbr. Problem je asi v prevode toho zvuku z usb na tej karte v mixery, lebo cez linkovy vstup na mixery to ma kvalitny zvuk. Ja som to zle napisal, som myslel kanaly cele ako je na mixry napisane channel1 na jednu skladbu a channel 2 na druhu skladbu. Ono to je dost zavadzajuco uz na tom napisane, lebo su dve kanaly ako na jeden track (L+R) a dve kanaly na mixery do ktorych uz ide L+R.
Na pocitaci budem pouzivat tu synchronizaciu + pripadne efekty (flanger) a eq + crossfader na mix pulte. Preto chcem dostat cez neho zvuk. Doteraz som mixoval len cez pc, ale chcem si to urobit zaujimavejsie z tym mixerom. Portebujem len dostat zvuk do mixeru cez linkove vstupy prostrednictvom zvukovej karty. Otazka bola ci to karta ako je c400 zvlladne takto, lebo to ju musi vo virtual dj tak nacitat aby som poslal skladby z dvoch deckov do dvoch vystupov osobitne.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 12:22

ked sa divam na ten mix .. tak ten posiela len do kanalu 1 .. cize ak chces dostat aj do kanalu2 , potrebujes zvukovku , co ma 4 vystupy .. to je vsetko ..

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 13:14

tak cez usb sa da poslat signal len do kanalu1, ale usb nebudem pouzivat, preco som uz pisal, ale tu ide o to, ze ked tu kartu pripojim ku pc tak ci mi v softveri (virtual dj) ju nacita tak, aby som mohol poslat zvuk z decku A vo VDJ len do kanalu1 na pulte a z deckuB vo Vdj len do kanalu2 v pulte. Ja som to mal tak pustene uz cez dve pci zvukovky (cez jednu zvuk z decku A do kanalu1 v pulte a cez druhu z decku B do kanalu2 v pulte) a islo to, lenze mi ten zvuk tiez sekalo aj po pouziti asio driveru pri najvyssej latncii. Ta NI je na to urcena a su tam len dve vystupy, takze na to mi 4 vystupy netreba, leda ze myslis 2x L+R. Ale na tej NI to je robene spolu na kazdy vystup L+R. Takze cez nu dostanem kazdu skladbu do druheho kanalu, ona je tak robena, aby ju tak nacitalo v dj softveri.
No c400 ma sice viac vystupov, ale ak tomu dobre rozumiem, tak ona je robena tak, aby do vsetkych vystupov isiel ten isty zvuk, takze otazka je ci to nacita v softveri tak aby som poslal skladby do dvoch z nich osobitne, nie spolu, lebo crossfading budem robit na tom externom pulte. Len to jedno potrebujem vediet. Dufam, ze uz teraz som to jasne vysvetlil.
A este jedna vec, keby som mal Pioneery cdj-2000 samozrejme, ze by to bolo daco ine na nich vyrovnavat skladby z odposluchom, ako na blbej makete na pc z mysou. Preto len softverova synchronizacia.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 bře 2013 13:21

4 mono vstupy/vystupy == 2 stereo vstupy/vystupy...

pri tej c400 pisu ze
* 4 balanced analog outputs with monitor management system - co znamena 4 mono alebo inak 2 stereo stereo

v tom pripade samozdrejme ze ti to pojde poriesit tak, ze deck A bude hrat do vystupu 1,2 a deck b bude hrat do vystupu 3,4

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 13:54

Aha tak uz teraz tomu rozumiem.
Lenze teraz je tu otazka ci sa na c400 budu dat napojit 3 pary repro, kedze su tam len dve stero vystupy, aby som to jasne vysvetlil, tak chcem tu kartu pouzit okrem toho dj mixovania tak, ze by z nej isiel zvuk do studiovych monitorov, potom hfi veze a este jedneho paru reprakov, a aby som na tej karte vyberal, ze ktore bdu hra, lebo teraz musim stale kable prehadzovat v tej pci karte. Tam potom treba aspon 3 stereo vystupy, takze cez c400 to asi nepojde ?
Dobre, ze som ju uz neobjednal.
Bol by som este bo ochotny doplatit za toto:
http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky ... ie---3043/
pise tam, Konfigurácia 6-In / 10-Out, 24-bit/192kHz prevodníky, takze tam su az 5 stereo vystupy ak tomu dobre rozumiem.
este to mi prosim poradte, nech nekupim dajaku blbost, ako ked som ten mixer kupoval, som mal radsej kupit midi kontroler na to mixovanie.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 14:27

3 pary repro mozes cez nejaky kontroler reprakov napojit aj na jeden stereo vystup .. vacsinou sa to riesi takto .. nie ze kazda sada reprakov ma samostatny vystup .. da sa na to pouzit napriklad novinka od behringera
http://www.thomann.de/cz/behringer_xeny ... _1_usb.htm
Obrázek
mozes samozrejme pouzit aj tu zvukovku profire 610 .. problem je , ako budes ovladat hlasitost .. v pocitaci je to na hovno .. hocikedy sa ti stane , ze sa ti hlasitost prehodi na maximum a daco ti zahra a umres od strachu ..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 14:55

Neviem ci si to uvedomujes ale na mixovanie a na robenie hudby nie su potrebne rozne repraky. Resp. ak mas studiove monitory, mozes na nich pokojne mixovat.

Analogia: nepotrebujes dve auta jedno na jazdenie po meste a jedno na jazdenie mimo mesta.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 bře 2013 15:04

presne tak ako hovori tuto ten svalnaty ujo... proste ti stacia kvalitne studiove monitory a na tych budes tvorit aj mixovat aj pocuvat hudbu... vlastne je uplne zle na jednych mixovat, na inych zase pocuvat a na inych tvorit - potom to co budes tvorit budes mat uuplne zle vyladene pretoze z mixovania/pocuvania budes podvedome zvyknuty ze to ma hrat inak...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 15:11

hawkens píše: Analogia: nepotrebujes dve auta jedno na jazdenie po meste a jedno na jazdenie mimo mesta.
to je kokotina .. kazdy potrebujeme viac aut .. ked ides s rodinkou na vylet , potrebujes velke auto .. ked sa chces zabavit , staci male sportove .. ked chces odviest 3 kubiky strku , zase potrebujes ine auto .. atd atd ..

to iste je aj pri posluchu .. potrebujes studiovy posluch .. potom neni zly hifi posluch .. to je akoze domaca veza .. ako to pocuje bezny clovek doma .. a potom je dobry kontrolny posluch , ako to hraje trebars v telke ..

samozrejme mlady ma Truth 2030 a KRK G5 , co nedava logiku .. to som ale riesil o par prispevkov vyssie ..

Odpovědět