Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
hawkens

Re: Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 15:14

No inak aj tie 2 alebo 3 pary vystupov sa da, ale je to uz dost nezvykle v tejto triede. Ja trebars mam doma Korg Zero4 a ten ma cez firewire vyvedene 4x2 kanaly, kazdy do vlastnej sable, vid obrazok. Cize dalo by sa na nom mixovat dokonca na 4 decks z PC, keby bolo treba. Vystupy ma 2 pary co je standard pri "kapelovych" mixoch, jeden main, jeden booth a tusim ze ma este aj treti "Rec Out".

Obrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 bře 2013 15:21

dendy píše:
Imagine316 píše: Zakazdym to vyrovnavat zo sluchdlami to je blbost, ked to moze urobit softver po jednom kliknuti...

:shock: :?

kamarat dam ti radu - kasli na to, z teba uspesny dj nikdy nebude, ver mi ber to ako dobre mienenu radu, len stracas cas a vyhadzujes peniaze...
tady ani tak nejde o to, jestli je to dulezity pro karieru dje v dnesni dobe.. jenze kontrola sluchatky a casto i pri vyjizdeni savle v odposlechu, je potreba vzdy, protoze software "neslysi", jak si spolu dva kopaky sednou fazove. dokonce jsou i pripady, kdy to vzdycky zni trochu "ee" at delas co delas (sve udela i groove. ale ja jsem na tohle perfekcionista odjakziva.. nekomu staci jen, kdyz se to vylozene netluce.

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 15:27

No tak ak sa na tej profire 610 da ovladat hlasitost jednotlivych vystupov len cez softver, tak to je pravda ze je to blbost.
Ten Behringer Xenyx Control je dobra vec, a presne na tri pary reprakov je robeny, takze ak by som ho kupil, tak mi vastne postaci aj ta NI zvukovka, kedze uz tie vystupy na c400 nepotrebujem s tym kontrolerom, pokial co sa tyka kvality zvuku nie je NI Traktor Audio 2 horsia nez fast track c400 ?

no ja chcem tie 3 pary preto, lebo napr. tu vezu chcem pouzit na pozeranie filmov, lebo ona ma dolby pro logic system repro, a tie druhe by som chcel pouzit aspon na porovnanie ako pisal Pytkin, ze ako to bude hrat na obycajnych reprakoch (oni zas maju na hudbu zvuk lepsi nez ta veza).
Inak tie monitory este nemam, sa rozhodujem medzi Adam audio a7x, krk systems vxt6, Fostex NX5A a Behringer B3031A. Som cital, ze na elektroniku su vraj z nich vxt6 najlepsie, ale neviem sa naisto rozhodnut.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 15:39

no ak chces miesat cez ten mixpult , tak potrebujes zvukovku so 4mi vystupmi ..

na porovnavnie by mohli byt dobre tieto repraky :
http://www.thomann.de/cz/behringer_behr ... onitor.htm
Obrázek

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 15:54

No a 2 stereo analógové výstupy su vlastne 4 mono ci nie?, na co mi potom viac ak kupim ten kontroler, ja podla toho popisu tomu rozumiem tak, ze ta Ni je primarne robena na djing, ci nie?
V popise je ze:
AUDIO 2 DJ sa pripojí k počítaču cez USB 2.0 kábel. Dva 1 / 4 "výstupné kanály môžu byť použité ako stereo výstup na externý mix alebo ako hlavný výstup a slúchadlový monitoing pre použitie DJ mixovacie softvéru. Vďaka priloženým káblompripojíte Audio 2 Dj na akýkoľvek systém veľmi jednoducho. Všetko čo potrebujete je AUDIO 2 DJ a laptop.
No ak sa mylim, tak, vezmem potom radsej tu c400. Bude ma to potom stat aj s tym kontrolerom viac nez som myslel, ale co uz.
A tie obycajne repro na porovnanie nie su dobre? konkretne Bs Acoustics Sonus 101. Momentalne uz mi na dalsie repro asi neostanu peniaze.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 16:00

Audio 2 DJ ma 2 stereo vystupy (4 kanaly) ..

http://www.native-instruments.com/en/pr ... fications/

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 16:15

No a teda, nechcem posobit ako uply nechapavec, ale tym si chcel povedat, ze mi to cez NI pojde, alebo ze nie?
Ak je to potrebne, tak uz doplatim za tu c400.
ja mam pci kartu creative x-fi titanium, a som cital, ze vraj aj cez nu by som tak dostal ten zvuk do mix pultu s tym, ze by som jeden vystup pouzil na jeden deck (napr. ten normalny zeleny) a jeden z tych multikanalovych (oranzovy alebo cierny napr.) na druhy deck, ale mne to tak nechce nacitat. Mohlo by to aj cez nu tak fungovat? Keby som ju pouzil na ten mix pult, tak vlastne uz by som asi inu nepotreboval. Ci na tvorbu hudby obycajna creative nestaci?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 16:25

no to DJovanie mozes robit aj s tou Audio 2DJ .. creative by slo pouzit ale budes to mat mono .. kazdy deck .. trochu hlupost ne ?

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 16:30

tak mono kazdy deck by teda bola hlupost, takze potom moze byt ta Audio 2DJ na djing a spolu s Behringer Xenyx Control aj na tvorbu a prepojenie tych troch parov? Teda nemusim kupovat c400?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 16:40

ano .. DJ 2 ale nema ziaden vstup .. cize nemozes nic nahravat ..

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 17:01

To nevadi, ze nemozem nahravat, lebo ak by som raz aj chcel, tak mozno len spev, a to mozem aj cez mic vstup v tom mixery, ale nemam na to akusticky upraveny priestor, zatial s tou tvorbou len zacinam, takze toto este teraz riesit nebudem. Na take nahravanie sa da v krajnom pripade aj skocit dakde do studia.
Dik za rady ohladom tej zvukovky.
A kedze uz som to tu cele tak rozpisal a nechcem zakladat novu temu, tak z tych st. monitorov na elektroniku (trance, progressive) by co bolo podla vas najlepsie :

Adam audio a7x

Krk Systems vxt6

Fostex NX5A

Behringer B3031A.

Cital som ze na elektroniku vraj asi vxt6 a niektory zas tvrdia ze je jedno na aky je to zaner, kedze ma to bude stat takmer 1000E za par tak sa bojim aby som sa neobabral. Lacne smejdy tiez nechcem kupovat.
Inac by som vyberal len medzi a7x a vxt6, ale som videl v studiach, ze maju aj tie Fostexy a Behringery. Vypocut si ich asi nebudem most a vzhladom na to, ze este nemam take skusenosti, tak asi aj tak by som sa objektivne rozhodnut sam nevedel len podla prveho posluchu. Bazarove nechcem.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 bře 2013 22:45

Pytkin píše:no to DJovanie mozes robit aj s tou Audio 2DJ .. creative by slo pouzit ale budes to mat mono .. kazdy deck .. trochu hlupost ne ?
pytkin, on pise ze ako druhy stereo-par to vie vyuzit napr. vystup pre zadne surround kanaly. Uz som to u Creative niekde videl. Skoda, ze prevodniky maju lacaky a drivery nevedia poriadne vyuzit hardware....
- - -

Inak imagine316, toto som sa Ta pytal dve strany dozadu: "Chces zvukovku s dvoma rovnocennymi vystupmi ci co ?"
:wink: Celkom vyzivna diskusia k tak jednoduchej teme...

NI Tracktor Audio2 - je zariadenie presne pre takych DJ ako ty - jeden audio vstup cez USB a dva rovnocenne stereo vystupy - nic viac - minimalisticke zariadenie - vsetko, sa riesi cez soft. Za 100 EVRi ani gombik navyse. Osobne tipujem, ze uz aj toto ma o kus lepsi zvuk ako tvoj Behringer.

Fast Track 400 - samozrejme ma tiez 2x samostatny stereo vystup :D ale za par EURi ma podstatne lepsiu vybavu - samostatny out na sluchadla, MIDI, 2 mikrofonne vstupy (mozno si ich oblubis len tak, pomimo DJ-ovania... :wink: ), dalsie vstupy na gitaru, SPDIF in/out ...
A navyse - fyzicke OVLADANIE !!! Urcite lepsia volba po vsetkych strankach.

Howgh.
(dve kanaly ... dve vystupy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 23:13

to s tou Creative nebolo z mojej hlavy, to som uz davnejsie dakde cital, mozno je to blbost, ale to je jedno.
ked kupim ku NI Traktor Audio2 ten behringer xenyx control, tak c400 mi vobec netreba. Akurat tam nesu mikrofonove vstupy, ale ten je aj na tom pulte co mam. Neviem co by som nahraval, ked neviem hrat na gitaru ani spievat. A na take daco treba mat dobre akusticky upravenu miestnost. Na komunikaciu mozem vyuzit aj obycajny mikrofon cez tu creativku. Ak si myslel na daco ako karaoke, tak na to ja nesom z mojim hlasom :) .
Ten xenyx control mozem vyuzit aj z tou creativkou a hociakou inou kartou a pustit cez to az na tri pary reprakov a nezavisle na tom ovaldat hlasitost vystupov, preto sami zapacil.
Xenix som sa uz rozhodol kupit naisto a v tom pripade neviem naco mi c400?
Nemyslim, ze sa mi oplati doplacat ani par eur za daco co mi netreba.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2013 23:34

neviem ako su na tom sucasne creativy .. na starych to vsetko fungovalo ..

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 23:43

tak oni tie ostatne vystupy na creative su na subwoofer, center a zadne repro, ale ono ich to nechce ani nahodit, aj ked to nastavim na ovladacej konzole na 4/4.1 alebo viac kanlov, tak mi to vzdy hned samo prehodi naspat na 2/2.1. Neviem preco to tak robi, ale toto uz sa mi nechce riesit, kupim to externu z xenixom a hotovo.

Odpovědět