Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Imagine316

Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Příspěvek od Imagine316 » 06 bře 2013 12:18

Dobry den, mam takyto problem, portebujem externu zvukovku ku dj mixpultu Behringer vmx100 usb aby som mohol do neho dostat zvuk cisto len z pc, bez pouzitia externy dj playerov.
napr:
http://www.djcenter.sk/kategoria/dj-tec ... r-audio-2/

Potrebujem aj zvukovku na tvorbu hudby k studiovym monitorom a rozmyslal som napr. nad touto:
http://www.proaudio.sk/audio-prevodniky ... ik---8776/

a chcel by som sa opytat, ci by sa ta fast track c400 nedala vyuzit aj na mix aj na tvorbu hudby, aby som nemusel kupovat dve karty ?
Je pri nej uvedene, ze ma 4 vystupy, ale neviem ci sa do nej bude dat dostat zvuk z dj softveru na dve kanaly tak aby na dve z tych vystupov sliel zvuk z kazdeho decku osobitne a aj synchronizovane uz z pc, aby som to potom dostal takto do mixera. Alebo ak nie cez nu tak ci by sa dala taka karta vobec zohnat, alebo len kupit oboje ?

hawkens

Re: Zvukovka na dj mix aj na tvorbu hudby

Příspěvek od hawkens » 06 bře 2013 15:28

Ten Behrimger mix uz predsa v sebe ma USB zvukovku. Ked si ho prepojis do pocitaca cez USB, vystup z pocitaca ti bude hrat na lavej sabli. Ale len jeden stereo kanal, resp. 2 mono L+R do lavej sable. To iste zapojenie mozes pouzivat aj pri tvorbe hudby, v zasade nic dalsie kupovat nemusis.

Ale odhadujem, ze tie NI alebo M-Audio zvukovky maju lepsiu kvalitu vystupu ako Behringer.

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 06 bře 2013 18:00

tak cez usb je kvalita zvuku o nicom a este to aj seka, to sa vobec neda pouzivat a aj keby hej tak to nebude synchronizovane (nebudem mat beaty vyrovnane z druhym kanalom) takze je to nanic. Ja potrebujem ten zvuk uz dostat z dj softveru v pc do externej karty a z nej do linkovych vstupov na mixeri na obe kanaly, pretoze synchronizacia uz bude urobena v dj softveri a tym nahradim dj cd prehravace alebo gramofony. To chcem pouzivat len cisto z pc bez inych zdrojov zvuku. Ta NI je robena presne na to, ale na tvorbu hudby to nestaci tam su len tie dve vystupy presne na to urcene. To mi musi nacitat dj softver aby som nastavil deck A na jeden kanal a deck B na druhy kanal v tej karte. Jedine co potrebujem vediet je ci mi to tak pojde aj na tej fast track c400, alebo ci musim kupit aj tu NI ?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 bře 2013 18:39

ASIO!

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 06 bře 2013 19:23

Ako mi v tom moze pomoct asio ? Ved uz som pisal, ze ked aj by to nesekalo tak cez usb dostanem len jeden kanal, a druhy by musel ist cez pci kartu co som uz skusal aj z asiom aj bez a sekalo to aj na pci karte aj na tej v mixery. A aj keby nie tak to nebolo vyrovnane. Ked aj som dal vo virtual dj alebo traktore sync tak ale cez tie karty toneslo synchronizovane. To musi ist cez jednu kartu. Zakazdym to vyrovnavat zo sluchdlami to je blbost, ked to moze urobit softver po jednom kliknuti. Ide mi len cisto o domace mixovanie pre zabavu. Tu kartu na tvorbu hudby musim kupit tak ci tak, lebo tu mi treba. To tu ani neriesm, len ci sa bude dat pouzit aj na ten mix, alebo treba aj tu NI, alebo inu dj kartu?
Prevodniky ako je ta fast track c400 su robene asi len na tvorbu hudby.
To mi asi poradi len niekto, kto to uz ma priamo vyskusane.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 06 bře 2013 19:35

Nemohol by si to napisat nejako zrozumitelnejsie ?
Kopec zbytocnych slov a myslienky ako prehnane cez mixer...

Chces zvukovku s dvoma rovnocennymi vystupmi ci co ?

xxman

Příspěvek od xxman » 06 bře 2013 19:38

Otázka je co si představuješ pod pojmem tvorba hudby, NI2Audio mám k NB a tvořit se na tom dá :) Potřebuješ nahrávat kytaru, zpěv, samplovat z vnějšího zdroje?

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 06 bře 2013 20:44

Rovnocenne vystupy si myslel ako v com ? Pri mixovani potrebujem dostat jednu skladbu do laveho kanalu a druhu do praveho, ale z rovnakym casovym odstupom.
Bavime sa o dj mixery na hranie nie na skladanie hudby. Ja chcem len vediet ci sa da fast track c400 pouzit aj na to dj mixovanie. Ak chcem aby som mal udery vyrovnane v tom mixery tak musim do laveho kanala v mixery dostat zvuk (pesnicku) len z laveho decku v dj softveri a len a do praveho kanala v mixeri len z praveho decku v dj softveri z rovnakym casovym odstupom. Na tej NI to tak pojde lebo je na to robena, ale ci to pojde na fast tracku neviem ? ci treba kupit oboje?
Kto robi dj tak uz z toho prveho co som napisal musi vediet ako to myslim.
No a co sa tyka tej tvorby tak to by mi stacila aj ta karta ktoru mam v pc (creative x-fi titanium), ale je na nej len jeden vystup a ja chcem na to zapojit 3 pary: st monitory, a dve hifi repro. Gitaru ani iny nastroj nahravat nebudem, ale mikrofonovy vstup sa mi moze zist. Tak preto som vybral na tvorbu tu c400 (kvoli 4 vystupom z osobitnym ovladanim hlasitosti a mikrofonovemu vstupu).

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 bře 2013 22:53

mel bys zapracovat na svem vyjadrovani. kazda zvukovka, ktera ma vice jak 4 mono kanaly a asio ovladace bude, pro tvoje djske potreby a mixovani na tom uli mixaku, fungovat. staci ti to takhle?

Imagine316

Příspěvek od Imagine316 » 07 bře 2013 00:37

Staci, staci, :) , to sa dalo napisat aj hned, myslim ?
tak ja kupim najprv len fast track c400 a a keby to nestacilo aj na dj mix, tak potom dokupim aj NI. Ja som spravil blbost, ked som ten mixer kupoval, lebo som si myslel, ze ten usb vstup sa da aplikovat na obe kanaly, lenze on je robeny len na lavy kanal a este to cez neho aj nekvalitne hra. No uz nic, ked na to bude fungovat aj ta c400 tak som tym nic nestratil, lebo tu by som aj tak kupoval a ked nie tak som stratil len tych 95E co budem musiet dat za NI.
Vdaka za rady a sorry, ze som to tak "komplikovane" napisal.

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 08:22

Imagine316 píše: ... aj keby nie tak to nebolo vyrovnane. Ked aj som dal vo virtual dj alebo traktore sync tak ale cez tie karty toneslo synchronizovane. To musi ist cez jednu kartu. Zakazdym to vyrovnavat zo sluchdlami to je blbost, ked to moze urobit softver po jednom kliknuti...
- aha, pochopil som. Tak ti prezradim male tajomstvo, nie je to tak davno kazdy kto si hovoril DJ musel musel vediet zrovnat dve skladby a ani zdaleka sa to nepovazovalo za "zbytocnost".

Inu, vidim ze pokrok nezastavis a doba opat raz postupila "vpred".

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 07 bře 2013 09:52

Imagine316 píše:...usb vstup sa da aplikovat na obe kanaly, lenze on je robeny len na lavy kanal a este to cez neho aj nekvalitne hra..
Jen na vysvětlenou: USB není vstup, je to rozhranní (čili obecně vstup/výstup). Pak jsem nikdy neslyšel, že by byl uzpůsoben v audio zařízeních jen pro jeden kanál, vždycky to byly kanály 2 a s nástupem rychlejších USB rozhranní je po něm přenášeno už i kanálů více (podobně, jako po FW rozhranní). No a do třetice USB rozhranní nijak neurčuje kvalitu audia, čili pokud zařízení připojené po USB hraje jen v jednom kanále a ještě k tomu nekvalitně, tak to je vším možným, jenom ne tím USB rozhranním ;-)

P.

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 10:01

To bude zrejme tym ze pri mixoch sa vzdy chape kanal ako 1 mono kanal, ale pri DJskych mixoch je na kazdy "sablu" automaticky 1 sparovany "kanal", cize 2 mono kanaly L+R.

V specifikaciach ale zvyknu pisat pocet mono kanalov aj pri DJskych mixoch, aby vacsie cislo krajsie vypadalo ... marketing ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 bře 2013 10:13

Imagine316 píše: Zakazdym to vyrovnavat zo sluchdlami to je blbost, ked to moze urobit softver po jednom kliknuti...

:shock: :?

kamarat dam ti radu - kasli na to, z teba uspesny dj nikdy nebude, ver mi ber to ako dobre mienenu radu, len stracas cas a vyhadzujes peniaze...

hawkens

Příspěvek od hawkens » 07 bře 2013 10:18

Nehovor dopredu, mozno spravi uspesnu Djsku karieru pod menom DJ AutoSync ...

Odpovědět