Antelope Rubicon

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
monoque

Re: Antelope Rubicon

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 16:33

Netvrdil jsi, ze je forssell imuni vuci zmenam clocku? Ty neveris tomu co rikas asi?:-) Tak co jsi cekal? Zkusil bych to byt tebou i obracene clockovat interne Rme a pak externe forssellem a pouzit RME ADDA, pro ten tvuj test...Ja to tady ukoncim, dam si cca tyden az dva na podrobnejssi testovani, priznam se, ze bych rad detailneji prozkoumal nektere veci tykajici se technicke podstaty vcetne + ci - nekterych typu prevodniku, ktere nemame k dispozici. Abych si lepe asocioval vjemy a technicke reseni. S Ivem to nikde nevede, technicky tomu nerozumi a papouskuje to same dokola od velkych bratru, jeho test je k nicemu v pripade ze Forssell pouziva asynchonni prevodnik i na DA a potvrdil by tim jen uzavrenost systemu Forssell (a ze nas dojem je v tomto pripade pouze jiny, nebo horsi v pripade Forssell + 10M), ktery nebude nikdy lepsi ani horsi a jine prevodniky s externim clockem ho strci do kapsy, resp. horsi prevodniky s lepsim clockem muzou hrat lepe....o cemz jsme se uz nekolikrat a nejen ja presvedcili....to vse chci detailneji prozkoumat, vycistim si usi at slysim neake to kilo navic....a ne tady pindat, tak zatim.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 dub 2012 17:19

Já se přiznám že tomu opravdu přestávám rozumět: nejdřív konstatuješ že jste jasně slyšeli rozdíly ve zvuku u převodníku Forssell interní vs. externí clock. Na poukaz že to není možné, protože to design neumožnuje jsi říkal, že jste je přesto slyšeli . Když jsem to tedy zkusil v praxi a zjistil že žádný rozdíl není, argumentuješ tím, že ani být nemůže, protože tento převodník není ovlivnitelný vnějším clockem :) Tak slyšeli jste ty rozdíly nebo ne ? :) Pokud jste je slyšeli a jsou tam, musí být i tady. Pokud jste je slyšeli a nejsou tam ... tak potom nevím :) Věříš potom ty tomu co říkáš (a slyšíš) ? :wink:

Tak to v klidu ještě vyzkoušej a dej vědět :wink:

K tomu, aby člověk vnímal zvuk a slyšel případné rozdíly, nemusí být technickým expertem ... Podobně jako třeba k tomu aby někdo hrál dobře na housle a byl schopen velmi dobře rozlišit a popsat zvukové detaily a nuance různých nástrojů, nemusí být odborníkem a praktikem v technologii stavby houslí ... :wink:
Naposledy upravil(a) Ivo dne 20 dub 2012 17:28, celkem upraveno 1 x.

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 17:26

Precti si to jeste jednou co sem psal jo..diky

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 dub 2012 17:29

Díky, přečetl jsem a jdu dělat něco užitečnějšího :wink:

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 19:49

treba jako pochopit pocitac?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 dub 2012 19:50

Ivo: ja myslel ty vety "to je proste fyzikalne nemozne" tam kde diskutovany problem s fyzikalnimi limity nikterak nesouvisi, ale budiz, v pohode ;)

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 19:57

Norbert Wiener: Jak mám vědět, co jsem řekl, dokud jsem na to neslyšel odpověď?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 dub 2012 20:35

Kermitak píše:Ivo: ja myslel ty vety "to je proste fyzikalne nemozne" tam kde diskutovany problem s fyzikalnimi limity nikterak nesouvisi, ale budiz, v pohode ;)
Fyzikálně nemožné jsem v té souvislosti myslel (obrazně řečeno) ve smyslu - pokud designer zkonstruuje svůj přístroj tak, aby se choval určitým způsobem (tj. například naprosto eliminoval vliv vnějšího clocku na vnitřní procesy a zvuk - a myslím že designer asi ví co dělá a co říká, když to sám celé vymyslel) - a někdo tvrdí že ve skutečnosti to tak nefunguje a slyší jak se zvuk vlivem vnějšího clocku mění, tak jsem poznamenal že je to asi fyzikálně nemožné, aby to za těchto okolností ten vliv mělo ... Když použiju tvé auto přirovnání - je to jako kdyby někdo vyrobil auto na zadní pohon a někdo bude tvrdit že při jízdě vnímá že auto zabírá na všechny čtyři kola a v terénu hrabe předníma :) Ale nic ...
Ani v jednom okamžiku jsem se nezabýval hlubšími teoriemi nebo konstrukčními technologiemi - to není můj obor, téma je jiné ...

Sašo: zkus být méně abstraktní :)

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 20:37

Neboj...za nedlouuuho zkusim

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 20:45

k tem autum sem dneska slysel vtip: Chlap slavi narozeniny a ma pozvany kamose a ty se ptaj co dostal..on je dovede k oknu a rika..vidis tamhle to novy BMW X6?..noo vidim..a vidis tu suprovou barvu..noo vidim..tak v ty barve jsem dostal teplaky!

monoque

Příspěvek od monoque » 20 dub 2012 20:50

Nj OT..sry

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 lis 2012 16:19

Narazil jsem na takovou povrchi rozborku Eclipse, je tam fotka vrchniho tistaku a vypsany prevodniky, operaky a par dalsich svabu, dokazi z toho znali vycist neco zajimaveho o konstrukci?

http://cybwiz.blogspot.cz/2012/08/antel ... d-10m.html

Odpovědět