Controller pre DAW

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
TTT31

Re: Controller pre DAW

Příspěvek od TTT31 » 31 pro 2011 12:24

Delam v Cubase 5 ... o Mackie modu neni v pribalene brozure ani slovo, celkove ta brozura stoji za houby jedna z nejhorsich co sem mel v rukou ...
Ani vlastne poradne nevim co mackie mod je na netu nachazim jenom fakt stripky nemate odkaz nekam kde je to poradne popsane ? :| :(

Hammond

Příspěvek od Hammond » 31 pro 2011 12:52

Chod v Cubase na Devices a spust Device Setup. Druha kolonka od vrchu by mala byt Remote Devices. Klikni na to a daj pridat novu Device (to plusko nad oknom). Malo by sa ti vyrolovat okno s roznymi predvolenymi typmi a medzi nimi by mal byt aj Mackie Control. Vyber Mackie Control a potom v jeho okne, ktore sa ti rovno otvori nastav v Midi Input/output BCF2000. Potom by uz malo vsetko ist v pohode.

TTT31

Příspěvek od TTT31 » 31 pro 2011 13:08

to uz mam od vcera, ale sem z te masiny jelen to tu na me blika jezdi mi fadery v kazdem presetu to blika jinak ale priradit nejaky knob nebo fader nejake funkci v cubase se mi jeste nepodarilo( teda krom Massivu kde je nativne learn Midi volba na kazdem cudliku)....

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2011 14:00

no musis trosku hladat .. ides na stranku behringer a tam je tona navodov ..
http://www.behringer.com/EN/Products/BCF2000.aspx

dole najdes manual ako prepnut BCF do jednotlivych modov .. http://www.behringerdownload.de/BCF2000 ... _modes.pdf

potom spravis to co hovori hammond .. a malo by to spolu frcat .. to je ale mod ked chces ovladat DAW .. ak chces ovladat nejake instrumenty , potom je asi lepsi taky ten midi mod .. ten som ale nikdy neskusal .. s tym ti neporadim ..

TTT31

Příspěvek od TTT31 » 31 pro 2011 14:08

jo diks sem to na te strance prehlidl... se divim ze to ale nepridavaji ke krabici, vzdyt to sou stezejni informace..

Bacon

Příspěvek od Bacon » 31 pro 2011 18:27

Já to teda v krabici měl... :X

Venti

Příspěvek od Venti » 01 led 2012 17:34

Tiez som to v krabici nemal, manualne som vseliako konfiguroval fadery.. a asi po pol roku pouzivania mi to Onehalph ukazal ked boli u mna nahravat... Myslim ze to bolo preto, ze tieto mody neboli od zaciatku, az pri nejakom FW update sa to pridalo.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2012 18:34

Aňo nebolo to hned od uvodu... Ale bacon pise ze to v krabici mal.. Takze uz to tam asi davaju...

TTT31

Příspěvek od TTT31 » 02 led 2012 01:07

Tak sem se v tom nejakou dobu hrabal dneska a mam par dotazu k Mackie modu

1. da se prepnout nejak ty fadery aby ovladaly ne jenom prvnich 8 tracku ? Myslel jsem, ze dam akorat next page ale to nefara ...
2. nastavim krivku automatizace pomoci faderu, da se pak nejak udelat aby DAW tu automatizaci cetl ale uz mi nehybal tim faderem? dela to moc kraval a rusi me to pri praci :roll: ( neco ve stylu vypnuti feedbacku pro ten dany fader)
3. co jsou v te mackie sablone volby F1-F8, view1-view8, loc R locL a Instr? ostatni jsem nejak vypozoroval , ale tyhle nevim co delaj ....
http://www.behringerdownload.de/BCF2000 ... _modes.pdf

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2012 01:23

1./ ano mozes ich prepinat bud CH< a CH> po jednom kanali , alebo BANK< a BANK> po 8mich kanaloch .. musi to fachcit ..
2./ to neviem ..
3./ F1-F8 si v cubase mozes navolit na to nejake funkcie .. napriklad otvorenie mixeru , alebo nieco podobne .. robi sa to v Device Setting , v zalozke MACKIE CONTROL , ktory si pridal .. v pravo hore mas MIDI IN a MIDI OUT do mackie controlera , a pod tym sa to nastavuje .. view1-view8 su rozne zobrazenia .. to musis vyskusat .. zavisi co mas vybrate v pravo na tych tlacitkach PAGES .. locL,R su lokatory .. atd .. rozne sa tie funkcie menia podla SHIFT tlaciciek a navolenuch funkcii .. musis sa s tym pohrat ..

jo a este ti doporucim .. na tejto stranke dole http://www.behringer.com/EN/Products/BCF2000.aspx .. je BCFview - virtual Mackie/Logic Control display for BCF2000
http://www.behringerdownload.de/B-Contr ... CFview.zip
to je aplikacia , ktoru spustis .. teraz si nepamatam , ci napred ju a potom cubase alebo naopak .. mozno je to jedno .. v nej nastavis midi port , na ktorom je BCFko .. a na nej vidis potom displeje .. priradenie funkcii na tlacitkach .. co prave editujes .. atd atd .. MOC MOC potrebna vec .. to vlastne nahradza displeje , ktore ma Mackie Control , a BCF ich nema .. tak tie displeje vidis na monitore PC ..

Obrázek

TTT31

Příspěvek od TTT31 » 02 led 2012 01:41

s tim viewerem uz tu bojuju hodinu a nejede to zapinam to ve spravnem poradi, normalne v nem nastavim bcf2000 a kdyz se spusti cubase tak nereaguje na cokoli co jde z bcfka a ten viewer ukazuje jenom jakysi pan a nazev tracku ....tobe to ficelo normalne hned?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 02 led 2012 09:04

Mas nainstalovany original driver? Vidi windows aj ostatne softy ten kontroler ako "BCF2000" alebo ako "USB Audio Device"? Totizto ak pripojis BCF cez USB, windows naistaluje automaticky bez toho, aby sa ta nieco pytal "nejaky" driver a zariadenie sice funguje, ale nie stopercentne a napriklad ten BCwiew ho nevidi alebo tam pise nejake divne veci. Jediny sposob, ako sa mi podarilo nainstalovat original behringracky driver je vypnut BCF, spustit instalaciu original driveru z behringer.com, ked ta pocas instalacie vyzve aby si skontroloval, ci je pripojeny tvoj BC-control, tak BCF zapni a instalacia normalne dobehne. Potom vsetko ide ako ma. Trochu otravne je ale, ze ked som BCF prehodil v PC do ineho USB, windows zasa vyhlasil, ze nasiel nove zariadenie a nainstaloval ten svoj blby driver.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 02 led 2012 09:06

Jo, a este jedna vec. Aby ti BCwiew fungoval musis mat najprv zapnuty BCF, potom spustit BCwiew a az potom spustit Cubase. Ak spustis BCwiew pri uz spustenom DAW, nechyti sa a bude tam len prazdne okno.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2012 09:20

no ale ved kazde usb zariadenie sa instaluje tak ako popisujes hammond :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 led 2012 09:30

2Pytkin: no ale veď většina běžných uživatelů instaluje USB věci tak, že je po vybalení hned píchnou do compu :-D jako bys to za ta léta strávená tady nevěděl..... ;-)

P.

Odpovědět