Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. nunu DAC

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
nunu

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. nunu DAC

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 15:01

Od DACu za 520€ a wordclock generatoru se superclockem za 320€ vyrabenem spis v kusovem mnozstvi si snad nikdo nedovoli pochybovat o tom, ze na svete budou lepsi masinky. To jak ale mada-ovi, potazmo tem nejlepsim slape na prdel by cekal nejspis malokdo. Nikdo by neveril ani tomu, ze mezi nema neni propastny rozdil o velikosti fotbaloveho hriste, ze jo -)))

Skoda ze nebyl jeste treti spolupachatel, treba nejaka fireface. Ja do toho kecat nemuzu, ja tam ani nebyl, ani to neslysel a neumim si udelat predstavu, jak ty absolutne top masiny hrajou. Ja vim jedno, s tim mym se da zit dost v pohode a sam jsem ve stadiu ze dal nehledam a kaslu na to. Naprosto mi to staci tak, jak to je.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 lis 2009 15:03

Ivo píše:
Kermitak píše:No ja bych tam klidne nejaky hodiny pripojil, ale neni jak, kdyz nunu nema dodelany vstupy ;) Kazdopadne mi celist spadla i takhle, jsem zvedavej, co to udela s hodinama.
A ty máš nebo nemáš Lavry Blue DA ? (nebo jenom AD ?)
Mam oboji, proc?

nunu

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 15:04

Kermitak píše:No ja bych tam klidne nejaky hodiny pripojil, ale neni jak, kdyz nunu nema dodelany vstupy ;) Kazdopadne mi celist spadla i takhle, jsem zvedavej, co to udela s hodinama.
poseres se -))) Nee, delam si prdel -)) je to samozrejme velmi vyrazne lepsi, nezalezi pak ani na karte, muzes to zivit treba klidne audiofilkou usb a dostanes se na stejny zvuk.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 lis 2009 15:19

Kermitak píše:
Ivo píše:
A ty máš nebo nemáš Lavry Blue DA ? (nebo jenom AD ?)
Mam oboji, proc?
Pro případné srovnávací dojmy Lavry / Nunu

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 lis 2009 15:23

Ivo píše: Pro případné srovnávací dojmy Lavry / Nunu
To uz jsme delali pred nekolika mesici a byl tu z toho report ;) Ale aby to bylo fer, chtelo by to ty hodiny.

matucha

Příspěvek od matucha » 06 lis 2009 16:14

Nemuzes "kloknout" RME krystalem z Lavry?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 lis 2009 16:16

RME jo, ale nunudac ne.

nunu

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 16:40

A vsadil bych se ze by jste si az tolik nepomohli... Nebo jinak, rme, lavry, bude to na urovni lynxu a mne to proste dneska uz smrdi, neni to ono, jde to lip.

nunu

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 17:01

Uvidime co se nam jeste vylihne, s tema to lidma se uz neznam a jenom doufam ze nebyli vsichni pod nejakyma drogama -)))) Mam z toho pravou, naprosto nefalsovanou radost, umocnenou tim, ze nejsou majitele ani jednoho ani druheho, ani nemaji prazadny zajem cokolov zvyhodnit nebo znevyhodnit, proste lidi co uz neco slyseli a dokazou posoudit, neznam je a nikdy jsem je nevidel. Pokud ano, byl jsem natolik na sracky, ze si to nepamatuju. A jsem rad o to vic ze neco z te nasi male, zaprdene a neprejici republiky muze vzejit neco, co bez vyrazne ostudy a vyprasku muze stat vedle te TOP WORLD CLASS. Jedinnou vadu to ma, jenom takovy maly skrabanecek na krase, neda se to moc dobre prodat -)))

Prvni... :
ako jeden z ucastnikov musim pochvalit prijemnu atmosferu a dobry posluch ako byva na akciach u cough-a zvykom

Z mojho skromneho pohladu: rozdiely medzi prevodnikmi boli viac menej v oblasti nuancii, co bolo najviac citit pri posluchu klasiky ako uz byva zvykom (pre povahu daneho zanru, mnozstva obsiahnutych informacii a jeho narocnosti). Ziaden dramaticky rozdiel sa nekonal. Pri posluchu rock-u by som pri par skladbach Pink Floyd subjektivne vahal co je lepsie, lebo kazde malo nieco do seba, avsak nikto nevie ako to malo v skutocnosti byt.

Forssell znel o chlp jemnejsie a aj rozne "nepodstatne" zvuky v pozadi boli viac rozlisitelne. V celkovom hodnoteni bol teda lepsi. V kategorii HighEnd sa platia neskutocne peniaze za kazdy drobny rozdiel a nuanciu a teda primeranost cenoveho rozdielu medzi konkretnymi prevodnikmi komentovat radsej nebudem. Povedal by som iba, ze ja osobne patrim pri takychto rozdieloch skor k menej narocnym posluchacom..

Druhy...:
Ivo a Gusto to presne zosumarizovali a zhodnotili, takze ja z mojho pohladu doplnim uz len tolko, ze pri posluchu Tomasovho prevodnika, ktory sme pocuvali ako druhy v poradi, sme museli na Dispre ubrat jeden „zub“, aby sa vyrovnala hlasitost. Nasledne pozorovane rozdiely, boli minimalne, a v tomto kontexte treba chapat aj hodnotenie. Forssell znel viac neutralne, zvuk bol pri nom menej objemny a viac detailnejsi. Nicim na seba v negativnom zmysle slova neupozornoval, ak ano, tak len cenou, ale aj to je relativne.
Naposledy upravil(a) nunu dne 06 lis 2009 17:04, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 lis 2009 17:03

nunu: gratulace:)

matucha

Příspěvek od matucha » 06 lis 2009 17:13

Jedinnou vadu to ma, jenom takovy maly skrabanecek na krase, neda se to moc dobre prodat -)))
No musis to dodelat do finalni podoby. Hodiny nejlip vestavet dovnitr.

Kdyz to totiz dotahnes (a poresis i ty certifikace), tak je totiz klidne mozny, ze to budes prodavat po celym svete. Uz sme se o tom bavili, zejo... ale mas dobrej a vic nez konkurence schopnej produkt, kterej je potreba jenom dotahnout a udelat mu nejakou propagaci a mas funkcni firmu, kterou ti bude stejne jako ten prevodnik kdekdo zavidet (v dobrym). Nebud prizdisrac ;)

Jestli na to sam nemas, tak si prizvi nejakyho spolecnika/investora. Tak uz se to prece dela.

nunu

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 17:43

Dodelat to musim, o tom ani ratata, jenze jsem citlivy clovek, umim se i vcitit do situace druhych a nekdy to proste nejde tak rychle, programator toho ma proste ted straslive moc, neni to zadna velka sranda udelat perfektni firmware a jde to pomalu. Zabit ho za to ze chce bydlet ve svem nemuzu a zaplatit ho aby misto nej delali jini taky nedokazu. Je velmi smutne kdyz spickovy programator micha zednikum maltu atp... Ale uz je zima a doufam ze se ledy pohnou.

Nikdy nebudu vic nez technik, obchodum nerozumim ani mne nebavi, bavi mne muzika a ti brouci pres ktere leze. Ale treba se mi podari sehnat partnera ktery se bude umet postarat o nejaky odbyt. A plany jsou, minimalne jeste na AD -))))))))))))))))))))))

Hodiny nikdy nebudou v prevodniku, nevidim pro to duvod, nevejdou mi tam a prineslo by mi to ted akorat tak kopu problemu. Jedinny rozdil je v tom, ze to zabere o 1U vic a nejake prachy za skatuli. Kdo ma penez malo, muze si poridit skatuli hnusnou, rozumej tomu ze zelezneho plechu za cca 800Kč a kdo nema ani na ni, ten si tezko poridi kukacky... I kdyz daji se dat i do krabice od bot, ale to bych byl zase nasrany ja... :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) nunu dne 06 lis 2009 17:50, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 lis 2009 17:45

malilinkaty OT - at pls programator nezapomene na to cvrlikani, kdyz neni sync ;)
Jinak taky myslim ze by bylo fajn to trochu rozjet, kdyz uz sis s tim dal tu praci.
BTW k tem hodinam - proc vlastne nejsou vevnitr? Elektronice nerozumim, ale co jsem vycetl, tak externi hodiny jsou vzdycky kompromis(?)

nunu

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 18:00

Kermit: To moje je obluda velikosti, uz by se mi tam moc nevesly, nebo vesly ale problemy dalsi, s ovladanim blee, mne se to nelibi. Jak velky kompromis jsou externi hodiny vidis sam, ja to taham trebas doma 20m koaxem nez se to dostane k lynxu. Neni to pravda, jde o to jak to ma kdo asi poresene, ale nezalezi na tom jestli jsou vevnitr nebo venku...

Firmware bude, teda az bude, minimalne takove jako zvuk, cili prinejmensim slusne.

fova

Příspěvek od fova » 06 lis 2009 20:21

Nunu, take mooooc gratuluju a preju at cely ten projekt dal roste. Fandim ti.

Odpovědět