Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. nunu DAC

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
nunu

Re: Forssell D/A (pry lepsi nez EMM LABS a DAD) vs. nunu DAC

Příspěvek od nunu » 06 lis 2009 21:12

Diky za podporu panove, hlavne si na mne vzpomente az se budete rozhodovat jestli motu nebo fire -))))) :lol:

Tudy

Příspěvek od Tudy » 06 lis 2009 23:46

Já už mám jasno, až bude hotový firmware a velkej DAC bude umět přijímat WordClock, jdu do něj (a HS-DAC půjde do CD přehrávače do obyváku).
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 lis 2009 19:26

prizmatem cloveka, co neni ani trochu bastlic, ale chtel by lepsi kvalitu nez zakladni lavry: musi to bejt all-in-one produkt, musi to mit v sobe hodiny, musi to mit nejakou aspon trochu neosklivou krabici a v sobe ovladani hlasitosti. urcite nechci nic montovat a klidne kvuli tomu priplatim par tisic. takhle urcite premejsli desitky, stovky dalsich - je to myslim celkem nabiledni a je to imho zakladni pro jakoukoliv expanzi.

(imo imo etc.)

nunu

Příspěvek od nunu » 07 lis 2009 19:58

Pokud to bude stacit takhle, tak v tom nevidim sebemensi problem : http://www.ttc-audio.cz/DAC.jpg

Hodiny to v sobe mit nebude, jeste jsem nevidel samostatne DA ktery by mel wordclock ven. Navic by byli nastvani zase ti kteri slusny generator uz maji, a verim ze takovi jsou taky. Hlasitost je jasna, mute je jasne a pekna krabice snad taky, i kdyz tato neni muzikantska, ale ta vypada stejne, akorat celni panel ma " uši " do racku. Dokonce jsem tak daleko, ze je mam predpripravene -))

Tlacim na tu hlasitost jak muzu, ackoliv mi to asi nikdo moc neveri :cry: Mimochodem je spoustu zarizeni, neberte si to nikdo spatne, nechci byt arogantni ani to nemyslim zle, vim ze jsem hlasitost slibil a taky ze bude, ale je spoustu zarizeni dalsich firem ktere tu hlasitost ridit umi. Problem je ten, ze aby to nezabilo ten zvuk co z toho DAcka leze, nechaji si ji dobre zaplatit.

Jeste k tomu clocku, pokud jej budeme mit opravdu dobry, coz RME se kteryma jsem se setkal nemaji, nema ho ani lynx aes-16, nebude ten rozdil tak strasne vyrazny mezi internim a externim. Nicmene zatim se mi jevi ze firmy ktere karty vyrabeji pocitaji s tim, ze ten kdo je pouziva nejaky " lepsi " clock" uz ma a proto to tolik neresi, ale to je jen muj vymysl, nicim nepodlozeny.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2009 20:25

nunu : jo to urcite tak je .. seriozny clock generator sa v studiu ocakava .. v prevodnikoch mi pride uplne zbytocny ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 lis 2009 20:31

Pytkin: tobe mozna jo, ale praxe ukazala, ze hodiny v prevodniku jsou lepsi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2009 20:40

kermitak : koho praxe to ukazala ?

mne pridu kvalitne hodiny v prevodniku uplne zbytocne , ked ho aj tak klokujes z vonku ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 lis 2009 20:51

No navzdory tomu, co nunu tvrdi, jini lide zase tvrdi, ze interni hodiny jsou lepsi. Ja to posoudit nedokazu, ale kdysi jsem sem pastoval odkaz z GS, kdy vzali nekolik velmi dobrych prevodniku a hodin (Lavry Gold, nejaky Prism, Meitner, nejaky Lucid, Big Ben, Rosendahl) a zkouseli to clockovat navzajem. Vysledek byl vzdycky nejlepsi z internich hodin (tzn. ze treba i Lavry Blue znel lip ze svych hodin, nez kdyz ho clockovali papirove lepsim Big Benem nebo Rosendahlem). Takze neco na tom evidentne bude...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2009 20:57

a to ma prevodnik potom na vstupe SRC ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 lis 2009 21:01

Netusim :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 lis 2009 21:11

Kermitak píše:No navzdory tomu, co nunu tvrdi, jini lide zase tvrdi, ze interni hodiny jsou lepsi.
Je to tak ... Ptal jsem se na to i Freda Forssella a ten říkal, že externím clockem se dají věci spíš zkazit ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2009 21:17

no ale interny clock znamena predsa nutnost na vstupe SRC , inak to bude pukat .. ja myslim ze SRC spravi vacsi problem ako WCin ..

Ale to musi zodpovedat niekto , kto sa v tom vyzna ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 07 lis 2009 21:21

Na druhou stranu podle toho zde popisovanyho testu to taky nebude tak zhavy. Otazka je, jestli by to s hodinama vevnitr nebylo jeste lepsi.

nunu

Příspěvek od nunu » 07 lis 2009 22:27

Musim to tady napsat, kluci myslite si ze jsem to, co ma renault ve znaku ??? Ze se budu s odpustenim srat s hodinama, travit s tim spousty a spousty casu jen tak z legrace nebo abych se mohl babrat a delat rucne i hodiny ??? Maji to 4 lide, vim ze to znamena vypovidaci hodnota nula, ale ani jeden z nich vam ty kukacky neda a vsichni do jednoho to meli nejdriv bez tech hodin. Drzel jsem o nich hubu, protoze dokud to nemam hotove, nechtel jsem delat provizorky vsem. Kdokoliv si to vyzkousi, ten mi je nevrati zpatky, to jsem si setsakramentsky jisty.

Jak to mam ja vi asi Fred stejne dobre jako vim ja, jak to ma on, cili oba vime o tom druhem prakticky prd. Proto bych byl s tim presne tak opatrnejsi -)))))))))))))))) Neni to dogma ani kdyby to rekl Fred tisickrat a u EMM mu pritakavali. Zalezi na mnoha okolnostech, pristupu a celkove koncepci.

K Bluuu se vracet nebudu, to mam za sebou. Kdybych to nemel tak ukrutne daleko, prijel bych to ukazat, jenze kdyz jsem do toho praglu jel, tak to nejak nevyslo a zajem moc nebyl. A tam jsem to mel v cele sve krase.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2009 22:32

nunu : o tom ziadny spor , ze hodiny spravia svoje .. to snad je kazdemu jasne .. otazka bola , ci je rozdiel ze su hodiny vonku pripojene na WCin , alebo su hodiny dnu .. hosi tvrdia , ze lepsie je , ked su dnu .. mne to pride divne , lebo potom musi byt na vstupe SRC ne ? aby sme prichadzajuci signal preclockovali na interne hodiny ..

Odpovědět