Minimoog Voyager - jam na koncertě

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
cigi

Re: Minimoog Voyager - jam na koncertě

Příspěvek od cigi » 30 pro 2009 13:08

Pytkine, ze bychom nasli spolecnou notu :)

Riddimshot fungoval jako backing band Kalabashe behem leta na festacich i v nejakych klubech a funguje tak i dal, ale uz beze me. Jsou to bud Kalabashovy pisnicky (ma v Parizi studio a porad neco produkuje) nebo tradicni reggae riddimy. Ale ten vyslednej koncertni tvar, to bylo samozrejme kolektivni aranzma, co se udelalo na zkouskach a behem koncertu se dopilovalo. Na zacatku leta jsem tam hral na klavesy jenom ja, ale tahal jsem troje (M1, Nord Electro a Fantom X), pak se pridaly druhy klavesy, coz hodne zmenilo zvuk a mne to v tehle podobe sedelo uplne nejvic. A rek bych, ze to i nejvic v te dobe slapalo, i kdyz ja osobne mam pocit, ze Poetic Filharmony slapou jak deset Riddimshotu. Ale pak to nabralo silene popovej smer, skoro R ´n´Bicko - nic pro me :cry:

Kluci z Riddimshotu ted chystaji projekt ceskych riddimu, takze by do leta mela byt i nejaka puvodni tvorba kapely. Nevim, jestli je ten napad porad drzi, ale chteli do jednoho riddimu dat zvuk cimbalu, aby bylo jakoze jasny, odkud to je :lol:

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 30 pro 2009 13:34

Vážený MgA cigi,
poslechl jsem si to a připadá mi, že to vaše sdružení má 1 zásadní problém - je to nevýslovně velmi akademické. Mám pocit, že jste trochu pozapomněli, že hudba by měla (můj názor) především být protředníkem pro předání nějakého poselství posluchačům, lhostejno je-li to poselství slovní, či emocionální. Vy prostě nevysíláte VŮBEC NIC, jenom tvoříte shluky různých tónů a to je opravdu (jak už tady napsali mnozí přede mnou) neskutečná nuda. To že vás ty shluky baví je hezké, ale pokud toto své bavení nepřenesete na posluchače, tak tam tito vůbec nemusí být a vy se tím můžete bavit ve zkušebně a vyjde to nastejno. Zkuste se projednou vysrat na nějaký stupnice, pravidla a akademickou onanii, kterou provozujete a dejte do toho nějaký pocit. Garantuju vám, že ty lidi to poznají a v lidské zpětné vazbě vám tu energii pocitu vrátí zesílenou a to je něco co se do not zapsat nedá a ve škole vás to nenaučí..
A jetli se mě taky budeš ptát, co jsem složil, že si dovoluju, tak velmi hezky to už bylo vyjádřeno větou nemusím být kuchař, abych poznal, že to maso je nedopečené...

BTW. ty backvokalistky v Riddimshotu jsou hm.. takové intonačně poněkud velkorysé :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2009 13:53

cigi : no .. ja som trosku oldscooler .. nedavno som bil na zimnom zakovic open festivale .. Hrali tam United Flavor , co mi celkom pripomenula ta ukazka Kalabashe .. To ma az tak moc nebralo .. Co ma ale dostalo bol pannonia allstars ska orchestra .. To ma dostavalo do varu .. Hlavne spevak , ktory cely koncert bezal ..

syncro

Příspěvek od syncro » 30 pro 2009 14:32

cigi: Riddimshot měl podle mě nejlepší období kdysi s Mentionem, pak přišel velký propad a teď je to zase mnohem lepší. Kalabashe mám rád, respektuji ho a uznávám, ale že by Riddimshot za ním předváděl něco zásadně se vymykajícího průměru české reggae scény jsem si nevšiml, možná moje hluchota a slepota. Ve srovnání s Flavour bandem nebo Solid Vibes, abych mluvil jenom o backingu, mi to přijde pořád o krok zpátky. PF ukázka mě nijak nezaujala, ale to samozřejmě neznamená nic, protože tahle muzika, narozdíl od Riddimshotu, není můj šálek kávy. Co se ale nedá přehlédnout je totální namyšlenost a nedostatek pokory v tvých příspěvcích... Nejsem ani zdaleka tak hudebně vzdělán jako ty, nedělám nic podobně svěžího a duchaplného a ani si mě Moog nezařadili do svého ofiko youtube kanálu, takže je zřejmé, že mě můžeš setřít jako všechny ostatní, kdo si z tebe nesedli na hýždě 8-)

Za mě palec dolů za tvoje chování, Saša

PS: Tohle téma zamykám, není třeba živit trolly a žádný přínos v diskuzi tu neočekávám.

Zamčeno