TC Powercore & SONY OXFORD

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 28 lis 2006 22:26

Obrázek
Solid State Logic C200

...procesing a digitalni algoritmus DUENDE je prevzatej z teto digi konzole SSL C200. tento pult je vpodstate nejepsi digital na trhu. Po zvukovy strance nic lepsiho momentalne neni a s jeho jmenem si je SSL jista kdyz 32 jeho kanalu nabizi v krabici za pouhych 45.000 Kc. Totiz v realu 32 kanalu tohodle velkyho pultu by stalo nemalejch 8.000.000 Kc a to je jen 32 kanalu..tyhle pulty se ale prodavaj vetsinou ve standardni nalozi 80 kanalu coz uz zase stoji o neco vic:) ... takze Dunde je vpodstate vice nez levna:)))

DUENDE je prvorade HiEnd mezi pluginama a SSL prodava samozrejme i svoje jmeno a dela to dobre, protoze tahle znacka ma nejvetsi jmeno mezi pulty.

Ze je DUENDE jednostrannej stroj jsem psal uz uplne na zacatku, ale jsem zvyklej michat v pulttech ktery jsou vpodtste vzdycky takhle "jednostranny", vidim to tak ze Duende nabizi 32 kvalitnich channel stripu ktery jsou proste tahouni a clovek je vyuzije u vseho co je pri michacce potreba. V pultu ma clovek taky jen jeden EQ+Comp. Duende ale nabizi samo dva druhy procesu EQ jak uz to jejich puvodni vzorovy legendarni analog pulty umely a to typ E z osumdesatejch let (SSL SL4000E) a typ G z devadesatejch SSL SL4000G /G+).

Sem zvedavej az to testnu. Je to hodne lakava krabice. Uz proto ze sw balik od Waves SSL, stoji tolik co tahel HW firewire DSP krabice ktera nezatezuje procesor kompjutru.

no uvidime, je to lakadlo:)

.

velvet

Příspěvek od velvet » 28 lis 2006 22:32

Pozastavil bych se u problému Notebook vs. PCI (PCIe) karta.
Mám dojem, že existují nějaké "adaptéry" PCMCIA karta do notebooku na PCI slot.

např.: http://www.mobl.com/expansion/

Samozřejmě, že cena se v případě TC Powercore vyhoupne nahoru. Nicméně když bych chtěl Powercore pro notebook, tak jdu do tohoto řešení v zájmu stability...
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 28 lis 2006 23:08

Obrázek

Velvet dobry info. tenhle dvou PCI vypada zajimave:)

nojo....ale tahle sada at uz pro 1 nebo 2 PCI stoji kolem 1000 $ ...tak to je trochu no,

Obrázek

.

Magion

Příspěvek od Magion » 29 lis 2006 08:58

před nedávnem jsem k notebooku (mám taky asuse) připojoval PCMCIA vga adaptér a začla mi v tu chvíli blbnout přes fireaware připojená MOTU....
Vím že to je trošku jinej případ, ale určitě by to chtělo testnout, jak se chová tvůj notebook s více připojenýma fireware portama. Předpokládám, že máš k notasu taky FW zvukovku, takže budeš řešit na notebooku min. dva FW porty v plném nasazení...
Po zkušenosti bych to zapojil obojí z PCMCIA fw karty - snad zvládne takovej dat.tok.... Nevíte jestli je FW port nějak propojenej s PCMCIA?
Máte někdo zkušenosti s 2x FW na audio z notasu?

matucha

Příspěvek od matucha » 29 lis 2006 10:26

No wavesy sou vlastne drazsi reseni nez duende, kdyz si to vezmes, kolik chtej za ty jejich baliky (jasne je tam toho hodne... ale hodne xxxxx).

Ale jo, ja myslim, ze je to dobra vec, ale urcite bych vedle toho chtel UAD na barevny veci a asi by nebylo zly maly powercore na verby.

No kdyz si to vlastne vezmes kolem a kolem, tak dneska je vlastne takovej vyber dobrejch veci, ze je snad dobry to neresit, "en-ten-tyky" neco vybrat a raci neco delat ;-).

Osobne se priznam, ze raci tech 1500 (pri)hodim do HW kompresoru na 2buss nebo grupu. Je to jasne daleko nakladnejsi reseni a manipuluje to se zvukem daleko pozdejc v retezci (a cim dal v retezci, tim min se s vecma da delat), ale na druhou stranu to neni zadnej digitalni "fake" ;-))))).

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 29 lis 2006 12:22

Tak LiquidMix uz ma drivery pro XPcka:
http://www.focusrite.com/index.php?page ... liquid_mix

Jinak co se toho Duende tyce, tak jsem nekde cetl, ze maji na MACkovi problemi s dropama, mozna by to mohlo byt taky tim FW portem. Ale taky jsem cetl jeden poznatek, ze se to s tema Waves SSL vubec neda srovnavat, ze je to opravdu o tridu vejs, no chce to ale asi vyzkouset, uz se napsalo takovejch veci ;-)

velvet

Příspěvek od velvet » 29 lis 2006 13:43

ECSON WALDES píše: nojo....ale tahle sada at uz pro 1 nebo 2 PCI stoji kolem 1000 $ ...tak to je trochu no,
Jako že trochu dost? No co by člověk mohl čekat od firmy, která je zaměřená na uživatele Digidesign :(
Např.: v Mac Gé pětkách jsou pouze tři PCI (PCI-X) sloty, tak že je jasný, že PT HD maník s dvěma-třema core kartama a nějakou Accel kartou musí sáhnout po rozšiřujícím řešení a voila-další peníz z kapsy ven :shock:
Mám delší dobu pocit, že se jedná o komplot proti nám :twisted:

Ale jak tu řešíme co všechno "přidat" pro "barvu" atd....
Je jeden týpek jménem Blumpy. Míchal věci pro Madonnu, Marilyn Manson aj. Udělali jsme si ještě s několika dalšíma týpkama takovej test - někdo dal k dispozici tracky ke stažení, aby měli všichni stejný a pak jsme uploadovali výsledný mix každýho z nás. U Blumpyho mne zaujalo, že "to" znělo fakt dobře a udělal to jen ITB v mac notebooku v Logicu A HLAVNĚ POUZE s Logic pluginy. NEmám důvod mu nevěřit- a měl i vcelku logický zdůvodnění, že už vůbec nepoužívá 3-rd party pluginy, jelikož když si s někým vyměňuje rozpracovaný projekty, nemusí řešit, zda mají stejný verze, zda je vůbec mají a tak dále. Důležité je, že jeho mix zněl dobře a přesvědčivě. Já se přiznám, že bych to takhle ITB asi nedokázal - jde o to, že to bylo i pěkně nahlas a přitom ne nijak "zploštělý". Abych se dostal na jeho úroveň a dostal tam "barvu", použil jsem různej hardware a hlavně pásek... Blumpy taky zavtipkoval, že mu současná obscese pluginama připomíná pubertu a videogamesy a jeho kámoši tehdy posedlý videohrama dnes jsou prý stejně posedlý všemožnejma pluginama...

No nekamenujte mne, sám mám UAD :D

Ale když bych si teď měl rozmyslet mobilní řešení, určitě bych šel do Notebooku od Applu a jako I/O zvukový rozhraní bych vzal buď:

http://mhlabs.com/metric_halo/products/mio/

nebo:

http://www.sonicstudio.com/products/hw/302.html

Obě "zvukovky" mají vlastní DSP (MH Channel Strip znám v AU formátu jako plugin a je fantastickej-řekl bych, že se minimálně vyrovná Waves SSL a hardwarová verze má i "vychytávky" Mid-Side Processor, Summer, Differencer a Delay ) , jsou sice firewire ovšem s vlastními ovladači - čili odpadá mnou neustále zdůrazňovaný problém firewire na applu - a kromě toho je už nový nativní OSX driver vypuštěný k developerům a dle zpráv a prvních testů co se mi donesly bude problém vyřešen...
Kromě toho je LogicPro nejlepší a nejkrásnější na celém Světě :lol:

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 črc 2007 03:31

Obrázek

http://shop.mediaport.cz/product_info.p ... 346ad8119b

Mediaport nabizi 6-ti nasobnej Oxford 6 Pack Native za krasnej peniz - 30.446,- Kč (vč. DPH)

fakt skvely penize za 6 skvelejch pluginu. Predevsim je to cely ted levnejsi jeste o to ze OXFORD pluginy jsou osvobozeny od nutnosti mit TC PowerCore.

Nicmene prekvapila mne predevsim tak vyhodna cena Native rady pro Windows / Mac, vzhledem k cenam stejnejch pluginu pro Powercore a Protools - napriklad Bundle 4 pluginy:

22.515,- Kč -- S-OX Box (Win / Mac)
40.680,- Kč -- S-OX Box (PowerCore)
55.519,- Kč -- S-OX Box (ProTools)

.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 črc 2007 07:55

ECSON WALDES píše:
Mediaport nabizi 6-ti nasobnej Oxford 6 Pack Native za krasnej peniz - 30.446,- Kč (vč. DPH)

fakt skvely penize za 6 skvelejch pluginu. Predevsim je to cely ted levnejsi jeste o to ze OXFORD pluginy jsou osvobozeny od nutnosti mit TC PowerCore.
Tohle vypadá hodně zajímavě. Budu o tom asi přemýšlet ... Jenom ten iLok mě tam štve ...

(Zajímavé to je též když se podíváme na eshop výrobce. Tam jsou ceny dost jiné a nějaký "pack" tam nabízený vůbec není anebo jsem si ho nevšiml http://www.sonnoxplugins.com/ws/pub/plu ... tm?h-id=le)

Mimochodem už se to nejmenuje Sony ale Sonnox ?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 črc 2007 08:29

oni maji slevy myslim 10, 20, 30 a 40 procent podle poctu zakoupenejch pluginu najednou
.. a sonnox, to bude neco jako sony oxford ne?

edit: tak takhle.. "Sony Oxford Plugins has become an independent company, Sonnox Ltd, and is no longer a division of Sony UK.."
edit2: Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 črc 2007 08:59

Mě by asi nejvíc zajímal limiter a inflator ... EQ mám jiných dost, reverb nepotřebuju, transient designer tu taky je a dynamics nevím ... Optám se v mediaportu na limiter+inflator pack. Štve mě že není k mání demo bez iLoku

macceba

Příspěvek od macceba » 16 črc 2007 10:47

Ivo: ty a Ilok, to jste dvojka jak Klaus a ekologové (či jiní .....ové) :lol: :lol: :lol: :lol:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 črc 2007 11:01

macceba píše:Ivo: ty a Ilok, to jste dvojka jak Klaus a ekologové (či jiní .....ové) :lol: :lol: :lol: :lol:
Já jsem ho i měl (když jsem si kdysi nedopatřením koupil jakýsi sampler), ale byl s tím tak neskutečný opruz (nefungovalo to, potíže s windows, jazykem atd.), že jsem to někam vyhodil ... Proč musí být poctiví uživatelé takto buzerováni a opruzováni ? (a kromě toho je to k ničemu - existuje něco "chráněné" iLokem, co není snadno k mání ve verzi "try before buy" ?). Kromě Oxford (zatím)

velvet

Příspěvek od velvet » 16 črc 2007 11:26

myslím, že zde jsou ceny ještě příznivější:

http://www.gigasonic.com/index.php?main ... d=&x=0&y=0

Např. u Limiteru (Native) je cenový rozdíl víc jak 3:000,- Kč :shock:
Mediaport: Kč: 9978,-
GigaSonic: USD: 282,-

Stačí si stáhnout z webu Sony Oxford demo, ve výše uvedeném eshopu pak zakoupit licenci a oni jí zašlou na Váš iLok účet.

Jinde mají možná ceny ještě lepší-je tam ale nutné nejdřív napsat (kvůli dohodě s výrobcem většinou obchodník nesmí přímo zobraqzovat cenu, která je nižší než ta nejnižší doporučená/dohodnutá s výrobcem...)
Např. zde: www.highprofileaudio.com/

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 črc 2007 18:05

Velvet: Ty ceny budou urcite na spoustech mist vyhodnejsi. Me hlavne potesilo, ze Mediaport prisel s tak priznivou cenou v CR, dokonce mensi nez pro priklad nemeckej Thomann.

Odpovědět