minimalisticky sw setup

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 21 zář 2005 19:53

Solarfall: kdyz tohle vsechno naflakas do jedny skladby tak abys mel comp z NASA :o) jenom samotnej legacy te zabije, ale da se to rsit freeznutim,ale zas je to nesikovny pri skladani, no poradis si nejak, dyztak zainvestujes do abgrejdu compu, jenom sem to musel rict pac to tak je

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 21 zář 2005 21:04

ad zrave pluginy: hej su to papkace ale ja tie synthy budem vyuzivat hlavne v mono mode na basy a nie vsetky naraz, tak to nebude tak strasne.. a nechcem pouzivat celu legacy cell...len ms20
na druhu stranu sonitus reverb a compressor je z tych menej narocnych ani virtual sampler nie je zrut ako kontakt2.. ja nerobim nejak strasne zlozitu hudbu.. ked som kedysi robil v starom fl4 a pouzival som ich nativne :wink: pluginy tak mi stacil celeron366...

bugy: no guru ma nejake bugy (problem som mal napr. s groovom) ale mas pravdu myslel som hlavne na nedostatky a tych ma zatial prilis vela.. uz som na nejake aj upozornil Angusa z FX a vravel ze to tam bude doplnene..

kexik

Příspěvek od kexik » 22 zář 2005 09:49

jo, nedostatky to ma... dufam ze to dalsie verzie poriesia. hlavne lock na audioclip items v playliste chcem, chcem, chcem... zakazdym do toho nahodne hrabnem mysou a poposuvam pracne nastavene offsety :( (este ze to ma undo, inak by som sa uz ucil cubase)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 22 zář 2005 10:03

kexik ...ehm ja hovorim o guru a zda sa mi ze ty o fl :-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 22 zář 2005 10:29

Pravda je, ze softu je desna spousta a clovek uz ani nema cas neco slozit ;( porad se jenom hrabe a hrabe a hrabe.

Me ze synthu posledni dobou hodne oslovil FM7 a Albio, popr Blue. Ovsem Blue je asi rozjebanej, vcera sem 2 hodiny neco daval dohormady v SX3 a pri prepnuti do GS3 mi to najenou udelalo bum;( takze mam prd. Tak desne sem se nasral, ze sem na komp do tedka nesahl, zlatej HW klavir...

peteness

Příspěvek od peteness » 22 zář 2005 10:58

Je videt ze sto lidi, sto chuti :-) , protoze Albino predevcirem u me uninstall. Smazal sem ale skoro vsecko. Zustal jenom Vanguard, V-station a Korg Legacy (v tech zvonivych zvucich podle me plne nahradi a prekona Albino - i kdyz se mozna pletu).
VSTi jsou mraky auz me nebavi furt neco noveho stahovat, kdyz stejne vsecko jedu z Virusu, NL a Pulse. Pripada mi, ze se furt ceka kdy uz to prijde, kdy uz ten Virus nebo Clavia budou plne nahraditelni crycklym softem. Kdyby to prislo, byl by kolem toho dost humbuk, takze se to dovim takhle. Mezitim proste obetuju ty prachy a uzivam si lepsi zvuky nez VSTi. No a lidi co na ne nemaji nebo nevi kde je levne koupit nebo nechcou pustit, tak se budou hadat ze neslysi rozdil.
Jednak jde o prachy a taky (mozna hlavne) o to, ze s VST se nemusi kablovat a neohrabane automatizovat pres midi, kdyz kazdy synt to ma jinak.
Trochu jina situace se mi jevi s VST efektama. Mam dojem, ze ta doba uz je prakticky tady.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 22 zář 2005 11:22

peteness: souhlas a to naprostej, prestal sem resit VSTcka, mam dost hrdweru (vir C, mQ, MS2000, 01W/R, yamaha EX5, D4 ...) hezky to na me blika a tak a hlavne, skvele to hraje, takze albino apod. neresim, nicmene o tom to tady neni, Solarfall resi prave softovej setup tak mu to nekazme :o)
mas pravdu ze efektovy pluginy hardwer dohanej a vlastne uz dohnaly, jeste nakej fajnovej reverb a budu v tomto smeru naprosto spokojenej :o)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 22 zář 2005 12:01

blue jeste neni vychytanej, taky uz mi shodil celej projekt. teda ale mel jsem to ulozeny :)
k tematu: kdyz bych si mel udelat limitovanej balicek vstcek na pustej ostroff, byly by to asi tyhle:
drums: battery (klidne i v.1)
sampler: kontakt (verzi 2 jeste ani neznam - nemam duvod)
synths: v-station, vanguard, atmosphere, z3ta, albino
eq: sonalksis, kjaerhusG
comp: sonalksis, waves L2, kjaerhus GPP
fx: ohmboyz, psp lexicon, psp nitro, spinaudio verb

syncro

Příspěvek od syncro » 22 zář 2005 12:09

peteness: "Trochu jina situace se mi jevi s VST efektama. Mam dojem, ze ta doba uz je prakticky tady." Není, akorát někdo se zasekává na zvuku synthů a někdo na zvuku efektů. Mě osobně synthy moc nezajímaj a tak si v klidu vystačím s nástroji z Logicu a sem tam něco externího (NordRack 2, atd.). Naopak mě hodně zajímaj efekty a procesory a můžu tě ubezpečit, že rozdíl mezi pluginy a škatulemi je obrovskej... Delay, phaser, kompresor, reverb, ekvalizér - to všechno zní úplně, ale úplně jinak v komplu a naživo z hw 8-) Nemá pro mě cenu to nějak řešit, každej má svůj vkus, jenom mě to pobavilo, jak máš to těžiště posunutý směrem k syn?ákům...

Jen můj názor, Saša

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 22 zář 2005 12:17

ej vy hardwaristi :) to sa musi v kazdom topicu objavit ze hw je lepsi ako sw? uz ma to trochu nebavi... ked mentalne dospejem k tomu ze si kupim hw synth tak mozno zmenim nazor ale zatial zostanem pri sw...

edit len tak pre srandu: http://www.computermusic.co.uk/pdf/interviews/bt.pdf

syncro

Příspěvek od syncro » 22 zář 2005 12:21

Solarfall: Já tam ale nikde neřekl, že je hw lepší. Dokonce si to ani nemyslím. Je prostě jenom jiný. Jinak se ovládá, jinak reaguje, jinak se připojuje a má jiný zvuk. Pro někoho zajímavější a inspirativnější, pro jinýho ne... Jinak samozřejmě soráč za offtopic, jen mě to pobavilo.

A mimochodem, s hw setupem člověk provrtá mnohem míň času na blbnutí se "zkušebníma" verzema 8-)

Saša

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 22 zář 2005 12:24

syncro: sak to nebolo len na teba :) to je moj taky celkovy dojem z tohoto boardu a vlastne aj z inych boardov :) nic v zlom... ale obcas tam citim elitizmus (ale konkretne u teba urcite nie)

peteness

Příspěvek od peteness » 22 zář 2005 12:31

Syncro: V pohode. Netvrdim ze pluginy s prehledem valcuji HW, to je samozrejme blbost. Akorat kdyz porovnam prumerny bezne pouzivany graficky ekvalizer z nektereho baliku Waves, tak ucho mi rika ze to potrhalo zvuk, ze to zni tak nejak granulize. Takze v idelanim pripade by chtel zvuk z Clavie cestou prohnat hw ekvalizerem.
Kdyz pouziju na stejne ucely tech par nejnovejsich vlastovek jako URS pluginy nebo Eqium, tak uz ten dojem nemam. Jsem se zvukem (pro ucely mixu tanecniho tracku) natolik spokojeny, ze pro me prevazuji vyhody sw nad hw.

syncro

Příspěvek od syncro » 22 zář 2005 12:40

Pro mě ve spoustě případů výhody sw nad hw převažují taky, ale občas je to takový Pyrrhovo vítězství a Danajskej dar v jednom. Ten sw zvuk je prostě moc dokonalej, jenže to je na úplně jinou debatu, kterou jsem třeba včera mocně zapředl s PM a sem by se jaksi nehodila 8-) Jak mě to tak ale včera v čajovně nabudilo, tak jsem si to dneska přece jen neodpustil 8-)

Saša

kexik

Příspěvek od kexik » 22 zář 2005 12:45

syncro: novy thread? ked sa tu tara o mase, tak sa moze aj o tomto... (mna to aspon teda zaujima viac nez maso). trebars specialne ekvalizery su v sw podobe fyzikalne lepsie (linear phase, bez skreslenia, dokonale inverzne filtre, atd) a napriek tomu hw ekvalizerom ide poriesit problem casto lahsie, a su zasa na to fyzikalne dovody, preco je to tak.

Odpovědět