Sound Forge vs. WaveLab

Ostatní audio software, obecná diskuse
Liquid Sound
Profesionál

Re: Sound Forge vs. WaveLab

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 13:19

Pytkin píše:ja musim povedat , ze proste audio editor vzdy potrebujem .. ked chcesm konvertovat 44->48 , ked chcem otvorit daky wav a "vycistit" ho .. vtedy vzdy otvorim radsej Sound Forge ako Nuendo ..
Tohle právě vůbec nechápu, resp. ano chápu styl práce. Seš tak zvyklej... Ale jinak to nechápu. To všechno přece můžeš udělat v daw. Prostě přetáhneš file na ikonku daw, ona se ti otevře, uděláš, uložíš, hotovo. A navíc ušetříš ten (tušim) .sfw file, kde je uložený waveshape draw. Na co dva programy? Přebytek peněz? :) V čem je lepší SF na převod 441 do 48 než Nuendo?
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 13:21

Amorph píše:hm, tak o tom teda fakt nevim. Resp. ano, v cubase je i destruktivni editace, ale ta vypada, jako nejaka prehistoricka verze sf s naprosto nepohodlnym ovladanim. Stejne se pak nevyhnes nutnosti exportu.

a btw. ty daw pouzivas na tyhle veci? Lepe receno, ty neco z tech cinosti co jsem zminoval nebo neco podobneho s hromadama souboru delas v daw?
Od tý doby co jsem pořídil PT nemám na počítači krom Nera nic jinýho naistalovanýho. Nic jinýho jsem nepotřeboval, nezapnul a nespustil. Oukej karty Spider Solitaire. :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 lis 2009 13:37

Liquid: ok, ptam se znova: ty daw pouzivas na tyhle veci? Lepe receno, ty neco z tech cinosti co jsem zminoval nebo neco podobneho s hromadama souboru delas v daw?

Jinak Cubase a predpokladam, ze i PT si pak taky vytvari temp soubory pro zobrazeni waveformy, pripadne nejaky dalsi buffery. U SF se da samozrejme nastavit, ze ty temp soubory s waveformou po zavreni souboru smaze. Jestli to u pt funguje jak rikas - pretahnes soubor na ikonku pt, hned se ti to otevre v novym projektu a veskery upravy co s tim udelas mas moznost hned jednoduse ulozit do souboru, tak pak to asi jde. U cubase/nuenda tenhle styl prace bohuzel neni mozny nebo je minimalne hodne pres ruku.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 19 lis 2009 13:37

Jo - jestli DAW Samplitude a PT mají nástroje pro Red Book audio CD se všemi věcmi, co si v masteringovém procesu můžeš dovolit (indexy, CD-Text, Enhanced Mode, Mixed Mode atd.), tak jako dobrá, proč ne.

P.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 13:50

Amorph píše:Liquid: ok, ptam se znova: ty daw pouzivas na tyhle veci? Lepe receno, ty neco z tech cinosti co jsem zminoval nebo neco podobneho s hromadama souboru delas v daw?

Jinak Cubase a predpokladam, ze i PT si pak taky vytvari temp soubory pro zobrazeni waveformy, pripadne nejaky dalsi buffery. U SF se da samozrejme nastavit, ze ty temp soubory s waveformou po zavreni souboru smaze. Jestli to u pt funguje jak rikas - pretahnes soubor na ikonku pt, hned se ti to otevre v novym projektu a veskery upravy co s tim udelas mas moznost hned jednoduse ulozit do souboru, tak pak to asi jde. U cubase/nuenda tenhle styl prace bohuzel neni mozny nebo je minimalne hodne pres ruku.
S hormadama souborů... Co si pod tim představit? Ano za pondělí a úterý jsem natočil skoro 100GB 96/24 materiálu. Takže snad jo. :) Pokud myslíš hromadný úpravy samplů... Nevim co by se s nima mělo dát dělat tak, abych to v daw neudělal... Fakt mě nic nenapadá a ostatně proto nic jinýho nepotřebuju. :)

Ano PT si vytváří do sešny kam ty věci impostuješ wavefile. A už si nevybavuju, zda-li se to dá/nedá v SF nastavit.

Btw. na úpravu samplů mám prázdnou sešnu kam si přetahuju fajly. Ale je fakt, že asi nerozumim co si pod tou tvou hromadou soborů představit...?

Ale abych se nevyhýbal jasný otázce. Ano všechno dělám v daw. Neznám žádnou audio operaci, kterou bych v daw konkrétně v PT nebyl schopnej udělat.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 13:51

pavlii píše:Jo - jestli DAW Samplitude a PT mají nástroje pro Red Book audio CD se všemi věcmi, co si v masteringovém procesu můžeš dovolit (indexy, CD-Text, Enhanced Mode, Mixed Mode atd.), tak jako dobrá, proč ne. P.
No a právě na to tam mám to Nero. :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 lis 2009 14:03

ok, fajn, jestli to to v PT funguje, proc ne:)

jeste teda typickej priklad takovy hromadny upravy:

Mam dabing ke hre. Cca 1000 replik mahranych v jednom nebo nekolika souborech. Ty repliky je treba z tech zdrojovych souboru nastrihat, pak je orezat, vycistit od lupancu nadechu a dalsiho bordelu a ulozit.

nebo
mam udelat cca sto zvuku nejaky prisery ve hre. Probiram se databazi zvuku a ty co mi prijdou zajimavy si hazim do SF. Pak z nich vybiram a micham kusy, ktery mi davaj dohromady pozadovanej skrek, plus to podle potreby efektuju.

tak takovyhle veci me v Cubase jdou mnohem pomalejs nez v SF.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 lis 2009 14:06

Liquid Sound píše:
Pytkin píše:ja musim povedat , ze proste audio editor vzdy potrebujem .. ked chcesm konvertovat 44->48 , ked chcem otvorit daky wav a "vycistit" ho .. vtedy vzdy otvorim radsej Sound Forge ako Nuendo ..
Tohle právě vůbec nechápu, resp. ano chápu styl práce. Seš tak zvyklej... Ale jinak to nechápu. To všechno přece můžeš udělat v daw. Prostě přetáhneš file na ikonku daw, ona se ti otevře, uděláš, uložíš, hotovo. A navíc ušetříš ten (tušim) .sfw file, kde je uložený waveshape draw. Na co dva programy? Přebytek peněz? :) V čem je lepší SF na převod 441 do 48 než Nuendo?
no .. SF sa otvara 10 sekund .. Nuendo 30-40 sekund .. to je prva vec .. dalsej v nuende to musis exportovat .. v SF len otvoris FILE , das resamle a ctrl+S a je to .. a samozrejme SF ma lepsi resampling .. Nuendo nema antialiasing ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 lis 2009 14:12

Liquid Sound píše:
pavlii píše:Jo - jestli DAW Samplitude a PT mají nástroje pro Red Book audio CD se všemi věcmi, co si v masteringovém procesu můžeš dovolit (indexy, CD-Text, Enhanced Mode, Mixed Mode atd.), tak jako dobrá, proč ne. P.
to RedBook audio palis v nerovi ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 lis 2009 14:13

Amorph píše:
Mam dabing ke hre. Cca 1000 replik mahranych v jednom nebo nekolika souborech. Ty repliky je treba z tech zdrojovych souboru nastrihat, pak je orezat, vycistit od lupancu nadechu a dalsiho bordelu a ulozit.
tak toto si veru neviem predstavit robit v Sound Forge .. Takyto styl prace vzdy robim v nuende ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 14:21

Pytkin píše:
Liquid Sound píše:
no .. SF sa otvara 10 sekund .. Nuendo 30-40 sekund .. to je prva vec .. dalsej v nuende to musis exportovat .. v SF len otvoris FILE , das resamle a ctrl+S a je to .. a samozrejme SF ma lepsi resampling .. Nuendo nema antialiasing ..
Nedá mi než se trochu omluvit, protože Nuendo ani neznám. Poslední verzi Cubase jsem měl kdysi nějak vošašenou z netu po modemu :) na střední škole, kdy jsme ještě natvrdo pájeli pájkama do tehdy pro nás draze koupenejch SB Live! Value a kupovali Soňácký MD, abysme se dostali skrze spdif na 4 stopy atp. :D

Pak to chápu, jenom mě překvapuje že je to tak moc složitý. Osobně by mě hodně nemile překvapilo, koupit si Nuendo za bezmála 50 tisíc (síc!) a pak k tomu dokupovat další program, kterej se používá ve výsledku na ty nejjednodušší operace. To prostě fakt nechápu. Schválně nepoužívám ani VCA automatizaci na konzoli právě kvůli něčemu podobnýmu. Proč hlídat data na více místech resp. ve více programech...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 14:33

Amorph píše:ok, fajn, jestli to to v PT funguje, proc ne:)

jeste teda typickej priklad takovy hromadny upravy:

Na to je featura Strip silence. Batch processing naimportovanejch souborů. Funguje bezvadně. Nedovedu si představit bez toho dělat backing vokály. :) Strašně moc tyhle věci ušetřej času, při dobrejch výsledcích. Myslim že něco takovýho má i Logic...
Obrázek
Amorph píše:nebo
mam udelat cca sto zvuku nejaky prisery ve hre. Probiram se databazi zvuku a ty co mi prijdou zajimavy si hazim do SF. Pak z nich vybiram a micham kusy, ktery mi davaj dohromady pozadovanej skrek, plus to podle potreby efektuju.

tak takovyhle veci me v Cubase jdou mnohem pomalejs nez v SF.
Mno to uděláš přeci v Import Audio. To musí jít v každym daw. Projíždíš šipkou fajly se zaplym auto-play a ty co se hoděj házíš do sešny s tim, že se ti automaticky (pokud je to nutné) resamplujou...
Obrázek

Sorry, lepší obrázky jsem narychlo nenašel...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 14:37

Pytkin píše:
Liquid Sound píše:
to RedBook audio palis v nerovi ?
No jasně! Neni přeci žádnej problém dělat resp. dodržet kritéria Red Book standardu. :) CD proběhne zpětně verifikací a je to. Pálim na HHB74GOLD a nikdy jsem nezaznamenal potíž. :)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 19 lis 2009 14:42

Mimojiné kolik lidí dělá master v Toastu žejo. ;)

Ale jo, tohle je věc která by se mi líbila odevzdávat ve formě fajlu s checksumem popř. to sypat rovnou na ftp lisovny. :) Jenže zase praktická věc žejo... Klient to chce v drtivý většině do ruky. Tohle ještě chvíli potrvá, než se zajede. :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 lis 2009 14:50

Liquid: tak pak uz fakt nemam jinou odpoved, nez proste jinej styl wokflow;)

edit: obdoba strip silence je SF taky, ale ja mam tyhle veci radsi pod kontrolou. Automatika tohodle typu uz me hodnekrat nemile prekvapila...

Odpovědět