Sound Forge vs. WaveLab

Ostatní audio software, obecná diskuse
Liquid Sound
Profesionál

Re: Sound Forge vs. WaveLab

Příspěvek od Liquid Sound » 20 lis 2009 15:19

Pytkin píše:LS : no .. ved som pisal , ze je mozne ze vystup z NERA je OK .. na mna NERO ale neposobi ako seriozny software .. Dokonca bol podla mna dlhu dobu nepouzitelny (niekde okolo verzii 3,4,5) .. Dnes ho pouzivam lebo je jednoduchy .. Na datove nosice mi pripada OK .. pri serioznej praci , mam ale radsej seriozne nastroje , ktore su na to urcene ..
Jestli to tedy správně chápu dle tvého "na mna NERO ale neposobi ako seriozny software", jde také čistě jen o subjektivní stanovisko ne nepodobné id Pavlii...
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 lis 2009 15:47

Kermitak píše:No ja nevim... Imho z toho delate zbytecnou alchymii, red book neni nic slozityho, na to neni potreba zadna "tajmna profesionalne seriozni" aplikace, je to trivialni proces ;)
ja nerobim z AUDIO CD ziaden velky problem .. ja len hovorim ze nero je pre mna neseriozny software .. takze na serioznu pracu ho radsej nepouzivam .. pod serioznou pracou chapem to , ze idem spravit matricu , podla ktorej sa ide lisovat 10.000 nosicov .. tak na to proste nero nepouzijem .. na vsetko ostatne nero v pohode pouzivam a vo verzii 6.6.0.16 nemam s tym ziadne velke problemy ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 lis 2009 15:48

Liquid Sound píše:
Pytkin píše:LS : no .. ved som pisal , ze je mozne ze vystup z NERA je OK .. na mna NERO ale neposobi ako seriozny software .. Dokonca bol podla mna dlhu dobu nepouzitelny (niekde okolo verzii 3,4,5) .. Dnes ho pouzivam lebo je jednoduchy .. Na datove nosice mi pripada OK .. pri serioznej praci , mam ale radsej seriozne nastroje , ktore su na to urcene ..
Jestli to tedy správně chápu dle tvého "na mna NERO ale neposobi ako seriozny software", jde také čistě jen o subjektivní stanovisko ne nepodobné id Pavlii...
no co sa tyka CDaudio je to nepodlozene .. co sa tyka DVD-Video (ktore ja robim najviac) je to podlozene ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 20 lis 2009 16:39

Nějak mi není jasné jak se k tématu, který si započal otázkou zda-li pálím Red Book v Neru vztahuje DVD-Video. A stále nenacházím jasnou odpověď na otázku proč to nedělat popř. co je na také praxi neseriózního. Jestli jde jen o tvůj rigidní workflow proč ne. Každej máme svoje cesty a na tom nevidim nic špatnýho (pokud nejsou špatný). Ale taky nevidim nic špatnýho na pálení Red Booku v Neru 9. Pokud mi ale někdo podá nějaký objektivní důvod proč v Neru 9 nepálit Red Book master, přejdu na jiný sw.

kexik

Příspěvek od kexik » 20 lis 2009 16:41

jak riesis v nere napriklad cd text? mne este nikdy ked som pracne povyplnal nazvy trackov v kompilacii, to ziadny cd player spravne (presnejsie vobec) neukazal... plus, neviem si predstavit ze by som pouzival ten ohavny indexovaci nastroj co v tom je... nieco ine je vygenerovat v nejakom authoringovom programe image a ten napalit nerom, ale na to staci aj hocaky freeware

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 lis 2009 17:40

Liquid Sound píše:Nějak mi není jasné jak se k tématu, který si započal otázkou zda-li pálím Red Book v Neru vztahuje DVD-Video. A stále nenacházím jasnou odpověď na otázku proč to nedělat popř. co je na také praxi neseriózního. Jestli jde jen o tvůj rigidní workflow proč ne. Každej máme svoje cesty a na tom nevidim nic špatnýho (pokud nejsou špatný). Ale taky nevidim nic špatnýho na pálení Red Booku v Neru 9. Pokud mi ale někdo podá nějaký objektivní důvod proč v Neru 9 nepálit Red Book master, přejdu na jiný sw.
dvd-video len davam ako priklad , kde nero neni seriozny .. chcel si vediet , ci to mam objektivne podlozeny moj nazor , ze nero neni seriozny soft .. tak som pisal .. pri audio cd nie .. pri dvd-video ano ..

proste pre mna nero je v kategorii neseriozneho softwaru (staci mi len to , ze dvd-video nerobi seriozne) .. a tym padom na serioznu pracu si radsej vyberiem iny nastroj , ktory povazujem za seriozny .. to je vsetko .. nehovorim ze to CDaudio co v nom napalis je zle .. len ja to v nom palit nebudem .. ja sa vzdy radsej vyvarujem problemom , nez by som mal pokusat osud ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 lis 2009 17:42

kexik : s cdtextom mam skusenosti z CDarchitekta a tam to funguje korektne .. z Nera neviem .. nikdy som Audio CD z neho neskusal na CDplayeri s podporou cd textu , ci to ide ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 lis 2009 17:58

kexik píše:jak riesis v nere napriklad cd text? mne este nikdy ked som pracne povyplnal nazvy trackov v kompilacii, to ziadny cd player spravne (presnejsie vobec) neukazal... plus, neviem si predstavit ze by som pouzival ten ohavny indexovaci nastroj co v tom je... nieco ine je vygenerovat v nejakom authoringovom programe image a ten napalit nerom, ale na to staci aj hocaky freeware
Neřešim protože v Neru 9 funguje bez problémů. Akorát jsem nikdy nezkoušel diakritiku, to mi přijde nebezpečný resp. nevim jak by se to mohlo chovat. Vim, že jsou lidi co jí tam normálně sypou a asi v pohodě. Já to nedělám. CD text kontroluju na Tascam CD-RW901SL a ve WMP s cd text pluginem. Nevim co by zrovna s cd textem mělo bejt za potíž.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 lis 2009 18:00

Pytkin píše:kexik : s cdtextom mam skusenosti z CDarchitekta a tam to funguje korektne .. z Nera neviem .. nikdy som Audio CD z neho neskusal na CDplayeri s podporou cd textu , ci to ide ..
Jenže co si pamatuju, tak CD Architect některý vypalovačky prostě neuměl a především a hlavně neměl verify feature. A nejsem si jist, zda-li se vůbec ještě vyrábí.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 lis 2009 18:02

Pytkin píše:
Liquid Sound píše:Nějak mi není jasné jak se k tématu, který si započal otázkou zda-li pálím Red Book v Neru vztahuje DVD-Video. A stále nenacházím jasnou odpověď na otázku proč to nedělat popř. co je na také praxi neseriózního. Jestli jde jen o tvůj rigidní workflow proč ne. Každej máme svoje cesty a na tom nevidim nic špatnýho (pokud nejsou špatný). Ale taky nevidim nic špatnýho na pálení Red Booku v Neru 9. Pokud mi ale někdo podá nějaký objektivní důvod proč v Neru 9 nepálit Red Book master, přejdu na jiný sw.
dvd-video len davam ako priklad , kde nero neni seriozny .. chcel si vediet , ci to mam objektivne podlozeny moj nazor , ze nero neni seriozny soft .. tak som pisal .. pri audio cd nie .. pri dvd-video ano ..

proste pre mna nero je v kategorii neseriozneho softwaru (staci mi len to , ze dvd-video nerobi seriozne) .. a tym padom na serioznu pracu si radsej vyberiem iny nastroj , ktory povazujem za seriozny .. to je vsetko .. nehovorim ze to CDaudio co v nom napalis je zle .. len ja to v nom palit nebudem .. ja sa vzdy radsej vyvarujem problemom , nez by som mal pokusat osud ..
Ok v pohodě. DVD video jsem nikdy nedělal a nedělám, takže je pro mě Nero 9 v pohodě volba, která prostě a jednoduše pro RB není nikterak chybná. :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 lis 2009 18:05

Pri audio cd je funkcia verifi celkom osidna a v tom by som zrovna nerovi moc neveril. Cd architekt neviem či podporuje všetky napalovacky. Zatiaľ som s ním ale nemal problém.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 lis 2009 19:01

Pytkin píše:Pri audio cd je funkcia verifi celkom osidna a v tom by som zrovna nerovi moc neveril. Cd architekt neviem či podporuje všetky napalovacky. Zatiaľ som s ním ale nemal problém.
Proč je u audio cd verify ošidná funkce? V čem se jí nedá věřit? Myslíš jen u Nera nebo obecně verify u cd audia?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 lis 2009 19:30

no .. CDaudio sa napaluje ako snek . bez sektorov .. tazko povedat co nero robi pri citani .. ci ma daku serioznu jitter korekciu ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 lis 2009 22:45

Tak není důvod se domnívat že nemá úplně stejně jako u jiného sw. Do toho už uživatel nevidí.

Na druhou stranu vzniklej jitter není až tak věc týkající se verify featury, ale spíš chybovost vzniklá zápisem tzn. i když budu mít vedle sebe dva sw, tak mechanika si nezávisle na nich vyrobí svuj vlastní jitter. Stejně jako každý další čtecí zařízení.

Odpovědět