DAW a "vseobecny system" na jednom PC

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
BS

Příspěvek od BS » 28 led 2009 11:46

dano> pri instalaci do partice normalne bootujes z instalacniho CD a ze zactaku instalace vyberes partici do ktere chces instalovat,.

dano

Příspěvek od dano » 28 led 2009 11:47

ok a potom pri naslednom spustani sa mi uz samo od seba zobrazi take to bootovacie menu?

BS

Příspěvek od BS » 28 led 2009 11:57

jj, pak by se ti to melo automaticky spoustet bootovaci menu. pokud by se tak nahodou nestalo, tak si najdi v rootu daneho systemu soubor boot.ini, a zedituj ho.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 led 2009 12:08

dano: muzes to udelat tak, ze si nainstalujes sytem, nechas si klidne jenom jednu partition a pak si z volneho mista udelas nekolik dalsich...pak restartujes a vlozis boot CD Windows, zvolis nejakou tu volnou partiition a nainstalujes to tam...samo se potom vytvori spousteci menu na zacatku...tak muzes pokracovat dal...ja to tak instaloval xkrat, mam automaticky install boot cd u xp x64, neotravujou zadny kody, je to bezobsluzna instalace, to se mi dost libi...

kexik

Příspěvek od kexik » 28 led 2009 12:41

dva windowsy na jednom hdd sa daju bez problemov preinstalovavat. z jedneho beziaceho systemu sa da ten druhy dokonca zmazat, vobec sa vzajomne nechrania. fungujem tak dlho
btw ten boot manager sa nastavuje editovanim suboru boot.ini, ktory sa vytvori na aktivnej primarnej particii. najdi si v gugli ako sa edituje, zaujimave je nastavit si napr. cas ako dlho sa ukazuje boot menu a ktory system je defaultny

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2009 13:45

luphtrack píše:no treba v ranishpm vyberes "hidden fat" misto "fat"... typ oddilu
neviem co je ranishpm .. nieco ako fdisk ?

cize sa zmeni typ particie , tak ze windowsu ju nevidi , dobre chapem ?

je to bezpecne ? mas to odskusane ?

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 28 led 2009 13:47

http://www.ranish.com/part/

normalne se zmeni typ oddilu (nerikej ze neznas typy oddilu, ext2fs, ufs2, ntfs, fat)

windows to pak berou jako neznamy oddil a neresi ho

ovsem nerucim za to, ze to XOSL opravdu umi
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2009 14:01

luphtrack : jasne ze viem co je partition type .. neviem uplne co je oddil .. na zkladnaje skole sme mali pioniersky oddiel .. no dost srandy :)

Je to celkom zaujimave .. ale pripada mi to trosku nebezpecne .. ale snad to funguje :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 led 2009 14:48

dano.. a taku otazku ze sa pytam.. preco to vlastne chces delit ?? ja uz roky ficim na 1 systeme spolocnom pre muziku aj pracu... a nemam s tym najmensi problem .. pokial je system dobre vyladeny a naisntalovane len normalne stabilne probgramy (a nie kadejaky warezovy shit) tak neni dovod aby to spolu neficalo z jedneho bootu...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 led 2009 14:59

nedavno sem taky migroval na vetsi disky a skoncil jsem u 2x 1TB samsung plus 1x 1TB externi na prubezny zalohy. na internim mam jednu partition zvlast na system a jednu partition jen na pagefile (=nikdy nebude fragmentovany) (+dalsi oddily na projekty, samply a tak).

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 28 led 2009 15:08

Ahoj Dano. Ty se držíš asi stejné filozofie jako já. Mám tři 320 GB disky, některé ještě rozdělené na partitions. 1 disk systém, 2. samply, 3. knihovna zvuků. Používám tři typy Samsungů a jsou tak tiché, že je ani neslyším. Přístupová doba rychlá, jsou stabilní. Zálohu provádím Backupovací utilitou v Neru (je super, nejednou mě zachránila) na disky mezi sebou. S přechodem na HW, ale toto řešení přestává mít význam, protože VSTi jsem dramaticky zredukoval. Stále se držím řešení 1 PC na muziku (oddělený od netu) vedle notebook s internetem. Přemýšlím o přechodu na Vista64 s Cubase5

dano

Příspěvek od dano » 28 led 2009 16:00

dendy píše:dano.. a taku otazku ze sa pytam.. preco to vlastne chces delit ?? ja uz roky ficim na 1 systeme spolocnom pre muziku aj pracu... a nemam s tym najmensi problem .. pokial je system dobre vyladeny a naisntalovane len normalne stabilne probgramy (a nie kadejaky warezovy shit) tak neni dovod aby to spolu neficalo z jedneho bootu...
no myslim si, ze minimalne jeden disk na audio zvlast je fajn. predsa len nie je hard disk zatazeny inymi vecai a pri praci len zapisuje pripadne taha sample... no a obcas aj nieco vyskusat pred kupou treba :-)
Brooklyn / juanita juarez píše:nedavno sem taky migroval na vetsi disky a skoncil jsem u 2x 1TB samsung plus 1x 1TB externi na prubezny zalohy. na internim mam jednu partition zvlast na system a jednu partition jen na pagefile (=nikdy nebude fragmentovany) (+dalsi oddily na projekty, samply a tak).
co je to ten pagefile? a preco nedefragmentovat? som myslel ze defragmentacia moze len pomoct

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 led 2009 16:17

dano píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:nedavno sem taky migroval na vetsi disky a skoncil jsem u 2x 1TB samsung plus 1x 1TB externi na prubezny zalohy. na internim mam jednu partition zvlast na system a jednu partition jen na pagefile (=nikdy nebude fragmentovany) (+dalsi oddily na projekty, samply a tak).
co je to ten pagefile? a preco nedefragmentovat? som myslel ze defragmentacia moze len pomoct
Pagefile je swap. Tim, ze je na samostatnym oddilu, tak se ti neroztahuje mezi ostatnimi daty na disku, tudiz neni potreba defragmentovat.

dano

Příspěvek od dano » 28 led 2009 16:22

aha. cize swap. a co je to swap? :-)
Naposledy upravil(a) dano dne 28 led 2009 16:24, celkem upraveno 1 x.

vras

Příspěvek od vras » 28 led 2009 16:22

Defrag si nedovedu predstavit. Pri dnesnich kapacitach disku budto nedelat vubec (tak to delam ja, da se s tim zit) nebo je moznost provest degragmentaci jednou za uhersky rok tak, ze datove soubory (pouze data, nezkousejte Windows system!) prekopirovat na dalsi cisty disk, promaznout, uklidit a presunout zase zpet.
Pagefile je windowsoidni systemovy soubor, kde si okna odkladaji stranky z virtualni pameti, pokud ma zvlast partition, pripadne sdilenou i s OS, neni to na skodu.

Odpovědět