Dobra a zla hudba

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
c9000

Re: Dobra a zla hudba

Příspěvek od c9000 » 23 srp 2010 16:44

To je zase téma :roll: :roll: :evil:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

demsky

Příspěvek od demsky » 23 srp 2010 16:49

hudba je dokonalost, je to jedna z najvyssich duchovnych veci, ktore vie clovek vyjadrit, podla mna hudbu nemoze tvorit clovek co spada do moralneho bahna, v hudbe sa da najst tuzba po pravde, charakter cloveka, je v nej energia ktora nakopava ducha i telo. v hudbe sa da najst vselico, diletantizmus, narcizmus ci sebaobdivovanie. dneska moze robit "hudbu" hocikto, takze samozrejme aj sa tazsie hlada ta ihla v kope sena.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 srp 2010 17:23

moj nazor k tejto teme je ze je to totalna pitomost (nechcem opatovne pouzit vhodnejsie expresivne slovo) to je ako riesit ci je zelena dobra farba alebo zla farba... uplne zbytocny thread ktory nic neprinesie (jedine je to potencialny zdroj flamewar) ani nic (okrem premrhanych par minut) neodnesie... ale tak ok, da sa to brat akoze autor novacik n ezone si tu robi sociologicky prieskum o clenoch komunity ...

demsky

Příspěvek od demsky » 23 srp 2010 17:28

no to je fakt! Galo kto si, byvaly clen skupiny OBD? tak sup sup hned zaves do znameho threadu svoje CVcko :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 srp 2010 17:29

luphtrack píše:p

a objektivizovat to jde asi dost těžko, viz např. dendyho tracky - u mě to prošlo, u jiných ne.
o com konkretne hovoris ? som celkom nepochopil preco zrovna mna pouzivas ako priklad

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 srp 2010 17:33

protože jsi na vrcholu zásobníku v mojí hlavě :lol:

v poslední době jsi prostě poslední, u koho jsem zaznamenal odlišnost svých názorů a názorů jiných, mně sympatických lidí. mně se tvoje tracky líbí (asi jsem prostší, skromnější) a jiným ne... víc v tom není
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 srp 2010 17:37

aha chapem ok.

Settler

Příspěvek od Settler » 23 srp 2010 17:45

Vice mene jsem na strane hned prvnich postu.. songy jsou proste vzhledem k lidem dobre i spatne zaroven prakticky vsechny.. na kazdeho funguje neco jineho.. presto si dovolim jednu skupinu oznacit za spatnou uz jen z principu..
Spatna hudba je kazda, ktera je delana pro penize a ne pro pocit tvorby, pro pocit vyjadrit se.. v dnesni dobe je pro me typickym prikladem tvorba delana do supliku/katalogu.. obecne podle toho ty alba dnesnich "hvezdicek" i starsich "hvezd" vypadaji.. v CZ sfere to potom vidim spise na zamer zalibit se.. kdy ano.. katalogy mame taky, ale presto se objevuje tvorba vlastni, kterou odsuzuji, pro jeji stupiditu, jednoduchost.. texty splacane jako rymovacky, bez jakekoli logiky obsahu.. nechci zde jmenovat konkretni priklady i kdyz jich ted na jazyku par mam, verim, ze by se i zde naslo par lidi, kteri by me odsoudili.. :)

Kdyz to zobecnim, rozhodne nebudu delit toto tema zanrove.. sam mam zaber az se nekdy divim, co jsem schopen poslouchat.. principielne ale odsuzuji vse, co neplyne ze zajmu, vse, kde business prevazil onen samotny zajem o tvorbu a invenci.. odssuzuji libive, casto melodiske sladarny a bezmeznou 3-akordovou nudu..

A vubec.. priklady uvedu.. at se do me pusti kdo chce.. vylozene jsem rostl z CZ "Jeste ze te lasko mam".. to proste moje sluchovody nezvladly.. skladbicka dana dobou a okolnostmi, ktera se stala skoro az jakousi hymnou, pritom jde dle me o bezmezny brak..
Stejne tak jsem ted daval do vtiparny prizpevek o sebevrazde na koncerte Hansarda a Irglove, jejichz hudba me pripada naprosto levna a stupidne jednoducha.. navic v kabatku "jakoze umelci".. opet zduraznuji, ze mi nejde o zanr jako takovy.. proste jsem jen uz alergicky na tyhle, dle meho nazoru, jakoze umelce..

Kdyz to tak shrnu, je asi pravdou, ze ja osobne povazuju za kvalitni hudbu cokoli, z ceho citim alespon spetku umu.. vice mene tedy tento nazor u me stoji spise na nastrojich, rekneme kapele jako celku.. pokud clovek neumi zahrat vice, nez stupidni Tu-Tss-Tu-Tss, do toho ony 2, 3 akordy na kytaru plus text typu "nikdy jsem nemiloval nikoho vic a utrapim se bez tebe", at prede mne radeji neleze..

Mam pocit, ze treba takovy Leos Mares se svym..
Miluju ty okamžiky, kdy mě máš tak ráda
Miluju ty chvíle kdy ti můžu umejt záda

..nadherne vystihl ubohost nasi hudebni sceny..

roocza

Příspěvek od roocza » 23 srp 2010 17:50

blablabla bla blá bla bla :)

takjo, taky sem napíšu nějakou extra přínosnou p*čov*nu, když už tohle téma vstalo z mrtvejch

trochu mě mrzí, že dneska, v jednadvacátým století, kdy už dávno víme, že svět je relativní, se pořád najde spousta lidí, kterejm tak nějak nedochází, že muzika je zatraceně relativní pojem, a snažej se v ní hledat nějaký absolutní háčky, na základě kterejch potom ostatní přesvědčujou o své pravdě :) rozdíl mezi dobrou a zlou muzikou prostě nejde jakkoliv pevně definovat, páč existuje jenom v našich hlavách ;) ... proto mi přijde tohle téma úplně zbytečný, a zpátečnický... tak to tady zamkněte, a běžte zpátky ke svejm hejblátkám :)))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 srp 2010 17:54

len jedna vec - posudzovat hudbu ci je dobra alebo zla podla toho kolko je v nej akordov a ake zlozite melodie su v nej asi ako posudzovat kvalitu obrazu podla toho kolko farieb a typov stetcov maliar pouzil

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 srp 2010 17:55

roocza píše:blablabla bla blá bla bla :)
stejnej pocim mám z tvejch poddekovejch tracků... ale co, taky názor
Obrázek
live free or die!

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 23 srp 2010 17:57

podla mna je zlá hudba taká tá "fuj hudba, že bleeee, fuj"
a naopak myslím že dobrá je tá že " mnam hudba, že uááu mnam"
som presvedčený o tom že na posúdenie či je hudba dobrá alebo zlá neexistujú žiadne naozaj objektívne kritéria, napadajú ma teraz len 2 príklady na to kedy je hudba zlá: 1) tá ktorá by nevznikla ked by neboli prachy.. 2) tá ktorá má za účel manipulovat.. a ešte žbirka

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 srp 2010 17:57

dendy píše:len jedna vec - posudzovat hudbu ci je dobra alebo zla podla toho kolko je v nej akordov a ake zlozite melodie su v nej asi ako posudzovat kvalitu obrazu podla toho kolko farieb a typov stetcov maliar pouzil
no, přišlo by mi asi v nepořádku, kdyby si je po sobě někdo počítal a případně nějaký do počtu přihodil :lol:
Obrázek
live free or die!

rastis

Příspěvek od rastis » 23 srp 2010 17:59

mne to tak trochu pripada, ze kym robili hudbu ludia, ktori to ozaj vedeli, mali to ako remeslo, ktore sa realne ucili robit, tak nebol problem s tym, co je dobra a co zla hudba (nehovorim pekna / skrareda - to je ozaj subjektivne).

akonahle dnes robi hudbu kazdy, tak je to zrazu uz relativne, co je dobra a co zla hudba ? zaujimave :)

to je jak s fotografiou, kazdy je dnes fotograf, lebo je majitel paradneho fotoaparatu, tolko fotiek co dnes vznika nikdy predtym nevznikalo... ale co je dobra fotka sa da tiez pomerne dobre definovat a urcite to nebude suvisiet s rozlisenim cipu vo fotaku :)

roocza

Příspěvek od roocza » 23 srp 2010 18:00

luphtrack píše:
roocza píše:blablabla bla blá bla bla :)
stejnej pocim mám z tvejch poddekovejch tracků... ale co, taky názor
i care

Odpovědět