Elektricke rozvody, UPS a pracka site v novem studiu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Příspěvek od fova » 16 kvě 2008 08:55

fly_illusion píše:Kdyby mohl říct pár slov Ecson, nebo carloff
proc zrovna oni? :wink: Nejsou to elektrikari/elektrotechnici.

Kexik a vubec vsichni, diky.
Proberu to s tim clovekem, co bude delat rozvody.

dano

Příspěvek od dano » 16 kvě 2008 11:58

nunu: este stastie ze som ta na zraze v Prahe spoznal osobne a viem ze si fajn typek. lebo ak by som ta nepoznal a len cital tvoje prispevky tak si myslim ze si dost agresivny a arogantny member ... koniec ot

kexik

Příspěvek od kexik » 16 kvě 2008 12:00

dano: nunu nie je urcite agresivny... on len ma take odstreky osobnosti obcas. ja takisto.

nunu

Příspěvek od nunu » 16 kvě 2008 12:50

Kdyz mne to dokaze nas.at...To je cela vec. Mam z hifi mnohalete zkusenosti ktera zacaly uz pred pubertou, ze jsem postarsi taky nekteri z vas vi. Dokazu rozlisit co vliv ma a nema a vytaceji mne vyroky jako vodoo, nekde jsem si precet kde se k tomu vyjadruji ze to vliv nema atd. Je to otazka priorit. Ja v lokalite kde bydlim ( okrajova cast mesta ) bez pracky uz nehraju. Protoze ten rozdil je znacny. Nemalou merou se na tom podili i filtrace jak pred trafem, tak za nim kde jsou filtry na kazdou zasuvku. ten rozdil je opravdu velmi zasadniho charakteru. A o kabelech taky nema smysl zde diskutovat, ale jsou kabely ktere jsou spatne a ktere jsou i velmi dobre. Priblizim. Pouzivam jako reprokabel VF koaxial v biwiringovem zapojeni. Parkrat jsem to predvedl svym nekterym kamaradum co se stane kdyz to vymenim za nejaky obycejny. Neni to woddo a ten rozdil je taky docela zasadni. Jenze tady jsou lidi kterym to v drtive vetsine ani zdaleka nehraje tak, jak to hraje mi a proto nemaji ani sanci rozeznat prinos takovych to reseni. Ale budou se k tomu vyjadrovat jako by meli z dane problematiky dva nebo tri doktoraty..... Jeste malinko k tem kabelum, je treba si uvedomi i to, ze v hifi je to jinak, tam se plati za design, zpracovani a nektere veci jsou opravdova pastva pro oci. Ze si to nechaji nalezite zaplatit je normalni vec.

Pokud bych ja stavel dum, nebo renovoval tak bych osobne volil zcela stejnou koncepci kterou mam nyni, cili zarizeni ve velke bedne napajene z jakekoliv dostupne zasuvky. Jedinna nevyhoda je ta, ze obcas kdy se v siti vyskytne DC napeti, trafo se presyti a zacne brucet, u takoveho 5kVA drobecka to je uz docela slyset. Ovsem to neni vada, ale nasledek toho co za humus v siti je. Kupovat nejake filtry mi prijde jako neucinne, zbytecne i kdyz to efekt muze mit, zdaleka nebude tak velky jako s oddelovacim trafem a filtraci. Spis bych to videl jako vyhazovani penez. Proto se vztekam, protoze se tady uvadeji veci ktere nejsou az tolik dulezite a vec ktera uz vliv opravdu ma se opomene, protoze stoji vic penez.

Tudiz sem tam vypenim, jelikoz snaha nekam se posunout je marna, vzdycky nejakym zpusobem ztroskota. Ja osobne nez neco poridim, zpravidla mam zajem toto si odzkouset u lidi kteri to maji a jsou schopni mi demonstrovat vliv konkretniho zarizeni.

Dalsi vec je ze psany projev vyzni mnohdy jinak, nekdy mnohem hur nez to dotycny myslel. Ale je treba bych se zamyslel sam nad sebou jestli ma pro mne smysl do takovychto veci nejak prispivat. ale mnohdy mi to neda abych se uchicchtaval za monitorem a rikal si co ze je to za hovadina. Nema cenu vylepsovat po malilinkatych kruccich, to radsi nejaky cas nevylepsovat nic a pak neco zasadnejsiho charakteru.

Martin

Příspěvek od Martin » 16 kvě 2008 13:06

Souhlasím s tím co napsal FOVA:
..."Stale se tam dokola opakuje nazor, ze cele to cisteni napeti je voodoo zalezitost, u ktere se neda opravdu prokazat, ze prinese zlepseni. Tato zarizeni se maji kupovat pouze v pripade, kdy clovek opravdu ma nejaky problem se siti. Jinak ne. Naopak jsou pripady ze levnejsi zarizeni zhorsi zvuk.
Zda se, ze tyhle pracky site jsou popularni mezi audiofily a hi-fi maniaky, ale mezi zvukari moc ne.

No, tak nevim, jestli vubec ma smysl, abych to resil. ....."

Mluvil jsem o tom s člověkem, který tomu rozumí a říkal jednu věc.

Tento problém se týká pouze domů v ČR, které jsou 40 let a více staré.
Tam, kde si dělali elektriku neodborně "svépomocí".
Dále se pračky a filtry týkají studií a zvukových pracovišť, kde je elektrika distribuována pofidérním způsobem ve státech "země 3. světa a východní Evrovy". Distribuce elektřiny v ČR a Německu je na nejvyšší úrovni v Evropě.
Jestli jste někdy byli ve střední a jižní Itálii nebo Francii , tak by jste měli obavy do jejich zásuvek cokoliv zapojit :-), vedení elektriky v rozích pokoje dvojlinkou atp. je zcela běžný jev.
Naposledy upravil(a) Martin dne 16 kvě 2008 13:15, celkem upraveno 2 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 16 kvě 2008 13:12

:lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 16 kvě 2008 13:13

nunu píše:Kdyz mne to dokaze nas.at...To je cela vec. Mam z hifi mnohalete zkusenosti ktera zacaly uz pred pubertou, ze jsem postarsi taky nekteri z vas vi. Dokazu rozlisit co vliv ma a nema a vytaceji mne vyroky jako vodoo, nekde jsem si precet kde se k tomu vyjadruji ze to vliv nema atd. Je to otazka priorit. Ja v lokalite kde bydlim ( okrajova cast mesta ) bez pracky uz nehraju. Protoze ten rozdil je znacny. Nemalou merou se na tom podili i filtrace jak pred trafem, tak za nim kde jsou filtry na kazdou zasuvku. ten rozdil je opravdu velmi zasadniho charakteru. A o kabelech taky nema smysl zde diskutovat, ale jsou kabely ktere jsou spatne a ktere jsou i velmi dobre. Priblizim. Pouzivam jako reprokabel VF koaxial v biwiringovem zapojeni. Parkrat jsem to predvedl svym nekterym kamaradum co se stane kdyz to vymenim za nejaky obycejny. Neni to woddo a ten rozdil je taky docela zasadni. Jenze tady jsou lidi kterym to v drtive vetsine ani zdaleka nehraje tak, jak to hraje mi a proto nemaji ani sanci rozeznat prinos takovych to reseni. Ale budou se k tomu vyjadrovat jako by meli z dane problematiky dva nebo tri doktoraty..... Jeste malinko k tem kabelum, je treba si uvedomi i to, ze v hifi je to jinak, tam se plati za design, zpracovani a nektere veci jsou opravdova pastva pro oci. Ze si to nechaji nalezite zaplatit je normalni vec.

Pokud bych ja stavel dum, nebo renovoval tak bych osobne volil zcela stejnou koncepci kterou mam nyni, cili zarizeni ve velke bedne napajene z jakekoliv dostupne zasuvky. Jedinna nevyhoda je ta, ze obcas kdy se v siti vyskytne DC napeti, trafo se presyti a zacne brucet, u takoveho 5kVA drobecka to je uz docela slyset. Ovsem to neni vada, ale nasledek toho co za humus v siti je. Kupovat nejake filtry mi prijde jako neucinne, zbytecne i kdyz to efekt muze mit, zdaleka nebude tak velky jako s oddelovacim trafem a filtraci. Spis bych to videl jako vyhazovani penez. Proto se vztekam, protoze se tady uvadeji veci ktere nejsou az tolik dulezite a vec ktera uz vliv opravdu ma se opomene, protoze stoji vic penez.

Tudiz sem tam vypenim, jelikoz snaha nekam se posunout je marna, vzdycky nejakym zpusobem ztroskota. Ja osobne nez neco poridim, zpravidla mam zajem toto si odzkouset u lidi kteri to maji a jsou schopni mi demonstrovat vliv konkretniho zarizeni.

Dalsi vec je ze psany projev vyzni mnohdy jinak, nekdy mnohem hur nez to dotycny myslel. Ale je treba bych se zamyslel sam nad sebou jestli ma pro mne smysl do takovychto veci nejak prispivat. ale mnohdy mi to neda abych se uchicchtaval za monitorem a rikal si co ze je to za hovadina. Nema cenu vylepsovat po malilinkatych kruccich, to radsi nejaky cas nevylepsovat nic a pak neco zasadnejsiho charakteru.
o tom ze je silovy koaxial super riesenie na bednovy kabel, sa nema zmysel priet... ale take tie kadejake korbace zo 16tich 1mm laniek v uplne obycajnej kvalite a hlavne kadejakych kecov co je okolo toho. dobry kabel potrebuje dobru med, robre dielektrikum a dobru geometriu. to ale neznamena ze musi byt drahy, tie podmienky ide splnit pri uplne normalnej sume povedzme do par sto korun na meter. ale v hifi existuju kable za 100 tisic... to nech mi niekto zdovodni... pritom som si isty ze medzi takym kablom a silovym koaxialom ziadny rozdiel nebude, a ked, ze lepsie zahra koaxial

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2008 13:39

nunu píše: Dalsi vec je ze psany projev vyzni mnohdy jinak, nekdy mnohem hur nez to dotycny myslel. Ale je treba bych se zamyslel sam nad sebou jestli ma pro mne smysl do takovychto veci nejak prispivat. ale mnohdy mi to neda abych se uchicchtaval za monitorem a rikal si co ze je to za hovadina. Nema cenu vylepsovat po malilinkatych kruccich, to radsi nejaky cas nevylepsovat nic a pak neco zasadnejsiho charakteru.
Nejde ani tak o pisany prejav .. Ale o to , ci clovek druheho pozna .. alebo nie .. je fakt , ked sme sa videli osobne a trosku podebatovali , clovek zrazu uplne inak cita prispevky toho druheho ..

radek_p

Příspěvek od radek_p » 16 kvě 2008 14:52

nunu píše:Kupovat nejake filtry mi prijde jako neucinne, zbytecne i kdyz to efekt muze mit, zdaleka nebude tak velky jako s oddelovacim trafem a filtraci.
Můžeš to přeci jenom ještě trochu rozvést, jakou přesně filtraci doporučuješ? V jedné větě říkáš "nekupovat filtry" a o deset slov dál radíš pořídit "trafo a filtraci". To mi nedává smysl.

O významu oddělovacího trafa asi není pochyb. Ale poraď JAKÝ filtr pořídit. Ať uz DIY nebo hotový výrobek...
Naposledy upravil(a) radek_p dne 16 kvě 2008 23:38, celkem upraveno 1 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 16 kvě 2008 15:33

Jako nejucinejsi formu povazuju v tuto chvili prave oddelovaci trafo a filtr pred primarnim vinutim a nasledne na sekundaru filtr na kazdou zasuvku.

Ad nekupovat filtry:
Toto jsem myslel tak, ze nebude dostatecne ucinne kupovat ty ruzne prodluzovacky s nejakym tim filtrem, nemyslim si ze by mely nejaky zasadni vliv. Bohuzel nedokazu navest na zadny diy projekt rozumneho charakteru, protoze s nim nemam zkusenosti ani jsem se o to nezajimal, ja prisel k jiz hotovemu produktu ktery za mne vytvorili jini.

Kazdopadne jak jsem uz napsal nevodnou formou, investovat v tuto chvili kdy hraju z AP do pracky neni rozumna vec, mnohem rozumnejsi bude napriklad porizeni kvalitnejsiho DA,protoze ten prinos bude vetsi. Ale ve chvili kdy uz mam velmi slusny zesilovac, monitory i DA je na zvazeni nebo vyzkouseni kam se posunu prave takovymto zarizenim jako je nejaka ta pracka. Pokud by se jednalo o nejake vetsi studio, tam bych to zadal odbornikum kteri se tim zabyvaji.

fova

Příspěvek od fova » 16 kvě 2008 16:17

nunu píše:vytaceji mne vyroky jako vodoo, nekde jsem si precet kde se k tomu vyjadruji ze to vliv nema atd.
Nunu, ale to neni tak, ze jsem si nekde neco precetl a hned jsem ten nazor prijal za svuj a zacal ho tu prosazovat.
Naopak me to ponekud zmatlo a dal jsem to sem k diskuzi abych se o tom dozvedel vic od takovych lidi jako jsi ty.
Nejsem elektrotechnik, takze se rad necham poucit.

Peace

fova

Příspěvek od fova » 16 kvě 2008 16:54

Do teto diskuze jsem sel s ponekud naivni predstavou, ze slusnou UPS a pracku site poridim do 20 tisic.
Jenze pak jsem v prubehu diskuze zacal hledat konkretni produkty a zjistil jsem, ze slusna on line UPS stoji od 20000Kc vyse a pracka site od 50 000 vyse :-)

Takovou investici momentalne nehodlam delat a asi pujdu cestou toho zabudovaneho trafa a filtrace v rozvodne skrini. Dum stoji na vesnici, kde to s kvalitou elektriny neni zadna slava, takze myslim, ze to ma cenu.

A rozhodne bych rad investoval do kvalitniho DA, jak pises, ale penizky prichazi postupne :-)
Treba mezitim prijdes s necim na trh ty a nebudu muset neco kupovat od pana Dana z Ameriky ;-)

nunu

Příspěvek od nunu » 16 kvě 2008 17:18

Nedokazu odhadnout, ale urcite pokud bych nemel padny duvod tak bych volil reseni oddelovaci trafo k pristrojum a kratsi kabely nez dlouhy rozvod po baraku. Dalsi vec co na to normy atd. To muze tu trvalou instalaci prodrazit. Tim ze jsi na vesnici budes na tom lepe nez ti ve velkomeste.

Na UPS bych se zvysoka vykaslal, staci casteji ukladat. Resit to na urovni aby se dalo pracovat bez proudu je nesmysl. Uplne vyhozene prachy dle meho pokud te to nezivi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2008 17:36

tak tak .. UPS neni az taka podstatna .. jedine to , ze dokaze vycistit presne napatie a jeho frekvenciu .. ak je online .. ostatne nemaju zmysel ..

fova " ja by som ti radil to spravit ako to mame tu .. normalne trafak k rozvadzacu .. z neho spat do skrine a tam dalsie istice .. na okruhy ktore su za trafom ..

radek_p

Příspěvek od radek_p » 16 kvě 2008 23:48

nunu píše:...investovat v tuto chvili kdy hraju z AP do pracky neni rozumna vec, mnohem rozumnejsi bude napriklad porizeni kvalitnejsiho DA,protoze ten prinos bude vetsi. Ale ve chvili kdy uz mam velmi slusny zesilovac, monitory i DA je na zvazeni nebo vyzkouseni kam se posunu prave takovymto zarizenim jako je nejaka ta pracka....
No já sice "hraju z AP", ale oddelovaci trafo a/nebo filtr asi řešit musím, protože mi nárazově brumí toroidní trafo v aktivní bedně. Několik dní se to neozývá, pak se to objeví na pět minut, za několik dní se to objeví na hodinu, pak to dá zase pokoj ... vzhledem k té nepravidelnosti mám podezření, že to způsobuje třeba právě SS složka v síti. Nesouvisí to s tím, nakolik jsou bedny zahřátý...

Odpovědět