Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Příspěvek od dendy » 13 pro 2012 11:52

ja by som sa citil na tom lozku dobre keby namiesto brnkania do strun si mi tam pustil nejaky kvalitny psytrance s dobrou basou az by mi brucho z toho rezonovalo.. to by bolo pre mna relax no.1 :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 pro 2012 12:01

Dano, nevidím souvislost mezi esoterickými bláboly a reálnou zvukově-fyzickou terapií na mistrovském nástroji.

Dendy - z toho "brnkání" na struny (s basy, proti kterým je psytrance jen ploché klepání) by ti břicho a další části rezonovaly tak, že bys byl maximálně zrelaxovaný (mimo jiné) . Představa a realita se dost liší :) Má to dva monochordy (laděné do jednoho tónu) - vyšší A a nižší D. (kontra)Basy u toho D jsou neskutečné

Dělaly se mimochodem dost dlouhobé výzkumy tímto směrem - a je např. zdokumentováno že lidé , kteří absolvolvali 30 min denně rezonanční terapie se až 3x rychleji regenerovali po komplikovanáých operacích. U nás zatím ne, ale jinde je tento typ terapie používán v mnoha klinikách, zdravotnických i regeneračních zařízeních celkem běžně. Měl jsem možnost vyzkoušet různé typy těchto terapeutických lůžek, ale tohle bylo jednoznačně nejlepší.

Ale nechtěl bych tady off topicovat - pokud to někoho zajímá , mohl by to někdo hodit do samostatného tématu ?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 pro 2012 12:25

pro relax funguje i lehnout si na bricho na zem a delat co nejhlubsi "oomm" :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 pro 2012 12:37

alebo lahnut si na chrbat a na teba daka pekna standa ..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 13 pro 2012 12:45

na chrbat peknej dcerke...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 pro 2012 12:52

Já letos:

Hackme Rockit
Preen FM
Gotharman deMoon
Korg 707 - super mašina moc mě baví (taková FB01 s přátelským interface)
DSI Evolver Mono - výměna za desktop
AN1x - digitální obludnost, která má své kouzlo
SY35 - s odstupem těch mnoha let jsem v ní našel zalíbení, asi proto, že v ní nehledám zvuk piana jako tenkrát, ale temný digitální plochy a pazvuky
Juno 106 - tady uvažuji jestli si ho nechat nebo prodat za účlem nákupu Mac Pro (ale zatím se mi celkem líbí)
SE1x - znovu neb jsem si minulý prodal za účelem ARP2600
2x Mackie Control EX - a už mám zase kompletní kozoli Mackie
Casio CZ3000 - teprve teď mě se.., že jsem prodal kdysi CZ1 s dynamikou
MOTU MIDI Lite - MIDI okruhů není nikdy dost
MOTU 2408 MkII - ani audio okruhů není nikdy dost
Roland VP330 - konečně :)
Vermona Synthesizer - už třetí v pořadí (ale tahle je úplně nová a nikdy nehraná a už v ní mám MIDI)
Charlie Lab Digitar
Evolution UC33e (pro Shruthiho)
a pár pluginů

... byl to plodný rok, jenom to neustálé přepojování kabelů už mi leze na mozek
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 pro 2012 13:11

Mikrofon Telefunken CU-29 "Copperhead" (nový)
Synth Alesis ION (midi.cz)
Synth Roland JD-800 (eBay - Winterbach)
MOTU MIDI Express 128 (midi.cz)

...a vlastně i C6.5 a hned upgrade na C7. Akorát na to furt nejni pořádnej stroj, ale to se časem poddá ;-)

P.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 13 pro 2012 13:17

Novation Nocturn
Novation XIOsynth (momentálne na predaj)
Sonic Charge Microtonic 3
+ nejaká akustika a zopar hudobnych aplikacii pre Android

supreff

Příspěvek od supreff » 13 pro 2012 13:59

já si tento rok pořídil akorát samply kláves Yamaha Motif XS 45GB, obědnal jsem je z ebay za 27 usd i s poštovným, každou chvíli by měli dorazit, doufám že příjdou těsně před vánocemi abych měl i nějakej ten duševní dáreček :)

jinak všem přeju do novýho roku spoustu dobré práce ve vaších work koutcích a studiích :)

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 14:16

Svuj list jsem nenapsal rovnou, protoze mam zmatek v tom co bylo letos a v loni a co bude pristi rok ;-). Ale zkusim to.

Letos jsem se zarek, ze si rozhodne uz nebudu kupovat zadny mikraky, protoze uz nic fakt nepotrebuju a jsem spokojenej s tim co mam. Takze jsem si koupil:

AKG C414EB s CK12 kapsli, abych mel porovnani s tema co maj novou kaspli a vyklubal se z toho fajn, trochu vejskovej mikrofon.
Sennheiser MKH30 jsem nutne potreboval pridat k MKH405 do zepelinu, abych mohl nahravat (MS) stereo. MKH30 je 8kova charakteristika.
Sennheiser MKH60 byl muj puvodni napad na M v MS, ale i kdyz to dobre funguje na uzky efekty, tak siroky veci je pak stereo dost zmateny (ruzne se vraci atd). Jeho sila se ukazala (znalce problematiky neprekvapi) v nahravani Voiceoveru, kdy mi tady ve studiu eliminuje i posledni zbytky dozvuku. No a kdyz potrebuju nejaky efekty z venku, tak obstojne odfiltruje hluk dopravy a jinejch veci (ne uplne, ale v mnoha pripadech to staci).
Sennheiser zeppelin s kozesinou. Nutnost na venkovni nahravani.
Sennheiser MD421N jsem mel jenom dva a vzdycky mi u nahravani bicich dalsi schazely. Takze jsem "nedopatrenim" vyhral 2 na aukru nedavno.
Schoeps CMC6U + MK21 (pár). Schoepsy me vzdycky bavily z nahravek, ale nikdy jsem se do nich neodhodlal investovat. Nedavno se mi ale nepodarilo odolat jedny nabidce. Povest nelhala, nasledne po tom, co jsem koupil jsem nahraval nejaky smycce (cello a housle) a leze z toho proste spravnej pomer detailu, charakteru a hladkosti. Bylo teda i par veci na ktery to pusobi moc vejskove, ale na to mam jiny mikraky zas ;).

Nagra LB. Koupil jsem ji na nahravani venku, ale zastava i funkci dalsiho preampu a AD prevodniku (pro nahravani bicich), pricemz neni kvalitou je to proste srovnatelny s vecma co mam ve studiu. Nahral jsem s tim uz spoustu veci, nekdy i veci co bych jinak nahraval do pocitace, ale s nagrou to proste bylo jednodussi a rychlejsi. Vetsinou ruzny "samply". Neco z toho jsem pak daval i na freesound. Neni to sice tak "svobodny" jako nahravat na nejakej Zoom, ale ta kvalita za to stoji.

ADR F769X-R Vocal Stresser, mono EQ a kompresor/gate/expander ze 70. let (anglie). Sowter trafa, FET. Koupil jsem to protoze me zaujal Compex kompresor, kterej tohle obsahuje. Prej to pouzivali Led Zeppelin na bici, ale ty ja jsem nikdy neposlouchal, takze odsud vitr nevane. Umi to celkem agresivni kompresi s peknou teckou. Expander neni vubec k zahozeni, kdyz se pouzije malicko. Ekvalizer umi celkem hodne velky kopce a diry, nema volitelny Q a neni to zadna hladka "esoterika". Je to spravne 70tkove crunchy, aniz by to ale bylo moc uspineny. Bavi me moc.

Taky mi nekdy na zacatku roku privezl Milos FIser po dvou letech prace rack na siemens moduly, ale o tom jsem se tu uz rozepisoval celkem dost. Jak preampy tak ekvalizery z toho jsou fakt skvely.

Mimochodem vsichni co si koupili nejakej HW a nedali sem jeho fotku nepochopili tema ;). Napravit!!! ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 pro 2012 14:20

ad danovo ot video: boze a takova stabajzna to byla ve ctvrtym rocniku :shock:
matucha: hezky, hlavne to nahravadlo ti zavidim :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 15:00

Jo mimochodem tohle video byl jeden z duvodu, proc jsem se vubec zacal zajimat o compex.
A tady je k tomu vocal stressoru par kecu od vintage kingu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 pro 2012 15:07

ten Compex zni na tom videu dobre!

don corleone

Příspěvek od don corleone » 13 pro 2012 16:13

par krabic pribudlo, par som ich predal + nove zvuciace drevo.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2012 16:17

Mám zvláštní nemoc kupování věcí co nepotřebuju a neustálé zapomínání na věci co opravdu potřebuju.

Jediné co stojí za řeč jsou sluchátka Shure SRH840 (které jsem stejně nepotřeboval).

Odpovědět