Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 00:37

Ten muj stul se dal take vyresit take tak, ze by master keyboard byl pod stolem na vysouvaci desce, ale muj Oberheim ma 130cm, takze by se mi nevesel mezi nohy od stolu. Misto nohou bych musel pouzit bocni drevene desky, na kterych by byly pripevnene lyziny pro masterkeyboard.
Take vyska Oberheima je docela vysoka (13cm). Kdyz jsem zvazoval tuto variantu, tedy umisteni masteru pod stolem, mel jsem obavu, ze by byl umisteny moc nizko a pri hrani by me bolely zada.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 23 dub 2008 07:32

Jasně, tak pokud si to vyrobil vyloženě na míru, tak je to v pohodě. Jen mě to zajímalo, protože s tím šupletem nemám moc pozitivní zkušenost.

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 09:13

Ja mam s vysuvnymi systemy take spise jen horsi zkusenosti :-)

U vsech, na kterych jsem kdy pracoval (treba v praci) jsem se nemohl opirat o desku, abych ji neutrhl a celkove provedeni bylo takove forove. Clovek musel jen lehce tukat na klavesnici.

vasek

Příspěvek od vasek » 23 dub 2008 09:37

fova píše: Take vyska Oberheima je docela vysoka (13cm). Kdyz jsem zvazoval tuto variantu, tedy umisteni masteru pod stolem, mel jsem obavu, ze by byl umisteny moc nizko a pri hrani by me bolely zada.
Teď jsem to řešil a přijde mi, že tenhle problém moc nehrozí. Pokud se mají pod stůl pohodlně vlézt nohy, vychází to, že keyboard není tak nízko, aby se na něj hrálo nepohodlně. To platí pro moji tělesnou konstituci, u lidí s jiným poměrem délky noh a trupu to může být jinak.

dano

Příspěvek od dano » 23 dub 2008 09:48

fova píše:...celkove provedeni bylo takove forove...
forove, to je ako od Forra? Daniela Forra?

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 09:49

Dnes uz si take myslim, ze by to fungovalo dobre.
Tenkrat, kdyz jsem stavel ten stul, me od tohoto reseni odrazovala i vyssi vyrobni narocnost takoveho stolu.

abuse

Příspěvek od abuse » 23 dub 2008 09:52

ja som mal vysuvacie kolajnice z naceva.sk a bolo to velmi solidne, bolo to na loziskovych gulickach. + poriadna hruba ocel. a stali 2 ks nejak okolo 100 SKK tusim. potom sa mi trochu zmenilo vybavenie a dal som to kamaratovi

dano

Příspěvek od dano » 23 dub 2008 09:55

Aj na zaklade tejto niekolko stranovej diskusie (vdaka Fova za zalozenie threadu), som sa dnes v noci (hladina alfa je cool na napady) definitivne rozhodol. Hlavny argument bol, ze na pracovnom stole budem robit hudbu a ostatne cinnosti asi tak 1:1. Cize nemozem mat stol vyslovene len na Home Studio, ale musim vediet pohodlne editovat web, robit grafiku v Photoshope ci kecat na webe. A vsetko musi byt pohodlne.

Teda moje konecne riesenie (hrozostrasne slovo pri spojeni s minulostou):

- na velkom pracovnom stole budem mat len:
-- policu na Tannoyky a monitor
-- klavesnicu a mys
-- mensi a tenky master keyboard na udretie zakladnych akordov (hned pod policou)
- synth budem mat aj nadalej po lavej ruke (do L)

Takze ostavam pri L rieseni. Ked budem chcet nahravat vazne veci na synth, jednoducho sa pootocim o 90 stupnov a je to... Ked nahravam, tak aj tak pouzivam sluchatka, takze odposluch je vyrieseny tiez. No a ked budem mixovat pripadne dohravat detaily, pouzijem maly master keyboard a klavesnicu.

To ako to ma Fova, je super. Ale on to ma vyrobene na mieru a teda na istotu, ze za tym dokaze sediet. Ja tu istotu nemam. A rovnako som si zratal, ze cisty cas ktory stravim len hranim na synth je daleko mensi ako cas za PC... Preto synth nemoze mat prioritu pri uprave miesta.

vasek

Příspěvek od vasek » 23 dub 2008 10:49

dano: večer ti sem hodím fotku mýho stolu, msyslím, že v tom najdeš inspiraci.

dano

Příspěvek od dano » 23 dub 2008 13:36

vasek: ok tesim

Magion

Příspěvek od Magion » 23 dub 2008 14:22

Já mám výsuvnou desku na klávesy dole a nahoře volnou plochu na myš, klávesnici, jog shuttle a občas si tam hodím i nějaký efekt, minidDV kazety atd a pořád dost místa. Klávesy nahoře bych už nechtěl - měl jsem to tak roky a po změně si to nemůžu vynachválit. Jen je důležitý do udělat kvalitně, aby se saně nezadrhávaly atd... Dělal mi to známý stolař, takže OK.
Někde tu mám i na fóru fotky.

vasek

Příspěvek od vasek » 23 dub 2008 19:36

Takže sem si před časem nechal udělat stůl, inspiroval jsem se tenkrát hlavně Magionovým řešením. Takže tady je fotka.
Obrázek

Výhoda tohoto řešení je mimo jiné to, že ten výsuvný šuplík současně ztužuje celou konstrukci, takže už není potřeba tam dávat nějaké příčle. Vlevé polovině je vzadu deska a za tou se skrývá to obrovský klubko kabelů, hlavně kvůli tomu, že se stůl nachází v obýváku.
Jedinou nevýhodou tohoto řešení je to, že je problém vychytat výšku tak, aby se člověk pohodlně vešel nohama pod desku a přitom neměl pracovní desku moc vysoko. Naštěstí se dá židle jednoduše nastavovat na výšku, takže když chci pracovat s PC klávesnicí, tak se vyjedu co nejvýš a je to docela v pohodě.
Mimochodem je to dělaný z kradenýho dřeva, takže je to jedinej nábytek z masivu, co v bytě máme :)

dano

Příspěvek od dano » 23 dub 2008 20:40

vašek: velmo pekne to mas spravene... a rozhodne praktickejsie ako synth na stole... ale prave miesto medzi nohami a suflikom je problem... Motif je dost vysoky... navyse mi proste nie je sympaticke cokolvek vysuvat zpod stola... pootocit sa je pre mna pohodlnejsie

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 20:46

Vasku, zkus si Truthy podlozit necim vyssim (treba knizkami). Ponekud se ti zmeni zvuk.
Nebude ti vznikat tolik nezadoucich odrazu od desky stolu.

Potom, pokud mezi deskou a Truthy nic nemas (treba kousky gumy), musi ti stul dost rezonovat.

Odpovědět