prach a spina ve studiu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Magion

Re: prach a spina ve studiu

Příspěvek od Magion » 29 říj 2010 20:14

já zírám :shock:
to tu dlouho nebylo...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 29 říj 2010 21:09

řešíte tu ještě ty boty? mám jako speciální bonus ve studiu takové ty nemocniční návleky... (jsou levné, kus 2,50 z velkoskladu)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2010 21:16

Ivo píše:
Já myslím že by na to jako normální člověk z normálních okolností přišel i sám :wink: Ale nevím, možná jak říká Pikey chodí domě v pohorkách ... a ty boty má přirostlé ... :wink: Já myslím že je úplně normální že lidé se přezouvají na vhodných místech ... A pokud je třeba se vyzout nebo přezout, udělá to v pohodě i ředitel zeměkoule a nikdo ho k tomu nemusí "nutit" :wink: Myslím Pytkine že v tomto máš nějaký vnitřní blok :wink: A vytváříš možná problémy tam kde je jiní nemají :)
podla mna mate blok vy .. to je presne ako keby som nutil ludi , ked idu do pieskoviska , aby sa prezuvali .. je to proste uplne odveci .. alebo ked dojdete do banky .. preco by ste sa tam mali prezuvat ??? to je chore ..

TAP

Příspěvek od TAP » 29 říj 2010 22:30

Dovedu si představit lidi, které by Ivo přemlouval, aby si boty nezouvali. Ale on asi pankáče moc nedělá...

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 29 říj 2010 22:34

Ok Pytlin vyhral si :) ale osobne radsej s blokom ako "osranym" studiom.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 29 říj 2010 22:44

Pískoviště vs nahrávací studio?? :mrgreen: Hoši, už nehulte...
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2010 22:52

no ale na moju otazku , ako casto upratujete v studiu , zatial nikto neodpovedal ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 říj 2010 22:54

Pytkin píše:no ale na moju otazku , ako casto upratujete v studiu , zatial nikto neodpovedal ..
Na to ti odpovím velmi přesně: tak často jak je třeba :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 29 říj 2010 22:56

Tak já se teda přiznám, protože mě tahle debata tak vyprudila, že jsem dneska otřel ve studiu prach a zítra ještě vyluxuju! A odteď to budu dělat určitě nejmíň.. jednou za čas. Zjistil jsem totiž, že když se do studia přezouvám, tak je tam mnohem míň bordelu. :D PS: Jo a mimochodem, čistit prach mezi čudlama na mixu je fakt vo nervy.
Naposledy upravil(a) PELF dne 29 říj 2010 22:57, celkem upraveno 1 x.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2010 22:57

Ivo píše:
Pytkin píše:no ale na moju otazku , ako casto upratujete v studiu , zatial nikto neodpovedal ..
Na to ti odpovím velmi přesně: tak často jak je třeba :wink:

jo .. to vsetkym pomoze .. takato odpoved ..

ok .. u nas sme upratovali kazdy druhy den .. aj v minulej robote .. aj v tej sucasnej .. resp. presne pondelok/streda/piatok ..

KUMA

Příspěvek od KUMA » 29 říj 2010 23:41

U nas chodi kazdy den uklizecka - az odejdeme vycisti podlahy, stoly, zachody a vsechno. Citlivych veci jako repro, keyboardy, synthy a mixpulty se nedotyka, to cistime sami jak je treba (ja osobne kazdy den, ale sve podrizene k tomu nenutim, ani nevim proc.) Take docela dobry system, je cisto porad.

A prezuty / neprezuty neresim. U nas se dvere netrhnou, kazdou pul ctvrt hodinu nekdo prijde, takze prezouvat se jako ve skole proste nejde. Ale pokud bych mel ten prostor jen pro sebe (jako ze ani nechci), tak bych nebyl rad, pokud by mi tam hamtali lidi v botech. To uz je na kazdem...i doma chodim v prezuvkach, ale pokud mi prijde navsteva, tak jsem dobry hostitel a mohou klidne v botach. Tak to chodi v mnoha zapadnich zemich.

peteness

Příspěvek od peteness » 30 říj 2010 00:14

PELF píše:... PS: Jo a mimochodem, čistit prach mezi čudlama na mixu je fakt vo nervy.
Když použiješ prachovku Tango, tak ne :wink:
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2010 01:15

Kuma : presne tak to vidim aj ja ..

hubert

Příspěvek od hubert » 30 říj 2010 10:13

Hehe zaujimava tema sa z tohto tuna vyvinula......pridam vlastnu skusenost....tiez som mal studio v dome na poschodi, takze tam bol zavedeny rezim prezuvania. Mal som nakupene uz spominane prezuvky z IKEA v roznych farbach.....ludia s tym nemali problem.Aj ked niektori sa radsej iba vyzuli......proste system fungoval bez problemov az do momentu spoluprace s jednou nemenovanou kapelou. Tato totalne zmenila moj pohlad na vec......ked sa mi traja-styria z nich zisli vyzuti v rezii to bol taky "rachot" , ze som ich slusne poziadal ze nech sa uz nabuduce nevyzuvaju......ba dokonca oni sami uznali ze ten smrad co tam nastal bol fakt neznesitelny.....To som si povedal ze budem radsej kazdy den vysavat a kazdy druhy tepovat nez este raz zazit toto.......

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 30 říj 2010 10:57

Prolezl jsem desítky studií nejen v Čechách, ale s přezouváním jsem se nikdy nikde nesetkal. V domácích podmínkách to chápu, je ovšem otákou nakolik jsou to studia. V tomhle ohledu mi přijde nejzásadnější heslo, náš zákazník náš pán. Ve studiu se nepřezouvá a pokud někdo chce resp. vyžaduje přezůvky, není problém to s asistentkou dohodnout v objednávce po mejlu před vlastním nahráváním. Sháněli jsme takhle třebas invalidní vozík, přezuvky ale zatim ne. Klient se musí cítit co nejpohodlněji ergo nucení do nějaké aktivity z naší nebo mojí strany nepřipadá v úvahu. Spíše se řeší věci jako doprava z letiště, booking hotelů, kvalita kávy v presovači, všudypřítomná klimatizace, nakupování harddisků do foroty pro klienty, wifi inet a tisk, atp. Btw. mnohem častěji než přezůvky se shání řekněme stimulanty inspirace. :)

Na druhou stranu napadají mě klienti jako Dan Bárta. Když jsem před nedávnem vypomáhal na jeho poslední desce Theyories, chodil po studiu celou dobu bos. Ano, možná to tuhle situaci vysvětluje. Očekával, že se přezuje a u nás neni do čeho. :mrgreen:
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Odpovědět