prach a spina ve studiu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: prach a spina ve studiu

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2010 11:36

Liquid Sound píše:Prolezl jsem desítky studií nejen v Čechách, ale s přezouváním jsem se nikdy nikde nesetkal. V domácích podmínkách to chápu, je ovšem otákou nakolik jsou to studia. V tomhle ohledu mi přijde nejzásadnější heslo, náš zákazník náš pán. Ve studiu se nepřezouvá a pokud někdo chce resp. vyžaduje přezůvky, není problém to s asistentkou dohodnout v objednávce po mejlu před vlastním nahráváním. Sháněli jsme takhle třebas invalidní vozík, přezuvky ale zatim ne. Klient se musí cítit co nejpohodlněji ergo nucení do nějaké aktivity z naší nebo mojí strany nepřipadá v úvahu. Spíše se řeší věci jako doprava z letiště, booking hotelů, kvalita kávy v presovači, všudypřítomná klimatizace, nakupování harddisků do foroty pro klienty, wifi inet a tisk, atp. Btw. mnohem častěji než přezůvky se shání řekněme stimulanty inspirace. :)
On je především dost velký rozdíl své "boutique" high end studio vlastnit, vybudovat si ho cihlu po cihle, mít k němu osobní/intimní vztah anebo být jen prostým řadovým zaměstnancem/dělníkem v neosobním rutinním kolosu, který si kdosi pořídil za účelem zisku. Tam je pak většina věcí každému jedno, hlavně když to majiteli sype a o nic jiného tam většinou ani nejde, klientům se může kolem zadku ometat cokoliv a je to OK :wink: To je jeden model (kterého jsi asi součástí), ale těžko ho můžeš zobecňovat. Jiný model je mít možnost si své klienty vybírat, dělat co člověka baví a nemuset se za každou cenu podbízet "zákazníkům" ... Ke mně zatím vždycky chodili inteligentní, čistotní lidé, kteří přezutí považovali za naprostou samozřejmost a story jako hubert výše jsem zatím bohudíky nezažil ... Ale naprosto uznávám, že třeba nabídnout papučky filmovému symfonickému orchestru ve smečkách by asi bylo hodně mimo mísu :mrgreen: Osobně si ale nedovedu představit že bych sám nahrával nějakou krásnou, do hloubky jdoucí sólovou hudbu v botách ... ani ve svém, ani v jiném studiu .... ale zase - jen sdílím svoje pocity a přístupy a se zájmem naslouchám jiným :wink:

Já třeba ani svých koncertech nehraju v botech, protože střídám i nástroje, u kterých je třeba sedět i na zemi ...

A co se týče výše zmíněného ponechávání návštěv doma v botách (nebo sám v botách doma chodit) - to mě osobně připadá jako třeba jít do postele v bundě a kalhotách .... ale je to jen můj pocit ... Já se třeba zouvám i tam, kde mi řeknou že se nemusím zouvat ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 30 říj 2010 15:42, celkem upraveno 1 x.

ReaktoplazmAR

Re: BIOTECH-STUDIO

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 30 říj 2010 12:01

Cyril píše:Jo to je dobrej dotaz, to by me taky zajimalo... jak se o tekovy masinky pecuje (prach, mastnota z prstu...)?
- normálne sú stále viac a viac mastné a zaprášené... artefakt času
- pre mna sú boty ako pre kona podkova, nerád sa vyzúvam v cudzích priestoroch - uberá mi to na mojom "to be ready kick ass in every situation" :evil: :D

rastis

Příspěvek od rastis » 30 říj 2010 12:10

ludom smrdia nohy, nie len humusakom, je to bezne... radsej nech sa nevyzuvaju... v klasickych studiach, kde som sa vyskytol, sa nevyzuvalo... pankaci co chodievaju nahravat ku mne sa tiez nemusia vyzuvat... keby som s nimi nahraval v spalni, tak by som nad tym uvazoval, ale radsej by som ich nechal poriadne si ocistit boty...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2010 12:23

Landa s Mataskem na to meli zase jiny nazor - "vycisti si boty, v nich je tvoje sila". Tuto inspirativni a moudrou vetu chapu jako zajimavy kompromis- zustat v botach se vsemi vyhodami, ktere to ma, ovsem zaroven jakoby ohleduplne prezut, protoze jsou perfektne ciste :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 30 říj 2010 12:28

takisto navstevy - moc ich nemusim, ale ked uz nejaka dojde, tak radsej ich necham v botach, ako riskovat pripadny nohovy smrad a to nemyslim nijak v zlom, ani nie som extremne precitlively, ale niektorym ludom skratka nohy smrdia, aj ked si ich umyju viacej razy denne... vzdy necham na vyber - vyzute sa, ked chcete... a slusny clovek pokial vie, ze sa mu nohy potia, tak radsej sa nevyzuje...

jackies

Příspěvek od jackies » 30 říj 2010 13:29

PELF píše:Tak já se teda přiznám, protože mě tahle debata tak vyprudila, že jsem dneska otřel ve studiu prach a zítra ještě vyluxuju! A odteď to budu dělat určitě nejmíň.. jednou za čas. Zjistil jsem totiž, že když se do studia přezouvám, tak je tam mnohem míň bordelu. :D PS: Jo a mimochodem, čistit prach mezi čudlama na mixu je fakt vo nervy.
Na to používám normální placatej lakýrnický štětec, jak na mix, tak na klapky atd ( prostě na vše co má nějaký čudlík nebo poťák ) ....
Nebo si nandej na ten vysavač takový ten kartáčkový malý nástavec.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2010 15:38

A k těm poznámkám o smradu z nohou - to se těžko můžete divit že někomu smrdí nohy, když si je x hodin denně staticky konzervuje v neprodyšných, nohy trápících a zatěžujících botech (včetně míst kde se mu nedovolí přezout ) :wink: Boty mají (částečný) smysl při venkovních přesunech terénem, ale mít je pak na nohou x hodin při sezení na židli v místnosti je skoro nesmysl ... Dejte si v kanceláři na 10 hodin denně na ruce palčáky a budte si jistí že vám pak ty ruce taky moc vonět nebudou ... A když někdo má boty na nohou většinu dne, celé měsíce a léta, tak se nelze divit, že mu ty nohy (kromě jiného) dost zplesniví ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 30 říj 2010 16:07, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2010 16:06

Ivo: ale ty nohy si za celej zivot uz musely trochu zvyknout, ne? :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2010 16:08

Cyril píše:Ivo: ale ty nohy si za celej zivot uz musely trochu zvyknout, ne? :)
Radost jim to nedělá, to si piš ... Tím že chronicky páchnou (a to je ještě ten nejmenší důsledek) asi dost jasně ukazují že něco není OK ...
rastis píše:ludom smrdia nohy, nie len humusakom, je to bezne... radsej nech sa nevyzuvaju...
Ono to je ve skutečnosti trošku jinak - lidem většinou smrdí nohy právě PROTOŽE se nevyzouvají ... takže léčit to tím že nebudou vyzouvat ještě více je dost kontraproduktivní ... jako když se ve středověku místo mytí posypávali pudrem ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 30 říj 2010 17:31, celkem upraveno 1 x.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 30 říj 2010 17:31

na chodidlách a dlaniach je najviac potných žliaz na tele, preto nohy smrdia.. ked idú ludia do študia tak väčšinou na to používajú metodu "vonkajšieho presunu terénom" a väčšina z nich pri tom používa topánky, je teda dost možné že ked sa potom vyzujú tak nohy páchnu, to už záleží na viacerých okolnostich ako je dlžka cesty, kvalita obuvi, hormony etc..

rastis

Příspěvek od rastis » 30 říj 2010 17:49

Ivo píše:
Cyril píše:...
...
Ono to je ve skutečnosti trošku jinak - lidem většinou smrdí nohy právě PROTOŽE se nevyzouvají ... takže léčit to tím že nebudou vyzouvat ještě více je dost kontraproduktivní ... jako když se ve středověku místo mytí posypávali pudrem ...
cize aby ludom vo vseobecnosti menej smrdeli nohy, tak mal by som zacat tym, aby sa u mna vyzuvali ? zaujimave :) mozno by som im mohol poskytnut aj hypnotizera, aby si s nimi prebehol ich vnutorne bloky a stresy, nech sa viacej pred nahravanim otvoria :) lebo to je asi take iste, jak ta Tvoja poznamka o tom, co je coho pricina :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 říj 2010 17:57

Jasně že jsem to nemyslel, že by právě u tebe měli vypustit ventil přetékajícího septiku :mrgreen: Ale že ta základní příčina je bohužel právě v těch našich "civilizačních vymoženostech", kterých si tak (masochisticky) ceníme ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2010 18:17

Mozna se taky muzou pouzit navleky, pro tyhle lidi co jim smrdej nohy... ale pokud to neni nakej problem toho cloveka, ze za to nemuze, tak je podle me neomluvitelny, prijit se spinavejma pachnoucima paznehtama a ponozkama... dost neuctivy vuci ostatnim...

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 30 říj 2010 19:37

No hura, uz som myslel, ze tu vsetkym preskocilo 8)
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

rastis

Příspěvek od rastis » 30 říj 2010 19:43

vsak dobre, ako konstatovanie je to OK. a ked sa Ti clovek s pachnucimi nohami co dosiel k Tebe nahravat vyzuje, tak ho posles prec, nech sa vrati s nesmradlavymi nohami ?
Naposledy upravil(a) rastis dne 30 říj 2010 19:49, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět