Preset vs. Výroba

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět

<t>VYRABATE SI PRI TVORBE VASEJ HUDBY VLASTNE ZVUKY? ALEBO POUZIVATE PRESETY?</t>

vlastne zvuky
17
55%
presety
14
45%

Celkem hlasů: 31

aum generator

Příspěvek od aum generator » 30 led 2006 15:16

Hawkens píše:mozno si makac do synthov, mozno si velky makac, ale akokolvek velky makac si, vzdy sa najde niekto kto je vacsi. Statisticky je vysoka sanca ze nie si lepsi.
lenze hudba nieje o tom ze k to je lepsi...mne ide o to aby ten preset bol 100% taky ako ja chcem..."lepsi" alebo "horsi" je dost nezmyselne rozdelenie presetov. kto bude rozhodovat ktory je lepsi? pre mna je najlepsi ten ktory je 100% taky aky chcem - a taky si spravim jedine sam, a to ze sa niekto v synthoch vyzna lepsie neznamena ani nahodou ze spravi "lepsi" (=pre moj ucel lepsi) preset.

dano

Příspěvek od dano » 30 led 2006 15:18

AUM: A to je mozno problem (nehovorim ze tvoj). Ale keby sa niektori muzikanti nesnazili vynajst Ameriku a to, co uz existuje a je ovela lepsie (vytvorene tymi najlepsimi) a radsej by zbierali napady, mozno by to dnes vyzeralo s muzikou inak.

Ani Beethoven sa nesnazil prerobit zvuk klavira (skusam si to predstavit, ako mudruje, ci su lepsie struny hole, alebo obalene v jogurte)...

Sssamozrejme teraz nemyslim muzikantov, u ktorych je prave zvuk zakladom ich hudby a keby svoju skladbu nahrali s presetmi, tak by zistili, ze ich hudba je vlastne uplne tuctova v danom style a nie je nicim vynimocna, bez vacsieho napadu...
Naposledy upravil(a) dano dne 30 led 2006 15:38, celkem upraveno 2 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 led 2006 15:22

preto klasika nikdy nezostarne :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 30 led 2006 15:25

Ecson: aj som myslel ze tak ako si to napisal je jedina cesta...ake tym padom si zahodil to co pre mna robi pravy analog tym nezamenitelnym nastrojom: FILTER.... takto budu mat vsetky tvoje zvuky akaiovsky filter a to je podla mna skoda ked mas doma taku zbierku unikatnych analogovych filtrov...

ako nad tym rozmyslam tak ja by som to asi robil tak ze by som samploval cele frazy ktore by som na analogu (bud cez midi alebo rucne) zahral...

no ale z mojej strany to je len spekulacia ;) aktualne to bude az ked si kupim ten ms-20 ;)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 led 2006 16:39

ECSON WALDES píše:Ten syntak pouziju pro vytvoreni spektra, napriklad z ARP 2600 vytvorim harmonicky bohaty spektrum - dlouhej ton kterej pak nasampluju...

...Uzasny je ale to ze takovy jedno spektrum obsahuje v sobe jednoho velkyho ARP2600 kterej ma 3 slozity oscilatory s FM...

...Takze tim chci rict, ze tam kde moznosti analogovyho syntaku konci tam promne zacina jeho obrovsky moznosti uprav prave v sampleru..
Super příspěvek!!!
DÍKY Jirko :D

Solarfall: s tím filtrem máš recht, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak Ecsonovi jde především o DALŠÍ zvukové možnosti

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2006 16:42

Solarfall píše:...tym padom si zahodil to co pre mna robi pravy analog tym nezamenitelnym nastrojom: FILTER....
nezamenitelny nastroj spis dela to, co vyleze z oscilatorů a jakym zpusobem se to secte.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 30 led 2006 16:53

dano píše:Ani Beethoven sa nesnazil prerobit zvuk klavira (skusam si to predstavit, ako mudruje, ci su lepsie struny hole, alebo obalene v jogurte)...
vtedy tu moznost nemal. navyse beethoven podla mna celkovo nic moc nove nepriniesol....ale verim tom ze napr Prokofiev alebo Bach, keby tu moznost mali, tak si vytvaraju aj zvuk podla seba a nielen melodie. Dobry priklad je napr Schnitke, ktory zil este v dobe ked uz prve synthi existovali, a okrem toho ze skladal slacikove kvarteta stravil rok pri ruskom syntaku ANS a ucil sa na nom robit a skladal skladbu ktoru aj nahral (jednu niekolko minutovu za 1 rok)...
(btw. dost zaujimavy synth ten ANS. jeden z prvych ruskych. kreslilo sa tam na sklenenu dosku, ktoru to presvecovalo a vytvaralo z toho zvuk ;) riadne scifi...)

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2006 17:03

EXCOM píše:tak tu je ten zvuk

Elka-Synthex Rendez Vous

a by ma zaujimalo, kto by sa k nemu na roznom HW ako priblizil...
tenhle typ zvuku jde takrka identicky nasimulovat na Virusu - vcetne toho velkeho reverbu. Babrat se s tim, ale nebudu, to je jasne :)

kexik

Příspěvek od kexik » 30 led 2006 17:19

solarfall: no, ono za sampler sa da dat analogovy filter v krabicke a pocitam ze EW ich zopar ma... minimalne to one modre od jomoxu :) a samozrejme sa da nadrotovat filter z moogu alebo hocicoho podobneho... ale so samplerom mas to co starym analogom chyba: polyfoniu a perfektne ovladanie z kompu

Munro

Příspěvek od Munro » 30 led 2006 17:23

Elka-Synthex Rendez Vous

Tady Casio CZ-5000

http://www.jarrography.free.fr/synths/g ... 00_rdv.mp3

btw zajimava stranka

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 led 2006 17:27

peteness píše:

Elka-Synthex Rendez Vous

tenhle typ zvuku jde takrka identicky nasimulovat na Virusu - vcetne toho velkeho reverbu. Babrat se s tim, ale nebudu, to je jasne :)
ale babri :) vototadyde :D

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2006 17:47

EXCOM píše:
peteness píše:

Elka-Synthex Rendez Vous

ale babri :) vototadyde :D
normalne pro podobne zvuky nemam pouziti, ale neco podobneho jako je uprostred a na konci tve ukazky mam tady v te ukazce. Delalo se to komplet na Clavii Nord 1 Rack.
Ukazka

Fractal

Příspěvek od Fractal » 30 led 2006 21:18

jedine kdy pouzivam presety je u nekterych reverbu, ktere mají dobře nastavené charatery místností, jinak nikdy NIKDY!
at si je pouziva kdo chce, nakonec zjisti, že to jsou akorat brzdy
init patch rulez, a kdyz neni, tak vsecko do pozice nula

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 led 2006 21:25

Mate nekdo tip na CO NEJLEVNEJSI synth, kterej ma lepsi zvuk nez JAKEJKOLIV VSTi synth? Nechci emulaci existujicich nastroju, od toho mam samply. Spis plochy a podobne, pripadne synth pouze na bassy, kterej stoji hovno a softwareove je nenahraditelnej ,) Dekujiii
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2006 22:37

Cyril: docela dobra otazka i kdyz to patri vedle. Pro me je takovym syntem (basy, ale nejen) FAT Freebass. Mam ho z ebay za dva a pul (k korun). Uz jenom to ze je v mixu, mu dodava neco co zadne VST v zivote nedokaze. Nema nejmensi problem se prosadit v mixu at tech par cudlu nakroutis jakkoli.........proste nejakou napodobeninu TB-303, nekde je tady cely topic.....Ja sel konkretne po tom freebasu.

Odpovědět