Tvurci krize

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
nathanael

Příspěvek od nathanael » 08 úno 2007 11:25

Venti: díky, třeba mu to pomůže...u mě to takhle funguje a nikdy to fungovat nepřestane...ono je taky moc moc důležité to okolí ve kterém se člověk pohybuje, nálady a tak podobně...bez dobré nálady a zapálení to prostě nejde, nebo to jde hodně špatně...ono tohle také je v několika příručkách pro skládání ve studiu, je to prostě nedílná součást ke všem těm technickým a jiným znalostem co jsou potřeba - ale ne všechno se dá někde vyčíst, protože například to s tím čerpáním atmosféry jsem si vymyslel sám a také spoustu dalších věcí...bez "toho" je opravdu škoda mít doma vybavení za x tisíc nebo milionů...
Naposledy upravil(a) nathanael dne 08 úno 2007 11:28, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 08 úno 2007 11:28

pocuvaj cudzie skladby a mozno pride nejaka inspiracia...nemyslim tak, ze to okopirujes, proste posluch cudzich skladieb ti moze vnutit nejake napady/myslienky/niecim ta to moze motivovat...

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2007 11:31

LUPO píše:vliv okoli ma destruktivni ucinky na tvorbu.
aj pozitivny vplyv... ked som v pohode tak chlastam a hovno robim. napady mam ked som sam a mam depku, vtedy mi klofanie do klavesov pride skoro ako jedina moznost

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 08 úno 2007 11:42

cyril: nevim, co delas za muziku, ale za sebe muzu rict, ze pokazde, dyz vezmu do ruky kytaru (a to je denne), tak ze sebe vypotim tolik napadu, ze to nestiham ani zpracovavat.. pokud na kytaru hrajes, tak doporucuju ten samej pristup, protoze gigabajty samplu sou tak akorat konecna... mam v podstate opacnej problem nez ty, nestiham to ani s bubenikem nacvicit... comp pouzivam pouze jako luxusni zaznamnik, pac sem hudebni analfabet a neumim si to nijak zapsat... osobne si vsak myslim, ze si ve slepe ulicce, ze nevis presne, co delat, kterym smerem se vydat, protoze jinak pojem tvurci krize nechapu... vykasli se na hw a sw, na dobrou pisnicku ti staci kytara a vytukavat si rytmus nohou do podlahy!!! pokud ty skladby neobstoji samy o sobe takto hole, tak ti nepomuzou ani napimpovane aranze...
Naposledy upravil(a) nick_valensi dne 08 úno 2007 11:45, celkem upraveno 1 x.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 08 úno 2007 11:43

kexik: jaj...jsem rád, že to takhle jako ty nemám...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 11:46

nick: pravdu dis
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 11:50

To co jsi Cyrile napsal jsem si prozil uplne presne jako ty :-)
Vzdy mne bavila elektro muzika, mam rad depesaky, f242, nitzerebb, fascinoval mne odjakziva jmjarre, vangelis, j.hammer... myslel jsem si, ze tohle je to co chci delat... Kdyz jsem mel fasttracker, tak to slo samo :-) Pak prisel prvni synth, a dalsi dalsi kramy... pak jsem toho mel doma kopec a byl jsem na tom samym co popisujes... Plno moznosti, ale zadna invence

Nastesti objevil jsem pred osmi lety akustickou kytaru. Pilne jsem hraval pohospodach folk, pozdeji bluzanka, takovy ty Misiky, Kalandry, Masryas... Ted hraju v predni brnenske country kapele. A musim rict, ze tohle "klasicky" muzicirovani mne zacina opet naplnovat napady, dovybavuju si domaci studio, nahravam zivy veci, citim hudbu uplne jinak a hlavne mne obohacuji moji spoluhraci z kapely svym pristupem. Je to takova ta synergie...

Takze moje doporuceni je zacit delat hudbu klasickym zpusobem. Takovy to sednuti k sampleru/synthu a loveni barvy a nabalovani ploch na sebe je sice zajimava cinnost ale clovek timto dobrovolne pada na dno.

No a proc to pisu? Protoze prave ta uplna zmena hudebni orientace mi dala moznost zacit veci chapat v jinych souvislostech a daleko lepe se mi ted dela hudba u sekvenceru a syntaku/sampleru.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 11:54

nick_valensi píše:cyril: nevim, co delas za muziku, ale za sebe muzu rict, ze pokazde, dyz vezmu do ruky kytaru (a to je denne), tak ze sebe vypotim tolik napadu, ze to nestiham ani zpracovavat.. pokud na kytaru hrajes, tak doporucuju ten samej pristup, protoze gigabajty samplu sou tak akorat konecna... mam v podstate opacnej problem nez ty, nestiham to ani s bubenikem nacvicit... comp pouzivam pouze jako luxusni zaznamnik, pac sem hudebni analfabet a neumim si to nijak zapsat... osobne si vsak myslim, ze si ve slepe ulicce, ze nevis presne, co delat, kterym smerem se vydat, protoze jinak pojem tvurci krize nechapu... vykasli se na hw a sw, na dobrou pisnicku ti staci kytara a vytukavat si rytmus nohou do podlahy!!! pokud ty skladby neobstoji samy o sobe takto hole, tak ti nepomuzou ani napimpovane aranze...
no ty mi mluvis z duse. viz. muj prispevek vyse. to je presne to co jsem chtel rict!!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 11:54

lukemarty píše: Takze moje doporuceni je zacit delat hudbu klasickym zpusobem. Takovy to sednuti k sampleru/synthu a loveni barvy a nabalovani ploch na sebe je sice zajimava cinnost ale clovek timto dobrovolne pada na dno.

No a proc to pisu? Protoze prave ta uplna zmena hudebni orientace mi dala moznost zacit veci chapat v jinych souvislostech a daleko lepe se mi ted dela hudba u sekvenceru a syntaku/sampleru.

nemozes takto zovseobecnovat... mna napriklat zauijmave zvuky srasne inspiruj.. ked sa prehrabavam synthami, ladim zvuky, a narazim na nejaky co ma fakt zaujme vzapati nasleduje napad na motiv/melodiu... brnkan na gitaru mi pride strasne nudne a ombedzujuce.. este tak nejake gitarove sample vhodne pouzite.. ale inak u mna vzdy prvnotnym impulzom do tvorby a zdrojom napadov jje zaujimavy zvuk ...

tvorcia kriza a prilisne dbanie na technicke detaily je normalna vec, myslim ze ty tou fazou preslo vela ludi.. je to len o tom uvedomit si ze tie masinky maju sluzit len ako nastroj na realizovanie napadov, clovek nesmie byt otrokom zvuku ;)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 11:59

brnkan na gitaru mi pride strasne nudne a ombedzujuce.. este tak nejake gitarove sample vhodne pouzite..
To jsi nemyslel vazne ze ne ? :))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 12:05

lukemarty píše:
brnkan na gitaru mi pride strasne nudne a ombedzujuce.. este tak nejake gitarove sample vhodne pouzite..
To jsi nemyslel vazne ze ne ? :))
preco nie ?? preco sa niektori ludia snazia vnucovat svoj nazor inym ?? proste ja som ja, moj pohlad na hudbu je taky aky je a pre mna osobne gitara nieje zdaleka takou modlou ako pre inych... proste to som ja, netvrdim ze to musi byt nazor vsetkych ale MOJ taky je .. teda netrvdim ze ju treba hodit do kosa a akceptujem ze pre vela ludi je zdrojom inspiracie.. ale proste pre mna je zdrojom inspiracie nieco uplne ine a akusticku hudbu nevyhladavam... gitaru tak maximalne ako sample pre dalsie efektovanie a spracovanie... proste to som JA .. hudba je subjektivna vec nie objektivna ...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 08 úno 2007 12:17

brokovnice.

kru

Příspěvek od kru » 08 úno 2007 12:18

cyrile nehledej porad neco novyho a delej s tim co mas. bud soustredenej a dotahuj veci do konce. pokud pokazde prestanes neco delat v okamziku, kdy te to prestane bavit, tak nikdy nic poradne neudelas.
vetsina prace je zalozena na znamem pravidle "80/20", tak se smir s tim, ze hlavni napad sice prijde sam, ale dotahnut to do konce je drbacka, ktera neni zrovna nejzabavnejsi.
makat, makat, makat, zadna jina rada neni.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 12:23

kru píše:cyrile nehledej porad neco novyho a delej s tim co mas. bud soustredenej a dotahuj veci do konce. pokud pokazde prestanes neco delat v okamziku, kdy te to prestane bavit, tak nikdy nic poradne neudelas.
vetsina prace je zalozena na znamem pravidle "80/20", tak se smir s tim, ze hlavni napad sice prijde sam, ale dotahnut to do konce je drbacka, ktera neni zrovna nejzabavnejsi.
makat, makat, makat, zadna jina rada neni.
pod to sa podpisujem... je to presne tak.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 08 úno 2007 12:23

klasicky stret nazoru.. zivy x nezivy nastroj.. osobne mi nahodne generovani zvuku, pripadne samplovani nic nerika.. mnohem blizsi je mi prisup pozdnich beatles nebo floydu, kdy se sice experimentuje se zvukem, ovsem na bazi klasicke pisnicky... ted me asi hodne lidi nebude mit rado, ale mam pocit, ze za samply a syntezy se mnohdy schovavaj lemplove... v duchu "muzikantem snadno a rychle" (brat s rezervou, neplati kategoricky a na vsechny) ;-)

Odpovědět