Tvurci krize

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 úno 2007 15:25

bassline píše:acid:....no mna prave do tranzu dostavaju synteticke zvuky ! :) ...vie ma to preniest niekde uplne inde, mimo, prec od tohto sveta :) ...pokial budem pocut akustiku, tak stale budem vediet ze som na Zemi :)
Presne! Souhlasim, na syntacich se mi libi ta kosmicka energie :)
Podle me synteticka hudba je dost pro vyssi cakry hlavne tu 7mou je to proste vesmir, na jednu stranu emocionalne studeny, na druhou stranu neuveritelne barevny a rozmanity :)))

Presne jak jsi napsal akusticke nastroje udrzuji pri zemi...

Mno a proto se mi libi kombinace akustiky, akustickych nastroju zesilenych elektronicky a ciste elektronickych vyrobku ktere zem uplne ztratily protoze nezni jako nic prirodniho :)))

Dohromady to dava vybusnou smes.

Ovsem bici mam nejradeji prave akusticke, alektronika mi do spodku porad nejak nesedi, samansky buben je super :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 úno 2007 15:31

lukemarty píše:
Acid Punk píše:
lukemarty píše:
to jsem nerek a o tom se vubec nebavim. jen rikam, ze hrani na zivo resp. na klasicke nastroje (tim minen i klavir/klavesy) prinasi vic napadu nez toceni koleckama, lepeni ruznejch loopu, grooves a ploch pres sebe a myslet si, ze z toho bude SNADNO nejaka muzika, ktera zaujme...

ja osobne mam rad synth, elektro, rad pracuju s elektronickejma nastrojema a obcas pro radost tuhle muziku delam, ale zivy hrani (v mem pripade konkretne foukacky, kytara, zpev, obcas mandolina) je jinej rozmer a obhacuje mne to vic nez stovky hodin zavrenych v domacim studiu a hledani nejake chemie.

tot vse.
To uz se pomalu dostavame k samanismu, hrani na nastroj, dosazeni pri tom jinych stavu vedomi, kdyz se hraje s vice lidmi tak se ti lidi propoji pres srdce a vytvori to magickou atmosferu, a k tomu prece hudba je prostredek komunikace na jine urovni mezi lidmi, hraci, kde padaji spolecenske a jine prekazky.

Tedy vsechno to co elektronika pres svou dokonalost postrada :)
Samozrejme mas na mysli propojeni pres srdecni čakru a spolecné převibrování do vyssi dimenze. Obcas je mozne behem vibraci videt poletujici zlute kulicky. :)
A co na to Ještírci :)

rastis

Příspěvek od rastis » 09 úno 2007 15:52

Acid Punk - preletel som Tvoje posledne prispevky len narychlo, ale tusim si nespomenul elektronky. Nejak vychadzas z formy :)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 09 úno 2007 16:07

bassline píše:acid:....no mna prave do tranzu dostavaju synteticke zvuky ! :) ...vie ma to preniest niekde uplne inde, mimo, prec od tohto sveta :) ...pokial budem pocut akustiku, tak stale budem vediet ze som na Zemi :)
Kraaaasne receno :))

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 úno 2007 16:20

rastis píše:Acid Punk - preletel som Tvoje posledne prispevky len narychlo, ale tusim si nespomenul elektronky. Nejak vychadzas z formy :)
Nebylo by to k tématu. Bavili jsme se o hudebních nástrojích. Nicméně díky za připomínku :) zas aby sis nerýpnul :)

Dno

Příspěvek od Dno » 10 úno 2007 23:21

ja mam rad elektronicku muziku .. syntaky atd .. ale musi to byt muzika .. proste ktoru zahras aj na klaviry .. aby tu hudbu nerobilo zaujimavou niekolko minutove onanovanie nad cuttofom .. Dobry priklad je uz tu spominany kraftwerk ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 úno 2007 23:48

takze samanske rytmy podporovane vrcanim na didgeridoo podla tvojej definicie nie je muzika ?? pretoze to nezahras na klaviri...

:P

bluem

Příspěvek od bluem » 11 úno 2007 00:10

cyril: dlho som si kladol podobne otazky ako ty. niekedy som nemal problem spravit 30 loopov za tyzden, z toho 5 pouzitelnych... neviem cim to je, ze teraz na to 1. nemam cas, 2. nemam dost napadov... (neviem ci to az takto nazyvat, lebo napady su... ?)
ale to, co som si vsimol je, ze napr. net, citanie for a stale stahovanie nejakych softov a veci podobnych mi zabera velmi vela casu... a na skladanie cas nezostava... normalne uplne vazne zacinam uvazovat nad tym, ze si necham net odpojit... myslim, ze by sa nic nestalo a zivot pojde dalej. pamatam si na ten pocit, ked som mal 486ku a jedina beziaca aplikacia okrem msdosu bol fasttracker... ten pocitac na mna uplne inak vplyval ako pc, pri ktorom podvedome viem, ze je tam strasna databaza informacii, zvukov, ludi na forach a pod... je to chaoticke, strasny bordel, mozog je preplneny informaciami.... neviem - mozno som cvok.
ps: nevidim rozdiel medzi komponovanim na gitare, sampleri, 5minutovym onanovanim nad cutoff-om, hladanim zvukov... dolezite je to, ci tam nieco dotycny autor do tej skladby nieco dal - nejaky pocit, dusu... ak to tam nie je - staci si zapnut napr. radio express - prazdnych sraciek je tam 24hodin denne dost... ak to tam je - na forme nezalezi... a uz vonkoncom nie na zvuku, nastroji a pod....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 úno 2007 00:12

podpisujem sa pod do co napisal bluem, pravda pravda...

...len ja sa odpojit od netu nemozem kedze cez net makam a je to moje zivobytie :-)

...a zase - vacsinou ked mesiac preplkam na ezone v threadoch ako je napr. "tvurci krize" a potom ma to zdravi tak som tak kreativny ze ten mesiac hravo dozeniem a predzeniem.. mala pouzicka niekedy nezaskodi...

Dno

Příspěvek od Dno » 11 úno 2007 22:57

dendy : samanske rytmy s digeridoo nepovazujem za elektronicku muziku ..

Odpovědět