Tvurci krize

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kru

Příspěvek od kru » 08 úno 2007 15:15

proč se toto téma jmenuje TVůRCI KŘÍŽE?

to je nějaká nová sekta nebo co? ble

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 15:28

kru :) Prdel je ze ja se jmenuju Kříž :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 08 úno 2007 15:29

mas stesti ze nejses krizek

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 15:42

LUPO: myslis citronka/damianka? :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 08 úno 2007 17:21

kru:
Tvůrci kříže je názov alba, ktoré Cyril nahrá, keď pominie jeho tvůrčí krize. :)

kru

Příspěvek od kru » 08 úno 2007 17:54

asymetrix :)))))

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2007 18:06

abuse píše:kexik ide to aj naopak, napriklad aphexov windowlicker v aranzi ako klavirny koncert /robil to nejaky francuz, cely album, neviem jak sa vola/ ukaze svoju harmonicku tvar. napoak je tam aj nejaky prearanzovany laurent garnier a to je nuda jak prasa. dalsi priklad kraftwerk - to su podla mna ciste pesnicky s extra silnou melodikou. ale to uz je trochu oftopik a flame zive nezive je naozaj zbytocne. na jednej strane su elektro ojebavaci ktori su frustrovani nedostatkom zakladnych muzikalnych zrucnosti a preto pseudoexperimentom manifestuju proti standardnym hudobnym formam, na druhej strane stupnicovi atleti ktori su frustrovani tim ze cvicia od detstva ako najati a aj tak na to vsetci seru. tito castou onanuju v predajniach hudobnych nastrojov v oddeleni gitar a trusia posmesky na adresu hudby ktoru nepovazuju za hudbu. nastastie je tu aj dalsie kategoria ludi ktori to maju na salame a ti robia poctivu hudbu, nech uz je akakolvek. voni hezky.
ok, trocha som nadsadil :) (ale nie velmi)

Exit

Cyril

Příspěvek od Exit » 08 úno 2007 19:12

Co takhle vzit nejakou starou desku,nasamplovat,a proste z toho jednoduse udelat smycku,kterou potom rozvines....Pomaha to,tedy alespon mne:),kdyz nevyloudim nic sam z klaves.Nebo zkus zacit delat track necim jinym,nez si zvykly..Např: udelat motiv a potom az bici,nebo obracene,taky to obcas pomaha.Tvurci krize mam celkem casto a vzdy kdyz jdu spat,tak si obcas rikam,ze ty hodiny,co jsem u toho sedel jsem mohl vyuzit uplne jinak,nez abych udelal takovouhle nerikajic sracku,obcas mam touhu si jit i skocit,ale mam se moc rad bohuzel:))))....

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 úno 2007 23:16

asymetrix píše:kru:
Tvůrci kříže je názov alba, ktoré Cyril nahrá, keď pominie jeho tvůrčí krize. :)
Hehe to by bylo dobry vydat kompilat tracku lidi z ezone a pojmenovat to
"Tvůrčí krize" :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 úno 2007 23:19

Už vidím ty odvážné kritiky v časopise, "Tvůrčí krize" je vidět, že toto album reflektuje stav současné taneční scény.. bla bla bla, ale je dobré, že to autoři berou z humorem.. bla bla bla.. přejeme mnoho úspěchu tomuto nadějnému projektu.. bla bla bla.

Pak se Kexik dostane do hitparád :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 úno 2007 00:30

kompilacka trackov z ezone neni vobec zly napad !!!

aspon takou nizkonakladovou formou to vydat pre potesenie nas vsetkych(kludne palene CD s farbenym bookletom a potlacou, kamosi tak riesia vydavanie nizkonakladove na labeloch www.corenforce.com a www.breakbone.sk)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 úno 2007 01:19

dendy píše:kompilacka trackov z ezone neni vobec zly napad !!!

aspon takou nizkonakladovou formou to vydat pre potesenie nas vsetkych(kludne palene CD s farbenym bookletom a potlacou, kamosi tak riesia vydavanie nizkonakladove na labeloch www.corenforce.com a www.breakbone.sk)
Né, že bych ti chtěl radost, ale kdo to bude sponzorovat?

Jakože, už po svých zkušenostech nevěřím, že by se mohl nezávislý kolektiv domluvit a pod jednou ideou "Vydáme si cedecko jooo!!!" si zafinancovat vydání vlastních cd :))

To spíš kdyby se dva lidi domluvili, že to všechno obvolají (podepsaná písemná smlouva pro zichr), seberou dohromady všechny tracky od zájemců do nějakého datumu třeba 1. březen 2007 a ve vlastním nákladu kompletně zmasterují všechny tracky do nějakého aspoň poslouchatelného technicky unosného pruměru ať to na kompilačce sedí k sobě (proto jsou dva, jeden se stará jenom o organizaci a vyjednávání s davem a druhý (pakliže zvuku rozumí) čistě o zvuk, ideálně kdyby na to měl studio... třeba Velveti... kdyby si někdo chtěl udělat reklamu - což by bylo zaručené protože jednou povedený mastering mojí skladby = asi k ním hodím i další tracky až budu chtít vydat album po fenomenálním ;)úspěchu "Tvůrčí krize Vol. 1").

Obal... se už nějak udělá, vždycky se najde někdo kde je svými známými dotlačen aby se toho nevděčného úkolu ujal :)

Nakonec obal bývá ta nejdiskutovanější prkotina která delí davy na
"ano ten obal se mi líbí je super" a na ty kteří "né měli tam napsat jenom jména autorů a tracky, k cemu je ten obrázek na obale mě to nic neříká, ja chtěl jiný, a proč to není černobílé já chtěl underground a na tisku čb se mohlo 100 kč ušetřit" a pod :)

Načež se tábor rozdělí na zastánce Sociální varianty (všechno všem - jak všem vezmem tak všem spravedlivě dáme) Versus zastánce Svobodné varianty (platím jen za to co potřebuju a využiju, nic víc platit nebudu a nehodlám).

Argumentem Sociálů bude, že se peníze kolektivně vyberou a pak si za to všichni odnesou super zmásterované Cdcka se super barevným potiskem které budou výhodnějsí něz kdyby si je dělal každý sám, zatímco argumentem urputných Svobodáku bude, že jim úplně stačí zmasterovaný originál na cd v papírovém obalu a za to ostatní už nechtějí platit :)))))

No a pak když to všechno vyjde, bude to paráda mít to cedlo v rukách :)

smog

Re: Cyril

Příspěvek od smog » 09 úno 2007 02:16

Exit píše:Co takhle vzit nejakou starou desku,nasamplovat,a proste z toho jednoduse udelat smycku,kterou potom rozvines....Pomaha to,tedy alespon mne:),kdyz nevyloudim nic sam z klaves.Nebo zkus zacit delat track necim jinym,nez si zvykly..Např: udelat motiv a potom az bici,nebo obracene,taky to obcas pomaha.Tvurci krize mam celkem casto a vzdy kdyz jdu spat,tak si obcas rikam,ze ty hodiny,co jsem u toho sedel jsem mohl vyuzit uplne jinak,nez abych udelal takovouhle nerikajic sracku,obcas mam touhu si jit i skocit,ale mam se moc rad bohuzel:))))....
Presne tak, vem si starou desku /CD/, nejlepe sedesata leta, najdi zajimavej motiv, nebo proste neco, co Te zaujme, rozsekej to na deset casti, poprehazuj to a uvidis, co jsi jeste nevidel, z corky se stane kus, kterej je naprosto originalni, pak staci jen dohrat a mas track jako vino. 8)
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

delay

Příspěvek od delay » 09 úno 2007 06:35

Cyril:
Kup si Jammana, nebo jinej looper. Tahle věc mi dost pomohla a díky ní jsem dostal inspiraci na minimálně jednu desku. Jak kvalitně jí nahraju je až druhotný. Myslím, že pro tebe by to mohl být přínos a návrat ke kořenům. Dobrej je taky Whammy pedal, kterej ti dá hodně zvukových možností a ve spojení dalších FX (wah, modulace) pocit originálního zvuku. Mohl bys tedy experimentovat a zároveň bejt šťastnej. Pluginy jsem téměř zavrhl.

Jinak k tý krizi. jsem na tom spíš jako Nick_Valensi. Mívám hodně nápadů, ale absolutně už je nenahrávám. Taky mě ta technika trochu semlela, a jak člověk začal bejt náročnější, už nemá takovou chuť nahrávat, jak kdysi. Jinak hudbu a skladby vnímám jako živé NĚCO, co si tě najde když je čas. V žádném případě to nemůžeš znásilnit ani uspěchat. Potvrzuji slova těch, kteří napsali, že je lepší dva tejdny nic nedělat (a v mým případě z toho mám výčitky, ale vím, že je to OK) a čekat, až to přijde samo.

rastis

Příspěvek od rastis » 09 úno 2007 12:37

Co takto zacat hrat s kapelou ? Nez budem na internete plakat, co mam za techniku a napriek tomu nemam dost talentu alebo chuti alebo usilovnosti alebo cojaviem coho ... tak si dame s kapelou skusku. Po skuske skocime na par piv a mozme sa potlapkavat po pleciach, ako nam to fasa ide :). A mozme sa tesit, ako to v sobotu nandame druhej kapele, s ktoru budeme kdesi hrat.

Ja si beztak sukromne osobne myslim, ze muzika by sa mala skorej hrat, ako programovat a to mam teda velmi daleko od gitaroveho fasistu. Ono sa inak aj pri tej programovanej muzike okamzite pozna, ci ju programoval muzikant alebo clovek iba ovladajuci nejaky SW, nech si kto chce co chce rozprava o subjektivite :)

Odpovědět