Tvurci krize

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 12:31

no druha strana mince je ze casto kazdy kto sa nauci trosku brnkat na gitaru (obycajna manualna zrucnost tak ako pletenie, hackovanie) si hned mysli ze je muzikant ;) [to bola nadsazka/sarkazmus]

nee to proste nikam nevedie toto zvytocna flamewar.. cyril mal problem s tvoritelskou krizou.. to je nieco co proste existuje a jediny sposob boja je nevsimat si to a nebojovat s tym.. v tedy to zazrazne pominie same od seba :) taka je moja skusenost
(alebo si kupit nejaky inspirijuci nastroj - ciz uz peknu vylestenu gitaru alebo nejaky tucny synth :))

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2007 12:51

riesite hovadiny. kazdopadne z gitarovky sa da spravit elektronika jak bic ale opacne to velmi nejde. ale nabalovanie ploch neni padanie na dno! to je velka blbost si to mysliet

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 12:56

LUPO píše:brokovnice.
brokovnice ? :))

kexik

Příspěvek od kexik » 08 úno 2007 13:00

puf

LUPO

Příspěvek od LUPO » 08 úno 2007 13:01

nick_valensi: myslim ze si u spousty lidi tady skoncil.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 13:10

inak trosku nechapem ked niekto s negativnym postojom k elektronickej muzike chodi na "ELECTROzone.cz" :) len taka uvaha nechcem sa nikoho dotknut - ale ja tiez nechodim na metalove fora nadavat metalistom ze su scesty (nie ze by som si to myslel, to je len ilustracny priklad) :)))))

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 úno 2007 13:11

cyril: na mesic vytahni kabel na internet; kdekoliv jinde, kde internet mit musis, zablokuj ezone (a GS for that matter). za mesic se vrat a pust nam to album.

:]

abuse

Příspěvek od abuse » 08 úno 2007 13:12

kexik ide to aj naopak, napriklad aphexov windowlicker v aranzi ako klavirny koncert /robil to nejaky francuz, cely album, neviem jak sa vola/ ukaze svoju harmonicku tvar. napoak je tam aj nejaky prearanzovany laurent garnier a to je nuda jak prasa. dalsi priklad kraftwerk - to su podla mna ciste pesnicky s extra silnou melodikou. ale to uz je trochu oftopik a flame zive nezive je naozaj zbytocne. na jednej strane su elektro ojebavaci ktori su frustrovani nedostatkom zakladnych muzikalnych zrucnosti a preto pseudoexperimentom manifestuju proti standardnym hudobnym formam, na druhej strane stupnicovi atleti ktori su frustrovani tim ze cvicia od detstva ako najati a aj tak na to vsetci seru. tito castou onanuju v predajniach hudobnych nastrojov v oddeleni gitar a trusia posmesky na adresu hudby ktoru nepovazuju za hudbu. nastastie je tu aj dalsie kategoria ludi ktori to maju na salame a ti robia poctivu hudbu, nech uz je akakolvek. voni hezky.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 13:13

dendy píše:no druha strana mince je ze casto kazdy kto sa nauci trosku brnkat na gitaru (obycajna manualna zrucnost tak ako pletenie, hackovanie) si hned mysli ze je muzikant ;) [to bola nadsazka/sarkazmus]
Tak to samy a mozna vic by se dalo rict o lidech, kteri si koupi syntak nebo rozjedou vst sampler a kazdy vyloudeni zvuku z nastroje povazuji za muzikanstvi. [to take byla nadsazka/sarkazmus :)]

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 13:14

dendy: hele ja ti trochu rozumim, ja sice na kytarY hraju, ale beru to jen jako jeden z mnoha nastroju a prave jako pomucku na skladani, vysmivat se obecne kytaram mi ale prijde stejny, jako kdyz umasteny sockozni volezly hipizacky trapny priposrany kytarovy fasisti rikaj veskery elektronice "techno". Ja mam rad oboje, a prave ve spojeni techhle pristupu spatruju cestu. A myslim ze nejsem zdaleka sam :)

Jinak vsem moc dekuju za nazory a rady, vazim si jich!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 13:19

dendy píše:inak trosku nechapem ked niekto s negativnym postojom k elektronickej muzike chodi na "ELECTROzone.cz" :) len taka uvaha nechcem sa nikoho dotknut - ale ja tiez nechodim na metalove fora nadavat metalistom ze su scesty (nie ze by som si to myslel, to je len ilustracny priklad) :)))))
dendy. podle mne se pletes. tohle forum prece neni o jen elektro-scene. je to forum pro muzikanty/zvukare/kutily/nadsence i profiky. vse o zvuku, technikach, nastrojich, technologiich, nahravani, hardware.

jestli je tu nejakej starej ezone-matador, tak at mne opravi nebo doplni

navic, ja delam hudbu jak akustickou, zpivam, hraju a vystupuju zive, tak mne bavi paplani se samplerama, krabickama a dalsima serepetickama...

cele co jsem tvrdil vyse, bylo jen o pozitivnim prinostu klasicke hry na klasicky nastroj, nebo lepe hrani v nejakem teleso, protoze to cloveka nesmirne obohacuje.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 08 úno 2007 13:22

Cyril píše:dendy: hele ja ti trochu rozumim, ja sice na kytarY hraju, ale beru to jen jako jeden z mnoha nastroju a prave jako pomucku na skladani, vysmivat se obecne kytaram mi ale prijde stejny, jako kdyz umasteny sockozni volezly hipizacky trapny priposrany kytarovy fasisti rikaj veskery elektronice "techno". Ja mam rad oboje, a prave ve spojeni techhle pristupu spatruju cestu. A myslim ze nejsem zdaleka sam :)

cyrile. myslim, ze jsme na stejne myslenkove vlne!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2007 13:27

Cyril píše:dendy: hele ja ti trochu rozumim, ja sice na kytarY hraju, ale beru to jen jako jeden z mnoha nastroju a prave jako pomucku na skladani, vysmivat se obecne kytaram mi ale prijde stejny, jako kdyz umasteny sockozni volezly hipizacky trapny priposrany kytarovy fasisti rikaj veskery elektronice "techno". Ja mam rad oboje, a prave ve spojeni techhle pristupu spatruju cestu. A myslim ze nejsem zdaleka sam :)

ve ano suhlasim... ved prave tych kytaro-fasistov obcas rad parodujem a obraciam to protim nim :)) bavi ma to :)) ale vo vseobecnosti velmi suhlasim s tym co napisal abuse, to je fakt hlboka pravda ked sa mame bavit vazne.

a o inspiraciu a kreativitu sa neboj.. ono to pride ked budes najmenej cakat.. ja som naprikald posledny mesiac nemal aboslutne ziadne napady ale naopak vcera o 4tej rano ked som doprogramoval jeden projekt a chystal sa spat, som si pustil este na chvilku cubase a za 10 minut zo mna vypadol taky skvely motiv ze sa tesim az budem mat zase cas to cele dokoncit :)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 08 úno 2007 14:54

Já si taky myslím, že dneska prostředků k tvorbě elektronické hudby jsou fakt kvanta. Jsou to tuny a tuny samplů, presetů, smyček, imageů a tak dále. Lehko se tím dá přesytit. Jenom těch VSTiček, kolik jich je? Tohle megalomanství vede lehce k tomu, že člověk už nemá na samotnou hudbu čas. Je to to samé jako s tutoriály a manuály, kdybych měl přečíst všechno, co jsem si postahoval, tak bych musel dát v práci výpověď. Ve volném čase se to stihnout nedá. Jsme zavaleni hmotou. Je třeba udělat očistu a zříct se toho balastu. Vybrat si jen pár nástrojů, pár oblíbených zvuků a ostatní vymazat z Harddisku. Když jsem dělal hudbu na mých XP-80 to bylo invence... Teď už je to o dost složitější...

No a pak už je druhá stránka věci. Vytrvalost. Ono pokud už máš studio se synthesizéry, moduly a tak, tak pokud to chceš správně využívat, musíš se s tím naučit. Prosedět u toho hodiny, než se s tím sladíš. Já mám teď zase víc času na skládání a víc se tomu věnuju. Cítím, jak mě technika víc poslouchá, jakoby se mi vědomí rozlévalo do přístrojů...

No a pak taky by to chtělo hrát naživo. Klidně pár jamů. To taky dost pomůže. Mít odpověď z venku, že to co děláš se lidem líbí a berou tě.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 15:03

Ja jsem si taky rikal ze bych mel ty kvanta softu a samplu smazat a nechat si jen absolutni minimum, ted si ale myslim, ze bych mel predevsim vedet, co chci, a pak presne po tom sahnout. Treba si nekdy usmyslim, ze chci v nahravce Rhodes... fajn, vim, ze ho na disku mam. Stejne tak kostelni varhany. Atd. To samy s pluginama. Nevadi jich tam mit 300, kdyz se pouzijou jen tehdy, jsou-li potreba. No ale takova sebekazen mi nejak chybi :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět