Za co utratit penize? Stereofonni par mikrofonu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 23:14

Prijde mi, ze ta Oktava ma plnejsi zvuk nez drazsi Schoeps a i ten Naiant. Ma vic basu a vysek a subjektivne se mi libi vic. Tos mi chtel timhle odkazem sdelit?

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 23:42

Jeste jeden dotaz. Ma smysl, abych na tu spanelku bral ty Oktavy s vymennymi hlavickami (ruzne charakteristiky)?
http://www.thomann.de/gb/oktava_mk_012_matched_pair.htm
nebo budou stacit tyhle pouze s kardioidou:
http://www.thomann.de/gb/oktava_mk_0120 ... d_pair.htm

Zase ta prvni sada bude asi univerzalnejsi i pro jina pouziti, co?

matucha

Příspěvek od matucha » 14 říj 2006 01:26

uff, setri este nejakou dobu a kup neco lepsiho... treba DAV preamp nebo neco takovyho... nebudes litovat

stereo je hodne

oktava 012 je dobrej hrubej mikrak, shoepsy sou vic delikatni a detailni (prekvapive), rozumne je muzes porovnat az kdyz je mas doma a slysis co nahravas primo usiskama a pak z nahravky a pak zjistujes, co je nejbliz (samoze zalezi i na tvym zvukarskym umu)... ze ma neco vic basu a vejsek nemusi byt nutne znakem superiority... ehm nadrazenosti

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 říj 2006 08:37

No jo, ale Schoepsy jsou cca 6x dražsí než Oktávy, takže jestli tohle je hledisko, tak není co řešit, Oktávy nezní 6x hůře ...

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2006 19:26

Matucho,

myslim, ze momentalne jsou Schoepsy a DAV BG1 za skoro 20000Kc trochu mimo muj obzor, a to nejen cenove. Prijde mi, ze mema smysl zaradit do meho nahravaciho retezce BG1, ktery by kvalitou vysoce prevysoval vse ostatni.
Takze asi zustanu u Oktav a VTB1, ktery me stoji 7x mene a zatim mi staci.
Nevylucuji, ze si ten DAV v budoucnu nekoupim, az k nemu dorostu.
Jestli se mylim, tak me oprav.

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2006 19:33

fova píše:
kexik píše:ja by som dokupil druhy preamp. dva mikrofony a moznost sterea su dost podstatna vec. pripadne kupil nejaky stereo preamp.
A je nejaky rozdil mezi pouzitim dvou VTB1 preampu a jednoho stereofonniho, do ktereho zapojima dva mikrofony?
Stale jeste nemam odpoved na tuto otazku. Muzete se nekdo vyjadrit.
Myslim si, ze jediny problem muze byt v tom, ze dva VTB1 muzou davat kazdy trochu jiny zvuk. Ale to by nemuselo byt tak zjevne, ne? Nebo je jeste jine uskali pri pouziti dvou mono preampu?

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2006 16:16

Nikdo se nevyjadri?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 18 říj 2006 17:46

A vážně nechceš raději jiný? Třeba bys mohl mít jeden lampový a jeden "solid state"...

PS: u stereo-preampu by měl opravdu dán důraz na to, aby zněly oba kanály stejně. Výrobci občas obměňují zapojení/použité součástky i u stejného typu beze změny názvu a pokud bys chtěl mít jistotu, že kupuješ ten samý, musíš shánět stejný rok (a nejlépe i měsíc) výroby.
Ale jestli nemáš v plánu nahrávat orchestr, tak fakt nevidím důvod na tom bazírovat.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 říj 2006 17:46

Ehm, tak ja se vyjadrim :) (ale nejsem expert, tak to tak ber). Jde o to, ze u stereo preampu mas ty kanaly "matched", takze bys mel mit jakous takous jistotu, ze z obou dostanes stejnej zvuk, coz u dvou ruznejch mono preampu nemusi byt pravda (i kdyz jsou stejneho typu). Na druhou stranu, kdyz kazdej kanal bude znit trochu jinak, taky to nemusi byt na skodu, ze... Ale me osobne prijde lepsi kdyz znej stejne a pokud budu chtit aby jeden znel jinak, dobarvim si to v eq.
Je mozny ze jsou i jine vyhody/nevyhody, napsal jsem co vim ja, nedelam si patent na rozum a budu rad kdyz me nekdo doplni/opravi.

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 18 říj 2006 19:16

6 000-10 000 kč.......zajdi si do bordelu.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 18 říj 2006 19:35

Jerry: :))) Za to se tam muze i pekne vozrat, ehm vypit poradnou tube :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 říj 2006 20:28

Kermitak píše:Ehm, tak ja se vyjadrim :) (ale nejsem expert, tak to tak ber). Jde o to, ze u stereo preampu mas ty kanaly "matched", takze bys mel mit jakous takous jistotu, ze z obou dostanes stejnej zvuk,
Zajímavá myšlenka, ale neodpovídá realitě. O "matched" se můžeme bavit u mikrofonů, kde se to (u slušných výrobců) opravdu testuje a podle toho se vybírají páry mikrofonů s nejpodobnější charakteristikou. U vícekanálového předzesilovače jsou až na výjimky všechny kanály nasázené na jedné desce a o žádném párování nemůže být tedy řeč. Pokud jsou tam nějaké rozdíly mezi kanály v důsledku tolerance součástek, je to úplně stejné jako u dvou kusů stejného preampu stejné revize.

Takže rozdíl v případě dvou stejných preampů je akorát ten, že platíš 2x krabici, 2x zdroj, 2x manuál a balení a 2x daně.

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2006 21:26

OK, diky za odpovedi.

Takze jsem si z toho vseho udelal zaver, ze asi koupim matched pair Oktava MK 012 + nejaky preamp. A ted si musim (i s ohledem na finance) rozmyslet, jestli dalsi SP VTB1 nebo radsi tolik vychvalovany DAV BG1.
S mikrofony a BG1 uz se ovsem dostavam na 30000Kc :-) a jsem mimo puvodni financni ramec.

Ale penize se vzdycky nejak sezenou...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2006 21:38

fova píše:OK, diky za odpovedi.

Takze jsem si z toho vseho udelal zaver, ze asi koupim matched pair Oktava MK 012 + nejaky preamp. A ted si musim (i s ohledem na finance) rozmyslet, jestli dalsi SP VTB1 nebo radsi tolik vychvalovany DAV BG1.
S mikrofony a BG1 uz se ovsem dostavam na 30000Kc :-) a jsem mimo puvodni financni ramec.

Ale penize se vzdycky nejak sezenou...
Na tvém místě bych neváhal ani vteřinu. DAV BG1 je preamp nejvyšší zvukové třídy za neuvěřitelnou cenu. Studio Projects, ehm ... nevím ...

"Last Thursday, the UK classical music magazine, "Gramophone," announced their awards for 2006. New this year were awards for American recordings.

The winner was:

Lieberson: "Rilke Songs"
Lorraine Hunt Lieberson, mezzo soprano
Peter Serkin, piano

Music of Peter Lieberson on Bridge Records

The main pair and soloist mics for this recording were powered by DAV Electronics Broadhurst Gardens No.1 mic amps."

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 říj 2006 21:51

Ctirad: ja ti nevim, myslim ze jsem cet ze treba Millenia ty kanaly opravdu ladi aby byly stejne (snad trimovanim tranzistoru ci co...)

Odpovědět