Za co utratit penize? Stereofonni par mikrofonu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Za co utratit penize? Stereofonni par mikrofonu?

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 19:01

Mam takovy "hloupy" dotaz.
Vyclenil jsem si nejake penize na nakup gearu a zbyva mi jeste min. 6000Kc, ktere zatim nevim, za co utratit a rad bych slysel nejaka doporuceni.
Muj soucasny gear muzete videt v podpisu

Hudba, kterou delam je na pomezi folku, popu, rocku a elektronicke syntezatorove hudby.
Nahravam v domacim studiu pres mikrofony muzske i zenske vokaly a spanelku, mam MIDI master keyboard, pres ktery posilam noty do Sonaru a pouzivam zatim free VST a SF2 instrumenty.
Ted uz jsem takrka rozhodnuty pro nakup Ivory, aby mi udelal pekny pianovy zvuk, ktery je mym hlavnim a nejoblibenejsim nastrojem.
http://www.thomann.de/gb/synthogy_ivory_grand_piano.htm
Ostatni zvuky krome te spanelky jsou tvorene pres VST a SF2 - B3 organ, e-piano, fletna, strings, atd.

O cem uvazuji:
1. Prodat master Fatar TMK88 a koupit Doepfer PK88
2. Masteringovy plugin Ozone Izotope (doposud jsem masteringovy soft nepouzival)
3. Nejaky uplne jiny mike k me Oktave a Bete. Co treba nejaky lampac, paskac nebo mala tuzka? Jde o to, abych tim ziskal novou barvu zvuku.
Co tohle: http://www.thomann.de/gb/the_tbone_rm700.htm
4. Sampletank, kterym bych ziskal spoustu novych zvuku. Je otazka, jestli to bude takovy rozdil oproti tunam SF2 free zvuku, ktere doposud mam.
5. Druhy VTB1 preamp, abych mohl nahravat dva mikrofony najednou

Nejaka jina doporuceni? Co byste si na mem miste poridili?
Naposledy upravil(a) fova dne 04 lis 2006 00:08, celkem upraveno 1 x.

mrnumbers

Příspěvek od mrnumbers » 13 říj 2006 19:11

musíš se rozhodnout sám, bohudík, ale celý příspěvek mě velice pobavil

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 19:14

Ja nechtel, abyste mi radili, ktery z mych 5 bodu si mam vybrat, ale abyste mi k tomu dali nejaky komentar a HLAVNE dali dalsi navrhy pro pouziti v domacim studiu.

"Ja na tvem miste bych koupil vec xy, ktera je skvela na tohle a tohle a pomuze ti zlepsit tohle a tohle."

kexik

Příspěvek od kexik » 13 říj 2006 19:19

ja by som dokupil druhy preamp. dva mikrofony a moznost sterea su dost podstatna vec. pripadne kupil nejaky stereo preamp.

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 19:22

Myslis, ze kdyz budu spanelku nebo vokaly nahravat na dva mikrofony (XY), tak to bude vyrazny rozdil? Nebo jak jsi to myslel s tim stereem

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 říj 2006 19:30

Bude to VELKY rozdil.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 říj 2006 19:38

aj jedno, aj druhe bude posun k lepsiemu (aj stereo, aj mono (resp pseudo mono) na dva mikrofony), pri gitare. rozhodne viac moznosti a teda aj farieb zvuku.
parik tuziek by sa tiez hodil, ale zacat musis preampom, dokopy to uz bude asi mimo rozpocet. na tvojom mieste by mi to vyslo pomerne bez vahania takto.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 říj 2006 19:43

Napadlo me teda jeste prodat audiofila a VTB a koupit lepsi kartu se dvema dobryma preampama. Treba k E-Mu 1616 je i proteus LE, coz by ti pokrylo castecne i Sampletank.

Tudy

Re: Za co utratit 6000-10000Kc

Příspěvek od Tudy » 13 říj 2006 21:04

fova píše:5. Druhy VTB1 preamp, abych mohl nahravat dva mikrofony najednou
Zcela jednoznačně. A nebo jiný slušný preamp, či chanel strip.
Pochopil jsem, že hodně točíš akustické nástroje, takže myslím, že možnost nahrávat na dva mikrofony by byl největší přínos. Nemyslím, že by preampy musely být stejné (pokud netoužíš po vyváženém stereu, ale ktomu jsou potřeba i spárované mikrofony). Naopak jiný typ preampu ti umožní další barvy zvuku.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 22:36

kexik píše:aj jedno, aj druhe bude posun k lepsiemu (aj stereo, aj mono (resp pseudo mono) na dva mikrofony), pri gitare. rozhodne viac moznosti a teda aj farieb zvuku.
parik tuziek by sa tiez hodil, ale zacat musis preampom, dokopy to uz bude asi mimo rozpocet. na tvojom mieste by mi to vyslo pomerne bez vahania takto.
Ted nechapu, jaky je rozdil mezi stereo a tebou zminovanym pseudo mono.

Myslel jsem, ze umistim dva mikrofony pres sebe (XY) a kazdy bude snimat zvuk z jineho uhlu. Nebo je dam vedle sebe (AB). To je podle me stereofonni nahravani.
Co je potom to pseudomonofonni?

Pro tohle budu muset asi koupit jeste jeden pokud mozno identicky preamp a matched par tuzek jako je Oktava MK12, ze?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2006 22:38

fova píše:Myslis, ze kdyz budu spanelku nebo vokaly nahravat na dva mikrofony (XY), tak to bude vyrazny rozdil?
Nebetyčný ... I když zrovna XY je asi ta nejméně doporučeníhodná metoda. Vokál je ovšem asi jediný případ, kdy je lepší nahrávat mono.

Nad Oktavami bych moc neváhal, doporučuju poslechnout třeba tady http://hermannplatzer.at/tontechnik.htm

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 22:45

Amorph píše:Napadlo me teda jeste prodat audiofila a VTB a koupit lepsi kartu se dvema dobryma preampama. Treba k E-Mu 1616 je i proteus LE, coz by ti pokrylo castecne i Sampletank.
Hmm, ale ted mam moznost prodat VTB1, kdyz mi prestane vyhovovat a porad mi zustane A192. Nevim, jestli sis vsiml, ze nemam starou A2496, ale A192, ktera je zvukove o dost lepsi.
Nemyslim si, ze by E-mu 1616 byl proti ni nejaky zvukovy posun vpred.
Prijde mi jednodussi koupit dalsi VTB1

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 22:47

Ivo píše:
fova píše:Myslis, ze kdyz budu spanelku nebo vokaly nahravat na dva mikrofony (XY), tak to bude vyrazny rozdil?
Nebetyčný ... I když zrovna XY je asi ta nejméně doporučeníhodná metoda. Vokál je ovšem asi jediný případ, kdy je lepší nahrávat mono.

Nad Oktavami bych moc neváhal, doporučuju poslechnout třeba tady http://hermannplatzer.at/tontechnik.htm
Ty vokaly jsem tam napsal spatne. Je mi jasne, ze tam je lepsi mono nahravani. Myslel jsem hlavne na tu spanelku s tim stereem.
Co bys misto XY na ni tedy pouzil, Ivo?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2006 22:55

fova píše: Ty vokaly jsem tam napsal spatne. Je mi jasne, ze tam je lepsi mono nahravani. Myslel jsem hlavne na tu spanelku s tim stereem.
Co bys misto XY na ni tedy pouzil, Ivo?
AB - mnohem snadněji nastavitelné a ve většině případů mnohem lépe znějící. ORTF apod. má smysl jen pro více hráčů, ansámbly apod.

fova

Příspěvek od fova » 13 říj 2006 22:58

kexik píše:ja by som dokupil druhy preamp. dva mikrofony a moznost sterea su dost podstatna vec. pripadne kupil nejaky stereo preamp.
A je nejaky rozdil mezi pouzitim dvou VTB1 preampu a jednoho stereofonniho, do ktereho zapojima dva mikrofony?

Odpovědět