Za co utratit penize? Stereofonni par mikrofonu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 pro 2006 19:45

fova píše:
SE3 je na vokaly nepouzitelny, zni to neskutecne ostre a neprijemne. Zato akusticke nastroje zni pres nej vyborne a zda se, ze mikrofon zaznamenava vyrovnane cele zvukove spektrum.
To prostě nejde dohromady. Pokud vokály znějí "neskutečně ostře a nepříjemně", nemůže něco jiného znít přes stejný mikrofon "vyrovnaně v celém zvukovém spektru".
Vokál nebo nástroj, pořád je to obecný zdroj zvuku.

fova

Příspěvek od fova » 16 pro 2006 20:07

Jsou to jen prvni dojmy nebo spise pocity, ktere se nezakladaji na exaktnim zkoumani nahravky napr. ve Wavelabu.

Casem uvidim, zda to nema i na ty nastroje moc vysek, ale kazdopadne ta kytara me osobne znela s temi vyskami dobre. MOzna jsem nemel pouzit vyraz "vyrovnane v celem zvukovem spektru", ale spise "prijemne".
Nejsem zvukovy inzenyr, ale mam dojem, ze urcita frekvence, ktera pri zvyrazneni vokalum skodi, nastrojum prospiva a cini je zretelnejsimi.

Cinske mikrofony jsou proslule temi zbytecne vyhnanymi vyskami, tak uvidim, jestli SE je na tom jinak.

fova

Příspěvek od fova » 16 pro 2006 20:55

No tak asi to nebude uplne rovne. Viz tento prispevek z Gearslutz, kde trochu zdrbali Rode NT5 proti SE3:

mimp
Gear interested

I'd echo this, i have a couple of SE3s and tried the NT5 before buying them.
I think rounded is a bit of an understatement, dull is the word I would use.

The SE3s are probably slightly hyped (but not in a harsh way) and the NT5s slightly understated so i guess it's personal preference.

On the other hand, I've had an SE3 develop a weird grounding problem, and the switches feel like they aren't particularly robust. They do come with a two year warranty so it's not as much of a worry as it might be.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 16 pro 2006 22:04

fova píše:Zaznam z SE3 inklinoval ke zpetne vazbe,
to si ich skusal pri zapnutom odposluchu cez bedne? to imho neni ok. by to bolo fer pri testovani mikrofonov urcenych na live. no v studiu ked nieco nahravas tak mas imho odposluch jedine v sluchatkach a feedback ti tam nema moc kde vznikat.

fova

Příspěvek od fova » 16 pro 2006 23:13

Mel jsem pri tom skutecne pustene monitory, takze odtud sla ta vazba.

Podle charakteristiky, kterou jsem k mikrofonum dostal, ma SE3 zdvih na 4kHz a pak na 10kHz. Oktava ma podle charakteristiky souvisly zdvih mezi 2-5kHz. Fakt na to nejsem expert, ale domnivam se, ze jeden z tech zdvihu u SE3 lidskemu hlasu vadi a dodava mu neprijemne vysky. Kytare to asi tolik nevadi.

Take jsem ty nahravky zkousel posadit do mixu a zjistil jsem nove skutecnosti.
Po posazeni do mixu z jinymi nastroji zni vokaly pres Oktavu stale prijemne a nijak se s ostatnimi nastroji nebiji. U kytary nahrane pres Oktavu uz v mixu ty chybejici vysky tolik nevadi a da se to pouzit do ansamblu s dalsimi nastroji. Opet se to nijak s temi ostatnimi nastroji nepere, takze Oktava by sla asi pouzit i pro nahravani nastroju.

Vokaly nahrane pres SE3 se po posazeni do mixu bily s ostatnimi nastroji na vyssich frekvencich. Stale to zni neprijemne a navic to vycniva ven. Kytara nahrana pres SE3 sedi v mixu dobre, ale take trochu na vyskach vycniva nad ostatni nastroje. To se da poresit pres EQ.

Ten zdvih tedy u SE3 kazdopadne je a to jak u vokalu, tak u kytary. Potvrzuje se to, co rikal Ivo. Nicmene stale si stojim za tim, ze zatimco u vokalu to fakt vadi, u nastroju to zni prijemne (alespon pro me). Mam z te nahravky dojem, ze te kytare nic ze zvukoveho spektra nechybi.

Cas ukaze, zda mi SE3 budou skutecne vyhovovat...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 18 pro 2006 17:22

fova píše: Zaznam z SE3 inklinoval ke zpetne vazbe, mel hodne neprijemnych vysek a byly tam vyrazne sykavky. Bylo evidentni, ze je mnohem citlivejsi.
... presne tak, sEcka obecne jsou pomerne dost citlive, ostatne s timtez mam obcas problemy u srovnavani jinych mikrofonu s DPA. Tady se opet ukazuje jak je tezke srovnavat mikrofony ... v jinem auditku jsem o tom, myslim, napsal jiz dost. Jinak pokud na sE3A chces zpivat tak z vetsi dalky a trochu mimo osu mikrofonu (nema integrovany pop-filter jako klasicke mikrofony) a pokud to akustika umoznuje tak z vetsi dalky nez klasicky z 10 cm.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

fova

Příspěvek od fova » 19 pro 2006 00:15

Mas pravdu - SE3 je je minimalne o 10% citlivejsi nez Oktava.

Prestoze jsem SE3 kupoval prednostne jako nastrojove mikrofony, zkusil jsem dnes jeste jednou neco pres nej nazpivat, abych zjistil jeho pouzitelnost i pro tyhle aplikace. Zase jsem pro porovnani nahraval i pres Oktavu. Pro zajemce jsou nahravky zde:

http://savefile.com/files/348763

http://savefile.com/files/348768

Zase jsem nahraval pres SP VTB1 s lampou na 50%, ze vzdalenosti cca 10 cm a pres pop filtr. Je tam nahrana spousta ruchu, ale slo pouze o informativni nahravky.
Zkusil jsem v tom zpevu trochu zaimprovizovat, aby v nahravce byly jak basy, tak i stredy a vysky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 pro 2006 19:21

Tak jsem si tyhle SE kondenzátory tady dnes zkusil - jsou opravdu trochu vybuzené na výškách a celkově takové "plošší",ale samozřejmě srovnával jsem s několikanásobně dražšími Schoepsy ..

fova

Příspěvek od fova » 19 pro 2006 19:23

Ivo, napsal bys o nich neco vic? Zajimalo by me tve hodnoceni.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 pro 2006 19:39

fova píše:Ivo, napsal bys o nich neco vic? Zajimalo by me tve hodnoceni.
Zahrál jsem na ně během 3 min na flétnu, housle a zazpíval Kdepak ty ptáčku hnízdo máš :) a pak to samé na Schoepsy zatímco Safa pájel kabely a elektrikář dával regulátor na topení, čili na nějakou odpovědnou recenzi se necítím moc povolaný :)

fova

Příspěvek od fova » 19 pro 2006 21:23

Skoda.

Ja uz jsem davno opustil ideu jednoho univerzalniho mikrofonu na vse a tak ty SE3 beru jako zajimavou alternativu k Oktave, ktere ty vysky prave chybi. Kde nebudou sedet na nastroje (ci zpev) SE3, mohu pouzit Oktavu. Take planuji do budoucna poridit dalsi mikrofon(y), takze portfolio se bude rozsirovat. Zatim se na SE3 divam spise pozitivne vzhledem k tomu, ze je to pro me pouze jedna z pouzitelnych alternativ. Naopak by mi vadilo, kdyby to nemelo vyhnane vysky :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 28 pro 2006 12:27

fova: nemozes zovseobecnovat, ze nejaky mikrofon sa nehodi na vokaly, ked ma jedovate vysky. su farby hlasu, ktore to potrebuju. napisat, ze sa nehodi na TVOJ hlas, je nieco celkom ine
za druhe, nechapem, preco stale povazujes ekvalizer za nieco zakazane. komplexne mixy sa musia ekvalizovat a neverim, ze nahravku jedovatym mikrofonom nejde umravnit. predpokladam ze nenahravas hi-end komornu tvorbu, kde sa ludia ekvalizacii vyhybaju koli snahe minimalne potvorit nahravku (a slovo minimalne v tejto vete si este vynasob siestimi)... za predpokladu ze ekvalizer pouzijes, musi akceptovatelne dobry mikrofon byt citlivy, NESUMIET, nebrumiet a nesmie mat v charakteristike uzkopasmove diery. to splna spusta lacnych mikrofonov. ked taky mikrofon ekvalizerom dorovnas, rozdiel oproti drahemu mikrofonu uz nebude v nejakych vyskach alebo stredoch, ale "iba" v detailnosti a hlbke nahravky a v kvalite sterea. oboje mozes celkom pokojne pri beznych zanroch ozeliet

Odpovědět