Bitcoin a dalsi kryptomeny

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Bitcoin a dalsi kryptomeny

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2018 14:29

dendy : ved za chvilu ich bude na trhu strasne moc , ked vsetci budu rusit svoje mining rigy ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2018 14:37

nebudu ;-) ver tomu ze nebudu .. toto je len docasne.. prinajhorsom to nachvilu vypnu.. silne pochybujem ze bude niekto nieco vo velkom rusit ..

respektive - co sa mozno v blizkej dobe (uz sa to deje) objavi vo velkom na trjhu tu budu AMD RX 580 .. jednak cca od septembra 2019 uz budu nepouzitelne na mining ETH koli velkosti DAG fajlu (to je subor co sa musi natiahnut do pamate karty aby mohla tazit - cca od sep/2019 uz bude pre ETH viac ako 4 GB, a vacsina ludi co ma AMD-cka tazi na nich Ethereum), a druhak koli dificultity uz nebude moc rentabilny ..

http://www.whattomine.com -> tu si mozes pozret kolko aka karta momentalne sype, aj po odratani spotreby elektriky ..

1070/1080 a hlavne 1080TI tak skoro vo velkom na bazorch neuvidis :) tie karty maju este velku zivotnost na minig .. aj ked je situacia dost biedna, aj tak sa na tychto kartach stale este poriadne oplati tazit .. plus - ked veris ze raz sa to zase napravi tak vsetko co si natazil teraz, ti tiez narastie na hodnote :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2018 15:05

dendy : skoda ze sme sa na to vysrali pred rokmi :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 úno 2018 15:33

no, mrzi ma ze som si vtedy ten BFL miner nebol prevzat len preto ze prisiel neskoro.. tych par BTC co by mi to natazilo by dnes bolo super :) myslim ze ot vtedy vychadzalo ze za rok by to nahrabalo nejakych 8-12 BTC .. ja kokot :)

matucha

Příspěvek od matucha » 07 úno 2018 21:36

Vcera se to nejspis odrazilo, velky objemy obchodu. Ted bude asi zpetnej test.

Tezeni grafickejma kartama se i ted po korekci porad vyplaci. To bysme museli este pokracovat dolu a musela se uplne rozpadnout duvera v altky. Pak by tezeni prestalo davat smysl.

Tak uvidime...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 úno 2018 19:04

parada, viac takych ludi.. toto presne potrebuju kryptomeny aby ich bezne ludia pouzivali ... :palec+:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 úno 2018 18:49

Blizi sa Bitcoin Private fork, takze si treba vsetky kryptorezervy nachystat v sukromnych BTC alebo ZCL penazenkach :) Dalsie prachy zadarmo sa pocitaju :)

Inak toto je prvy fork ktoremu verim ze ma potencial prekonat aj BTC, paci sa mi komunita ludi okolo toho.. drzim im palce, tozhodne svoje BTCP coiny po forku budem drzat a sledovat to... Momentalne kopem ZCL ale uvidim podla profitabily po forku mozno sa switchnem na BTCP...

matucha

Příspěvek od matucha » 13 úno 2018 23:21

Videl jsem kousek prezentace od Bitcoin Private a moc me to nepresvecilo. Druha vec je, ze kdyz jsem se primo ptal na to kolik bude celkovej objem ty meny, tak se mi nedostalo odpovedi. Vzhledem k tomu, ze kazdej majitel ZCL a BTC dostanou 1:1, tak mame cekat 42 milionu? Nebo ma ZCL jiny max mnozstvi "minci"?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 úno 2018 08:10

> Vzhledem k tomu, ze kazdej majitel ZCL a BTC dostanou 1:1, tak mame cekat 42 milionu?

no ano, takto mi to dava zmysel.. ja to chapem tak ze nejakm sposobom mergnu dokopy oba blockchainy ale je to len moja naivna laicka predstava ..

kazdopadne minimalne bude zaujimave za kolko pojde predat ZCL tesne pred forkom :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 úno 2018 18:49

total supply BTCP bude 21M.. bitcoinu je v obehu 16.7, zcl cca 3 tak na vytazenie ostane btcp cca 1M .. definitivne to bude zrejme prva kryptomena (ked neratam premined blbosti typu Ripple) ktora casom zacne fungovat ken z transakcnych poplatkov a nie z mining reward :)

matucha

Příspěvek od matucha » 24 úno 2018 22:04

Uz to BTCP forknuli?

Kazdopadne BTC je ted v dalsim dulezitym cenovym momentu. Teprv ted se ukaze jestli ten odraz k 12k uz znamenal obrat smeru nebo jestli se vydame este nekam hloubs. 5k? 3k? 2k? 1.3k? Podstatne niz nez 1.3k by zlomilo "supertrend" a nejspis by to celou vec polozilo na lopatky.

2018 se zatim jevi jako hodne zajimavej rok. Google trends ukazujou na velky opadnuti zajmu. Velky prilezitosti k nakupu nebo past? Nebo zamavame poslednim tejdnum, kdy to bude pod 10k? ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 úno 2018 08:53

28.2. ... tuto bezi countdown https://btcprivate.org/

prvy exchange uz inak ohlasil podporu forku (https://tradesatoshi.com) , takze vsetkym co u nich budu mat ZCL automaticky creditnu po forku zodpovedajuci amoubt BTCP ... Binance spracuva ziadost a Bittrex je zatial neisty ..

ZClassic je fakt napinavy tieto dni, najprv posledne dni pad z 0.02 BTC na 0.009 btc a od vcera rally hore .. Bolo zabavne citat reddit ako kopa ludi vcera pred tym vystrelom hore predavala ZCL zo stratou lebo im rupli nervy a par hodin na to raketa hore :-))))) Ja drzim zubami nechtami, je mi jedno kam az ZCL padne, chcem BTCP :-)))

Inak uz bezi testnet, prve reporty su velmi optimisticke, ziadne bugy, testovacie mining pooly frcia, wallety frcia - zatial to vyzera na najviac vyladeny a vytestovany BTC fork zo vsetkych , to je mi na tom velmi sympaticke, fakt sa snazia aby to bolo tip top .. vyborna praca .. Osobne som cim dalej tym viac optimisticky co sa tyka buducnosti BTCP

Aj ked jeden hacik tam je .. miner reward bola stanovane na 0.75 BTCP/block .. to je strasne malo .. (naorikald ZCL ma tusim 11) .. niekto to ratal aby to bolo pre minerov rentabilne bude musiet byt cena BTCP minimalne 2000$ (alebo strasne vysoke transakcne poplatky - len to by potom bola kotva co by BTCP tiahla k dnu) .. tak uvidime ako sa to rozbehnem hned po forku bude urcite dump, to je jasne .. otazka je co potom, mesiac, dva po ..

matucha

Příspěvek od matucha » 26 úno 2018 18:18

Po forku ZCL urcite padne na hubu, ta vlna spekulace na "penize zadarmo" je zatim vzdycky hodne silna a dokaze zahejbat i cenou samotnyho BTC. 28. 2. se teda da ocekavat nejakej propad i na BTC.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2018 19:53

ZCL - moj skromny odhad po forku pad na 3-4$ :-) a uz sa nikdy nepozviecha, to je viacmenej mrtvy coin :-)

Odpovědět