Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Islám, muslimové, korán a vše okolo...

Příspěvek od peteness »

Hodně záleží, co je těm lidem vtloukáno do hlavy, co se na ně valí z médií. Čím jsou chudší, tím víc je to ovlivňuje.
Kdyby se vláda ČR zítra rozhodla, že zruší Benešovy dekrety a odškodní sudetské Němce, tak by se těch 100 000 možná v ulicích objevilo i u nás (i když z mezinárodního hlediska by to bylo uplně normální).
Všechno je relativní. Kromě toho za vším tímhle je byznys. I antisemitismus je uměle živený, protože se tím dá dobře vydělávat.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tomy, no jo... lebo ateisti sa zvyknu opasat dynamitom a odpalit v autobuse plnom veriacich... alebo maju vo zvyku vyvijat tlak na veriacich a nutit ich v kostoloch prednasat darwinovu evolucnu teoriu alebo ucit o velkom tresku... ateisti zvyknu chodit do ulic a pozadovat trest smrti pre niekoho len preto ze sa hlasi k nejakej viere ... zvyknu zakladat ateisticke politicke strany ktorym cielom je potlacat prejavy viery.... maju ateisticku policiu ktora prenasleduje prejavy viery hrozia za ne veriacim deportaciou alebo vazenim... alebo hoci len chodia od dveri k dveram a zvonia ludom a ponukaju im vedecke knizky popisujuce vznik a fungovanie sveta ... :-)

fakt si neviem spomenut na ziadne vacsie pripady kedy neveriaci prenasledovali veriacich, ale pripadov ked veriaci prenasledovali neveriacich najdeme habadej... takze tolko k rovnosti "extremizmu"...

nic v zlom, ale som presvedceny ze ateisti su v dnesnom svete ovela viac znevyhodnovani a utlacani nejakou (obecne akoukolvek - vacsinou vsak krestanskou alebo islamskou) nabozenskou ideologiou nez opacne ... rovnost tam V ZIADNOM pripade neplati...

nakoniec, v tomto state sa ja, ako clovek co sa nehlasi k ziadnemu vierovyznaniu, citim byt jednoznacne utlacany, ked uz nicim inym tak tym ze cast mojich dani ide na podporu cirkvi - s cim zasadne nesuhlasim ... a prikladov by som nasiel viac...

inak ja som kludny, nerozculujem sa, v tomto diskusia na fore je trosku zradna moze to vyzerat ze sa tu vytacam... nie, len konstatujem, mam rad ked sa veci pomenuju spravnymi menami, uz mnohokrat som povedal ze proti veriacim ludom ktori ziju zo svojou vierou a nesnazia sa ju vnucovat inym nemam absolutne nic, naopak velmi si ich vazim..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

http://www.diesseits.de/perspektiven/na ... enverstand

Pápež sa na omši modlil za "oslobodenie od zdravého ľudského rozumu"...

uhm...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše: btw ad 11.september - ja si nemyslim ze to bola vec islamskych teroristov, v tomto pripade nenverim oficialnej verzii ani za mak, to uz pravdepodobnejsie mi pride ze svet stvoril boh za 6 dni :-)))
Hele mužeš věřit tomu:
a) muslimové jsou převážně fanatici, co chtěj dosáhnout svých cílů jakýmikoli prostředky a po světě dělají teroristické útoky atd.
b) teroristické útoky ala 11.9. ve skutečnosti dělá CIA/FBI/KGB/Mosad atd. aby dosahli politickych cilu a na islamisty to svedou.

Ale ne obojimu zaroveň, to nedává smysl :lol:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

co nedava zmysel ?? o utokoch v 11.9. si nemyslim ze ich robi CIA/FBI/KGB/Mosad/kokolvek.. nemyslim si ze to bol tajny atomovy vybuch v podzemi WTC (aj taka konspiracna teoria tu bola, a dost sa na nej smejem) . .nemyslim si o pricine nic - neviem to posudit nemam na to dostatok informacii, niektore konspiracne teorie mi pridu hodne sialene a uchytene za vlasy .. Pride mi nepredstavitelne ze by niekto mesiac pred udalostou tajne navozil do WTC tony a tony vybusnin a nikto by si to nevsimol.. takze fakt neviem ako sa to zrealizovalo ...

ale jedno som si isty - ze tie budovy NESPADLI od narazu lietadiel a horenia leteckeho benzinu, to je skutocne nezmysel ktoremu moze verit len naivny clovek co netusi nic o fyzike .. Toto moje presvedcenie vyplyva z vedeckych analyz a faktov ktore som si o tom precital.

Nemam vystudovanu fyziku ani stavbarinu takze som len amater co sa snazi pochopit co hovoria odbornici - takze samozrejme mozem sa mylit a moze mi nieco unikat, v ramci mojich schopnosti a vedomosti mi ale oficialna verzia pride tak strasne derava ze verit jej mi pripada na urovni toho verit v trpaslikov a rozpravkove vily ...

Toto moje presvedcenie nema nic spolocne s tym ze organizacie ako alkaida naozaj existuju a operuju, ze v islamskom svete su dramaticky porusovane ludske prava, zeny su tam redukovane na robota co ma manzelovi zaobstarat deti a plynuly chod domacnosti, a ze sa tam organizuju 100000-cove protesty pozadujuce trest smrti pre neveriacich ...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:... lebo ateisti sa zvyknu opasat dynamitom a odpalit v autobuse plnom veriacich... alebo maju vo zvyku vyvijat tlak na veriacich a nutit ich v kostoloch prednasat darwinovu evolucnu teoriu alebo ucit o velkom tresku... ateisti zvyknu chodit do ulic a pozadovat trest smrti pre niekoho len preto ze sa hlasi k nejakej viere ... zvyknu zakladat ateisticke politicke strany ktorym cielom je potlacat prejavy viery.... maju ateisticku policiu ktora prenasleduje prejavy viery hrozia za ne veriacim deportaciou alebo vazenim... alebo hoci len chodia od dveri k dveram a zvonia ludom a ponukaju im vedecke knizky popisujuce vznik a fungovanie sveta ... :-)
:D :D :D
Zoberiem nejaky astronomicky magazin a idem sa postavit pred Tesco.... (namiesto Straznej Veze...)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

jo jo.. casopis Quark :-) a nie pred tesco - rovno pred nejaky kostol :-))

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:fakt si neviem spomenut na ziadne vacsie pripady kedy neveriaci prenasledovali veriacich, ale pripadov ked veriaci prenasledovali neveriacich najdeme habadej... takze tolko k rovnosti "extremizmu"...
Ale to si strelil - cize Stalin a jeho garnitura boli veriaci alebo konajuci v mene viery ?
= najvacsia katastrofa v dejinach hned po 2. svetovej vojne a stredovekych morovnych vlnach v Europe....

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Fasizmus predsa ... arijska rasa ala darwin cleaning, ako uz bolo spomenute stalin, komunizmus... ten este viac obeti ma na svedomi ako fasizmus. Terajsia Cina a jej dnesne i minule vpady do Tibetu. Dnesna Severna Korea, prenasleduje a vrazdi asi kazdeho nekomunistu ala neKima... Neuvadzam nabozenske cistky, nabozenstvo vs nabozenstvo, to by bol irelevantny fakt v tomto pripade.
Ciselne... za Hitlera, Stalina, Kima, Cervenych kmerov, atd bolo zabitych z dovodu vierovyznania (rozumej veriaci clovek a je fuk ci zid, krestan, muslim atd) niekolko nasobne viac nez za cias kriziackych vyprav a inkvizicie dokopy. Okrem toho, v stredoveku nas bolo aj o hooooodne menej ako v 20. a 21. str.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ten fasizmus som zamerne nespominal, lebo tam to neni celkom jasne. Oni niekde "na pozadi" budovali svatu rimsko -nemecku risu, hladali svaty gral a nabozenske relikvie vsetkeho druhu- to zdaleka nie je "ateizmus"...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

a to uz su co za argumenty ?? a zase sme pri nieco co som sa tu snazil uz vysvetlovat 2 strany dozadu...

myslel som ateistov ako takych .. ze je nejaky ateista zaroben fasista alebo komunista, znamena to ze KAZDY ateista je fasista alebo komunista ???

drviva vacsina ateistov su humanisti .. to ze fasizmus/komunismus si do svojej ideologickej vybavy zaradil aj ateisticky pohlad na svet bolo z dovodu ktory som tu uz myslim dost jasne vysvetlil .. ateizmus je svetonazor (respektive postoj k urcitej mnozine otazok), sam o sebe je naprosto nekonfliktny ... Ked som vegetarian a zacnem vrazdit ludi co jedia maso, da sa z toho vyvodit ze vegetariani vrazdia masozrutov ?? Imho pokrutena logika ....

Okrem toho komunisti neprenasledovali cielene LEN veriacich ale kopu inych skupin ktorych ideologia/nazory/postoje bola v rozpore s tou ich ...

A co sa tyka nacistov - ti nezabijali zidov ani za mak koli viere ... holocaust nemal s judaizmom samotnym zhola nic spolocne .. a neviem o tom ze by nacisti likvidovali naprikald krestanov - ved za slovenskeho fasistickeho statu bol prezident knaz :-)) Naopak specialne RKC za vojny v celku slusne nacistov podporovala (minimalne mussoliniho ale myslim ze aj s hitlerom mali nejake zakulistne vztahy)

takze zly priklad ...

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

U fasizmu to jasne myslim tiez, teda hlavne po "upravach" Adolfom a Mussollinim, kedze sa jedna o totalisticku ideologiu, xenofobia z neho tkvie. Mussolini, o cosi neskor Hitler sice videli ako najdokonalejsie zriadenie fasistickeho statu v podobe "rimskej rise". Avsak s tym rozdielom, ze ich predstava fasistickeho zriadenia bola uplne inde ako povodna myslienka/filozofia fasizmu. Dokonaleho arijca videli v podobe asketov, akychsi hrdinov stareho Rima. Adolf mal rad okultizmus, a mal prestudovanu Mahábhárata, co je staroindicky epos, a aj na zaklade toho co je v nom napisane poslal svojich ludi do Indie, Tibetu hladat relikvie spomenute v tomto epose, pretoze bol presvedceny, ze je pravdivy. A moze najst to co mu pomoze k vitazstvu. Samozrejme, nic tam nenasli.
Tak ako si dnes kazdy vyklada demokraciu po svojom, to iste urobil aj Adolf... Zidia, cigani, homosexuali, Slovania (mimochodom v TOP5 na zozname vycistenia rasy) boli povodom vsetkeho zleho.
Ten "pravy a rydzi" fasizmus, nabozenstvo respektoval, nijak ho nezakazoval.
ALE... co vysvetluje preco viac ludi bolo zabitych z dovodu vierovyznania pocas vlady komunizmu, je ze, ateisticka propaganda bola hlavnou a neodelitelnou sucastou ideologistickej sustavy komunizmu. To, ze komunizmus nebol len diktaturou a tyraniou voci vsetkym osobam, ktore nezdielali ich marxisticko-leninsky svetonazor, ale bojoval aj proti nabozenstvu organizovanim vedecko-osvetovej a protinabozenskej propagandy, vysvetluje tie "cisla".

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

dendy píše:a to uz su co za argumenty ?? a zase sme pri nieco co som sa tu snazil uz vysvetlovat 2 strany dozadu...

myslel som ateistov ako takych .. ze je nejaky ateista zaroben fasista alebo komunista, znamena to ze KAZDY ateista je fasista alebo komunista ???
Vyborny postreh, azda uz nakoniec KONECNE zacneme "sudit" jednotlivcov a nie ideologie, filozofie, nabozenstva...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Dendy, ale takato definicia ateistu je nanajvys nerealisticka :!:
Nemozes predsa definovat ateistu ako "idealnu entitu" oprostenu od vsetkych neduhov materializmu a kvazivedeckeho poznania... a vzapati sa pohorsovat nad tym, co robia extremny hlupy katolici alebo muslimovia....
To je blbost.
Ked uz, tak porovnavaj "teoretickeho" - idealneho krestana, idealneho muslima, idealneho budhistu atd s idealnym ateistom. Iba tak to bude rovnocenne porovnanie.
Ani tych 100 000 muslimov na demonstracii neboli muslimovia "podla prirucky". Pprave preto ziadali niekoho smrt. Lebo su jeb..ty. Nie preto, ze su nejakej viery.
Alebo som nepochopil, co chces povedat ?!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

takto...

Teizmus: teizmus je učenie uznávajúce existenciu osobného boha ako nadprirodzenej bytosti s rozumom a vôľou.
Ateizmus: popieranie existencie boha

Proti teizmu ako takeho principialne nemam absolutne nic.

Clovek ktory sa hlasi k teizmu.. obecne veri v >NEJAKEHO< boha ale nemusi byt jednoznacne zastancom konkretneho nabozenstva .. alebo moze byt - a potom mame konkretne nabozenstva ako ideologie viac ci menej definovane urcitym suborom dogiem..

Z pohladu definovanych dogiem, za vyrazne najskodlivejsie nabozenstva pokladam Krestantvo a Islam .. Napriek tomu ze existuje hromada jednotlivcov ktori nastastie nedorziavaju tieto dogmy a principy uplne doslovne, a beru ich skor v metaforickom tvare (ci je to spravne z pohladu danej viery to neviem posudit), za co si ich velmi vazim, principialne su tieto naboznestva navrhnute tak ze su nebezpecne - velmi lahko zneuzitelne ... Ano, rovnako ako komunizmus, fasizmus a dalsie principialne nebezpecne ideologie..

Totiz, ocividne nastava problem ked stupenci tychto 2 nabozenstiev prilis presne a dosledne plna dogmy a prikazania - su ze definovane tak ze je velmi lahke sklznut k nasiliu a vnucovaniu principov aj tim, ktori nie su stupencami toho nabozenstva .. v drsnejsej forme je to terorizmus (samozrjeme islam je o 500 rokom mladsi nez krestanstvo, ktore chvalabohu tu 'brutalnu' cast uz ma za sebou), v jemnejsej forme je to cinnost roznych politickych stran postavenych na krestnaskom principe, ktore presadzuju do fungovania sekularneho statu body vyplyvajuce z dogiem ktore vyznavaju (naprikald Vatikanska zmluva, vyhrada svedomia, potlacanie prav homosexualov, potlacanie pouzivania antikoncepcie, boj proti vyskumu DNA a umelemu oplodneniu, atd atd atd)

Krestantvo samozrejme nepouziva take 'primitivne' metody ako islam, vdaka 500 rokov naskoku v evolucii zacalo pouzivat ovela efektivnejsie, nenapadnejsie (a zmojho pohladu prave preto nebezpecnejsie) postupy ako presadzovat svoje dogmy - najma RKC je povestna svojou manipulaciou s mocou, politika, maskovanie sa etikou (drsne bludy propagovane na strankach ako je forum zivota - sirenie takychto informacii a postojov bez vyrazneho oznacenie ze ide o presadzovanie krestanskych dogiem, by malo byt snad trestnym cinom http://www.forumzivota.sk/index.php?page=8, http://www.forumzivota.sk/index.php?page=44, http://www.forumzivota.sk/index.php?page=16, http://www.forumzivota.sk/index.php?page=24 - ludi za touto strankou pokladam ze krestanstkych fundamentalistov propagujucich skodlive nazory... rovnako ako politikov typu Palko, alebo ti blazni od Matovica)

Toto je v com mam ja problem s krestanstvom a islamom ako ideologiami.. nema problem s jednotlicami ktori ziju sami zo svojou vierou pre seba a nesnazia sa ostatnym naokolo vnucovat svoj postoj..

Tych 100.000 to su bohuzial prave ti >presne< "podla prirucky" .. ktori beru vsetko naprosto doslovne od A do Z, nerozmysluju, nevnimaju to ako metafory... v tom je hrozba tychto ideologii .. ze je jednoduche vypnut mozog, brat vsetko naozaj doslovne, a potom je to VELMI ZLE ..

Odpovědět