Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Symphonic

Re: Islám, muslimové, korán a vše okolo...

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše:
symphonic píše: Takže když to shrnu:
- z fyzikálního hlediska argumenty slabé
tvoj dojem, stovky a tisice odbornikov si myslia nieco ine..
To že je někde nějaká petice, za lepší vyšetření událostí, podepsaná i architekty nic neznamená. Uvědom si, že architekt je z poloviny umělecká, nikoli technická profese, proto se studuje na např. umělecko-průmyslové škole, na akademii výtvarných umění, krom CVUT. To že někdo umí navrhnout krásné šišaté budovy, neznamená že je odborníkem na fyziku a stavbu mrakodrapů.

Navíc jak už tu padlo i mezi vzdělanými lidmi najdeš příznivce nesmyslných konspiračních teorií. Často je to jen osobní póza, jak se vyhranit proti "obyčejným" lidem, co věří oficiálním informacím.

Krom toho je zde i opačný argument: stovky a tisíce odborníků souhlasí s oficiálním vysvětlením.
dendy píše: ked za tebou niekto pride s teoriou podla ktorej za existenciu tmavej energie vesmiru mozu malicky trpaslici co roztahuju vesmir, odmietnes ju (ak mas stipku zdraveho rozumu:-)).., zaklada ti to ale povinnost pist s teoriou ktora tmavu energiu vysvetli ??
Pleteš dohromady vědu se společenskou událostí (já v tom zmatek nemám, ale ty ano). Myslím, že nikdo při smyslech nepředpokládá, že by na vysvětlení 11/9 byla potřeba nová vědecká teorie, resp. že na to současné vědecké poznatky nedostačovali. To není černá díra, ani temná hmota vesmíru, přeci. Je to obyčejné letadlo co narazilo co vysoké budovy, která pak spadla. Na to stačí vědecké poznatky které máme, poznatky o teplotě hoření, o deformacích oceli apod.
dendy píše: oficialna sprava FEMA (ktorej asi veris, alebo nie ?) tvrdi ze naraz lietadla nebol pricinou kolapsu (skody sposobene narazom)... ani benzin...
Tak nevím, ale jeden z nás asi neumí anglicky. Oficiální zpráva FEMA, kterou jsi sem linkoval říká toto (uvádím i závěrečnou pasáž, kterou si záměrně vynechal, zvýrazňuji ji, aby bylo vidět jak konspirátoři selektivně citují :) :

"The heat produced by this burning jet fuel does not by itself appear to have been sufficient to initiate the structural collapses. However, as the burning jet fuel spread across several floors of the buildings, it ignited much of the buildings’ contents, causing simultaneous fires across several floors of both buildings. The heat output from these fires is estimated to have been comparable to the power produced by a large commercial power generating station. Over a period of many minutes, this heat induced additional stresses into damaged structural frames while simultaneously softening and weaking these frames. This additional loading and the resulting damage were sufficient to induce the collapse of both structures."

Ty tuhle větu interpretuješ jako "naraz lietadla nebol pricinou kolapsu". To je směšné. Samozřejmě že náraz letadla tu budovu přímo nesestřelil, to všichni viděli. Rozlitý benzín po několika podlažích sice rychle shořel, ale rozhořel všechno, co bylo hořlavé na vysoké teploty. Je to jako když zapaluješ táborák podpalovačem. V důsledku následujícího dlouhého a horkého požáru se pak struktura budovy oslabila a narušila (v souladu s experimenty které jsem tu uváděl), natolik, že se budova zřítila. Mě to přijde perfektně smysluplné a přijatelné.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Symphonic píše:To že je někde nějaká petice, za lepší vyšetření událostí, podepsaná i architekty nic neznamená..
Architektmi A INZINIERMI A ODBORNIKMI zo stavebnictva...

Opat robis to co neustale, bagatelizujes veci, vytrhnes z kontextu jednu malu cast ktoru pouzijes na negovanie faktu ako celku

Symphonic píše: Navíc jak už tu padlo i mezi vzdělanými lidmi najdeš příznivce nesmyslných konspiračních teorií. Často je to jen osobní póza, jak se vyhranit proti "obyčejným" lidem, co věří oficiálním informacím.
Len uhol pohladu. Rovnako ja to mozem vidiet tak, ze medi vzdelanymi ludmi najdes priaznicvov nezmyzelnej nekogickej a nedoveryhodnej oficialnej verzie :-)))))

Symphonic píše: Krom toho je zde i opačný argument: stovky a tisíce odborníků souhlasí s oficiálním vysvětlením.
Prosim odkaz ma na podobnu stranku kde by sa rovnakym sposobom podobny pocet odbornikov postavil za oficialnu verziu, proti tvrdeniam tychto odbornikov??
Symphonic píše: Pleteš dohromady vědu se společenskou událostí (já v tom zmatek nemám, ale ty ano).
Ale mas a poriadny.. rozbor technickych a fyzikalnych okolnosti tej udalosti je "spolocenska udalost" ??? Este raz a znova a uz ma to nebavi opakovat - mna zaujima len tech icky a fyzikalny aspekt oficialnej verzie...

Spolocensky aspekt prenecham konspiratorom a ludom rozoberajucich nepodlozene dohady (ci uz nepodlozene dohady o tom ze za tym bola alkaida a lebo nepodlozene dohady o tom ze za tym bola americka vlada - pre mna obe tieto hypotezi maju rovnahu hodnotu - na ziadnu neexistuje ziadny dokaz)
Symphonic píše:Myslím, že nikdo při smyslech nepředpokládá, že by na vysvětlení 11/9 byla potřeba nová vědecká teorie, resp. že na to současné vědecké poznatky nedostačovali.
Vidis, a ja si myslim ze nikto pri zmysloch nemoze verit oficialnej verzii - ma podla teba zmysel akakolvek dalsia diskusia ??

s
Symphonic píše:oftening and weaking these frames. This additional loading and the resulting damage were sufficient to induce the collapse of both structures."
Ty tuhle větu interpretuješ jako "naraz lietadla nebol pricinou kolapsu". To je směšné.

Priznavam, tuto vetu som prehliadol. V tom pripade mi to dava vacsi zmysel, celkom som sa divil ze zrovna tato (hlupost) by nebola v oficialnych spravach zmienena.

Vsimas si ten rozdiel medzi nami ? Ja dokazem priznat ze som sa niekde zmylil - ty (a tebe podobni konspiracni teoretici nie) Preco konspiracni ? Oficialnu verziu pokladam za (pomerne nevydarenu) konspiracnu teoriuo teroristoch

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

Ľudia veria dvom veciam. Tomu, čomu chcú, a tomu, čo im zostáva...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše: Len uhol pohladu. Rovnako ja to mozem vidiet tak, ze medi vzdelanymi ludmi najdes priaznicvov nezmyzelnej nekogickej a nedoveryhodnej oficialnej verzie :-)))))
Snažím se ti vysvětlit, že argumentovat počty podpisů konspirátorů mě nepřesvědčí.
dendy píše: Ale mas a poriadny.. rozbor technickych a fyzikalnych okolnosti tej udalosti je "spolocenska udalost" ??? Este raz a znova a uz ma to nebavi opakovat - mna zaujima len tech icky a fyzikalny aspekt oficialnej verzie...
No mě zajímá i společenský aspekt, který se nedá oddělit.

Ohledně fyzikálního aspektu, tam už jsem tvoje argumenty vyjmenoval:
1. ta stránka s výpočtem, kde anonym "dokazuje" že to nemohlo hořet víc jak cca 200 C
2. fotky jiných hořících vysokých budov, co nespadly
3. počty podpisů pod peticí

Na jaký "fyzikální" argument jsem zapoměl?
dendy píše:
Symphonic píše:Myslím, že nikdo při smyslech nepředpokládá, že by na vysvětlení 11/9 byla potřeba nová vědecká teorie, resp. že na to současné vědecké poznatky nedostačovali.
Vidis, a ja si myslim ze nikto pri zmysloch nemoze verit oficialnej verzii - ma podla teba zmysel akakolvek dalsia diskusia ??
Ne počkej, ty máš skutečně za to, že abychom vysvětlili spadnutí těch dvou budov, na to nám nestačí fyzikální znalosti co máme, ale potřebujeme nějakou novou fyzikální teorii? Mě skutečně ani na okamžik nenapadlo, že tohle by si někdo mohl myslet.
dendy píše: Priznavam, tuto vetu som prehliadol. V tom pripade mi to dava vacsi zmysel, celkom som sa divil ze zrovna tato (hlupost) by nebola v oficialnych spravach zmienena.

Vsimas si ten rozdiel medzi nami ? Ja dokazem priznat ze som sa niekde zmylil - ty (a tebe podobni konspiracni teoretici nie) Preco konspiracni ? Oficialnu verziu pokladam za (pomerne nevydarenu) konspiracnu teoriuo teroristoch
Ponecháš-li stranou společenský aspekt, co ti tedy na jejich fyzikálním vysvětlení, teď když sis to přečetl celé, vadí?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

na ziadnu z vecnych otazok a argumentov ktore som za poslednych par stran napisal si nereagoval inak nez zosmiesnovanim, znevazovanim, bagatelizaciou, vytrhavas veci z kontextu, prekrucas, podsuvas mi do ust veci ktore som nepovedal, odmiehas od tem ktore nastolim na ktore nemas ziadny protiargument...

taka diskusia nikam nevedie..

ak si tak skalopevne presvedceny o svojej pravde naco si sa vobec do tejto diskusie pustal ?? ak sa dobre pamatas, ty si toto zacal, ja som to tu vobec rozoberat nechcel...

na tuto temu - minimalne s tebou - koncim diskusiu - je to obojstranna strata casu...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

na ziadnu z vecnych otazok a argumentov ktore som za poslednych par stran napisal si nereagoval inak nez zosmiesnovanim, znevazovanim, bagatelizaciou,
Tak to myslím opravdu není pravda. Dohledával jsem informace v odborných zdrojích, argumentoval jsem experimenty provedenými respektovanými akademickými institucemi, atd. Pokud to vše shrneš slovy že reaguji jen "zosmiesnovanim, znevazovanim, bagatelizaciou". Tak to prostě není pravda.
ak si tak skalopevne presvedceny o svojej pravde naco si sa vobec do tejto diskusie pustal ?? ak sa dobre pamatas, ty si toto zacal, ja som to tu vobec rozoberat nechcel...
Jistěže pamatuji. Debatu jsem začal, protože jsem se chtěl dozvědět jaké jsou argumenty pro konspirační teorie, protože jsem je neznal a co vede někoho k tomu, že jim věří.

Pro mě to byla debata přínosná, dozvěděl jsem se, to co jsem se chtěl dozvědět. Navíc jsem se něco dozvěděl o teplotách při požárech, teplotní odolnosti kovu a betonu, deformacích namáhané oceli, a další zajímavé informace z materiálů, které jsem si k diskusi dohledal. Musím ale konstatovat, že výsledkem pro mne je, že se znalostí všech těch věcí, které jsem před tím neměl, věřím oficiální variantě víc než na začátku.

Nicméně debata pro mne byla určitě v mnoha zmíněných ohledech přínosem a v tomto směru ti za ni děkuji. Pokud tobě nic nového nepřinesla, je mi to líto, nicméně respektuji tvůj jiný pohled na věc.
Peace.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

aby sme sa zle nepochopili... ja to neberem nijak osobne ani nemam nic proti tebe ako osobe (ani nemozem mat kedze sa nepozname)... v urcitom zmysle to malo tiez pre mna prinos lebo som si tiez niektore veci nastudoval viac do hlbky a tiez ma to este viac presvedcilo v mojom nazore na tonto problem... takze strata casu to aj bola aj nebola, asi fakt zavisi na uhle pohladu.. v konecnom dosledku mam zly pocit zit vo svete v ktorom je pravdiva ktorakolvek z nasich dvoch variant "pravdy" :-((( predstava existencie sialenych nabozenskych fanatikov ochotnych zabit tisice nevinnych ludi je rovnako desiva ako predstava vlady schopnej spravit pre svoje zaujmy to iste...

v oboch pripadoch prehrava obycajny clovek ...

takze vlastne kazdy sme sa utvrdili vo svojej pravde a mozeme veselo existovat dalej...

peace podobne

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Tak este dalsie na zamyslenie:

- Naco tolko diskusie o technickej analyze a vysetrovani, ked kazda nejasnost alebo neuplnost v sprave vyusti jedine v moznost - bola to vlada USA alebo nejaka tajna agentura.... Ja napriklad budem tvrdit, ze to boli arabi a pripravili si na mieste trhaviny a termit na vylepsenie efektu. A co potom chceme dalej presetrovat? Ze kolko toho nanosili ? Nanosili vela. A co to zmeni na podstate veci a na pachatelovi ?
Este raz - nejasna sprava neznamena, ze to bola vladna agentura, lebo vlada chcela novy zakon - to je STRASNA SPROSTOST !!!

- dendy, vsimol si si, ze triezvo uvazujuci ludia sa velmi nezvyknu organizovat v peticiach ani v demonstraciach pokial to neni vyslovene nutne?
naopak, exoti podpisu kazdu peticiu - aj referendum "o obmedzeni ceny vladnych limuzin"... :lol: tazko sa to fyzikalne dokazuje, ale je to tak. pocet tych podpisov je sice uzasny, ale nedokazuje nic - USA ma niekolko stoviek univerzit a vysokych skol. vyprodukuje miliony absolventov rocne !!! Ak sa najde niekolko tisic architektov, ktori peticiu podpisu, najde sa aj 10 tisic architektov, ktori sa na nej smeju... :!: :lol:

- tri slova: Motivacia, motivacia, motivacia - zistit motiv konania je pri vysetrovani rovnako dolezite, ako zistit pachatela.
preco by taky sialeny cin robila vlada ci vladna agentura ??? este tak nejaky pristahovalec- magor, ktoreho tvrda spolocnost a konkurencia zomlela a stal sa asocialom (nie homeless) skuste si to realne predstavit. nielen ako spravu v novinach. toto nie je film !
iba najuchylnejsi tyranski vladcovia v dejinach ludstva zabijali nevinnych vlastnych ludi ! ale to boli dokazatelne magori a chore hlavy, a este aj ti sa orientovali na nazorovych nepriatelov, nie na anonymnu masu !!!

- priemerny american by radsej nechal bez dokazov viny zmasakrovat pol Iraku, ale vlastnych ludi sa nedotkne! maju syndrom "Ubermenchen".

Som si dovolil "simulovany scenar" - niekto vysokopostaveny vyda prikazy:
- potrebujeme sebevrahov - prejdite nejake liecebne alebo zoznamy extremnych muslimov, ktori sa za prachy odpalia
- vycvicme ich zopar ako pilotov dopravnych lietadiel. neni to jednoduche, ale musia to zvladnut - takze ziadnych debilov, ano ?
- dajme im dostatok penazi (uctovnik vam ich nenapadne oductuje z rozpoctu agentury a posle na tajny ucet napr. v Guatemale)
- dajte im plasticke trhaviny a keramicke pistole, aby sa dostali do lietadiel
- poletia vsetci naraz z roznych stran... a aby to bolo dost presvedcive, dajme nejake dolezite budovy, nie obycajne
... napr. ministerstvo obrany USA - to bude COOL a urcite to nikto neodhali, lebo to budu vysetrovat iba 10 agenti, a ti budu vsetci "nasi ludia"
... a este centrum businessu a financnej skazenosti nasej krasnej krajiny - WTC
... a viete co, supnime tam este aj parlament - nech je to kompletne...
- takto to bude vyzerat presvedcivo - akoze arabi chceli napadnut "srdce USA a ich hnusnu moralku" :lol:
- zalozny team B vam tam dopredu nainstaluje trhaviny, a az ti sebevrahovia odpalia hlavy, tak to team B synchro odpali...
- potrebujeme na to dost peniazi a asi 40 dobrovolnikov, ktori nikomu (ani vlastnej zene) nepovedia, ze idu zabit 15 000 spoluobcanov
- samozrejme sa to nesmie dozvediet NYPD (ale to su burani - sami na to nepridu),
- vsetkych 180 agentov FBI, 224 agentov CIA a 85 agentov NSA mame podchytenych - nikto ani nemukne :lol:
- rovnako sme podchytili vsetkych 830 sukromnych znalcov, ktory by potencialne mohli byt povereni vysetrovanim narazu a poziaru
- tiez mame podchytenych vsetkych 20 ludi v urade starostu, ktori by mohli vyberat vysetrovaciu komisiu
- kedze WTC su v strede Manhatanu, je pravdepodobne, ze sa zrutia a rozmlatia aj okolite budovy - ohrozenych mozno aj 30 000 NewYorkcanov zo strednej a vyssej triedy - je to hybna sila USA, tak nie, aby ste sa niekde prekecli !!!
- svoje rodiny, znamych ani kamaratov, nesmiete upozornit, aby sa tam v ten den nevyskytovali - mohlo by sa to prezradit. ak ste makkyse, celej rodine aj kamaratom vybavte "spontannu dovolenku" - to zvladnete hravo. A hlavne ani muk !!!
- ste pripraveni ? ideme nato...

Viete co mi to pripomina ? Scenar nejakeho (pardon za vyraz) naivneho jebnuteho B-ckoveho filmu... Nema to ani hlavu ani patu. Je to nerealisticke a neuveritelne. Lacne ako prasa. Uz tam chyba len Stallone a Norris. Pripadne Steven Segal....
Cele je to .... neskutocna, nerealna, NAIVNA PICOVINA , ktora sa neda s rozumnou istotou uspechu zorganizovat :!: :!: :!:
Pardon.... :oops:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

no jo , uz tu mame toho stareho dobreho mdudasa, ktory ma patent na rozum, vsetko vie lepsie ako ostatni, ktori su, pochopitelne, jebnuti, pokial nezdielaju jeho presvedcenie ...

lol :-)))))))

hned by som ti vedel logicky argumentovat na vacsinu veci co si tu vypotil - ake vies co, kaslem na to, len sa smejem

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy, aj ja by som po sebe nasiel lahko vyvratitelne hluposti... ale to nemala byt diplomovka .... :wink:

islo mi len o to zrhuba nacrtnut, kolko ludi by museli zmanipulovat (alebo nejako oslepit), aby sa casom na nic neprislo.
je to nerealne vela ludi. kazdi, kto niekoho/nieco organizoval Ti povie to iste - s kazdym dalsim clovekom, ktoreho zahrnies
do organizacie cohokolvek, zvysuje riziko, ze sa veci pomotaju. trvam na tom, ze dodavka s trhavinou je 1000x lepsie, bezpecnejsie, lacnejsie riesenie.

toto je len havaria so strasnou spustou faktorov, ktore sa nedaju "laboratorne" analyzovat (t.j. nedaju sa oddelene analyzovat 2-3 faktory),
a preto su vysledky znacne "fuzzy". Podobne nejasnych je ale X veci na svete, ale preto nemusime o vsetkych pochybovat.
(napr. Darwinovska evolucna teoria - je mainstreamovy nazor v biologii, ale ked sa do toho opru spekulanti, tak sa "dokazovo rozpadava")

a tie podpisove akcie fakt znamenaju iba "kolko ludi, tolko nazorov". navyse si myslim, ze mnohi, ktori to podpisali, to neprestudovali
ani z polovice tak podrobne, ako napr. Ty. :)
a aj chytri a vzdelani ludia su velmi rychli, ked ide o to, robit sudy. aj architekti.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

som netusil, ze su aj (tu) vetsi magori ako "teroristi"...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

dokonale je, ze si si sam odpovedal:
MDudas píše: MDudas (a predpokladam, za aj dalsi):
"trvam na tom, ze dodavka s trhavinou je 1000x lepsie, bezpecnejsie, lacnejsie riesenie."
tak preco by, do rici, unasali dajake dojebane lietadla?!?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

hombrefeo píše:som netusil, ze su aj (tu) vetsi magori ako "teroristi"...
ked ide len o vymenu nazorov na nete tak by som to nehrotil :-) flamewar este nikoho nezabila, hlavne ked si zucastneni dokazu na zaver potriast rukou a ist spolu na pivo/koli/joint/cokolvek :)

Odpovědět