Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Diskusia o nabozenstve

Příspěvek od peteness »

ReaktoplazmAR píše:Ja by som postavil každé organizované náboženstvo mimo zákon. Samotnej viere ludí by to nijak neuškodilo, akurát celý ten Remote Control aparát na blbých ludí by stratil dosah..
..
No tohle taky neni uplne jednoznacne. Prave problemem islamu je, ze zadnou jasnou organizaci nema.
Nemuzes jenom tak postavit mimo zakon neco, v co veri miliony lidi. To je kratkozrake. Kdo jsi ty? Co je pro tebe autorita, ktera drzi spolecnost pohromade? Tvoji kamosi, rodina, firma, stat, EU, NATO? To neni tak jednoduche. Co nastane pak? Bude to lepsi nebo horis? A pro koho to bude lepsi/horsi?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

Obrázek

Hammond

Příspěvek od Hammond »

10383589_10204515393342697_6553283457902304000_n.jpg
Obcas sa fakt hambim za to, ze aj ja som Europan. Nastastie " Ja niesom Charlie!!!"

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ale no tak.. to je hodne velka demagogia a prekrutenie.. je trosku rozdiel medzi karikaturou ktora len vyjadruje nezmyselnost idey krestanskeho trojjedinehi boha z pohladu ateistu (a to tato kokretne mi pride trapna, ale to je len vec subjektivneho nazoru) - nikto tu realne neorganizuje peticie a referenda za zakaz nabozenstva... na druhej strane hentym blaznivym talibancom ide o vsetko mozne len nie o zachranu rpdiny ktoru nic (snad okrem lavicovej politiky :-)) neohrozuje..

a ta reklama bola teda riadny ideologicky paskvil plny klise, hrajuci na ludske city, ani sa nedivim ze ju odmietli..

prislo mi to ako spravit referendum za zakaz nabozensva a zrusenie kostovolov a do reklamy dat dieta placuce pred kostolom a claim "deti v tom maju jasno - nechcu byt zneuzivane pedofilnym knazom"

asi tak

jo este som pocul dobry nazor.. na slovensku je cca 5000 deti umiestnenych v detakych domovoch.. ak krestanom z takzvanej aliancie za ochranu rodiny a ich sympatizantom tak lezi n srdci osud tychto deti - ked si len cast z tych 400.000 ludi adoptuje kazdy 1 dieta a nebude ani co riesit, pretoze na tych zlych zlych zlych homosexualov neostanee ani jedno... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) dendy dne 26 led 2015 22:02, celkem upraveno 3 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

este donedavna som si myslel ze toto je rozumny clovek ktori robi zasluznu cinnost ze taha fetakov z bahna... no, pozrel som si prvych 5 minut a musel som to vypnut... totalny magor... az mi z neho prislo zle.. ludia s takymto myslenim pred 500 rokmi upalovali carodejnice, dnes idu s dobou, tvariasa ako ludomili ale dalej skryto siria ten svoj demagogicky hnus.. tento je o to horsi ze na to zneuziva ludi ktori padnu na dno, su zranitelni a nedokazu sa branit.. :palec-:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:jo este som pocul dobry nazor.. na slovensku je cca 5000 deti umiestnenych v detakych domovoch.. ak krestanom z takzvanej aliancie za ochranu rodiny a ich sympatizantom tak lezi n srdci osud tychto deti - ked si len cast z tych 400.000 ludi adoptuje kazdy 1 dieta a nebude ani co riesit, pretoze na tych zlych zlych zlych homosexualov neostanee ani jedno... :mrgreen:
No vidis - jednu demagogiu vyvratis a druha sa Ti paci. :( Mas ty pravo mat vaginu ? Ma beznohy pravo na Olympiadu? Ma Rom pravo narodit sa v zabezpecenej rodine? Ma jedinacik pravo na surodenca? Ma matka pravo zvolit si pohlavie dietata? Boj za akesi fiktivne prava... Preco by mal stat priznavat jednotlivcom prava nad uroven prirody?
- - -

5000 deti v domovoch ... mozno este viac. Ale absolutna vacsina z nich realne nema sancu na osvojenie. 50% su romske deti, 80 % su deti poskodene mentalne alebo fyzicky (vinou matky v tehotenstve). a 95% su deti prilis stare na adopciu ... rozumej daju sa osvojit, ale su tak asocialne (vdaka doterajsiemu zivotu mimo rodinu), ze to 99,9% rodicov to proste nezvladne. Vyrastu z nich vyslovene problemovi ludia... Isiel by si do toho? Pacilo, by sa Ti, keby Ti tvoja 15-rocna dcera (ktoru si naozaj slusne a s laskou vychovaval od 2 rokov) kradla z penazenky?
Pokial by sme povolili adopcie homosexualov v pripade, ze o deti NIKTO opakovanie nejavi zaujem - som za !!!! :palec+:

Ale inak som proti, pretoze:
Akekolvek adaptovane dieta potrebuje mimoriadnu starostlivost, znalosti a neskutocnu mieru trpezlivosti !!! Je to uplne ine, nez v klude vynosene, vlastne dieta. Ziaden muz prezleceny za zenu (citiaci sa ako zena, alebo co ja viem co) toto nezvladne. Ziadna zena (nech je hocijako maskulinna), nevychova chlapca ako muzsky vzor. Mozno nejakeho frikulina, ale normalneho muza nie.
Pretoze toto vsetko tazko zvladne aj normalna fungujuca rodina. :!:

Bohuzial, mnoho humannych liberalov nepocuje rozumne argumenty o tom, ze ...
homosexuali/-ky si v zaujme zachovania integrity vlastnej osoby (to je vazny terminus) potrebuju dokazovat pocit normalnosti. Zvazky typu zena-zena, muz-muz obvykle riesia svoju vlastnu existenciu a kopu psychickych problemov. Maju co robit sami so sebou, aby sa ustalili na nejakom normalne, na nejakom bode, kde dokazu dlhodobo fungovat bez vykyvov a pokusov o sebevrazdy... A ak nie tak extremne, tak si aspon lizu psychicke rany z mladosti. Len velmi malo z nich moze byt oporou a vychovnym vzorom pre male dieta alebo nebodaj ... provokativneho drzeho pubertaka.

Stat nehlada na adopciu AKUKOLVEK rodinu. Stat hlada fungujucu rodinu ! Nie je riesenim, presunut dieta z problemoveho domova do problemovej rodiny. Toto je vychodiskovy bod !
Nie blaznivi krestania, ale vacsina ludi, ktora sa adopciami profesionalne zaobera, VAZNE pochybuje o homosexualnych rodicoch. :!:
Koho chces povazovat za vacsiu autoritu v obore? (nebavime sa o statnych uradnikoch ani detskych domovoch)

Toto je, dendy, vazna tema, a to, co je v mediach... ako vzdy velke PRD, sa nijako neda povazovat za rozumnu argumetnaciu. Ani chytry clovek nedostane v mediach dost priestoru na rozumnu diskusiu. Tym sa proste neriad a nerob si podla toho nazory!

- - -
K tomu obrazku - ano, to zase niekto nahnal dievcata, co tomu prd rozumeju, na namestia. Aj ja to neznasam a je to smutne. Ale ver tomu, ze mnoho ludi s rovnakym nazorom sice demonstrovat nepojde, ale na referendum ano.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ja som vcera absolvoval 2 hodinovu debatu s Kufom , kde v publiku vacsinou jeho odporcovia .. no miestami to bolo az dramaticke ..
https://www.facebook.com/events/1521357478152964/
Dost som zvedavy na ucast v referende .. osobne ocakavam tak 20% ..

tony9

Příspěvek od tony9 »

Dendy já jsem se podíval na celé to video a nic demagogického sem neobjevil. Prostě je to chlap, který říká svoje názory.

dendy píše: este donedavna som si myslel ze toto je rozumny clovek ktori robi zasluznu cinnost ze taha fetakov z bahna... no, pozrel som si prvych 5 minut a musel som to vypnut... totalny magor... az mi z neho prislo zle.. ludia s takymto myslenim pred 500 rokmi upalovali carodejnice, dnes idu s dobou, tvariasa ako ludomili ale dalej skryto siria ten svoj demagogicky hnus.. tento je o to horsi ze na to zneuziva ludi ktori padnu na dno, su zranitelni a nedokazu sa branit.. :palec-:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Pytkin píše:Dost som zvedavy na ucast v referende .. osobne ocakavam tak 20% ..
Stredoveke nazory neobhajujem, ale ocakavam vysoku ucast. Tomuto "rozumeju" vsetci, nie ako clenstvu v EU ci NATO.
(Keby este trosku v TV ukazali Pavla Rochniaka alebo Conchitu Wurst, tak bude 50%... :lol:)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Mdudas : Tak si to za tyzden zrekapitulujeme .. ja by som 100vku kludne vsadil , ze ucast bude pod 50% ..

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Do tejto stavky by som isiel jedine, ze by toho Rochniaka dali do nejakej relacie v prime-time. Najlepsie diskusia o adopcii. :lol:
Ja vidim nasranu jednu aj druhu stranu, takze tipujem 41%.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

http://www.sme.sk/c/7616538/problem-rod ... tanie.html

;-)

dudas dlhy prispevok.. no len v skratke k jednej veci .. priklad s tym nech si kazdy zo signatarov a sympatizantov adoptuje dieta a nebude dovod nic zakazovat referendom je samozrejme hlupost, ja to viem, ale je to ilustracia totalneho pokrytectva a alibizmu takzvanych bojovnikov za rodinu.. im nejde o ziadny boj za rodinu im ide o sirenie nenavisti a vnucovanie svojich dogiem..

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Co je to za dogma, ze muz a zena? To je uplne normalna, prirodzena vec. Tak to existuje uz dlho dlho dlhooooo. Dokonca aj ine kultury - viac muzov/zien v jednej rodine - vzdy tam je aspon jedna matka a jeden otec (jedna zena a jeden muz). Indiani, Pigmejovia, Cinania, Inuiti, vsetci. Aj praclovek mal v kmeni zeny a muzov. Pretoze su ini, vedia robit ine veci, maju ine vnimanie sveta, ine emocie, schopnosti... a to sa navzajom doplna. Samotni muzi by sa navzajom casom pozabijali, zeny by sa ukecali k smrti... Muzi by nevychovane "vrestiace decka" podusili, zeny by vychovali rozmaznanych egoistov. Ale vzajomne sa to vyvazuje...

A na druhej strane tu mame "socialny experiment", kde nikto nedovidi na koniec... Ako si mozes/mozete byt tak isti, ze je to dobre? Lebo sloboda? Lebo absolutna rovnost? Ale ved to zlyhalo uz tolkokrat.... Jednoducho, mnohi konzervativne veria v zavedenu "pravdu a postupy", a ini ich chcu zmenit. Bohuzial bez hlbsieho poznania dosledkov. Len preto, ze je to humanne.

Ja osobne registrovane partnerstva podporujem ako dobru demokraticku alternativu.

Ale este raz adopcia NIE JE zakladne ludske pravo, ale pokus statu najst opustenym detom vhodnu nahradnu rodinu. Nejde tam o prava dospelych, ale o prava deti ! Pokial sa nepreukaze, ze homosexuali su vhodni rodicia (podobne ako XY inych typov ludi), tak to ani po schvaleni nebude fungovat. Proste im to urad neumozni. Takze o com je cele toto duhove snazenie? Ked sa raz narodim bez ruk, tak predsa nebudem presadzovat do Ustavy pravo na vodicsky preukaz pre vsetkych obcanov... Nechyba tam troska sebareflexie?

jusuf

Příspěvek od jusuf »

MDudas, nejde o moznost plodit, to je jasne, ze cesty prirodzeneho plodenia su urcene. Ale kde pri plodeni/rodeni je urcene, ze o funkcnu vychovu/vzdelavanie deti sa dokazu postarat iba tito prirodni rodicia a ziadna ina skupina ? Ak je to niekde zakodovane, netreba zakazat aj adopcie ako take ? Resp. z druhej strany, co potom muz/zena pary, ktore nemozu "prirodzene" mat deti ?

Modelov "rodiny" a vychovy bolo/je v ludskych spolocenstvach viacej, od hromadneho pribuzensko-rodoveho (asi ta NAJTRADICNEJSIA rodina), cez surodenecke vychovne skupiny... ...az po parove manzelstva s biologickymi detmi...
Jedna taka pikoska - u niektorych narodov su muzske a zenske casti osady oddelene, a stretavaju sa pri potrebe plodenia... - v sucasnosti sice ide o tzv. prirodne narody, ale napr. z doby bronzovej mame podobne archeo doklady o takom modeli aj z nedalekej casti Ukrajiny...

Este mi povodne vrtalo hlavou, kde si nabral tie udaje o samovrazednych homosexualoch, a ci sa ti to nedoplietlo s inou samovrazednou temou sprav.

Odpovědět