Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od biscuit »

dendy: no me kdyz si rekl kamarad poprvy o med do kavy, tak jsem ho sjel ze je dobytek ;)
jinak ja jsem od instantnich uplne upustil, jen obcas v praci, kdyz neni uniku :-) koupil jsem si filtrovac v ikea a jsem vysmatej. klasicka kava je klasicka kava a nemusi bejt ani presovana. kupuju si ted posledni dobou goppion, ale vyzkousel jsem i spoustu fairtrade kafi a vsechny byly stokrat lepsi nez instantni ;) ma to totiz opravdovy chute, ne jen tu jednu furt stejnou ;) kopi luwak jsem ale jeste nezkousel :-D

pytkin: no jen ze nevis jakej je rozdil mezi kakaem a grankem ;) ty si nedelas kakao, ale granko - to je rozdil, to je kurva rozdil ;) je to jako s tou kavou
Naposledy upravil(a) biscuit dne 20 zář 2011 13:26, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dendy píše: bol som teraz na dovolenke a strasne mi zachutilo pecivo z ovsenych vlociek.. daval som tam na ranajky kazdy den nevedel som sa toho objest..
zena robi take kolaciky na vianoce z ovsenych vlociek .. velka dobrota ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

biscuit píše:pytkin: no jen ze nevis jakej je rozdil mezi kakaem a grankem ;) ty si nedelas kakao, ale granko - to je rozdil, to je kurva rozdil ;) je to jako s tou kavou
rozdil to mozno je .. mne granko chuti .. nemam s tym problem ..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja ti ho neberu ;) ani instantni kavu nikomu neberu.. dokonce tim tak uplne nepohrdam, jen ze ty puvodni veci jsou proste chutove bohatsi :-)
misto prasku z kakaovych, nebo kavovych bobu si dat nejakej prumyslove vyrabenej granulat mi navic prijde i zbytecny.. a taky proc premejslet co do toho ty kurvy prisypali :-) myslim, ze presne o tomhle je cely premejsleni o jidle, clovek zapomene nebo ani nezjisti jaky jsou pravy chute, zasypeme ho nahrazkama a koncetratama a pridame mu do toho i veci, ktery bychom jinak neudali.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

ona hlavne instatni kava nikdy neni prakticky kava (aspon to co se prodava v CR) Mrknete se na slozeni. Mnohem blize to ma ke kavovine. Kavy je tam minimum a ani nepremjslim jaky..:) Bohuzel nam v praci odesel kavovar a neni tu varic, tak jsem odkazan jen na instantni. Trosku se daj pit Tesco finnest, ale je to spise znouzecnost. Klidne bych dal za sklenici kvalitni instatni kavy 300, ale proste se neprodava
064314.jpg
PS: asi kazdej zna zakladni koumoskej rohlik z prumyslovy pekarny co stoji cca 1-2Kč. V Tescu z nejakyho popudu je slozeni. Tenhle rohlik bez chuti obsahuje asi 10 ruznejch prisad a mezi nima je i Zvyraznovac chuti.:D
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

komasix

Příspěvek od komasix »

Já Vás hlavně obdivuju (nebo spíš závidim) jak máte čas, energii a peníze na to tohle řešit. Já přijdu z práce v lepšim případě v pul šestý a řešim svoje první jídlo za den. Na to mám asi hodinu, než odcházím na zkoušku případně něco dělat a pod. Druhá strana je že na jídlo mám měsíčně asi takovej rozpočet jako pro dva na jednu večeři v luxusní restauraci. Hrozně rád bych BIO/neBIO řešil a občas to i dělám, ale bohužel na to není čas a ve finále ani nálada, takže mražená pizza je na jídelníčku pravidelně...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No já jsem byl dost šokovaný když jsem kdysi četl jaké humusy jsou v běžném (i "celozrnném") pečivu ... Fuj ... A v Indii, tam už se s tím vůbec nemažou: "Brown Bread" - je to samé co bílý, akorát nabarvený nahnědo :mrgreen:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

no jasne zvyraznovace a zlepsovace chuti, to je moje :-D wtf?
koma6: to je skoda.. :-( jidlo je jedna z nejdulezitejsich veci a melo by taky bejt jednou z mala kazdodennich radosti, at jis maso nebo ne ;)

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

ale ono je to fakt ze co clovek to nazor. som bol dnes s kolegom na obede a spominal, ze jeho mama ktora robi v labaku a ked dostane krv cloveka ktory je vegetarian, tak je to vacsinou nejaky problem... ze mu nieco podstatne chyba...

neviem no...

asi je to naozaj o tom nebit proste extremista a vsetko riesit s mierou... kazdy mantinel je urcitym sposobom skodlivy....

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

koma6 píše:Já Vás hlavně obdivuju (nebo spíš závidim) jak máte čas, energii a peníze na to tohle řešit. Já přijdu z práce v lepšim případě v pul šestý a řešim svoje první jídlo za den. Na to mám asi hodinu, než odcházím na zkoušku případně něco dělat a pod. Druhá strana je že na jídlo mám měsíčně asi takovej rozpočet jako pro dva na jednu večeři v luxusní restauraci. Hrozně rád bych BIO/neBIO řešil a občas to i dělám, ale bohužel na to není čas a ve finále ani nálada, takže mražená pizza je na jídelníčku pravidelně...
Ono to je jako s kazdym zlozvykem. Nekdo neco ti vsugeroval, ze varit jidlo je tezky a ze je mnohem snadnejsi koupit neco instatniho. Neni to pravda. Prace je s tim ve vysledku stejna, financne je vareni ze surovin levnejsi a mnohem kvalitnejsi. J x jidel ktery se daj udelat z levnych a dostupnych surovin do 30 min vcetne pripravy. Jediny co se clovek musi naucit, tak krajet a umet nakupovat.
Pro inspiraci:

http://www.bbcgoodfood.com

Uz zminovana stranka. Jeji ohromna vyhoda je, ze

1) recepty vytvari profesionalove ovsem bez kucharske onanie.
2) do vyhledavani jde napsat suroviny. Treba broccoli
3) vyjedou ti recepty, ktery muzes dal filtrovat. Narocnosti (easy), casem (10-30 min), kuchyni a treba kaloriema, pokud je hlidas. Pokud das easy, zvladne to jidlo kazdy amater. A pokud jich par uvaris, zjistis ze se suroviny i postupy opakuji a ze ti par surovin.

Mrkev, cibule, cesnek,rajcata (i v plechovce), brokolice, paprkikybrambory, olej, sul, pepr, karipasta, bylinky, maso, panchetta, hrasek, fazole, cocka, rapikatej celer, mouka, strouhanka, smetana, mliko, vyvar (pro zacatek klidne v kostce, dobre maji v DM), petrzel, olivy, kapary,testoviny - a jen z tohohle udelas mraky jidel. Nic z toho se vyrazne nekazi a koupis v kazdem obchode.
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 20 zář 2011 14:04, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

totalna prasarna :mrgreen: :P

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dano:
a) zdaleka ne kazdej vegetarian vlatne vi co dela
b) nevim jak moc pani znas, ale tyhle reci obcas bejvaji od pravdy na mile daleko... lidi si casto vymejslej dost velky blbosti...
c) obcas jsou meritka lekaru (ne doktoru, lekaru - to neni jen slovni hricka :-) ) dost podivny ohledne toho, co cloveku chybi ;)

jackies

Příspěvek od jackies »

Já jen k té kávě.
Existuje hodně druhů a HODNĚ způsobů příprav.
To co se s ní provádí v našich končinách je většinou barbarství.

Ta smetana v kávě má také svůj důvod nehledě na chuť.
Vlastně "dávkuje" po požití kofein pozvolna a po delší dobu.

IVO : měl bys nějaký problém s omáčkou ze svíčkové, pokud bych ti na talíř nedal maso ?
Přemýšlej :wink:

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

biscuit píše:dano:
a) zdaleka ne kazdej vegetarian vlatne vi co dela
b) nevim jak moc pani znas, ale tyhle reci obcas bejvaji od pravdy na mile daleko... lidi si casto vymejslej dost velky blbosti...
c) obcas jsou meritka lekaru (ne doktoru, lekaru - to neni jen slovni hricka :-) ) dost podivny ohledne toho, co cloveku chybi ;)
jasne uplne suhlasim to som len dal ako jeden z nazorov... a urcite nestaci jest zeleninu na tony a vsetko bude zrazu ok

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

dano píše:som bol dnes s kolegom na obede a spominal, ze jeho mama ktora robi v labaku a ked dostane krv cloveka ktory je vegetarian, .
A jak to asi ví, že toto je krevní vzorek vegetariána ? Při odběru krve se zjištují (a na vzorku jsou napsané) stravovací zvyky, náboženské vyznání atd atd ? (nejí maso už 3 roky /10 let/1x týdně atd ? :) Ale no tak ... A všechny ostatní vzorky normálně se stravujícíh lidí v perfektním pořádku (jenom formalita) :D To je takové "jedna paní povídala" bla bla ... Kromě toho co je to vegetarián ? Ten co nejí maso ? A dál ?

Odpovědět