Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
monoque

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři

Příspěvek od monoque »

Ivo píše:
Kermitak píše:
Ivo píše:
No Ivo, jestli prirovnavas podriznuty kure k vrazdam v koncentracnich taborech, tak je asi jakakoliv dalsi debata zbytecna.
To je zvláštní - proč mi vkládáš do úst něco co jsem neřekl ? (nebo děláš tyhle přesmyčky). Ty jsi řekl, že podle tebe je principiální rozdíl v zabití zvířete ve velkochovu anebo když ho chováš doma (tam by to mělo být podle tebe v pohodě)... Já jsem na to řekl, že myslím že v tom principiální rozdíl není. A uvedl jsem hypotetický příklad jiného druhu. A ty jsi vzal část příkladu a smíchal jsi ho s částí druhého příkladu. A ted tvrdíš že jsem to řekl takto :wink:

Já si naopak myslím, že zabít zvíře, které člověk chová doma, je principiálně snad ještě o něco krutější, než v anonymních velkochovech. Člověk ho chová doma, má k němu (nebo možná to zvíře k němu) nějaký vztah. Stará se o něj. A pak jednoho dne přijde a podřízne ho ... pěkné .... uff
Ja s Ivem souhlasim a jen to ukazuje jaka vaha se obecne dava zivotu zvirete...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Kermitak píše: Dobre napsal jsem to spatne, nesrovnavas podriznuti kurete s koncentracnim taborem, ale se zabitim nejakyho cloveka. To mi prijde na hlavu uplne stejne.
Opravdu to nechceš pochopit ? :wink: Srovnávám zabití jednoho typu tvora doma nebo v koncentračním táboře (jako jeden příklad) a jiného typu tvora doma nebo v (jeho) koncentračním táboře. Nesrovnám zabíjení těchto živočišných druhů navzájem (jak stále tvrdíš) ani mezi nimi nedělám rovnítko :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo píše:
Kermitak píše:
Ivo píše:Kromě toho je to i oficiálně "vědecky" dokázané a potvrzené
...a stejne tak i presny opak, a ted babo rad :)
Ukaž mi ten přesný opak ... Já ti ukážu to první :wink: Ukaž mi vědecké pojednání nějaké renomované dietetické organizace světového významu, která sdružuje x lékařů, vědců a dietologů, která by na základě mnohaletých výzkumů dospěla k závěru , že vegetariánské stravování je zdraví škodlivé ... pak tomu uvěřím ... zatím vidím jen občasné bláboly v našich novinách apod.
Samozrejme nehodlam stravit vecer prohledavanim internetu, abych nasel neco, co jsem nekdy nekde cetl, ani nemam podtrebu te presvedcovat. Pokud te to zajima, jiste si to dokazes najit sam (pokud si dobre vzpominam, tykalo se to nedostatku nejakyho vitaminu, zvysenyho rizika ischemicky choroby srdecni a ridnuti kosti, ale podrobnosti uz si nepamatuju, nicmene na zaklade techto klicovych slov se k cili jiste doberes).

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Tudy: Jeee, to je Honza z Tisicovek :D No to je chlap jako hora, netusil jsem, ze je vegetarian.

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Hmm, to se to tady rozběhlo.

No já třeba nemám problém jíst jakékoli maso na mysliveckém plese a taky jsem to nedávno udělal.
To zvíře si prožilo život na svobodě a před smrtí neprožilo takový stres, jako je na jatkách. S tím prostě nemám problém a myslete si o mě, co chcete.
Neříkám, že bych chtěl umřít tak mladý, ale když už by nad námi byla nějaká nadřazená rasa, která se námi živí, tak zastřelení dobrým myslivcem bych asi bral jako nejlepší způsob, jak umřít...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

monoque píše:Ja s Ivem souhlasim a jen to ukazuje jaka vaha se obecne dava zivotu zvirete...
Zeptam se na neco jinyho - kdyz zabiju komara, je to stejne spatny, jako kdyz zabiju kure?

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Wohma píše:Tudy: Jeee, to je Honza z Tisicovek :D No to je chlap jako hora, netusil jsem, ze je vegetarian.
Teď už vegan.

Mimochodem, ten rozhovor, co sem nahodil Saša, je super.
monoque píše:

ObrázekJan Müller je idealni priklad:-))
http://www.vegetarian.cz/rozhovor/rozhovor%20muay.html
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

monoque

Příspěvek od monoque »

Kermitak píše:
monoque píše:Ja s Ivem souhlasim a jen to ukazuje jaka vaha se obecne dava zivotu zvirete...
Zeptam se na neco jinyho - kdyz zabiju komara, je to stejne spatny, jako kdyz zabiju kure?
Mno uz to zase nabira klasicky smer...a co moucha? a kytka? a ja nevim co jeste......prepodkladam, ze zabiti komara, ktery je pro cloveka stejne nepatricny jako treba vir a k cemuz je clovek prirozene vybaven pudem sebezachovy, zautoci na komara neumernou silou neslucujici se s zivotem v pripade ze mi zpusobi bezprostredni bolest.BTW mam v pokoji jednoho, ktery me tu uz zere dva dny, zatim vyhrava, mam nohy postipane,ale co...Ale ja si komary nechovam po tisicich, abych je mohl pro svuj prospech a poteseni z liboveho komara zabijet..nevim proc by se mel srovnavat prirozeny pud sebezachovy(odvraceni utoku krvelacne a krvechtive bestie) a ucelova rozezranost.Obrana je prirozena, chtic nikoliv...nikdy jsem nezabil komara z poteseni nebo v domeni, ze by mi jeho smrt jakkoli prospela.

BTW kolikrat vas kousla slepice, aby se mohla napojit vasi krvi?

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Ja myslim, ze co se tyce zvirat, tak je (at uz z pohledu masozravce nebo pazitkare) nejvetsi problem to, jak se s nima zachazi ve velkochovech a na jatkach. Tam mame jako lidstvo znacny rezervy a mimochodem je to jeden ze zasadnich argumentu vegetarianu i veganu. A nikdo nemuze vyvratit, ze se lide zivili odpradavna masem, ale driv chovali vlastni zvirata (a jeste driv je zabijeli holyma rukama), dnes je maso anonymni v supermarketu nebo u reznika, tzv. ready-made.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Chtic je jen jedna vec, pak je tu ale taky lidska prirozenost, clovek neni bylozravec (jak uz stavba tela napovida). Uvazoval nekdo nad moznosti, ze pro nekoho muze byt slozitejsi prekonat zvyk, ktery ma v sobe po desetitisicich let ulozeny? (to me jen tak ted napadlo ;)
Jdu si zakousnout okurku.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ja mam velmi rad ryby a nedokazal by som bez nich fungovat ... ostatne maso jem velmi malo a ani mi nejak extra nechuti a nevylucujem ze ho raz aj vypustim uplne .. priznavam, odkedy som sa dozvedel ze prasa je inteligentnejsie ako pes mavam obcas trochu moralnu dilemu z masom z prasata...

zviera by som nedokazal chovat na maso ani nahodou, a uz vobec nie hydinu kedze mam domaceho milacika papagaja.. ulne realne mi je jasne ze je to len moj alibizmus ze mi anonymita naporcovane chladenho/mrazeneho masa kupeneho v hypermarkete nevedi.. aj ked nie celkom.. chce to cas..

ale ryb a hlavne morskych potvor sa nevzdam nikdy, to viem uz teraz :-)

nepaci sa mi ked to najma ortodoxny vegetariani a vegani ktory to beru pomaly ako nabozenstvo prilis hrotia a robia z nas "masoszrutov" krvilacne sadisticke bestie.. to je trosku chore a extremisticke.. proste toto je nieco na co si kazdy musi prist sam ...

hlavne az sa podari vyvinut uplne zdrave synteticke maso, ktore nebude geneticky nijak skodlive, a ktore chutou a formou bude na nerozoznanie od "praveho", tak velkochovy zaziju svoj velky pad a "prave" maso bude uz len specalitka pre najbohajsich snobov... mozno to bude za 50, mozno za 150 rokov, ale myslim si ze raz sa k tomu dopracujeme ...

monoque

Příspěvek od monoque »

Kermitak píše:Chtic je jen jedna vec, pak je tu ale taky lidska prirozenost, clovek neni bylozravec (jak uz stavba tela napovida). Uvazoval nekdo nad moznosti, ze pro nekoho muze byt slozitejsi prekonat zvyk, ktery ma v sobe po desetitisicich let ulozeny? (to me jen tak ted napadlo ;)
Jdu si zakousnout okurku.
Dobra nad tim se uvazovat da a uvazoval nekdo nad tim, ze numerna konzumace masa, je jen vyplod doby, ze to v jakych podminkach zvirata umiraji je jen nasi poptavkou, ze to je proste umely byznys se smrti, ne potreba prezit? To s prirozenosti nema nic spolecneho at uz sme od prirody jakykoliv. Jsem "nejinteligentnejssi" forma zivota a nedokazeme si uvedomit svoji miru potreby, neumime zit efektivne? Proc? Protoze byznys nam dava odpovedi proc tak nezit, proc nezit stridme, ohleduplne a s uctou ke vsemu zivemu. Jsme tim cim nas chteli mit, jsme obeti a nekdo za nas zaplatit musi(zvirata)..........kurnik ted tu prolit ten nerad komar........moje nervy....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

na komarov je najlesi taky ten Biolit alebo Raid do zasuvky.. strcis ho tam, a za 10 minut je po komarovi... :)

monoque

Příspěvek od monoque »

dendy píše:na komarov je najlesi taky ten Biolit alebo Raid do zasuvky.. strcis ho tam, a za 10 minut je po komarovi... :)
na to nemam zaludek....:-DDD ne kocka to nedava, nevim proc,ale jednou sem to zkousel a kocour byl na me nasrany snad tyden a spal protestne v kuchyni, az sem to vypnul, byl zase domaci zviratko:-)

Odpovědět