Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Mrchožrouti versus pažitkáři VERSUS SLEPIČÁRNA

Příspěvek od Ivo »

http://www.novinky.cz/domaci/302148-omb ... omova.html

Pozdě ale přece ... jinde to jídelny běžně vaří jako druhé menu, tady si to děti můžou aspon konečně ohřát ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

vis co ivo, v tyhle zemi, kde se kazda odlisnost od stada, porad valnou casti spolecnosti povazuje za neco, co je treba po soudruzsku potrestat, nebo alespon komplikovat, se neni cemu divit. je treba temhle starejm strukturam poradne zatapet a mozna je cas od casu poradne chytit pod krkem ;) dokud se nevzije mezi lidi obecnej respekt, tolerance a snaha pomahat druhejm, je treba si tyhle veci umet vynutit. tahle spolecnost to potrebuje jako sul. protoze dokud se nezmeni vztahy a chovani obycejnejch lidi, bude nase kultura upadat.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Pierre niko píše:Ja davam kurkumu do dal tarky a do kormy, prijde mi, ze ve spojeni se smetanou ma i dost dulezity podil na vuni a chuti. Mam ji rad a nebojim se ji velkoryse pouzit, tudiz jsem rad, ze zrejme fuguje taky proti rakovi...

Brooklyn: Curry leaves neznam, pogooglim. Je to k sehnani na Lipanske?
to nevim... mam z marks&spencer

Profesionál

Brooklyn / juanita juarez píše:
Pierre niko píše:Ja davam kurkumu do dal tarky a do kormy, prijde mi, ze ve spojeni se smetanou ma i dost dulezity podil na vuni a chuti. Mam ji rad a nebojim se ji velkoryse pouzit, tudiz jsem rad, ze zrejme fuguje taky proti rakovi...

Brooklyn: Curry leaves neznam, pogooglim. Je to k sehnani na Lipanske?
to nevim... mam z marks&spencer
tak promin, koukl jsem a mam je odsud: http://steenbergs.co.uk/product/955/cur ... herb-4g//1

jeste bych doporucil kaffir (lime) listy, ty se daji sehnat nesuseny (uchovavany v mrazaku), urcite ve francouzsky v thajsky prodejne, na sape taky.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kaffir listy patri do thai green curry ;) jinak ja doufam, ze letos uz se mi konecne povede pestovat si vlastni koriandr. toho je v cechach stale nedostatek a cestovat nekam kvuli jednoduchy bylince me moc nebavi (a to tu sapu nemam az zas tak daleko). a dalsim mym letosnim ukolem je kerblik. u nas skoro nesehnatelna bylina, pritom dost rozsirena ve francouzsky kuchyni a i obecne pouzitelna hodne siroce, treba misto petrzelove nate.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 16 kvě 2013 22:27, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pár semínek (nebo i listů) koriandru do čehokoliv (např. dušené zeleniny) dělá divy ! To je můj tajný high end kulinářský trik ... :)

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko »

Jen pestujte, nez nastoupi kluci z monsanta a bude po prdeli... :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo: ja samozrejme myslim listy :-)
pierre niko: snad mame narodni banku semen, ne? doufam, ze nejaky zmutovany potvory u nas nikdy nebudou mit hlavni slovo. dokonce bych byl moc rad, kdyby se u nas uplne zakazaly.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Koriandr maj prece skoro vsude vcetne nejakyho tesca. Abych pravdu rekl, me cerstve listy strasne smrdi. Tim spis kdyz je krajim, tak mi pak z toho smrdi ruce jak z nejakyho plevelu. Snazil jsem se ho pouzivat do indickejch i thajskejch, ale nakonec davam prednost hladkolistej petrzeli. Jeji aroma i chut je mi prijemnejsi a i k temhle jidlum se bezproblemu hodi.
Semena jsou o necem jinem
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Profesionál

jo, koriandr je k mymu udivu zvlastne polarizujici (listy), ja ho muzu vsude a vsechny druhy (je mexickej a asijsky). z podobnejch veci miluju 'taj to' (tak nejak tomu rikaji), jinak perilla, bydlim u trziste, takze se to dobre shani, je to tvarem a barvou fialova kopriva, ale chuti uplne jinak, skvele citrusova, jinak taky hodne proti-alergenni.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Oxyygen píše:Koriandr maj prece skoro vsude vcetne nejakyho tesca.
konecne uz rozumim tomu, proc by v ceskych budejovicich chtel zit kazdy :lol:
hele proste u nas vecne neni. do tesca teda nechodim. osobni odpor a bojkot, ale treba v makru je 8x z deseti pripadu vyprodanej.
jinak doma mame uz druhy rok tzv. vietnamsky koriandr, ale to neni vubec ono (spis mi pripomina matu vzdalene, nez koriandr), navic ma pry ucinky proti sexualnimu apetitu ;)
http://gernot-katzers-spice-pages.com/e ... s_odo.html

Profesionál

biscuit: ja taky koriandr moc v obchodech neregistruju, seminka, powder nebo susenej jo, ale cerstvej moc ne; naopak urcity vecerky ho kolem nas mivaji pravidelne. dobra je na tohle sapa, sezene se tam i hodne neznamejch rostlin na experimentovani.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja vim, ale ja k nim uz mam i malinko neduveru (nevim cim hnojej, cim na to svitej, kde to vlastne pestujou...). i kdyz jsem uz mozna moc rozmazlenej a precitlivelej.. ale prece jen, vlastni bude vlastni :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

... a hnojil vlastníma, Kamile, hnojivem :)

Jinak co si ještě nemůžu vynachválit jsou čerstvé listy bazalky, máme to tady v květináči a co chvíli to do něčeho utrhnu

Odpovědět