Nové stránky

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Oxyygen
Profesionál

Re: Nové stránky

Příspěvek od Oxyygen »

http://siteinspire.com/showcase/category/type/shop

jinak, pokud chces levny ale kvalitni graficky dizajn za malo penez, podivej se na ruzny template. Jejich jedina nevyhoda, ze z podobneho dizajnu muzou vychazet i dalsi stranky. Kdyz ti dela nekdo jedinecny dizajn je logicky, ze si ho necha zaplatit. Pokud to dela poradne, neni to prace na tejden.

Jinak popravde v cechach to moc lidi neumi a cena za "zmetek" je dost prepalena. Zkus se obratit na nekoho v zahranici.

Treba takhle vypada tepmplate za 500 Kč a vypada a hlavně funguje super

http://www.newmusic.cz
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše: jenom grafický design: 30 000,- (to spolu s programováním atd. se může vyšplhat k 50k ... což je pro maloobjemové věci už myslím dost neadekvátní ... a když má člověk těch webů více, cesta přes tyto velké firmy je dost nereálná ...
to je uplne adekvatna cena - problem je ze v tomto biznise umelo dole drzia ceny rozny studentikovia co robia weby popri skole, nemaju prakticky ziadne naklady - zivia ich rodicia - a casto to robia nacierno - takze im odpadaju dane/odvody - takze potom je tu zdanie ze maly web musi stat par korun ... a dizajn - no tam sa dostavame zase na zaciatok, je hromada akoze-radoby-dizajnerov a podla toho tie weby potom uz aj tak vyzeraju, ale firma ktora zamestnava kvalitneho dizajnera si nema dovod nedad jeho pracu patricne ohodnotit ...

ved si to len prerataj - ak programator ma plat povedzme 10 EUR/hodinu (co nieje ani malo ani vela - taky normalny trosku lepsi plat), tak firma si musi za jeho hodinu uctovat minimalne raz tolko pretoze s tym je spojena dalsia rezia a naklady ktore firma riesi ... a teraz si to prerataj na pocet hodin kolko trva spravit kvalitny dizajn, nahodit web, poriesit veci s tym suvisiace .. a hopla.. uz sa nebudes divit cenam 50k KC za kompletny web maly .. pri mensich veboch sa ten celkov cas 'manhours' ked sa spocita cast vstekych ludi co na tom stravia (programator, dizajner, projekt manazer komunikaciou s klientom, zapracovanie priebeznych klientovych zmien pocas implementacie,..) tak pri takom malom webe to v totale kludne moze byt 50-80 hodin (aj viac) .. daj si 80 * 20 EUR/hodinu.. a mas 1600 EUR

Otazka ale je co vsetko ti ta firma ponuka, ono to ide ruka v ruke - dizajn, impementacia, seo optimalizacia a hlavne udrzba a servis (ked sa rozhodnes o pol roka ze chces nieco zmenit na tej stranke nemusis zhanat a ukecavat studentika aby si nasiel cas a spravil ti to ale ides za firmou ktora ti to seriozne a tomu zodpoedajucou kvalitou (a aj v slusnom case) vyriesi...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jen design. Programatori s tim nemaji nic spolecneho. Ruku na srdce, dendy, das si udelat design webu za 30k ? O kterem navic vubec neni jiste, ze bude o hodne lepsi nez design za 5k nebo slusny template. A kazdy rok znovu aby byl podle poslednich trendu :) Pokud to neni web, ktery generuje 100k mesicne zisk, nebo nejsi velka firma nebo nevis co s prachama, tak myslim ze si to asi docela rozmyslis. Pokud nabizis neco, co lide chteji, znaji te, vezmou si to v kazdem pripade, specialni design jejich rozhodnuti nijak neovlivni.To je jen pro uvahy akademiku, ezonaku a vlastni poteseni. :wink:

Pokud se jedna navic o web , ktery jen poskytuje zakladni ramcovou informaci o necem (a teziste je nekde uplne jinde nez online) , nebo oznamujeme ze mame tyhle veci a muzete si je objednat nebo nas kontaktovat, na to opravdu nejsou zapotrebi firemni tymy projektantu, programatoru a designeru za statisice ( pri nekolika webech tohoto druhu). To by byly imho totalne vyhozene prachy na relativne mene podstatne veci v ramci systemu. Muzes mit prvni akademickou cenu za web od "lidi z branze" , ale s tvou vlastni skutecnou aktivitou, jeji hodnotou, naplni a uspesnosti to ma jen malo spolecneho. Tam je treba investovat predevsim, web je defacto jen informacni letacek s potřebnými základními informacemi a většími nebo menšími ozdobnými serepetičkami kolem :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:Jen design. Programatori s tim nemaji nic spolecneho. Ruku na srdce, dendy, das si udelat design webu za 30k ?
To je irelevantne ... ja len hovorim ze 30k Kc (== 1200 EUR) nieje nejak extra premrstena cena a kvalitny moderny dizajn ktory bude vystihovat predstavy zakaznika a cielove urcenie stranky .. Ver tomu ze keby si dal zadanie spravit dizajn pre tie tvoje stranky nasim grafikom, tak za tych 30k KC by si dostal taky dizajn ze by sa z toho vsetci 3x posrali :-)) a som si 100% isty ze by si bol spokojny aj ty, aj tvoja cielova skupina, ale aj vacsina ludi tu na ezone.. pretoze v tom je rozdiel medzi priemernych "ajgrafikom" co robi za par korun a medzi profikom co ke fakt dobry ale dasi za svoju pracu aj prislusne zaplatit ..

dalej otazka je co je vystup 'grafickeho navrhu' v tej firme .. moze to byt cisto PSD-cko .. moze to byt uz aj nastrihane validne HTML/CSS ... to zase trosku meni pohlad na to aka je cena (totiz ak ide o stranku ktora sa nasledne bude nahadzovat na nejaky redakcny system tak nastrihanie cisteho HTML/CSS sa moze brat ako sucast grafickeho navrhu - seriozne firmy to tak riesia pretoze pri realizacii do HTML/CSS casto mozu vybehnut problemy kde nejaky detail navrhnuty grafikom a odsuhlaseny klientom proste nieje mozne realizovat, napriklad koli cross-browser kompatibilite)
Ivo píše:O kterem navic vubec neni jiste, ze bude o hodne lepsi nez design za 5k nebo slusny template.
No to uz je ale potom nie chyba ceny - ale chyba firmy .. ak je to firma ktora ti nevie zabezpecit ze za tie peniaze dostnes nieco s cim budes navysost spokojny,
to uz je na uplne inu debatu ..
Ivo píše: A kazdy rok znovu aby byl podle poslednich trendu :)
Takto celkom to nieje, prave v tom je rozdiel (uz sa budem opakovat) medzi priemernym(==lacnym) a dobrym (==drahym) grafikom - ze ked je grafik dobry v svojom obore, vie navrhnut taky dizajn, ktory urcite za rok (ani za 2 ani za 3) moralne nezastara na tolko, aby bolo nevyhnutne nutne pre dalsie udrziane biznisu ho rusit.. kopa stranok ktore nasa firma robila trebars 5-6 rokov dozadu je stale online, a nikto nemoze povedat na ne ze "fuj, to vyzera amatersky" ...

Samozrjeme ked tie peniaze proste nemas, musis hladat lacnejsiu alternativu ale potom zakonite ratat aj s nizsou kvalitou...
Ivo píše:Pokud nabizis neco, co lide chteji, znaji te, vezmou si to v kazdem pripade, specialni design jejich rozhodnuti nijak neovlivni.
Pre takych ludi ale nepotrebujes mat stranku prakticky vobec :-) Takze si musis ujasnit priority pre koho vlastne ta stranka je, aky je jej ciel, ci ti ma priniest novych zakaznikov (ktori si z najvacsou pravedepodobnostou o tebe budu robit mienku prave podla stranky) - alebo aky je vlastne jej ciel... ak nikoho neovplyvni, potom vlastne jej vyznam je .. ??

Ja poviem za seba - ked hladam na nete nejaku sluzbu/tovar, a narazim na stranku ktora na mna posobi amatersky a lacno, tak ju rovno zavrem a dalej tu firmu/cloveka ani neriesim. Zastavam nazor ze ked niekto poskytuje nejaku sluzbu/tovar, a pouzi intenet na ziskanie zakaznikov, uroven jeho investicie do tejto reklamy je priamo umerna kvalite sluzby/tovaru ktory poskytuje ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dendy, když dáme všechno ostatní stranou, je tu základní otázka - přinese velká investice do nějakého superdesignu webu velkou firmou - kde se na tom přiživí kdekdo od šéfa až po vrátného (a kdy nakonec není vůbec jisté že to bude opravdu pěkné a bude se všem líbit) v něčem vyšší zisk, vyšší kvalitu tvoji činnosti, větší odezvu zájemců než decentní design se stejnými informacemi ? Odpověd je naprosto jasná - NE :)

Pokud se lidi zajímají o tvoji hudbu, budou se o ni zajímat uplně stejně jestli budeš mít design webu za 50 Kč nebo 50 000 ... Nemá to žádnou úměrnost s generováním zisku, počtem zájemců (levnější design méně zájemců, dražší více zájemců atd - na to lidi kašlou) - je to jen čistě akademická záležitost (samozřejmě ted nemám na mysli nějaké šíleně složité a mnohovrstevné portály atd.) Já ty peníze na to mám, ale 10000x raději si za ně koupím například nějaký krásný hudební nástroj ... kromě toho jsem se svými weby spokojen ... (BTW - ukaž mi aspon 1-2 designy webu tím tvým grafikem ...)

A s tou kvalitou a cenou to vůbec není jisté ... ty "award" weby co tady kdosi ukazoval stály jistě majlant, ale za ty bych nedal ani 5 Kč ... a lidé, které zajímají moje aktivity, by asi byli dost zděšeni, kdyby něco takového viděli v této spojitosti .. Pro mě je to subjektivně ve většině případů totálně odpudivý vzhled a deisgn ... Podobně jsko některá akademická "veledíla" moderní vážné hudby nebo moderního výtvarného umění ... akademici a "lidi z branže" si to navzájem chválí, ale pro většinu lidí jsou to samoúčelné mazanice nebo agresivní kakofonie :wink:

Ale - proč ne, pokud je to pro někoho důležité a už neví co by, může si pořídit zlatý klobouk, nebo si nechal udělat malý web za 100k ...no problem ..

bassline

Příspěvek od bassline »

Ivo píše:přinese velká investice do nějakého superdesignu webu velkou firmou - kde se na tom přiživí kdekdo od šéfa až po vrátného (a kdy nakonec není vůbec jisté že to bude opravdu pěkné a bude se všem líbit) v něčem vyšší zisk, vyšší kvalitu tvoji činnosti, větší odezvu zájemců než decentní design se stejnými informacemi ? Odpověd je naprosto jasná - NE :)
Boze co to mas za pohlad ? :) Vies si Ivo vobec predstavit, ako funguje firma ? Je logicke, ze peniaze ktore das firme za poskytnuty produkt/sluzbu sa rozdelia v ramci firmy do viacerych subjektov - recepcna, uctovnicka,programatori, sef, najom,sluzby, dane, zdravotne... Preco by sa mali ti ludia na tom prizivovat ?

Sa bojis neistoty ci sa ti to bude pacit ? Tak si pytaj od firmy nejake pociatocne navrhy/analyzy - ak su seriozni, poskytnu ti ich zdarma, ak sa budes javit ako seriozny klient.

Ty Ivo robis mastering ak sa nemylim...klienti si o tvojej cinnosti mozu mysliet presne to iste, co ty si myslis o profesionalych firmach ponukajucich webdesign. Preco by mal niekto dat tak obrovsku sumu (v jeho ociach moze byt obrovska) za mastering svojho albumu, ked dopredu nevie ci sa mu to bude pacit ? To si moze dat ten clovek radsej hudbu zmastrovat na kolene u znameho za zlomok ceny, nez u nejakeho Iva, ktory za to bude pytat majland :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ja je drobnost k tomu.. U nas bol vzdy graficky designer vzdy vyssie plate y, ako programator.. 10 eur/ hodinu to je pre firmu naklad 20 eur/ hod a aby daco zarobila musi mat aspon 30 eur/ hod.. Ja som zivnostnik a uctujem si 20 eur/ hod.. Co mi pripada v tejto brandzi tak akurat..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

bassline: ivo sa práve snaží povedat že tú recepčnú, sekretárku, šefa atd.. nepotrebuje, vlastne porebuje len toho programatora/dizajnera..
a tiež si myslím že keby mal v študiu všetky tieto spomínané osoby, tak náklady by išli hore, čiže aj cena služieb..

btw: najlepšie to imho vystihol brooklyn.. žeje to ako s hudbou.. niekto si na akciu zavolá hrat mladých DJs a niekto profi michala davida s kabátom a 4 kamionmy s výbavou.. každemu pasuje ine

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

a grafici zde co na to?

jackies

Příspěvek od jackies »

Já se za grafika tedy moc nepovažuji, ale něco slušnějšího bych zvládl (myslím)
Už už jsem chtěl nabídnout Ivovi pomocnou ruku, ale dostal jsem strach, protože zákazník se také musí umět vybrat, byť by to bylo zdarma nebo za pár šušnů :wink:

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

o tom to presne take je. ono nekdy uz samotne zadani dokaze dokonale potlacit vsechnu kreativitu...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale já jsem s dosavadními weby velmi spokojený, přesně splňují to co mají ... a ohlasy tam, kde je to pro mě důležité, jsou velmi dobré ... takže já o žádnou pomoc nežádám :wink: Jen jsem se ptal jestli jste náhodou neviděli nějaký pěkný web o hudebních nástrojích ...

jackies

Příspěvek od jackies »

Ivo píše:nějaký pěkný web o hudebních nástrojích ...
Viděli, neviděli, není to jedno :)
Co je pěkné ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

OK, tak zajímavý :wink: Ale nechávám to už na kreativních profesionálech ..
hombrefeo píše:o tom to presne take je. ono nekdy uz samotne zadani dokaze dokonale potlacit vsechnu kreativitu...
:mrgreen: :mrgreen: tak to se povedlo .. čili to co ten člověk potřebuje, je druhotné a vlastně obtěžuje ... hlavně ať se může designer svobodně vyřádit :)

Pytkin: já strašně nemám rád když si někdo účtuje nějaké hodinové sazby ... to už je přece každého věc jak je rychlý, pomalý, šikovný atd (a paradoxně ten nešikovnější, pomalejší by měl tím pádem dostat víc peněz). Já vždycky chci cenu za výsledek ... jak a jak rychle si s tím ten člověk poradí to už je jeho věc .. nemluvě o tom že při hodinových sazbách nikdo nemá moc motivaci s něčím pohnout s snažit se, spíš naopak :) Jestli designer vymyslí nějaký zajímavý nápad za 5 minut nebo za 10 hodin, to je jeho problém ... ale já mu jeho přemýšlení a tvůrčí boj nebudu platit :) Mě zajímá výsledek, jak k němu dojde závisí na jeho schopnostech ... Někdo zkušený a kreativní tu samou práci stihne za hodinu, někdo se s tím babrá 5 hodin a ten babral by na tom paradoxně měl vydělat 5x víc :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ivo: s tou hodinovou sazbou mas myslim dost omezeny pohled. Pri masteringu se da zpravidla v pohode odhadnout co bude ta prace obnaset a jak se dostat k vysledku. Ale treba u mixu uz daleko vic zalezi na materialu nebo treba na komunikaci s klientem. Ale rozhodne neni pravda, ze by me hodinova sazba nemotivovla k rychle praci- kdyz budu pomalej, taak budu pro lidi ve vysledku moc drahej a znovu ke mne nepujdou. Naopak kdyz budu rychle a dobre, tak si muzu zacit uctovat vyssi sazbu.

Odpovědět