Nové stránky

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Nové stránky

Příspěvek od Ivo »

V rámci celkové pěrestrojky ted postupně dělám nové stránky nebo předělávám staré ... Našel jsem skvělého grafika, těším se na další spolupráci s ním. Kdyby to někoho zajímalo, už hotové jsou www.hudebni-terapie.cz a v anglické verzi www.music-art-therapy.com Ted se dodělaly lehce atmosferické stránky www.savitayoga.com . Ještě pořád řeším audio přehrávač, je tam pořád ten yahoo přehrávač,ale rád bych tam dal nějaký nativní. Hned na to pak navážou www.lecive-nastroje.cz a pak kompletní redesign a upgrade www.velvetsound.net a www.studio.savita.cz :wink: Dnes kromě toho vyšlo nové CD:

Obrázek

vasek

Re: Nové stránky

Příspěvek od vasek »

"staré" weby velvet a savita na mě působí asi o 2 ligy lépe a profesionálněji. Nelíbí se mi fonty, to přeblikávání barev je úplně špatně, celkový dojem = nic moc.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

na me to pusobi stejne jako na Vaska

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mně se to líbí moc a stejně i cílovým skupinám u nás i v zahraničí (podle mnoha dosavadních feedbacků) - a o to myslím jde ... Mně se zase moc nelíbí takové ty běžné nudné "moderní" pravoúhlé stránky (jako ve Wordu), které vypadají všechny skoro stejně a kterých je většina :wink: Jinak myslím že "úplně špatně" tam není nic (nebo podle jakých parametrů nebo kodexů ? ), je to "úplně dobře" jen se to subjektivně nemusí někomu líbít, což je v pohodě a normální ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

a ty tvoje stare stranky jsou ted teda uplne spatne? nebo jsou oba ty styly uplne dobre? :) Je fajn, ze se ti to libi, ale je celkem zbytecne k tomu prekecavat lidi, co ti davaj feedback;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já k tomu nikoho nepřekecávám , pro mě je feedback zajímavý a důležitý ... jde jen o poměr, když se to bude 98% lidí nelíbit, bude to k zamyšlení, když to bude naopak, tak to asi splnilo účel ... (vždycky je 100+ 1 možných řešení a žádné se nebude líbit všem ) Staré stránky nebyly nahrazeny , ty pořád normálně nezávisle běží a jsou úplně v pohodě .. toto je něco jiného - to jsou úplně nové stránky ... Ty stávající jsou fajn, ale jsou už tak 10 let staré (savita.cz), a struktura i obsah (nemluvě o předpotopní html struktuře, žádný admin atd.) jsou už trošku neaktuální .. takže i ty bude třeba časem aktualizovat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

mne sa ten design tiez moc nepaci .. pri savitajoga mi vadi , ze je tam vzdy velky obrazok a k informaciam musis skrolovat dolu ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin, ale to je celkem běžné a normální ... mrkni namátkou na http://www.apple.com/mac/ (a na jakékoliv menu = velký obrázek a pro jakékoliv informace musíš scrollovat vždycky dolů) http://www.novinky.cz atd :)

Ale v pohodě, já nic neobhajuju a respektuju vaše dojmy :wink:

matucha

Příspěvek od matucha »

Tak je to takovej slusnej navrat k pocatkum webu s novymi moznostmi vetsich obrazku ;). Dulezity je jestli si tam cilovka najde svoje informace.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ano, nezastírám, že se mi líbí "old school" webdesign :) A ty moderní styly méně ... Ano - jde o cílovku ... a povahu stránek ... Savita yoga jsou podstatou stránky atmosferické , designové, kde samotné informace jsou doplnující ... Je jasné že u prodejních webů jako velvetsound nebo léčivé nástroje apod. je primární snadno a rychle dostupný obsah a info :) a tomu se to zase přizpůsobí

Shodou okolností zrovna před minutou jsem dostal mail (od cílovky :) ze Svycarska:
"Wow I truly love your new website: the colors, photos and descriptions are just shiny"

Je to sranda ... ale jak říkala už Božena Němcová - "není na světě člověk ten aby se zavděčil lidem všem" :)

vasek

Příspěvek od vasek »

To nemá smysl dál komentovat, jen bych podotkl, že by to šlo udělat tak, aby to bylo designové a éterické a přitom se to líbilo standardnímu audiozoňákovi (což je člověk řekněme slušně webgramotný). Tohle to není.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

mne sa tie nove tiez nepaci.. hlavne VelvetSound ale aj Savita vyzeraju sucasne, ale ak ich zmenis na ten styl ako tie ostatne bude to jednoznacne krok s5 a hlavne naozaj objektivne to vyzera menej profesionalne .. ako profik z branze musim povedat ze taketo weby sa robili 10-12 rokov dozadu.. ale tak ak tvrdis ze cielovej skupine sa to paci .. nuz .. proti gustu ziadny disputat :)

aj ked, na to sa da aj povedat ze cielovej skupine sa pacia aj relacie Farma a Hotel Paradise :-) Musis trosku ludia aj vychovavat k estetickemu citeniu, ludia su vo vseobecnosti konzumne hovada bez stipky vkusu :-)))))) no ale kadopadne kedze uz to mas hotove asi na tom aj tak nic menit nebudes takze nase kritiky su viac menej zbytocne uz :)

ono sa da robit dizajn tak, ze v ramci kontextu stranky posobi presne tak ako ma, a zaroven vyzera sucasne a hlavne profi
napriklad :

Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dendy: a to je přesně ten běžný styl co se mně osobně strašně nelíbí ... informačně přeplácané, neosobní, pravoúhlé, tabulkovité, malé, "wordovské", obyčejně schematické, tuctové, bez atmosfery (můj subjektivní dojem) - prodej počítačů, welness, filmy, svaz kaktusářů, to samé ... template free nebo za 2,50 USD ... Mně upřímně řečeno moc nezajímá co je "in" , ale co je pěkné a co se mi líbí. A možná právě proto, že webů v tom stylu, co jsi ukázal je dnes vysázených sto milionů (všechny podobné), tak něco jiného je možná vítané ... A 10-12 roků nazad ? :) "In" mánie jde celkem mimo mě ... Beatles se hráli před 50 lety, Mozart před 250 lety ... a máloco je z dnešní tvorby lepšího :) Jiné argumenty jsou pro mě zajímavé a podnětné, ale že něco se tak dělalo před pár lety a dnes ne - to je pro mě naprosto irelevantní.

Ale opravdu nemám potřebu tady něco obhajovat ... dal jsem to jsem jen pro zajímavost, kdyby někoho zajímala ta tematika ...

Vasku: to chce klid a rozlišovat mezi subjektivním dojmem a objektivní realitou :wink:
Naposledy upravil(a) Ivo dne 28 čer 2012 13:19, celkem upraveno 1 x.

tony9

Příspěvek od tony9 »

No mně se v zásadě ty nové Ivovy stránky líbí. Je to zase něco jiného než obvyklá produkce.
Mimochodem chci si dát dohromady můj web a hledám nějakého desingera. Kdyby jste o někom věděli, tak pástněte link ať se můžu mrknout na jeho práce.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Vasek ? Ten všechno přesně ví ...co je dobře a co je špatně :wink: takže udělat objektivně dokonalý web by neměl být problém :)

Dendy : ted na to koukám ještě jednou, nemůžu si pomoct , to mi osobně připadá strašně nevkusné, neosobní, robotické, bez nápadu a originality, jak leták z kauflandu ... můžeš to použít na jogu i prodej chleba, počítačů nebo dámských vložek ... jako od někoho, kdo těchto templatů denně chrlí 300 ... modré obláčky, pár linek, drobné texty kam se podíváš ... jako pop music v rádiu, k tomu bych lidi vychovával dost nerad ... to snad i free templaty v iwebu jsou zajímavější ... Ale opět : jen můj dojem, nic víc

Odpovědět