Platíte pokuty?

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
PELF
Profesionál

Re: Platíte pokuty?

Příspěvek od PELF »

Neplatil jsem na místě, dostal jsem složenku. Jsa si vědom přestupku, nechtěl jsem riskovat ještě vyšší pokutu ve správním řízení.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Informoval jsem se o tom právě u odborníků

1) Při bliknutí radarem není možné někomu strhnout body protože není znám řidič. Provozovateli vozidla je zaslán dopis aby se k tomu vyjádřil a sdělil kdo byl řidič anebo rovnou může zaplatit výpalné 1000Kč a vše je vyřešeno. Když to provozovatel neudělá pokračuje to úředně dál až donekonečna

2) Ano, policisté neudělují body a můžou jenom kecat, že dnes to bude bez bodů. Základem je neplatit na místě. Já už 3 roky spokojeně funguju u http://www.nechcipokutu.cz a těch asi 5 liebesbriefů z obecního úřadu v Kotěhůlkách a spol. co mi ta tu dobu došlo, že jsem ve 22,00 jel 62 km/h spolehlivě zpacifikovali. Podobně to funguje i u předání věci do správního řízení ...

Čili nikdo nemůže přijít o body tím že ho někde změřil radar, to nejde ... Může ale přijít o body při zaplacení na místě i když mu policista tvrdí že to dnes je bez bodů (a body mu strhne úřad)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Takže jinými slovy - zase jde jenom o prachy ! "aby mohli udělit blokovou pokut hned na místě" atd. Prostě zaplatíš a všechno je najednou ok ... prodávání odpustků ... Kdyby například jen strhávali body apod., tím by se ukázalo, že jim skutečně jde o něco jiného než o prachy (bohužel nejde)

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 »

Kdyby něco, zabývám se příležitostně zastupováním u správních řízení, zejména se specializuju na smétání ze stolu totálně bagatelních pokut s úřední motivací "vybrat prachy za každou cenu". Klidně se mi ozvěte, pro komunitu audiozone nemám problém s čímkoliv v tomto oboru bezplatně poradit..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

tak namatkou, prijde pokuta ze stacionarniho radaru z francie. ma cenu se tim vubec zabyvat, nebo si vymyslet nejakeho ridice a poslat jim to nazpet?

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 »

Do CZ nejspíš nic nepřijde.. přeshraniční vymáhání přestupků zatím moc nefunguje. Teoreticky by mohl nastat problém, pokud se s tou samou SPZ/RZ objevíš ve Francii někdy v budoucnu. (teoreticky říkám proto, že zatím se takový problém, co si pamatuju ze svého okolí, vyskytl akorát v Německu)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mně jednou přišel pozdrav z Německa (Bad Schandau) s žádostí o 40 EUR, že jsem na 30 km/h jel 42 km/h (na místě kde taková rychlost nedávala smysl). Tak jsem jim to raději poslal (mohl jsem sice argumentovat že mi to poslali v cizí řeči atd.). A za cca rok, jsem na stejném místě zase trošku zapomněl, blýsklo mě to ,ale už mi nic nepřišlo

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 »

Čistě pro informaci, promlčecí lhůta v Německu pro dopravní přestupky je 6 měsíců..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

znas ivo nejake misto, kde se da jet vic jak tricet, presto je tam rychlost na tricet snizena a dava to podle tebe smysl? :-D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hele, bavím se o konkrétním místě kde jezdím často ... vede to podél Labe ... pořád stejně a najednou je tam 30 a o 2 km dál zase 50 ... parametry stejné :wink: Tam mi to opravdu smysl nedává ... a člověk si toho většinou ani moc nevšímne ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

dj-bobr2 píše:Do CZ nejspíš nic nepřijde.. přeshraniční vymáhání přestupků zatím moc nefunguje. Teoreticky by mohl nastat problém, pokud se s tou samou SPZ/RZ objevíš ve Francii někdy v budoucnu. (teoreticky říkám proto, že zatím se takový problém, co si pamatuju ze svého okolí, vyskytl akorát v Německu)
mne prislo, tedy ne do cr ale do spain, mj. jsem tam jel 99 kde bylo 90 a bylo tu uz v zari, pokuta dosla ted v dubnu...

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 »

Dobrý vědět, díky za info. Do CZ to reálně chodí asi fakt jen z Německa..

(jinak konkrétní zapeklité případy doporučuji konzultovat na http://30kmh.cz/ , diskuzní fórum ohejbačů dopravněsprávního systému - hooodně mě toho naučili :) )

peteness

Příspěvek od peteness »

ja byl nedavno v Budapesti, jsou tam jinak znacene placene parkoviste nez v Cesku, je tam jenom klasicke P bez hodin. Za steracem byla slozenka v igelitovem pytliku. Ptal jsem se tedy u nas jednoho Madara, co s tim a on se smal, at se na to vyseru, ze ani tam to nikdo neplati.

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 »

Když už zmiňuješ Budapešť, tak odtažení auta zaparkovaného v nesouladu s předpisy může dopadnout dost bizarně, neboť každá "čtvrť" má vlastní systém odtahů a navzájem o sobě nevědí.. odkaz zde a nalezení původně domnělého ukradeného auta zde - síla, kam se hrabe Praha a predátorské odtahovky v Holešovicích :roll:

Odpovědět