Presonus Studio One 3

Trackery, Reason, FL Studio...
Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od m4x »

Jsou nějaké zkušenosti se stabilitou verze 3 a přechodem na Win 10?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

Stan píše:) nepodporuje multi instrumenty (ty jsou jen v Pro ale to chapu)
hm pockat.. ja som to pochopil tak ze v artist nie su len bundlovane tie hotove multi instrumenty, ale vyrabat si vlastne by malo ist nie ?!

to je trochu matuce, skoda ze to demo nejde prepnut do rezimu ze tam pojdu LEN veci z Artist verzie, alebo to nejak ide ??

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

ale to ze podporu vst/au treba do artist verzie dokupit to je vazne velka blamaz, to nemyslia vazne... tak to nie, definitivne mazem demo :-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

Tak som nakoniec predsa len neodolal a kupil - ale Professional verziu :)

Totiz maju jednu super akciu - pri "prechode" z ineho DAW davaju zlavu - funguje to super, staci nejak dolozit ze mate iny DAW kupeny ... vymenil som si 2 maily s ich customer care, nakoniec im stacilo poslat screenshot z appstoru ze mam zakupeny Logic - nasledne mi poslali zlavovy kod s ktorym ma Proffestional verzia vysla len 289 EUR :) no nekup to :)

vinojan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2015 10:43

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od vinojan »

2Dendy; jelikoz jsem premyslel o koupi Logicu, zaujalo mne, ze jsi presel. mohu vedet, jestli by si uprednostnil Studio One pred Logicem, kdyby si nemel zadne DAW. predpokladam, ze zrejme budes pouzivat oboji.. diky moc, Jan

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

vinojan: no po skusenostiach s logicom (najma bugy, poslabsia editacia audia) urcite uprednostnil .. jedina vec ktora mi z Logicu bude chybat je Alchemy ale co uz

pre mna zasadne lepsim sposobom vyriesena praca s automatizaciami a mapovanim hw kontroleru .. layered instruments a layered FX v Studio One (pozor, je to len v Proffesional verzii) je naprosty mazes (modular moses routovat instrumenty a efekty a mapovat si ovladacie prvyk takz e 1 knobom ovladas viacero veci naraz, dokonca podla roznych mapovacich kriviek)

atd atd .. pride mi ze po vsetkych strankach je Studio One riadny kus vpredu pred Logicom

ale pozor - opakujem to plati len pre Proffesional versiu.. ta Artist tam by som radsej ostal pri Logicu, bohuzial je az moc okresana ..

vinojan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2015 10:43

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od vinojan »

2dendy: diky moc za reakci. ja osobne bych alchemy ozelil, ale co by mi zrejme ve Studio one chybelo, je plnohodnotny sampler / tusim, ze Presence XT je jen sample player a nejde do nej nic importovat... no, mam o cem premyslet pred koupi:)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

ale ved tam je plnohodnotny sampler .. "Sample One" ... layery, zony, kazdy layer ma vlastny filter, filter/amp obalku a lfo .. slusny sampler, samozrejme nieje to Kontakt, zavisi od toho ako komplexne sample patche potrebujes vytvarat .. Na druhej strane v kombinacii s "Layered instrumentom" do ktoreho si mozes natiahnut X instancii "Sample One", poroutovat ich, podoplnat efekty a potom si nastavit 8 knobov, 8 tlacitko a 2 X-Y kontrolery na uvladanie lubovonych parametrov (tak ze naprikald 1 knobom ovladas filter cutoff na vsetkych sampleroch) - neviem si vobec predstavit nejake limity, ziadne to nema :) Moznosti su nekonecne :-)
Tak isto tam je velmi slusny drum sampler "Impakt" (to je nieco co napriklad v Logic-u nieje vobec)

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od delay »

Mám rád SO2, trojka mi vůbec nesedla z pohledu GUI, nelíbí se mi to. Podle mě to fakt vypadá o dost hůř, nemyslíte?

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od Kermitak »

Dendy: i poslední verze Logicu je tak zabugovaná?

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od Stan »

Ja by jsem to tak cerne nevidel s LPX. Jeste poznamka k bicimu modulu, Ultrabeat je v LP jiz od v7 ten umi i samply, je jen trochu komplikovany a vypada jinak nez je soucasny standart s pady ala maschine. Jako standartni vybava LP je vyborny.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od dendy »

ultrabeat je podla mna extremne neprehladny (aj ked co sa tyka samotnej syntezy bicich je super, to je fakt) a veci ako layerovanie samplov tusim neumoznuje uz vobec.. hlavne som stara skola, na bicie proste chcem mat klasicky akai-mpc padovy system..

ja som inak zo dna na den nadsenejsi zo studio one... po rokoch som konecne nasiel svj "daw snov" ... uplne vsetko co mi kedy vadilo v nejakom daw je tam dotiahnute k dokonalosti... najlepsie investovanych 300 eur v mojom zivote co sa tyka muziky :-)

a tiez bundlovane pluginy po detaionom skusani - velke prekvapenia.. fakt parada, ako chorus, phaser, flanger, tak delaye, EQ a cisty luxus je reverb, pre mna jeden z uplne top reverb pluginov vobec

markuc

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od markuc »

Je to opravdu legrační .. přes veškeré moje kecy z předchozí strany jsem dneska koupil upgrade na SO3. Ještě jsem dělal ve dvojce, teď mám cosi odevzdat a najednou se mi nějak chtělo .. tak zase se část konta přesunula za moře - kdy tohle skončí ?!?

Dělám i v Reaperu, na jehož funkcionalitu a nápaditost nenechám dopustit, ale pokud jde o tvorbu, tak v SO je mi nějak pohodlněji a jsem nějak rychleji u cíle.

TO jsem ale vůl, co ? :D

big lebowski
Příspěvky: 20
Registrován: 18 srp 2008 09:55

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od big lebowski »

dendy: resim taky switch na jiny DAW (delam v logicu od verze 3, miluju ten sw, ale je na nej cim dal mensi spolehnuti vinou takovych nahodnych bugu) – doporuc nejaky zdroj na tutorialy pro prechod na SO3 – diky.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Presonus Studio One 3

Příspěvek od m4x »

Lebowski, solidní základ tutorialů najdeš na YT channelu Studio One Expert https://www.youtube.com/channel/UCK0pIT ... 6ttyaXUXA/ Ale určitě toho najdeš na YT víc.

Odpovědět