Gitarova metalova stena!

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Fillippos

Re: Gitarova metalova stena!

Příspěvek od Fillippos » 29 bře 2013 10:39

ci kkt blueevil už stačilo si myslím
:shock:

vasek

Příspěvek od vasek » 29 bře 2013 10:52

Tak ta ukázka Pantery je podle mě o dost víc mimo než Amorphovy nahrávky.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 29 bře 2013 10:56

...taky je to za A: jedna z průkopnických kapel tohoto zvuku
B: no comment

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 bře 2013 11:06

me se ta Pantera hodne libi, vubec bych si netroufnul se s tim srovnavat:)

Kazdopadne je videt, ze to je jako obvykle o individualni chuti/vkusu. A pak proste zanr a zvukova estetika se s dobou nejak vyviji. Dnesni metal a jeho odnoze casto nemivaji s prirozenym zvukem uz nic moc spolecneho, takze pak tezko hodnotit jestli neco hraje dobre nebo spatne:) Tam uz to zhodnoti spis jen koncovi posluchaci.

Nicmene puvodni tema nebylo o tom, jestli dnesni metal resp. nahravka v uvodnim prispevku zni dobre nebo spatne, ale jak dosahnout podobne kytarove steny...

maredis

Příspěvek od maredis » 29 bře 2013 11:09

Je to o chuti a myšlení, mě se třeba ta Pantera taky nezdá jak Vaškovi, takhle bych si kytarovou stěnu teda nepředstavoval :-)

vasek

Příspěvek od vasek » 29 bře 2013 11:32

Dík za podporu :-), já tu Panteru nechci kritizovat, ale spíš mi jde o pojem "kytarová/metalová stěna". Já si pod tím představuju spíš něco jako tohle Až si tohle vyjasníme, tak se můžeme posunout dále :-)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 29 bře 2013 12:18

No ono je otázka, jestli samotná "kytarová stěna" je přirozenost. ..a samozřejmě - kdo si pod tím co představuje... Mě se líbí především kompaktní celek roztažený příjemně do sterea tak, aby boky nezabíjely to, co se děje uprostřed. (většinou fundament skladby - tedy rytmiku) Vše musí mít jednu tvář celku. Pojem stěna mi musí navodit všechny nástroje (samotná hudba), né jenom kytary. Na druhou stranu, kejtry jsou základ této hudby a musí hrát prim!! Tak. Teoreticky bych věděl co chcu..:D

asphyx

Příspěvek od asphyx » 29 bře 2013 12:58

presne ako píše amoprh, ja som nechcel vediet, ktorá kapela ma akú gitarovú stenu, pretože ukážky ako pantera beriem ja ako niečo fakt super čo tu bolo a nikto sa k tomu nikdy nepribliži....mne skor ide o tu novodobu gitarovu stenu....dalšia ukážka podobna ako ta prva, charakteristikou zvuku odlišná, ale je tam opat ta sila tych gitar, ktorú neviem či tu niekto vie docielit....:D...samozrejme vela robí basa to beriem

vasek

Příspěvek od vasek » 29 bře 2013 14:06

asphyx: já tam nic zvláštního v kytarách neslyším. Spíš jde o to, že ten zvuk jako celek je hutnej a valí se jak voda. A takovej doma nikdy neuděláš. Mimochodem je to potom taky dost o bicích - jak to udělat, aby se dala nahrávka pořádně natlačit, což pak má za následek mimo jiné, že kytary zní mocně.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 29 bře 2013 14:57

hádám snad jen, že tam je zbustrovaná basa ne?

humusgen

Příspěvek od humusgen » 29 bře 2013 15:32

asphyx: ..k puvodnimu tematu

Zkusenosti nemam,abych zasvecene radil.Tema to je ale zajimave. Jak tady psal rastis '' vrstvit je cesta" tak na YT jsou videa podle kterych se da experimentovat.No,podobne veci jsi uz urcite zkousel.
..snad nejsem zas mimo mísu. :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 29 bře 2013 17:15

vasek píše:asphyx: já tam nic zvláštního v kytarách neslyším. Spíš jde o to, že ten zvuk jako celek je hutnej a valí se jak voda. A takovej doma nikdy neuděláš. Mimochodem je to potom taky dost o bicích - jak to udělat, aby se dala nahrávka pořádně natlačit, což pak má za následek mimo jiné, že kytary zní mocně.
bicie su podla mna uplne najdolezitejsie. pokial hovadsky dobre slapu a pokial su hovadsky dobre namixovane, tak zvysok je uz pomaly uplne jedno :) jasne ze trochu prehanam, ale vramci celku sa slabsie gitary daju prepacit a mnohe slavne kapely ich na niektorych albumoch aj slabsie mali, bicie ale musia byt perfektne vzdy, inak to nebude mat gule a drzat pokope...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 bře 2013 17:36

asphyx píše:ci kkt blueevil už stačilo si myslím, tvoje basnicke prejavy patria na hviezdoslavov kubín...
asi mas problem s niecim inym ako s nieakym mixom a gitarou, ak vobec vies co to znamena, tak sry ze som sa nevmestil do vasej plodnej inspirativnej debaty :wink:

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 bře 2013 17:43

rastis píše:bicie su podla mna uplne najdolezitejsie. pokial hovadsky dobre slapu a pokial su hovadsky dobre namixovane, tak zvysok je uz pomaly uplne jedno :) jasne ze trochu prehanam, ale vramci celku sa slabsie gitary daju prepacit a mnohe slavne kapely ich na niektorych albumoch aj slabsie mali, bicie ale musia byt perfektne vzdy, inak to nebude mat gule a drzat pokope...
to nieje problem bicich, ale clenov ktori drzia ako celok po kope, kde neexistuje pojem trapne neopodstatnene ego na nespravnom mieste, ale cisto iba zapalena vasen pre hudbu, potom prichadza na rad niekto kto tomu vstepi nieaky zvukovy rozmer ktory tu smecku niekde posunie. no daj niekych drummerov :D

Odpovědět