Inbox vs. outboard mixing

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering

<t>Na čem mícháte?</t>

Přímo v kompu.
19
59%
Digitální pult.
4
13%
Analogovej pultík.
3
9%
Studiová konzole (analog).
6
19%

Celkem hlasů: 32

kexik

Příspěvek od kexik » 09 srp 2004 17:52

az mu daj dohromady? dal si stavat daky lampajz? bol tu taky sum ale neviem kto ho robil a kedy...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 srp 2004 23:51

hmm .. dajak mi tam chybaju rozne dalsie varianty v tejto ankete

tomasEXetien

Příspěvek od tomasEXetien » 09 srp 2004 23:59

to ani ne,
cekam az mi prijdou fadery k mixaku a necham je vymenit. ten mixak je oldskulova 30kilova velika vec, ktera mi zaplacne vsechno zbejvajici volny misto. jmenuje se trident VFM
no ale mam ho vlaste jen proto, ze na nem michal slavnej jamajskej pan, Lee "Scratch" Perry a ja chci aby mi zavideli mistni dubovy privrzenci. :wink:
jinak me vubec nezajima

kexik

Příspěvek od kexik » 10 srp 2004 09:46

:)
takze zbieras zo smetiska teily na porsche targa model '70 :)
vela zdaru zelam :)

syncro

Příspěvek od syncro » 10 srp 2004 13:12

Sakra prace, zavada je asi zavaznejsi, nez to vypadalo. Kurna, proc zrovna ja musim mit uchylku na analogovy pulty 8-) Kdybych tak delal trance nebo tak neco...

Etien: Se vi, ze ti ho zavidim 8-) Nebyly k nemu i ty epesni Scratchovo trenyrky?

pm

Příspěvek od pm » 10 srp 2004 13:23

tomas: chce to prikoupit epesni 201, nahodit epesni chemlonovy zjev v cernem odstinu pod epesni velkej bag s ksiltem, odhalit epesni kerku a nakonec se epesne zblaznit. Tim dosahnes toho, ze ti budeme zavidet uplne nejvic. A budes epesni.

syncro: me se zase uz mesic postupne hrouti pocitac (samozrejme ted, ve chvili kdy se to nejvic hodi), takze ani s trancem bys nebyl urcite zachranenej..

syncro

Příspěvek od syncro » 11 srp 2004 08:58

pm: No to je vzdycky tak - statisticka pravdepodobnost fatalni chyby na zarizeni roste spolu s mirou nenahraditelnosti tohoto zarizeni ve studiu 8-) Jestli Jarda dneska nezprovozni konzoli, tak jsem se rozhod, ze si pucim kacky a koupim si nejakej novej, abych mel aspon na nejakou dobu klid (zaruka, servis, dostupnost dilu, atd.). Sakra prace, to bude zena nadsena...

syncro

Příspěvek od syncro » 12 srp 2004 08:42

TramtaDaDaaaa - mocný Jarda poladil automatizační board a pult funguje 8-) Říkal mi teda, a? se radši nedívám jak opravuje a trefně to přirovnal k opravě legendární vojenské kárky V3S, ale hlavní je, že to zdárně ošéfnul.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 zář 2006 17:09

A jak resite nutnost spousta i/o na zvukovce? Mate jich vic?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 25 zář 2006 17:23

mam hardveru plnej patchbay (za 1600,-) a na zvukovce jenom stereo IO + SPDIF, resil sem to driv levnym submixem pred kterej jsem vlozil patchbay (aby submix nekurvil kvalitu nahravanyho signalu), takze z patchbaye se samplovalo co bylo potreba a pres submix se skladalo, pak sem dospel k tomu ze vlastne submix nepotrebuju, protoze stejne pracuju vzdycky jenom s jednim zvukem a skladam tak ze pridavam postupne nastroje a efekty a samply a blablabla a rovnou to nahravam do midi i audia zaroven pricemz midi stopu hned zalohuju v cubasi do track archivu a z aranze hned mazu, takze pak nasleduje chvile premysleni, poslouchani a tvoreni v palici a pak zas hup vybirat, vymejslet a nahravat dalsi nastroj 8) takhle mi to vyhovuje a k tomu sem casem dospel, ma to vyhodu megajednoduchyho setupu studia a omezuje se tim nimrani ve skladbe vedouci akorat k tomu ze skladbu takhle clovek nikdy nedokonci, nicmene kdyz zmenim v prubehu nazor nebo potrebuju neco dohrat nebo upravit, vymazu audio a nalouduju z archivu midistopu a jedu to znova a lip 8) prace je to takhle cista a jde viditelne kupredu, nuti me peclive premyslet co chci a proc to delam abych nezasvinil skladbu bordelem ve kterym se za mesic uz nikdo nevyzna ani ja ne, tak to lepim pomalu a jiste z kousku ktery hned rovnam a striham a cistim i spektralne abych mel jasno kde mam diry atd.
jinymi slovy uz nepotrebuju vicestopou zvukarnu takze to neresim 8)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 zář 2006 17:25

Neural: pekny, inspirativni. Diky.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 25 zář 2006 17:27

ted uz resim akorat to ze si casem poridim nejakou vyssi tridu 1x stereo IO zvukovky (lavry ?) a asi budu spokojenej

co by se mi jeste libilo by byla karta s tak 16-24 ADAT z compu ven a hup s tim do nakyho externiho sumaboxu a zpatky nahravat hardwerem secteny stereo, ale to uz by chtelo zarizeni pomerne na vysoky urovni hlavne ty financni, takze to asi nebudu radsi resit, pripadne hardwerovou sumaci muzu provest nekde v zaplacenym studiu z predmichanych group, ale myslim ze se bez toho aspon zatim obejdu, delam muziku tezce undergroundovou a vlozeny finance za ten maly krucek navic zatim jeste nestoji, myslim
howgh 8)

Marihai

Příspěvek od Marihai » 26 zář 2006 15:04

A co rikaji na summing zastanci analog mixu ? .. prece jen ty krabicky vyjdou podobne jako dobre mixaky/// asi :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 zář 2006 15:11

Me zase zajima, jestli vam pride lepsi michat komplet ITB, nebo nakonec finalni summing provest na analogovym, klidne LEVNYM mixu.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 26 zář 2006 15:20

A co rikaji na summing zastanci analog mixu ? .. prece jen ty krabicky vyjdou podobne jako dobre mixaky/// asi
to neni pravda-folcrom stoji kolem 700,- lepsi audient sumo nebo dangerous buss LT taky okolo 1600,- nejdrazsi je chandler to je okolo 4000,-
ale treba slusnej 16 stopej desk stoji okolo 8000,- z druhy ruky
videl jsem ted treba 16ti savlovej trident za 3500,- stale mluvim o dolarech, ale do toho nevlezes a za dopravu z US vysolis treba 20 000,kc--pokud to vazi 90 a vic kilo..navic pokud si budu kupovat mix budu chtit aby mel dobry preampy a EQ coz trochu smeruje volbu...takze amek , ssl ,neve, trident , audient ..a spousta dalsich typu neotek.....mozna ty velky TLA ale ty jsme neslysel tak nemuzu soudit
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět