Loudness War na vrcholu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
vasek

Re: Loudness War na vrcholu?

Příspěvek od vasek » 14 led 2010 13:31

vras: nechce se mi tady teď filozofovat, shrnul bych to tak, že to úzce souvisí s konzumním způsobem přijímání kultury a to bychom zase zabředli a nic nevyřešili.
Ecson: nemusíš reagovat na Ivův příspěvek, myslíme si svoje... 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 led 2010 13:37

vasek píše: Ecson: nemusíš reagovat na Ivův příspěvek, myslíme si svoje... 8)
Ty si onikáš ? 8)

vasek

Příspěvek od vasek » 14 led 2010 13:40

Ivo, ber to chlapsky, ale prostě jsem dospěl k názoru, že tvoje hláška nepůsobí trapně jen na mě.
Jinak onikání je něco jiného. To je třeba když řeknu "Tak Ivo, tak co teď zrovna masterujou...?"

Fractal

Příspěvek od Fractal » 14 led 2010 13:41

souhlas s Ivem: hudbu to ničí

delay

Příspěvek od delay » 14 led 2010 13:43

Tak já nevim, mě na tom nic trapného nepřijde, mám pocit, že Ivo to nemyslel osobně, ani jako technickou narážku, ale jeho poznámka se prostě týkala faktu, že v tomhle případě se není čím "chlubit" - aniž by se Ecson chlubil... Zbytečnej flame.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 led 2010 13:47

vasek píše:Ivo, ber to chlapsky, ale prostě jsem dospěl k názoru, že tvoje hláška nepůsobí trapně jen na mě.
"
Takže až někdo bude chtít vědět svůj názor, tak se tě zeptá, ano ? :wink: Jak skromné ...

Ano, není žádná sranda vařit jídlo 3 hodiny, připálit ho a dopadnout tak, že se to dá ještě trochu jíst. Většinou by to bylo nepoživatelné. Ale otázka jaké má takové speciální úsilí a umění (obecně) smysl ? Jestli není přirozenější vařit jen tak moc, kolik suroviny přirozeně snesou .... Mrkni znovu na to video co jsem posílal.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 14 led 2010 13:50

hodne velka hlasitost okolo -6db se dela
a')paralelni kompresi
b)prebuzenim prevodniku --vetsinou tech co maji nejakou limitaci ala softlimit nebo emulaci pasu atd
c) vyjetim na pas a jeho saturaci a kompresi
d)psychoakustickym zkreslenim pro ucho nejvyraznejsich frekvencnich casti ala Inflator

zas tak velka kouzla to fakt nejsou- technicky
jinak je to vzdycky jen kvuli radiim a hluchym posluchacum...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 led 2010 13:55

bassline píše:co je na tom udivujuce...ved ludia potrebuju pri nakupu v hypermarkete slyset prave ten CLAP a HH...koho predsa zaujima zvuk zbytku skladby :D ...hlavne ze se da kyvat hlavou do rytmu ne ? :D ...lide jsou nenarocni, trh se im prisposobuje....
To je právě ten omyl ... Při šílených stlačeních to DUC DUC a CLAP je v rámci hudby slyšet méně ne více ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 led 2010 13:56

ivo tak to ale neni.. zjednodusujes to a delas z toho absurditu

reknu ti to asi takhle: dostanes nabidku na zakazku za hodne hodne moc penez a budes to muset namackat co to pujde - pozadavek bude rms -5dB s tim, ze ale zaroven zvuk musi byt co nejlepsi, jak to jen pri takovy urovni napraseni jde:
a) odreknes to a prijdes o zakazku co te na rok zajisti?
b) pujdes do toho a budes kaslat na vysledek, protoze proste namackanim se ta hudba stejne zdegraduje?
c) budes se snazit, aby to "hralo" a pritom aby to bylo namackany jak chtel zakaznik (i kdyz z toho budes mit tik v oku a nervy na pochodu)?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 led 2010 14:00

biscuit píše:ivo tak to ale neni.. zjednodusujes to a delas z toho absurditu

reknu ti to asi takhle: dostanes nabidku na zakazku za hodne hodne moc penez a budes to muset namackat co to pujde - pozadavek bude rms -5dB s tim, ze ale zaroven zvuk musi byt co nejlepsi to pri takovy urovni napraseni jde:
a) odreknes to a prijdes o zakazku co te na rok zajisti?
b) pujdes do toho a budes kaslat na vysledek, protoze proste namackanim se ta hudba stejne zdegraduje?
c) budes snazit, aby to "hralo" a pritom aby bylo namackany jak chtel zakaznik (i kdyz z toho budes mit tik v oku a nervy na pochodu)?
Samozřejmě že c) a současně nevyhnutelně b) Ale ted se bavíme o něčem jiném - proč to tak vlastně je, proč hudební produkce dospěla do tohoto absurdního začarovaného kruhu a jak z něho ven. Snažit se o to, aby i s tím nožem na krku to znělo ještě jakž takž OK je z nouze ctnost ... Ale není to už pravidlo ani nutnost. Jsou kapely, které jsou si tohoto vědomi a samy vysloveně chtějí, aby se to zbytečně netlačilo ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 14 led 2010 14:03, celkem upraveno 1 x.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 14 led 2010 14:02

No ono mezi nami ...
samozrejme ze to kazdy udela ikdyz mastering ktery by te zajistil na rok je mozny pouze pokud budes albansky masteringovy inzenyr a budes masterovat viteze nemeckeho popidol...a zajisti te to mozna na rok v albanii

kazdy kdo dela masterig by to mel hlavne tomu zakaznikovi vymluvit...to ej jeho svate poslani...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 led 2010 14:05

covece, to ale asi jentak nikdo nevyresi. osveta totiz musi dopadat na urodnou pudu a navic na druhy strane vahy nesmi bejt to zatracene velky mnozstvi "referenci", ktery takhle zpraseny dneska vychazi.
asi s tim budou muset zacit lidi, kteri uz se nemusi obavat o svoji prodejnost, ale odvaznejch je fakt malo, to oba vime :-)

carloff: to byla nadnesena otazka pro nazornost :-)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 14 led 2010 14:07

:) to jo.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 led 2010 14:23

carloff: v Albanii je nakej masteringovej inzenyr? :) Ja sem tam jednou byl a zdalo se mi, ze tam maj lidi asi trochu jiny starosti... A to sem byl jen v Tirane a prilehlym okoli...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 led 2010 14:27

Cyril píše:carloff: v Albanii je nakej masteringovej inzenyr? :) Ja sem tam jednou byl a zdalo se mi, ze tam maj lidi asi trochu jiny starosti... A to sem byl jen v Tirane a prilehlym okoli...
Několik jich tam je ... Tady zrovna projíždí jeden, co dostal ten biscuitův kšeft :)

Obrázek

Odpovědět