Loudness War na vrcholu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
mkdaw

Re: Loudness War na vrcholu?

Příspěvek od mkdaw » 16 led 2010 07:39

bassline píše:co je na tom udivujuce...ved ludia potrebuju pri nakupu v hypermarkete slyset prave ten CLAP a HH...koho predsa zaujima zvuk zbytku skladby :D ...hlavne ze se da kyvat hlavou do rytmu ne ? :D ...lide jsou nenarocni, trh se im prisposobuje....
To máš pravdu.jezdím převážně živě hrát.A mužu říct že za ta leta jsem poznal,že naš národ je až na některé jedince totálně nekulturní.když hraju pro cizáky to je crkot a je jim jedno co hraješ.Ale našincům stačí pár piv Šenkýřka Kabáti nic proti nim.A sotva zvednou prdel.A vubec nevnímají celek hudby a její poslání.Lidé jsou asi nenároční ale jsou nároční na ty druhý a ne na sebe.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 led 2010 08:57

Delay: urob to podla seba, pridaj 10% na hlasitosti ;-)
Naposledy upravil(a) tomy45 dne 20 srp 2010 15:36, celkem upraveno 1 x.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 led 2010 12:49

tlacenka - jak dobre to prirovnani - taky mam radsi rizky, jen trochu naklepane 8)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 27 črc 2012 11:44

Stejne to nechapu.. na co maji zarizeni VOLUME knoby a na co mame tak vykonny systemy na koncerty a pro djs, kdyz pak resime loudness primo v tracku.
Fakt uplne zbytecny mrveni muziky..

delay

Příspěvek od delay » 27 črc 2012 13:25

Já myslím, že hlavní důvod z pohledu uživatele a zrcadlově z pohledu vydavatelství je obava, že ve výběrovém playlistu posluchačovy mp3 mašiny bude zrovna ten jejich perfektně dynamickej track hrát míň nahlas než ostatní. Uživatele to bude obtěžovat, tak ho radši vyhodí... Holt kult pouštění dobrýho LPčka, nebo CD je dávno v řiti. Možná to je směšný, ale někdo s tím musel začít a jsme tam kde jsme.

Já bych taky strašně rád slyšel poslední 4 desky RHCP nezmrvený na -6dB RMS! Ono by toho vlastně bylo daleko víc.

vras

Příspěvek od vras » 27 črc 2012 14:23

Jo. Je toho mnohem, mnohem vic. Taky jsem tady kdysi zminoval, ze by se melo delat masteru vic - tak je je Camel a Camel light, kde je problem? fakt se divim, ze to zadne velke vydavatelstvi jeste nenapadlo - jeden master normalni a druhy tentyz, ale pro idioty a natlaceny ad absurdum...

Vlad

Příspěvek od Vlad » 27 črc 2012 14:40

zajimalo by me, jak je to s klasickou hudbou. Ta pro me byla vzdy vzor spickovych nahravek a masteru, navic dynamicky pestrych.
Je tam taky posun k nizsich RMS?

jinak mam zkusenost z podobneho soudku - aneb jak jsem si uzil "Loudness war" nazivo.
Jdeme si takhle s pritelkyni na kocert Brendana Perryho z Dead Can Dance do Archy. Jeho prvni CD bylo prevazne akusticky, ambientni.
Nove CD jsem slysel zbezne, trochu jsem si vsimnul, ze je tam vic kytar, obcas zive bici, neco stale ambientni.
V Arse se sedelo, tedy jsem se tesil na posechovou lahudku. Jake vsak bylo nejen moje zklamani - od zacatku to do nas hudebnici a zvukar pekne nakourili.
Normalni rockovej koncert. KDyby jsme tam normalne stali a nesedeli, poodesel bych dozadu. Sice jsem neohluchnul, ale moc prijemne to nebylo.
V podstate vyhozenych 1100,- Kc. Kdyz jsem po koncerte potkal Josefa Sedlone z R1 a ptal se ho na to, tak rikal, ze to byl jejich zamer. Vezli si i sveho zvukare, aby jim to takhle nakroutil. Proste da se "zprasit" i kvalitni hudba nazivo. Jako kdybych dopredu vedel, ze jdu na rockovej koncert a mohl na to parit vestoje, asi bych nic nenamital. ale v sede se ta smrst moc neda ustat . . . . .

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 črc 2012 15:38

jj, v sede se vubec veci blbe ustavaji ;) jinak k ty vazny hudbe - asi zalezi komu se to dostane do rukou, ale nic nez normalizaci, nepovazuju u vazny hudby za normalni :-) teda ja perlim, zase jsem si nevzal prasky :-)

delay

Příspěvek od delay » 27 črc 2012 22:48

vras píše:
delay píše:Já myslím, že hlavní důvod z pohledu uživatele a zrcadlově z pohledu vydavatelství je obava, že ve výběrovém playlistu posluchačovy mp3 mašiny bude zrovna ten jejich perfektně dynamickej track hrát míň nahlas než ostatní. Uživatele to bude obtěžovat, tak ho radši vyhodí... Holt kult pouštění dobrýho LPčka, nebo CD je dávno v řiti. Možná to je směšný, ale někdo s tím musel začít a jsme tam kde jsme.

Já bych taky strašně rád slyšel poslední 4 desky RHCP nezmrvený na -6dB RMS! Ono by toho vlastně bylo daleko víc.
Jo. Je toho mnohem, mnohem vic. Taky jsem tady kdysi zminoval, ze by se melo delat masteru vic - tak je je Camel a Camel light, kde je problem? fakt se divim, ze to zadne velke vydavatelstvi jeste nenapadlo - jeden master normalni a druhy tentyz, ale pro idioty a natlaceny ad absurdum...
Tak, žádný vydavatelstvi nebude platit dva mastery. Pro ně je to především byznys. Myslím, že by nám tak leda doporučili něco z jejich starších katalogů nebo jazz. FUCK YOUR EARS! To už by taky za chvíli mohli vydávat edice DO YOUR OWN MASTER s rough mixama :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 črc 2012 07:00

2Vlad: A proto uz zasadne bez spuntu na akce nechodim..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 črc 2012 07:02

P.S. Ani na kompilacich to nema smysl, stejne je
remasterujou.. takze tomu daj jeste vic na prdel.

delay

Příspěvek od delay » 28 črc 2012 08:56

Co mi z aposlední dobu udělalo radost, to je třeba REMIX debutového alba Pearl Jam TEN (Ten Legacy). Ale to není remaster. Každopádně zajímavý.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 28 črc 2012 12:50

Tady zas padaji (recnicky) dotazy jak noha. Loudness war zacalo predevsim radio a dodnes ho dost drzi. Navic zkuste pri joggovani nebo v MHD poslouchat hudbu, ktera je zmasterovana slusne - neuslysite ani prd. Anebo uslysite a pak vam to pri nejake vypjate pasazi ustreli hlavu.

delay

Příspěvek od delay » 28 črc 2012 12:59

Wohma: Určitě to není hlavní nebo jedinej problém (pokud vůbec), rádia přece tlačili / vyrovnávali hlasitosti vždycky a dělaj to i dnes, takže ti zahrajou Beatles a potom LGaGa ve stejný hlasitosti... Tohle myslím vydavatelství trápit nemusí. Možná se mýlím... :)

Odpovědět