Loudness War na vrcholu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
biscuit

Re: Loudness War na vrcholu?

Příspěvek od biscuit » 28 črc 2012 13:13

wohma: podobne je to i v aute.. klasiku jen hodne nahlas a kdyz prijde gradace, je to o usi :-) jasne ze i snizeni dynamiky muze mit neco do sebe.. nicmene rozumnej master a zpraseni jsou dve rozdilny veci ;)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 28 črc 2012 13:22

delay: No ale nemuzes poprit, ze lady gaga bude znit i tak naslapaneji nez beatles. A z nejvetsi casti za to muze prave komprese (i kdyz v mnoha podobach).

biscuit: To je samozrejme pravda, na druhou stranu je videt, ze se nam to meritko, co je "zpraseny", dost posunuje. Mne osobne natlacenost nevadi, pokud to na te hudbe neni slyset - album od jedne z mych oblibenych kapel, ktery bylo zmastrovany na nejakych -8 dB RMS jsem proste smazal, protoze se to nedalo poslouchat. Na druhou stranu ja posloucham z velke casti metal, kde je to tak nejak "potreba" :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 črc 2012 13:33

no ale to je presne ono.. posloucham hodne elektroniky a tam by to bez toho nebylo ono. ale poslouchat natlacenyho korsakova, tak jdu blejt :-) ale uz jsem slysel hodne elektroniky, kdy byl zvuk hnusne plochej, nebo ruzne zkreslenej a to uz mi opravdu prijde nesmyslne pres caru. proste je to i otazka vkusu.. taky se to bohuzel ridi i tim, ze jde o hudebni "prumysl" (z tohohle spojeni se mi taky chce blejt) a tam se to casto ridi cilovou skupinou a o jakemkoliv durazu na krasu tam nemuze byt ani rec ;)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 28 črc 2012 13:41

no mne to prave v metale vadí najviac.. celkovo na také veci ktoré sú natlačené že až mi to vadí moc nenatrafujem.. počuvam dost elektroniky kde je to tak nejak súčast tvorby, tam mi to nevadí pokial to neni moc sprasené, to ale ani tak nezáleží od hlasitosti ako od toho že kto to robil..
tiež počúvam vela vecí kde by mi extremna natlačenost prekažala, ale tie veci tak natlačené nebývajú, takže pohoda..
no kde mi tento trend velmi prekáža je práve metal, konkretne black-metal (iný metal moc nepočúvam), práve tu sa mi často stáva že album na ktorý som sa tešil jednoducho nemožem počúvat.. načo kurva má byt black-metal natlačený to nechápem..

delay

Příspěvek od delay » 28 črc 2012 20:46

Za mě uvedu oblíbený Red Hot Chilli Peppers. Desky jako Mother's Milk, Sex Blood Sugar nebo One Hot Minute jsou zvukově výborný, počítaje Californication je to v řiti, stejně jako poslední MUSE třeba. Dynamicky výborná deska s velkejma bubnama, která se ani dnes neztratí je třeba Down On The Upside od Soundgarden. Čím dál víc se vracím právě do 90. let...

Bedo

Příspěvek od Bedo » 07 led 2013 13:44

Teraz ked to tak spatne čitam a ze -12dB RMS je dobrý rozdiel oproti tomuto tracku. Ja viem som hulvat ze nieco take pocuvam ale nepomozem si mam to rad a ked som to doma dal do Abletonu a v Izotope som pozrel RMS že 0dB :shock: som bol uz aj ja trochu mimo... (ale zas moze byt chyba aj v Izotope? ci?)
ale zas na to ze to je na nule celkom slusny zvuk ziadny extremny distortion ( Original CD+Saffire USB+Senny HD25-2)

A myslim ze az teraz je loudness war na vrchole ...tak vytahujte ružence a svatenu vodu :D

delay

Příspěvek od delay » 07 led 2013 13:53

0 dB? No, tak to asi nebylo RMS, co jsi viděl...

Bedo

Příspěvek od Bedo » 07 led 2013 14:01

Obrázek

tam ako je -10.0 a -10.1 bola 0 tak neviem co to je teda ale ked je tam RMS myslel som ze to je RMS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 led 2013 14:22

Na obrazku je peak 0 a rms -10

Bedo

Příspěvek od Bedo » 07 led 2013 14:35

obrazok je len ilustracny som zabudol dopisat :) ked prídem domov to printnem nech sme si na istom ze o com :)

boze zabudol som poslat track ktory som myslel :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 led 2013 14:56

Bedo píše:Teraz ked to tak spatne čitam a ze -12dB RMS je dobrý rozdiel oproti tomuto tracku. Ja viem som hulvat ze nieco take pocuvam ale nepomozem si mam to rad a ked som to doma dal do Abletonu a v Izotope som pozrel RMS že 0dB :shock: som bol uz aj ja trochu mimo... (ale zas moze byt chyba aj v Izotope? ci?)
ale zas na to ze to je na nule celkom slusny zvuk ziadny extremny distortion ( Original CD+Saffire USB+Senny HD25-2)

A myslim ze az teraz je loudness war na vrchole ...tak vytahujte ružence a svatenu vodu :D
no to by byl nejakej pink noise, cos poslouchal (ale taky zalezi, na jak kratkym useku skladby jsi to meril; ty nejvic modulujici skladby s dokonale vyplnenym spektrem v jistejch momentech muzou mit kolem -3). nula ale fakt tezko.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 led 2013 15:02

offtopic: Bedo paradny track...

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 07 led 2013 16:16

No natlacene je to vcelku slusne, pocuvam to 2 min a uz mam usi v <i> :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 led 2013 16:41

sak si to daj tichsie :-)

mne sa to moc paci.. takemuto zanru praveze ta natlacenost sedi.. to je jedna z vinimiek, takto to proste ma byt, tam mi to pride naprosto v poriadku, to musi hucat riadne :)

Bedo

Příspěvek od Bedo » 07 led 2013 16:48

Tak tu je nahrate to RMS co ide k nule miestami az ku kladnym hodnotam :D kvalita nic moc zvuk vobec ale to bolo tak na rychlo nahrate a nejak mi to neslo nastavit aby to nahravalo aj zvuk :evil:

a je to pomerne dlhy usek a pomerne to moc neklesa :)

a presne jak dendy hovori tu by to po tichu asi neslo :)

Odpovědět