Mastering a masteringová studia

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Mastering a masteringová studia

Příspěvek od Tudy »

Při dnešních cenách počítačů a HDR zařízení již není problém pořídit více čí méně zdařilou nahrávku doma, ale to že je někdo schopen udělat profi mastering v ložnici na Revealech pomocí pluginů, odmítám uvěřit.
A přichází otázka, co s nahrávkou udělanou doma a těžce našetřenými penízky na profi mastering. (pro mě to bude za měsíc otázka víc než aktuální).
Čili nešetřete zkušenostmi s českými masteringovými studii a třeba i vlastními nabídkami.
V té souvislosti mě i zajímá, jestli je studio ochotno udělat ukázkový reklamní kousek z naší nahrávky – buď jako jednu píseň za nějakou symbolickou cenu, nebo zdarma třeba jen kousek písně (či záměrně poškozený track).

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Já mám osobní zkušenost s "masteringovým studiem" ADK. U jednoho CD jsem si řekl - a? je to tedy super, dám to zmasterovat do ADK panu S. Projel to pěkně přes finalizér atd. - výsledek: totálně neposlouchatelný přebuzený mrtvý s**t. Stále si ho archivuji - zaplatil jsem za tento blábol 5000 ... Pak mi to dělali v jednom studiu v UK a když jsem jim dal ADK master k poslechu, nevěřili vlastním uším ...
Nevím o žádném jiném stávajícím oficiálním masteringovém studiu u nás. Ale vím o člověku, který to dělá opravdu skvěle --dělal mi i moje poslední bubnovací CD a i jiné věci, které dělal, znějí výborně, můžu jen vřele doporučit (má na to takový "šestý smysl"): Mr.Carloff :-) Obra? se na něj, myslím, že ti požadované demo bez problému udělá
Naposledy upravil(a) Ivo dne 09 čer 2005 10:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
IGGY
Příspěvky: 100
Registrován: 10 čer 2004 14:18
Vybavení

hm, co na to rict

Příspěvek od IGGY »

snad jen to, ze jsem s Prekem srovnal matering poslednich Endless v Belgii (kde presne si precti na bookletu, byl to analog) a muj pokus (mel jsem k dispozici stejny mix od Nemce z Hanoweru) a bylo to ve vysledku temer totozne, akorat by byl zasadni rozdil v cene...

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

5.000 je este pekny, vetsinou je to spis k 10.000,- a venku ~20.000,-

Tichou postou se mi doneslo, ze v ADK nemaji moc prace... hm, cim to bude.

S masteringem je tady fakt problem (no a vlastne nejenom s nim), neexistuje tady zadny poradny studio, ktery by delalo mastering na urovni. Aspon ja o zadnem nevim. Ne ze by mastering nenabizelo kdejake sebemensi studio spolecne s desitkami dalsich sluzeb ;-).

Carloff... otazka, asi to nedela uplne zle. Me u nej trochu trapej bednicky... ponekud male na mastering. V mym pripade je jit k nemu downgrade. Tim hazim rukavici do ringu panu karloffovi --- i kdyz rikas, ze ti to tam hraje skvele ( ;-) ) --- tak nevahej a kup nejaky poradny bedny.

Ted je asi kazda rada marna, ale tak za 2 roky uz to tady bude vypadat trochu jinak. Ja ted cas od casu delam mastering techno-vinlylu a je to celkem fajn vec (mastering me ba). Pocitam s tim, ze az se vratim z Barcelony, tak se vrhnu na dostaveni konecne celkem normalniho prostoru , budu mit uz nejakou tu analog krabici a budu tomu moct rikat vyssi stredni ;-).

V tu chvili na tom bude i carloff jinak... hotl, situace bude vypadat jinak --- mnohem lip.

Ciste co se tyce vybaveni, tak je na tom ted nejlip asi Ivo, celkem tam nevidim zadny slaby clanek v retezci. B&W 801 bedny, dobrej zesik, Lavry prevodniky, Millenia EQ+Kompressor. Este az dostavi novou mistnost, tak to asi nebude vubec zly. Ale spis na klasiku a nejaky jemnejsi akusticky veci, protoze tomu Ivo rozumi.

LUPO
Příspěvky: 839
Registrován: 19 lis 2002 10:57

Příspěvek od LUPO »

IGGY: nemyslis nahodou Nemce, co delal s Citronama, pochazi z Brna a jeho tatinek , velkej Yamahokeyboardista vydal nejaky knihy typu Naucte se hrat na samohrajku? :)

Uživatelský avatar
IGGY
Příspěvky: 100
Registrován: 10 čer 2004 14:18
Vybavení

to LUPO

Příspěvek od IGGY »

je videt, ze jsi z Brna a ne z Prahy :P

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Příspěvek od Tudy »

Ivo: díky za názor PS: Tvé cd Dýchání do čaker jsem si již objednal:-)

Matucha: A ty by jsi se k tomu stavěl jak?

Pro úplnost uvádím, že se v případě našeho cd jedná o tvrdší hudbu na pomezí elektroniky a metalu (Depeche Mode - Moonspell)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Re: hm, co na to rict

Příspěvek od Tudy »

IGGY píše:snad jen to, ze jsem s Prekem srovnal matering poslednich Endless v Belgii (kde presne si precti na bookletu, byl to analog) a muj pokus (mel jsem k dispozici stejny mix od Nemce z Hanoweru) a bylo to ve vysledku temer totozne, akorat by byl zasadni rozdil v cene...
To je právě ta finta, že to že to někdo dělal za hranicemi, zdaleka neznamená, že to bude skutečně lepší. Další věc ovšem je, na čem jsi to poslouchal...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

tudy: blba otazka, matucha by si to evidentne spravil sam... teda master ;)

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Příspěvek od Tudy »

kexik píše:tudy: blba otazka, matucha by si to evidentne spravil sam... teda master ;)
Jasně, já to myslel tak, že hledám masteringové studio, kterému mohu svěřit naši nahrávku, následně mu zaplatit a potom už být jen nekonečně spokojen s výsledkem :)
Takže ta otázka byla myšlena, jako dotaz obchodního charakteru.

Cyril
Příspěvky: 5838
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Hm, ja sem myslel, ze Dan Vaclavek z ADK je povazovanej za nakyho ceskyho masteringovyho gurua, aspon teda kazdej druhej ho ma v bookletu...? ,)

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Příspěvek od Tudy »

Cyril píše:Hm, ja sem myslel, ze Dan Vaclavek z ADK je povazovanej za nakyho ceskyho masteringovyho gurua, aspon teda kazdej druhej ho ma v bookletu...? ,)
V ADK jsem byl jednou v životě a zrovna s Danem Václavkem a s jeho přístupem i prací jsem byl dost spokojen (akustická nahrávka). Jenže tentokrát potřebuji dělat zcela odlišný styl a nevím, jak by si v ADK poradili se zkreslenými kytarami...

Uživatelský avatar
IGGY
Příspěvky: 100
Registrován: 10 čer 2004 14:18
Vybavení

Příspěvek od IGGY »

to TUDY: samozrejme se to pak porovnava na ruznych bednach, vcetne auta..., ciste na zkreslene kytary tady nikoho nenajdes, na metal se mnoho lidi neorientuje, k tem Endless, podivej se do bookletu kde se to mastrovalo, ma to byt nejake zname materingove studio...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

Tudy píše:
kexik píše:tudy: blba otazka, matucha by si to evidentne spravil sam... teda master ;)
Jasně, já to myslel tak, že hledám masteringové studio, kterému mohu svěřit naši nahrávku, následně mu zaplatit a potom už být jen nekonečně spokojen s výsledkem :)
Takže ta otázka byla myšlena, jako dotaz obchodního charakteru.
ja chapem :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

matucha píše:
Carloff... otazka, asi to nedela uplne zle. Me u nej trochu trapej bednicky... ponekud male na mastering. V mym pripade je jit k nemu downgrade. Tim hazim rukavici do ringu panu karloffovi --- i kdyz rikas, ze ti to tam hraje skvele ( ;-) ) --- tak nevahej a kup nejaky poradny bedny.
Já bych význam HW až tak neabsolutizoval. Někdo může mít vybavení za milióny, ale když to neumí a nemá pro to cit tak mu to samo o sobě moc nepomůže. A když někdo pro to cit má, tak to udělá dobře na lecčem. Já myslím že 80% v tom tvoří lidský faktor a 20% vybavení.

Odpovědět