"Oteplovani" zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
velvet

Příspěvek od velvet »

to je jasný.
Kromě toho ty simulace plně stačí i mnoha "grammy award winning" profesionálům ve velkých studiích :lol:
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

nooly

Příspěvek od nooly »

mimo antares tube a psp vintagewarmeru, ktery pouzivam asi nejvic, pouzivam obcas nejaky tapewarmer ze studio essentials bundlu a od voxenga je free tube amp...

matucha

Příspěvek od matucha »

Acoustica nebula2 ma par distorzních impulzu, který nejsou vůbec marný, asi bych tomu neříkal oteplování, to vlastně vubec ne, ale muže to lehce přidat šťouch, prásk nebo blízkoksichtovost signálům, se kterejma si to kamarádí.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

moc pekny clanek

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx »

vašek napsal-

Tak jsem si přečetl ten článek, celkem v pohodě, i jsem si tam našel něco novýho. Co hodně zaujalo, byly rozhovory za článkem. V podstatě všichni ti chlapi se tam vyjadřuje velmi kultivovaně a srozumitelně, dá se i říct, že se poměrně shodujou, i když každej má trchu jinej styl práce. Ale totálně mě zklamali Karlík a Cimfe - to se nedá okomentovat jinak, než "machýrci ze sona". Já nesnáším rozdělování světa na černý a bílý, to je primitivismus a to ti dva tam předvádějí. Celkem se divím, že tihle točí v sonu, protože "zásadoví" zvukaři jsou největší peklo. "Voe nekecej mi do toho, já to takhle dělám dycky."
Jinak věřím, že některým lidem přijdou všechny ty simulace jako trapná sranda. Mě třeba točí, když někdo vykládá, že dobře nastavenej Guitar rig se nedá poznat od opravdovýho aparátu apod. Stejně tak lidi (někteří), co s kvalitníma analogama dělají, musí trpět při ódách na Magneto. Jenže to se týká jen někoho, páč spousta lidí jsou pozéři, co žvaní o hloubce analogu a pak když si člověk poslechne jejich mixy, tak je to zoufalý.
Jinak mě osobně z tady těchto pluginů nejvíc zaujal Vintage Warmer a T-Racks (ten má bohužel dementní rozhraní).

plně souhlasím, připadá mi to trochu jako komplex - sono se tváří jako velké studio - mají nakoupeno hromadu železa ale vlastně je v duchu stejně nejvíc žere že ty jejich mixy prostě nezní dobře, co já znám tak jsou to většinou ploché bezcharismatické nahrávky - kromě těch několika málo na kterých se podílely opravdové osobnosti co si do toho nenechaly moc kecat. to ti pak nezbude než se ohánět tím co máš nakoupeno - když zjistíš že někdo udělá doma na koleně nahrávku do digitálu která má 10 krát více charizmatu než to jejich smažení přes všechny ty železa.

ale koncepce je jasná - hlasitě křičet do světa - my jsme nejlepší - všechen ten šrot tu máme jenom my!!!! hurá!!! - a spousta zákazníků se chytí.!!!... to zde kotlina česká...

martinrx
Vybavení

Příspěvek od martinrx »

ps - t-racks a vintage warmer mi taky přijdou v pohodě. :)

KAYKO

Příspěvek od KAYKO »

Zaujimalo by ma, ci si v Sonu nechal do toho kecat aj David Bowie :)

rastika

Příspěvek od rastika »

Kayko bol o tom clanok v muzikuse.oni mali vlastneho zvukara.
Udajne preto sa rozhodol Bowie pre ich studio ze mali pult Neve.
Oni zabezpecovali este nejaky gear. tolko si pamatam nechce sa my to
hladat.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

toto je celkem slusny oteplovadlo

Obrázek

http://www.ursplugins.com/ursSAT.html

biscuit

Příspěvek od biscuit »

no a cena je taky "slusna", to si radsi koupim rychlovarnou konvici, ta zahreje vic a stoji min :-D ne vazne, s tema cenama jim trochu jebe...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

199$ to je neco kolem 3200,-kc.... to mi neprijde nejak extra predrazeny....

Poshook

Příspěvek od Poshook »

tritone digital Color Tone Pro a Angeltone maju asi najvacsi HW like potencial a s harmonickymi to vedia excelentne. podobne ako Nebula funguju na baze konvolucie a ich cena je z pohladu ich kvality uplne smiesna

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Poshook píše:tritone digital Color Tone Pro a Angeltone maju asi najvacsi HW like potencial a s harmonickymi to vedia excelentne. podobne ako Nebula funguju na baze konvolucie a ich cena je z pohladu ich kvality uplne smiesna
nebula neni konvoluce afaik, i kdyz je to fuk, zni dobre. mimochodem, uz je beta nebuly pro mac.

Poshook

Příspěvek od Poshook »

Brooklyn / juanita juarez píše:
Poshook píše:tritone digital Color Tone Pro a Angeltone maju asi najvacsi HW like potencial a s harmonickymi to vedia excelentne. podobne ako Nebula funguju na baze konvolucie a ich cena je z pohladu ich kvality uplne smiesna
nebula neni konvoluce afaik, i kdyz je to fuk, zni dobre. mimochodem, uz je beta nebuly pro mac.
nebula ma nikdy nechytila, pretoze ako plugin je to pouzitelne len s obrovskym sebazaprenim.

skusal si tritone dig.? z angeltone a hydratone som uplne posraty. angeltone je fakt zazrak. normalne cumim, co to dokaze urobit na masteri :shock:

vsetko co maju v ponuke, je minimalne rovnaka liga ako UAD, Waves Classic, URS a spol.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

posshook: nemas nejaku ukazku PRED a PO angeltone ? na ilustraciu co to robi z tym zvukom..

Odpovědět