"Oteplovani" zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 říj 2008 17:09

Poshook píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:
Poshook píše:tritone digital Color Tone Pro a Angeltone maju asi najvacsi HW like potencial a s harmonickymi to vedia excelentne. podobne ako Nebula funguju na baze konvolucie a ich cena je z pohladu ich kvality uplne smiesna
nebula neni konvoluce afaik, i kdyz je to fuk, zni dobre. mimochodem, uz je beta nebuly pro mac.
nebula ma nikdy nechytila, pretoze ako plugin je to pouzitelne len s obrovskym sebazaprenim.

skusal si tritone dig.? z angeltone a hydratone som uplne posraty. angeltone je fakt zazrak. normalne cumim, co to dokaze urobit na masteri :shock:

vsetko co maju v ponuke, je minimalne rovnaka liga ako UAD, Waves Classic, URS a spol.
jo angeltone umi dobrou vec, colortone sem driv pouzival, ale uz na nej zapomnel, musim to znova zkusit. nebula se mi libi vic.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 říj 2008 18:03

ekeaze píše:199$ to je neco kolem 3200,-kc.... to mi neprijde nejak extra predrazeny....
no tak za prvy dolar se uz prodava pres 18,- t.j. teda skoro 3600 a za druhy je to proste z myho pohledu moc.. jsem jen hobbista a tohle si nemuzu dovolit, asi je to mireny na jinou cilovou skupinu, nebo jsem social :-D jsem ale uprimne rad, ze jsou tady lidi, kterejm to moc neprijde ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 09 říj 2008 18:03

u mna obcas pride k slovu colortone, ale mam len free verziu a tie impulzy co su v nej su pomale a strasne zeru tranzienty. na master uplne nepouzitelne, obcas na nastroje. nebula pod fruity studiom pada a blbne, nepouzitelne. mam ale tlstu zbierku kadejakych solidnych freewarov a kazdy ide pouzit na nieco. na master to skoro nikdy nedavam, ked sa miesa z teplych nastrojov, netreba oteplovat master, ne?

kexik

Příspěvek od kexik » 09 říj 2008 18:06

biscuit píše:
ekeaze píše:199$ to je neco kolem 3200,-kc.... to mi neprijde nejak extra predrazeny....
no tak za prvy dolar se uz prodava pres 18,- t.j. teda skoro 3600 a za druhy je to proste z myho pohledu moc.. jsem jen hobbista a tohle si nemuzu dovolit, asi je to mireny na jinou cilovou skupinu, nebo jsem social :-D jsem ale uprimne rad, ze jsou tady lidi, kterejm to moc neprijde ;)
tak... plus za tie prachy kupim dve neutrik trafa, jednu ecc83 a zdratujem si oteplovak do kelimka od jogurtu a na rozdiel od toho pluginu bude fakt saturovat a nie predstierat ze saturuje :)
tie prachy by som dal len keby mi nejaky nezaujaty hardverista povedal ze to prechcije vsetky jeho pulteky

nemo

Příspěvek od nemo » 09 říj 2008 18:16

Snad to nebude prilis OT, ale kdyz uz se nakousl Angeltone..

Pro pridani "airu" na masteru jsem nejakou dobu zkousel Angeltone, ale ted jsem narazil na 1973 EQ od Stillwell Audio a ten jeho 12kHz shelf je naprosto neskutecny, doporucuju zkusit.. vubec cely tenhle eq je very good

http://www.stillwellaudio.com/?page_id=17

/ot

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 říj 2008 19:43

kexik: a ten jogurt myslis ze by byl fakt pouzitelnej?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 říj 2008 21:19

nemo píše:Snad to nebude prilis OT, ale kdyz uz se nakousl Angeltone..

Pro pridani "airu" na masteru jsem nejakou dobu zkousel Angeltone, ale ted jsem narazil na 1973 EQ od Stillwell Audio a ten jeho 12kHz shelf je naprosto neskutecny, doporucuju zkusit.. vubec cely tenhle eq je very good

http://www.stillwellaudio.com/?page_id=17

/ot
to samy rikal nekdo na gearslutz, ja ten 'smejd' snad vyzkousim.. :/

BS

Příspěvek od BS » 10 říj 2008 09:17

no ty ostatni pluginy od Stillwell jsou taky dost dobry ;-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 říj 2008 09:23

teda vy mi davate, ja nechci furt zkouset novy, uz chci delat jen s tim co mam :-D

SSL

Příspěvek od SSL » 10 říj 2008 11:36

martinrx píše:vašek napsal-

.. Ale totálně mě zklamali Karlík a Cimfe - to se nedá okomentovat jinak, než "machýrci ze sona". Já nesnáším rozdělování světa na černý a bílý, to je primitivismus a to ti dva tam předvádějí. Celkem se divím, že tihle točí v sonu, protože "zásadoví" zvukaři jsou největší peklo. "Voe nekecej mi do toho, já to takhle dělám dycky."

Jinak věřím, že některým lidem přijdou všechny ty simulace jako trapná sranda. Mě třeba točí, když někdo vykládá, že dobře nastavenej Guitar rig se nedá poznat od opravdovýho aparátu apod. Stejně tak lidi (někteří), co s kvalitníma analogama dělají, musí trpět při ódách na Magneto. Jenže to se týká jen někoho, páč spousta lidí jsou pozéři, co žvaní o hloubce analogu a pak když si člověk poslechne jejich mixy, tak je to zoufalý.
Jinak mě osobně z tady těchto pluginů nejvíc zaujal Vintage Warmer a T-Racks (ten má bohužel dementní rozhraní).

plně souhlasím, připadá mi to trochu jako komplex - sono se tváří jako velké studio - mají nakoupeno hromadu železa ale vlastně je v duchu stejně nejvíc žere že ty jejich mixy prostě nezní dobře, co já znám tak jsou to většinou ploché bezcharismatické nahrávky - kromě těch několika málo na kterých se podílely opravdové osobnosti co si do toho nenechaly moc kecat. to ti pak nezbude než se ohánět tím co máš nakoupeno - když zjistíš že někdo udělá doma na koleně nahrávku do digitálu která má 10 krát více charizmatu než to jejich smažení přes všechny ty železa.

ale koncepce je jasná - hlasitě křičet do světa - my jsme nejlepší - všechen ten šrot tu máme jenom my!!!! hurá!!! - a spousta zákazníků se chytí.!!!... to zde kotlina česká...
a) v Sonu jsem jednu produkci delal a muzu te ubespecit, ze minimalne Milan Cimfe zadnej machyrek jak rikas neni

b) zkus si nekdy pracovat s doopravdy hi-end analogem a prijdes na to sam
a v sonu mas nejlepsi prilezitost. Protoze tam mas vsechno co standardni Hi-End studio mit ma. Neve - UREI - Summit - ValveTech - Otari.
Dokud to sam nevyzkousis a neuslysis - nevis co analog je a o jakym "oteplovani" je tu vubec rec. Pak ti muze prijit ze kdyz das na master VintageWarmer (mimochodem vybornej plugin) tak ses vyresenej. Kouknout se na DVD od Charlese Dye je fajn ale dokud na vlastni usi neuslysis skutecnej charakter tech jednotlivych zkresleni tak nebudes tusit co pluginy emulujou a jak kvalitne.

Problem je v emulaci cely analogovy cesty a predevsim analogovyho mixbusu. Protoze kazdej pult reaguje ruzne v ruznych pomerech vybuzeni preampu. Treba Trident trosicku slejva stopy. Coz muze bejt v urcitejch urovnich na preampech velka pomoc pri "lepeni" nahravky a v jinych okamzicich naprosta katastrofa. Pult jednotlivy stopy "micha". Digital je klade v predvolenych pomerech vedle sebe.

Mezi nama - neposlouchej nahravky, ktery sice byly udelany v sonu, ale masterovany v cechach. Poslechni si neco co slo ze sona do skutecne dobrejch masteringovejch studii a pak porovnavej.

apropos: Zna nekdo skutecne dobry cesky mastering studio?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 říj 2008 12:04

SSL : no pocul som ze Velvet Mastering a BIOTECH su skutecne dobri ;)
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 10 říj 2008 16:18, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 říj 2008 12:17

SSL píše: apropos: Zna nekdo skutecne dobry cesky mastering studio?
Haha jsem zvedavej na reakce :)

Mimochodem VintageWarmer po nekolikaletym koketovani celkem zavrhuju, podle me divny tvrdy digitalni zkresleni, skoro nikdy me to na nic nefungovalo moc dobre...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 říj 2008 12:18

mam doma CD (slovensky psytrance - rahatmahatix) ktore mastroval IVO a musim povedat ze PARADAna robota, pocul som aj nejake verzie PRED masteringom a vyrazne to tomu dopomohlo...

a co sa tyka ecsona tam myslim nieeje co dodat uz si fakt neviem predstavit komu by som viac veril pri masteringu nez ecsonovi :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 říj 2008 12:58

dendy: ecson by ti prekopal kopak s basou :mrgreen:

LUPO

Příspěvek od LUPO » 10 říj 2008 14:50

biscuit: nejen :)

Odpovědět