"Oteplovani" zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
SSL

Příspěvek od SSL » 12 říj 2008 18:59

kdyz uz jsme u toho - docela se mi osvedcuje pouziti externch krabic. Postavil jsem si vlastni FET kompresors Lundahl transformatorama a lampovej preamp s passivnim EQ a tema prozenu to co potrebuje dostat koule. a je to.... no a na drumbusu proste emulace pasu bejt musi. Mam ted rozjednanej kseft s par master tape Telefunkenama pak nebudu asi ani tu emulaci pasu pouzivat.. A props kdyby mel nekdo zajem mohl bych mit jeden kus toho magnetaku reltivne levno na prodej. Jsou v dobrym stavu a maj dost malo najeto...

SSL

Příspěvek od SSL » 12 říj 2008 19:02

velvet píše:
SSL píše:
martinrx píše:vašek napsal-

.. Ale totálně mě zklamali Karlík a Cimfe - to se nedá okomentovat jinak, než "machýrci ze sona". Já nesnáším rozdělování světa na černý a bílý, to je primitivismus a to ti dva tam předvádějí. Celkem se divím, že tihle točí v sonu, protože "zásadoví" zvukaři jsou největší peklo. "Voe nekecej mi do toho, já to takhle dělám dycky."

Jinak věřím, že některým lidem přijdou všechny ty simulace jako trapná sranda. Mě třeba točí, když někdo vykládá, že dobře nastavenej Guitar rig se nedá poznat od opravdovýho aparátu apod. Stejně tak lidi (někteří), co s kvalitníma analogama dělají, musí trpět při ódách na Magneto. Jenže to se týká jen někoho, páč spousta lidí jsou pozéři, co žvaní o hloubce analogu a pak když si člověk poslechne jejich mixy, tak je to zoufalý.
Jinak mě osobně z tady těchto pluginů nejvíc zaujal Vintage Warmer a T-Racks (ten má bohužel dementní rozhraní).

plně souhlasím, připadá mi to trochu jako komplex - sono se tváří jako velké studio - mají nakoupeno hromadu železa ale vlastně je v duchu stejně nejvíc žere že ty jejich mixy prostě nezní dobře, co já znám tak jsou to většinou ploché bezcharismatické nahrávky - kromě těch několika málo na kterých se podílely opravdové osobnosti co si do toho nenechaly moc kecat. to ti pak nezbude než se ohánět tím co máš nakoupeno - když zjistíš že někdo udělá doma na koleně nahrávku do digitálu která má 10 krát více charizmatu než to jejich smažení přes všechny ty železa.

ale koncepce je jasná - hlasitě křičet do světa - my jsme nejlepší - všechen ten šrot tu máme jenom my!!!! hurá!!! - a spousta zákazníků se chytí.!!!... to zde kotlina česká...
a) v Sonu jsem jednu produkci delal a muzu te ubespecit, ze minimalne Milan Cimfe zadnej machyrek jak rikas neni

b) zkus si nekdy pracovat s doopravdy hi-end analogem a prijdes na to sam
a v sonu mas nejlepsi prilezitost. Protoze tam mas vsechno co standardni Hi-End studio mit ma. Neve - UREI - Summit - ValveTech - Otari.
Dokud to sam nevyzkousis a neuslysis - nevis co analog je a o jakym "oteplovani" je tu vubec rec. Pak ti muze prijit ze kdyz das na master VintageWarmer (mimochodem vybornej plugin) tak ses vyresenej. Kouknout se na DVD od Charlese Dye je fajn ale dokud na vlastni usi neuslysis skutecnej charakter tech jednotlivych zkresleni tak nebudes tusit co pluginy emulujou a jak kvalitne.

Problem je v emulaci cely analogovy cesty a predevsim analogovyho mixbusu. Protoze kazdej pult reaguje ruzne v ruznych pomerech vybuzeni preampu. Treba Trident trosicku slejva stopy. Coz muze bejt v urcitejch urovnich na preampech velka pomoc pri "lepeni" nahravky a v jinych okamzicich naprosta katastrofa. Pult jednotlivy stopy "micha". Digital je klade v predvolenych pomerech vedle sebe.

Mezi nama - neposlouchej nahravky, ktery sice byly udelany v sonu, ale masterovany v cechach. Poslechni si neco co slo ze sona do skutecne dobrejch masteringovejch studii a pak porovnavej.

apropos: Zna nekdo skutecne dobry cesky mastering studio?
hmmm, tady bych se chtěl jak Pavla, tak Milana rozhodně také zastat. Dělal jsem s oběma dlouho na to, abych si mohl dovolit tvrdit, že rozhodně nejsou žádní namistrovaní "machýrci", nebo že by měli mít z něčeho, o čem psal vašek.
Co se týče toho, že se Sono tváří jako velké studio, tak asi takto:
...vypadá to jako mobil, tváří se to jako mobi. hmmm - má to display a klávesnici jako mobil, co to asi bude - že by mobil?!

no a zobecnit, že mixy ze Sona nezní vůbec dobře - to už je trochu silná káva, to jsi potom
a) Cris nebo Tom Lord Alge,
b) Michael Brauer
c) nebo sám kompexy trpíš
Moje slova

SSL

Příspěvek od SSL » 12 říj 2008 19:08

matucha píše: Z drazsich hracek mam zkusenost jenom s manley. Zkousel sem prohanet veci skrz ten jejich preamp a to moc nestalo za to. Hlavne kdyz sem skrz to uz treba nahraval, tak to pak neslo uplne smerem, kterej se mi libil.
To je podobny jako s jejich EQ ono je to takovy jako nic, ale dohromady se Slam je to narez. Vrele doporucuju
matucha píše: No ale vari-mu je o necem jinym. Sice pro vetsinu lidi ocekavajici nejaky prasarny to muze pusobit, jako ze to na prvni poslech skoro nic nedela, tak moje kratkodoby zkusenosti s tim sou asi takovy:

1) zkusil sem jen tak narychlo predelat jeden master, co sem pred nedavnem delal ciste v softu a docela sem se s tim sral. No a ted (s touhle krabici jednim linearnim eq a uad prec limiterem na konci) sem behem 10 minut udelal vzdusnejsi, ale zaroven tucnejsi/plnejsi master. Kopaky vic skacou z repraku a pritom to nezni zahlcene. Ale tady bych nejak nemluvil o oteplovani, tak ten efekt na me nepusobi, stejne tak, ze ten kompresor komprimuje proti vsem softum dost minimalne... ale vysledek se mi fakt libi.
Hodne podobne funguje Liquidmix emulace tam je prave genialne mozny si vyzkouset ten tandem.

SSL

Příspěvek od SSL » 12 říj 2008 19:12

Pierre niko píše:Matucho, libi se ti nejake veci od TLA? Treba ten fatman, nebo i jine veci... na cem se ti to libilo? TLA ma myslim v kazde reklame na jakykoli produkt neco o warmovani...
Mne zaujaly jen ty jejich lampovy pulty a pultiky vsechno ostatni ma takovej "divnej" zvuk. Asi to neni ta prava lampa, ktera mne oslovuje. Znate nekdo Tegeler Audio Manufaktur?
Ted zlevnili o polovic jejich Tube Recording Channel. Dost prijemna vecicka s fakt krasnym EQ

MSK

Příspěvek od MSK » 12 říj 2008 19:33

SSL: je někde na netu prosím Tě popis konstrukce toho kompresoru s Lundahl trafama? Nikde nic nevidim.

EDIT: Už jsem našel:)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 říj 2008 20:20

SSL píše:
c9000 píše:AC1 emuluje pult a AC2 tape a to hoodne dobre.
mrkni sem na druhej prispevek: https://www.tritonedigital.com/forum/vi ... eaff1eef23

Pise tam, ze to nijak neotepluje, coz dokazujou fazovy testy...

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2008 21:16

MSK píše:SSL: je někde na netu prosím Tě popis konstrukce toho kompresoru s Lundahl trafama? Nikde nic nevidim.

http://www.gyraf.dk/gy_pd/1176/1176sch.gif

no ved preto :)

a aj inak ich je plna prdel

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2008 21:18

SSL píše:kdyz uz jsme u toho - docela se mi osvedcuje pouziti externch krabic. Postavil jsem si vlastni FET kompresors Lundahl transformatorama a lampovej preamp s passivnim EQ a tema prozenu to co potrebuje dostat koule. a je to.... no a na drumbusu proste emulace pasu bejt musi. Mam ted rozjednanej kseft s par master tape Telefunkenama pak nebudu asi ani tu emulaci pasu pouzivat.. A props kdyby mel nekdo zajem mohl bych mit jeden kus toho magnetaku reltivne levno na prodej. Jsou v dobrym stavu a maj dost malo najeto...
skus si zapojit dva rovnake lundahly sekundarmi k sebe a osolit ich par dB cez nulu .)

SSL

Příspěvek od SSL » 13 říj 2008 00:48

kexik píše:
MSK píše:SSL: je někde na netu prosím Tě popis konstrukce toho kompresoru s Lundahl trafama? Nikde nic nevidim.

http://www.gyraf.dk/gy_pd/1176/1176sch.gif

no ved preto :)

a aj inak ich je plna prdel
Jeste lepsi je tohle http://www.geocities.com/m_natsume/1176.html

ten chlapik prodava i tistaky za velmi solidni ceny. kdyby nekdo potreboval pomoct postavil jsem uz tri s ruznyma trafama a OpAmpama kazdej ma trochu jinou barvu ty s Lundalahma jsou nejcistsi - prirozene. Vyrobni cena s Lundhalama je ca 400 Eur

SSL

Příspěvek od SSL » 13 říj 2008 00:51

Nejbliz co jsem z pluginu slysel co ma barvu jako NEVE V series preamp je vohulenej UAD 33609 ten ma presne to co jsem slysel ze zivyho pultu - jen si clovek musi dat bacha aby nekomprimoval.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 říj 2008 02:03

SSL píše:To je podobny jako s jejich EQ ono je to takovy jako nic, ale dohromady se Slam je to narez. Vrele doporucuju.
SSL píše: Hodne podobne funguje Liquidmix emulace tam je prave genialne mozny si vyzkouset ten tandem.
Myslis jako liquidmix emulaci varimu, slamu a massive passive?

No ja ted kazdopadne potrebuju nejakej silnej kompresor, kterej bude umet komprimovat i agresivnejc a asi i cistejc. Asi nejakej cranesong nebo gml. To k ohrejvackum moc nepatri, ale potom to taky bude chtit eq... nejspis gyrafu. Massivni pasiv me jako primarni z ukazek tolik nevzal... i kdyz ty stredy umi pekne zahustovat. Gyrafa se mi libila univerzalne nejvic prestoze je barevna, ale ma jakoby nejmin slabin oproti GML, Massive a Maselecu. Ale GML se mi taky moc libil... hlavne na basech... ale to uz odbiham daleko.

SSL

Příspěvek od SSL » 13 říj 2008 03:51

matucha píše: Massivni pasiv me jako primarni z ukazek tolik nevzal... i kdyz ty stredy umi pekne zahustovat. Gyrafa se mi libila univerzalne nejvic prestoze je barevna, ale ma jakoby nejmin slabin oproti GML, Massive a Maselecu. Ale GML se mi taky moc libil... hlavne na basech... ale to uz odbiham daleko.
To je to co jsem myslel mne taky Passive moc nenadchnul, ale v kombinaci se Slam teprve jeho krasa vynikne - rekl bych. Mne vubec passivni EQ bavej. Ten Tegeler Tube Channel ma nadherny EQ. Prvni EQ na channel stripu, ktery kdyz nastavim a bypasnu tak mam skutecne hmatatelnej pocit, ze bez nej o neco velmi dulezityho prichazim. Vetsinou mne na EQ sekcich bavi barva nebo prave to lehky nakresleni atd, ale skoro vzdycky mi prijde, ze to je "nejak pokriveny". Ne tak v tomto pripade...
Ale tobe jde asi vic o masteringovy masinky...

Jo GML je skvelej ja ho miluju na vejskach - ten vzduch co doda. Massenburg na jeho adresu pry rekl: Tolik prace pro neco, co nakonec nema byt slyset.
:D

SSL

Příspěvek od SSL » 13 říj 2008 03:58

matucha píše:
SSL píše: Hodne podobne funguje Liquidmix emulace tam je prave genialne mozny si vyzkouset ten tandem.
Myslis jako liquidmix emulaci varimu, slamu a massive passive?
Jojo - tam jsem slysel tu kombinaci poprvy. Vubec mne ta masinka bavi. Clovek si muze za par penez vyzkouset co by mu vyhovovalo a na co ma zacit skutecne setrit. :D

Jeste mne fakt zajima jejich LiquidChannel. Jak jim fungujou emulace vsech tech preampu...
Naposledy upravil(a) SSL dne 13 říj 2008 04:03, celkem upraveno 1 x.

SSL

Příspěvek od SSL » 13 říj 2008 04:01

Cyril píše:
SSL píše:
c9000 píše:AC1 emuluje pult a AC2 tape a to hoodne dobre.
mrkni sem na druhej prispevek: https://www.tritonedigital.com/forum/vi ... eaff1eef23

Pise tam, ze to nijak neotepluje, coz dokazujou fazovy testy...
Zajimavy, vyzkousim.
Ono kresli nebo nekresli - stejne budu AC1 dal pouzivat pro ITB mixy, protoze to funguje ze vsech veci, co jsem kdy na masteru vyzkousel, nejlip.
:D

matucha

Příspěvek od matucha » 13 říj 2008 12:13

SSL píše:Jeste mne fakt zajima jejich LiquidChannel. Jak jim fungujou emulace vsech tech preampu...
To se nesetkalo s moc velkou prizni uzivatelu. Hlavne ne za tu cenu. Me tohle pride jako kdyz mas u digitalnich fotaku digitalni zoom a simulaci filmu... to uz je vzdycky jenom degradace.

SSL píše:Ale tobe jde asi vic o masteringovy masinky...
Nejenom. Ale jak nemam chut delat se "stenama" HW, tak si vybiram veci co dou pouzit od nahravani po master. I tak toho nakonec nejde mit uplne malo, kdyz chces pokryt paletu. 3 kompresory a 2-3 ekvalizery by mely stacit ;-). Varimu kompresor, optickej a nejakej vca nebo podobnej. No a lampovy siroky eq na barvu s rychlym tranzistorovym.

U Slamu se mi kdysi moc libily ukazky z toho preampu.

Odpovědět