Prostorotvorba - Reverby / Delaye

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
matucha

Re: Prostorotvorba - Reverby / Delaye

Příspěvek od matucha » 28 led 2010 13:32

Dyk o tom sem psal (o mikracich v mistnosti). Pouzival sem teda koupelnu za rohem nebo schodiste. S tim, ze repraky mi hraly normalne ve studiu. Vysledkem byl difuzni cistej wet signal. To stereo je u toho dulezity.

Eye

Příspěvek od Eye » 28 led 2010 14:20

Aha, tak to jsem někde přehlídnul asi...díky
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 dub 2011 12:12

Micham dalsi vec a dost si hraju s prostorem bicich, tak me napadlo zas ozivit tohle tema. Je to stylove rock/metal a snazime se o takovej tlustej americkej zvuk, kde je dost stezejni room bicich, ktery tvori takovej ten velkej masivni uder. No problem je, ze pri nahravani jsem nemel uz dost vstupu na room mikraky. Takze jsem to ted zkusil dohnat dvema vecma. 1) ambienty jsem poslal do hoodne komprimujicicho kompresoru a limiteru a primichal zase ke zbytku. To funguje pomerne pekne, jen se musi sikovne ekvalizovat uz pred kompresi tak, aby z toho moc nelezly sycici plechy. 2) bici posilam do reverbu a ten zase komprimuju. Tady byl kamen urazu najit reverb, kterej by znel jako peknej prirozenej room a delal prave tyhle masivni bici. Zkousel jsem spoustu impulsu z noisevaultu, nebulu, nejaky algoritmicky reverby, ale porad to nebylo ono, nic neumi dobre udelat takovy spojity early reflections, ktery by se pojily s tim vlastnim uderem, vsechno to bylo tak nejak moc oddeleny a bud bez vejsek, nebo zase zrnity. Az jsem tam hodil Reflector z Guitarrigu 4 a ejhle v jeho knihovne jsem nasel spoustu impulsu, ktery fungujou velice pekne. A za nim mam nahozenej a okourenej LA-2A z UAD a je to tam. A takze pouceni pro priste je samozrejme nahrat room:)

kexik

Příspěvek od kexik » 07 dub 2011 12:41

a nahrat ten room remicingom? proste v tej cimre kde sa tocilo pustit mixdown z monitoru a nabrat mikrofonom aj s miestnostou... ak teda ta miestnost stala za to. pripadne inu miestnost. matucha to robil na schodisku a lubilo sa mu to

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 dub 2011 13:14

kexik: no mozna nebude od veci to priste zkusit, pokud uz nebudu mit dva kanaly navic. Ale nahravali jsme to v jejich zkusebne a jen tak se tam nedostanu. Ani jsem zatim nemel prilezitost to zkusit nahrat doma nekde na chodbe, protoze mi tam porad behaj dve deti a kdyz nebehaj tak spej a nemuzu to pustit nahlas:)

nixx

Příspěvek od nixx » 07 dub 2011 14:48

Amorph: jaký je rozdíl mezi "ambientama" a "room mikrakáma"? Pro mě to byly vždycky dost splývající pojmy.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 dub 2011 15:23

ech, misto ambienty jsem chtel napsat overheady:)

nixx

Příspěvek od nixx » 07 dub 2011 15:48

Ahá:-) Tak to pak jo - už jsem myslel, že mám mezery ve vědomostech :-)

vras

Příspěvek od vras » 22 dub 2011 11:32

Tady byl kamen urazu najit reverb, kterej by znel jako peknej prirozenej room a delal prave tyhle masivni bici.
Nezkousels UAD Realverb-Pro? Obcas z nej pouzivam na bici ty early reflections - prave kvuli zhusteni.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 dub 2011 11:37

covece, tak na ten jsem zapomnel. Nekdy urcite vyzkousim.

Odpovědět