Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Re: Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Příspěvek od Kermitak »

Libi se mi ta pasaz, kde zpiva o pocitech zamilovany veverky, to je takovy prociteny.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Kermit: ty tam necemu rozumis? Ja jsem zatim zachytil akorat slovo "podzemí" a "žížalou!" :-)

Jinak dik za komentare. Nakonec premyslim, ze vlastne neni duvod neudelat dve verze - jedna min natlacena bude na albu (jestli nejaky bude) a na splitka nebo kompilace se muze dat takovejhle masakr.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

eraser_svk píše:Aha, nevedel som, že to pôjde na výberovku... :oops: v tom prípade sa to honenie každého dB dá pochopiť... Aj keď najlepšie by bolo vysmiať sa všetkým "loudness warriorom" a spraviť to na rozumné hlasitosti, ale to je samozrejme na rozhodnutí Teba a kapely.

Každopádne na to, ako je to natlakované (replaygain -11.78dB) to vôbec nehrá zle. Dobrá práca :wink:
Ak to pojde na vyberovku , tak snad tomu dakto bude robit este mastering a bude upravovat zvuk aby vsetky tracky hrali rovnako hlasno ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Dobrý ...dobrý

Mě se to líbí ,trošku to sem tam houpe tolik bych to netlačil.Před tím zpěvem to tak nehoupalo.
Ale fakt slušný.
Naposledy upravil(a) Tonysss dne 04 kvě 2009 21:42, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Amorph píše:Kermit: ty tam necemu rozumis? Ja jsem zatim zachytil akorat slovo "podzemí" a "žížalou!" :-)
;)

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany »

První co mě zaujalo při poslechu, bylo jak se to po úderu do škopků propadne dovnitř a zase vyboulí zpátky :-) Pumpáž je dost výrazná a není moc příjemná - řek bych, že je to natlačený až až - -7,5 RMS je hoodně hodně. Asi bych byl opatrnější s kompresí a nechal to víc "dýchat a žít" Jinak mi to zvukově nepříjde vůbec špatný, jenom bych si malinko rýpnul do vokálu. Na tenhle tym muziky mi připadá dost tenkej a utopenej ve stěně nástrojů. Basa tvrdí muziku a tu tvrdou obzvlášť - asi bych jí eště osolil (ale možná je to jenom syndrom basáka všímajícího si primárně nátroje na kterej hraje - však to znáte taky :-)
Jinak pěkná práce a hdně štěstí do dalšího nahrávání :-)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Ja si myslim, ze to klidne snese min natlacenej zvuk a vic dynamiky, protoze celkove to ma takovej trosku oldschool nadech, az skoro jako do hardrocku (black sabbath), moc modern mi to neprijde, a tak si myslim, ze mensi natlaceni tomu nejen pomuze, ale mohlo by bejt i bez potizi posluchacema akceptovatelny... snad.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Tak jeste jeden mix, nez to uzavru. Mozna to pujde jeste o jeden dva decibely dolu, ale zatim si na natlaceni a pumpovani nikdo nestezoval, takze je i mozny, ze to takhle zustane. Zvuk jsem nakonec zvolil takovej trochu vyzehlenejsi a basovejsi s kytarama min do xichtu, az bude pohromade cely album, tak se to na masteru jeste mozna zmeni a pridam lehce nejaky stredy.

Jeste pro poradek, kdyby to nekoho zajimalo, tak varhany jsou z knihovny NI Kontakt 2 a brasy jsou z EWQLSO Gold, plus jeste tam mistama prizvukuje takova pseuodofletna z Absynthu 4.

mix 311

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh »

ty kytary byly lepší předtim, řekl bych. Mam rád v tvrdý muzice, když je bassa zřetelnější, ale tady mi to v tý předchozí verzi přišlo lepší.

Krtko

Příspěvek od Krtko »

paci sa mi ta nahravka, akurat mi tam biju do usi na par miestach dost vlezle cinely ktore som si takmer splietol s uderom blesku :) a trosku sa zlievaju gitary so syntakmi, lepsie mi to znelo predtim ked boli gitary rezavejsie

skeld

Příspěvek od skeld »

Ty orcherstrální party tam znějí fakt skvěle, budu muset tu EastWest sbírku taky prubnout, tím se ta muzika dotlačila zas o pár levelů vejš a blíží už se tím trochu Dimmu Borgir. Souhlasím ale s názorem, že v ukázce předtím byly ty kytary řezavější a seděli mi víc.

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk »

311tka sa mi páči viac. Počúva sa to príjemnejšie, aj keď pri tomto žánri to asi nebude cieľom :mrgreen:

Inak dobrá práca, oproti ostatným nahrávkam to znie bohato, len to skreslenie je pri "náročnejších scénach" neprehliadnuteľné :? Vlastne isté skreslenie (clipping) je počuť stále, takže zníženie hlasitosti o také 2-3dB by tomu len prospelo... aj potom by to IMO bolo viac než dosť hlasné :wink:

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Pochybuju, ze tam slysis clipping... A pokud ano ,tak je na vine leda MP3 :)

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk »

Ono to nie je žiadne prekvapenie - všetky takto prebudené nahrávky clipujú, neveril by si koľko takýchto nahrávok sa bežne produkuje. Na každých poriadnych bedniach alebo slúchadlách to musí byť počuť.

Alebo keď už nie počuť, tak to môžeš aspoň vidieť - odporúčam otvoriť a nazoomovať zvukovú vlnu v nejakom auditore. Aby sme predišli nedorozumeniu - nehovorím o clippingu nad 0dB, ale o limitácii v dôsledku nadmernej kompresie.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Tak jsem si vcera dal dve skladby na klavesy s Ulem zive a vypada to, ze by se to mohlo obcas opakovat:)

Odpovědět