Zvuk levných zvukovek MOTU

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
43

Zvuk levných zvukovek MOTU

Příspěvek od 43 » 21 led 2008 19:09

hoj hoj...

nema nekdo zkusennosti se zvukem od motu? konkretne "Motu 828mkII - USB2" nebo "Motu Traveler"? .. zajimaly by me zakladni rozdily, uzivatelsky ohlasy atp. taky nejaky hlubsi porovnani motu zvukaren propojenych pres PCI a firewire - rychlost, kvalita...

koukal sem na RME fireface 800 - to by byla jina jizda, ale nejsou prachy.. nebo bych mel setrit dal? :D

Diky predem za rady :D

jo, bych zapomnel - muj zakladni pozadavek je alespon 8 analogovych vstupu (symetrickych) kolem 48 kHz (coz vsechny zmineny modely prevysujou).. ten externi mixak u motu modelu je frajerinka, ale mam strach, ze na ukor vnitrku (???)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 led 2008 19:19

já nevim, ale osobně mám docela vyhlídnutou MOTU Ultralite...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 led 2008 20:28

Věci od Motu jsou super stabilní slušně hrající zařízení. Osobně mám zkušenosti s 896HD; 2408mk1; 2408mk2; 1224; 24i/o a s MTP AV a FastLane.

Nikdy jsem s nima neměl problémy, vše chodilo jak má. Na mym starym P4@1,6/512/LAP551 jsem se dostal i na Lat 2 ms bez potíží. :) Zvuk je s RME imho v pohodě srovnatelnej a co jsem je viděl zevnitř, přišlo mi, že jsou to poctivě udělaný stroje. Rozdíl ve zvuku mi přišel patrnej až při srovnání s Apogee AD/DA řadou a dlužno dodat, že je znatelnej (což je v případě RME totéž). Ale nechme toho je to jiná třída. S built-in preampama zkušenost nemám, ale Motu můžu jedině doporučit. :)

PCI a FW propojení je prakticky stejný, akorát že u PCI 424 (324) je možný připojit až tři jejich extrní boxy a dostat se tak na slušnej počet i/o. Jinak jak se nejen tady tvrdí, že je potřeba u zvukovek s FW nějakej spešl chipset u FW rozhraní, Motu s tim problémy (ostatně jako Digidesign) z mé zkušenosti nemá - není tedy třeba, jel jsem z nějakýho onboard řadiče. :)

Popravdě ale s kontrétníma modelama co popisuješ osobně žádnou exp nemám. :) Nepotřebovat Pro Tools a nemít na zvukovku moc peněz do Motu jdu zase. :)
Naposledy upravil(a) Liquid Sound dne 21 led 2008 20:30, celkem upraveno 1 x.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 21 led 2008 21:13

Liquid Sound píše:Jinak jak se nejen tady tvrdí, že je potřeba u zvukovek s FW nějakej spešl chipset u FW rozhraní, Motu s tim problémy (ostatně jako Digidesign) z mé zkušenosti nemá - není tedy třeba, jel jsem z nějakýho onboard řadiče. :)
A kolik ti těch řadičů prošlo rukama, že něco takového můžeš tvrdit? Motu je náchylná na FW řadič úplně stejně, jako kterákoliv jiná karta. je to problém hardware. Ten čip se prostě za určitých okolností kousne. Stačí si projít fóra.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 led 2008 21:33

Ctirad píše:
Liquid Sound píše:Jinak jak se nejen tady tvrdí, že je potřeba u zvukovek s FW nějakej spešl chipset u FW rozhraní, Motu s tim problémy (ostatně jako Digidesign) z mé zkušenosti nemá - není tedy třeba, jel jsem z nějakýho onboard řadiče. :)
A kolik ti těch řadičů prošlo rukama, že něco takového můžeš tvrdit? Motu je náchylná na FW řadič úplně stejně, jako kterákoliv jiná karta. je to problém hardware. Ten čip se prostě za určitých okolností kousne. Stačí si projít fóra.
Píšu z mé zkušenosti ergo já jsem s tím nikdy problémy neměl. Ok?

Puk*

Příspěvek od Puk* » 21 led 2008 21:47

Mam osobni zkusenost s MOTU 828 (ta prvni modra verze), MOTU UltraLite (dva ruzne kusy) a parkrat jsem testoval MOTU 828mkII FW.

Co se tyce problemu s radicem, tak musim potvrdit, ze primo v manualu od stare MOTU 828 se pise ze neni kompatibilni s FW radici NEC. Je to simpaticke ze to uvadi. Nekteri vyrobci to vubec neresi a pak se uzivatel nestaci divit. V mem prvnim notebooku Gericom jsem mel vsechny radice od SIS a fungovalo to bez problemu. Jinak uz od pradavna se snazim kupovat FW radice puze s cipem TI (Texas Instruments). V notebooku to ohlidat je horsi, tam to vyresi jen FW radic PCMCI ci ExprssCard...

Prakticke zkusenosti mam ty nejlepsi: vyborna podpora pro obe platformy (Mac a Win), ovladace delaji primo v MOTU (zadna subdodavka jako u vetsiny USB zvukovek). Skvela flexibilita: FW kart se daji "stohovat pres FW", je mozne je provozovat v modu standalone (bez nutnosti pripojeni k pocitaci), u UltraLite moznost primeho napajeni z FW radice. Ovladani je skvele propracovane a vse co lze nastavit na sw mixu, lze bez pocitace nastavit i pomoci knobu na celnim panelu, atd...

Nevyhoda u UltraLIte je ze ovladaci knoby jsou moc u sebe a spatne se to ovlada nejakym pohotovym zpusobem. Vyresi to sw mix (CueMix Console), nebo drobne prsty :)

Ve sve kategorii jsou to skvele karty. Nekteri fajnsmekri tvrdi ze treba srovnatelne RME karty maji takovy jemnejsi zvuk ale malo kdo to pozna.
MacBook Pro | Old MOTU 828 | Yamaha HS80M | RODE M3 | Kaoss Pad 3 | micro KORG | UC33 & BCR2000 | Max/MSP/Jitter | Arduino USB & BT

43

Příspěvek od 43 » 22 led 2008 11:54

hm hm, to sou sama pozitiva.. se nestacim divit :D diky za ohlasy.. osobne se mi vic libi Motu 828mkII - USB2, nez traveler, ale v popise stoji, ze ma SW jen pro Mac(ky).. takze v kombinaci s písí sem odepsanej co do regulace kanalu, nebo uplne?

43

Příspěvek od 43 » 22 led 2008 11:56

jo mmch. ten "jemnejsi zvuk" z RME znamena presne co? :D nejak si to nedokazu zkonkretizovat :D
| TI El Bacil » Korgán Radias » PoCore x8 » RME Fireface 800 » PC vs. Cubase SX <br>| <b>Grind-House & Metal-Disko Bunch HC/DD » <a href="http://www.divize.org" target="new">Divize.org</a> </b>

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 22 led 2008 16:03

Ku*a ja uz tady za tyhle nazvy temat budu BANovat (kdyz po tech BANech nekteri tak prahnou). O cem bys rek ze vypovida nazev tematu "zvuk_árna pak_árna" ? Vim, ze je to cool ale je to na prd.

/safa
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 22 led 2008 16:32

Liquid Sound píše:Píšu z mé zkušenosti ergo já jsem s tím nikdy problémy neměl. Ok?
Ale napsal jsi něco úplně jiného a naprosto zavádějícího.

nunu

Příspěvek od nunu » 22 led 2008 16:59

Mam osobni zkusenosti s Motu 828mk2 . Zvuk je poplatny cene, ja bych ji uz nechtel. Jsou lepsi karty,a le za jinou cenu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 led 2008 17:02

nunu : to sa da aplikovat vzdy a na vsetko .. na auta , lode , kakao .. atd ..

kexik

Příspěvek od kexik » 22 led 2008 17:09

828 mal tusim abuse a pindal na nu ze v nej vrci trafo a na sklonku svojej kariery sa pokazila. alebo si to zle pamatam?

43

Příspěvek od 43 » 22 led 2008 19:11

2safa: taxory no.. priste napisu "zvuk levnych zvukovek Motu pro nemajetny chudaky" :D :D

2nunu: myslis, ze bys teda moch dat tip na zvukarnu, nakou tu lepsi, se kterou si nebudu pridadat tak levne? .. resp. mozna sem mel jeste upresnit, ze nejsem jazzovej, ani orchestrialni kompozer.. ale tezko rict, jestli je vubec relevantni se bavit o zvuku za treba 200 papouchu, kdyz tu cenu ve finale dela material (pozlaceny kabely atp.) a ne vystupni signal.. nebo se pletu?
| TI El Bacil » Korgán Radias » PoCore x8 » RME Fireface 800 » PC vs. Cubase SX <br>| <b>Grind-House & Metal-Disko Bunch HC/DD » <a href="http://www.divize.org" target="new">Divize.org</a> </b>

43

Příspěvek od 43 » 22 led 2008 19:13

mmch. kdyz sem tu nadhodil tu RME fireface 800, coz si myslim je dost solidni kus zeleza na domaci placani, tak to moc velky ohlasy nezvedlo, proc?

Odpovědět